A grubu / 1. Müsabaka / Türkiye'miz - Portekiz: 0-2

Başlatan mehmet yılmaz, 06 Haziran 2008, 23:04:07

« önceki - sonraki »

berusa55

Kaleyi bulan tek bir sutumuz yok! Sahanın en iyisi yüreğiyle oynayan Servet. O'nun dışında hepsi hikayeydi...

CurvaSudSamsunspor

hamitten o sert şutlarından bekledim ama fıs çıktı...

mehmet yılmaz

Çok kötü oynadık. Doğru tercihlerle yine yenilebilirdik belki ama bu kadar silik top oynamazdık.

Tuncay çok verimsizdi ama senin alternatifin var; koy arda'yı oyuna
Sonra o gökhan zan nedir Allah aşkına? ben olsam g.saray'ın savunma bloğunu bozmazdım ve servet-emre güngör oynatırdım.

Tabii neticede kaybedince bir sürü kusur bulunuyor ama çok kötü oynadık.

Gruptan çıkma konusunda isviçre ile çekler de çok kötü; tek ümidim onlar yoksa biz ezip geçebilecek seviyede değiliz.

bezgınbekır

ah tuncay ah yaktın bizi baska bişey demiyorum sevmiyodum nefret ettim adamdan yahu adam sanki hayatinda ilk defa top goruyo sakatsan oynama kac top kaybettin o 90 dk daki pozizyonda oraya direk caksak carpar gol olurdu  >:( yazik oldu

Sadece Samsunspor

suçu sadece tuncay'a atmak doğru değil, hamit hiç etkili olamadı sert şutlarla daha etkili olabilirdi, emre'de tam bir vasat oyun kurucu diye koyulan adam gezindi durdu, hakan balta bir türlü ileri çıkamadı habire emre ve aurelio'ya döndü. nihat etkisiz kaldı çünkü yanında adam yoktu, gelecek maçta semih,arda ve emre güngör girsin tuncay,mevlüt ve gökhan zan çıksın bide öyle deniyelim bakalım ne kadar fark edecek. sen form tutmuş golcü adam semihi yedek bırak, arda gibi dünya futbolunda ilerleyen ve galatasarayın yıldız oyuncusunu yedek bırak, servetle alışmış emre güngörü yedek bırak olcağı bu

bezgınbekır

adamin biri cikmiş portekizden 4 km daha fazla kostuk diye avunuyo cok kosan degil adam gibi oynyan kazaniyo haberi yok sen istersen 100 km fazla kos  >:(

erkan55

Sahaya futbol özürlüsü, kosmaktan aciz,hata yapmaya mahkum Gökhan ve kendini Süper lig´de oynuyorum zanneden ve bir hareketi bir mac icerisinden 20 kere yapan Colin Colin ile maca basliyorsan bu sokra ve daha fazlasina razi olacaksin.Alman spiker bile dedi, Colin yine ayni hareketi deniyecek diye.

berusa55

Çok kötü oynadık. Tamam karşımızdaki takım iyi bir takım,Portekiz ama bu kadar da aciz duruma düşülmez ki. Kaleyi bulan tek bir şutumuz yok inanılır gibi değil. Bu oyun beni şampiyonadaki geleceğimiz açısından oldukça karamsarlığa itti. Ancak İsviçre ve Çek Cumhuriyeti'ni yenerek gruptan çıkabiliriz ki bu da açıkcası zor görünüyor ama çıkmadık candan da umut kesilmez.

55__Gurbet__55

portekizin kazanacagi belliydi ayni dünya kupasin´da gibi tamam iyi oynamadik ama ne yapalim dua edecegiz insallah isvicreyi yeneriz ama biraz sor cünkü hem seyicri destegi hemde yürekle oyniyorlar haksiz yere bügün kaybetdiler Ceklerdi yeneriz ama o zaman isi isden gecmis olabilir!!!!

edmontdante

Bence Fatih TERİM bunamaya başlamış.Zaten ortasahada top taşıyabilen,fiziğiyle topu saklayabilen ve gerektiğinde skora gidebilen en etkili isim olan YILDIRAY'ı kadroya almaması turnuva daha başlamadan yaptığı  hataydı.

Nihat'la tek forvet gibi oynaması da ayrı bir komedi.Olur Drogba gibi bir adamında oynarsın tek forvet.Adam yazlar sırtını rakibe her topla buluşur ama senin Nihat zaten yerden bitme atılan her topu rakip stoperler  rahatlıkla uzaklaştırıyor.Ayrıca Nihat bulunduğu yerden  ortasahaya doğru yanaşarak yanındakilere duvar olmayı seven bir oyuncu adam bunu yapıyor sonrada ileri atılan topa tekrar yetişmek için koşuya başlıyor.Bu nasıl bir şey ben anlamadım.

Mevlüt hazırlık maçlarında sağ kanatta çok etkiliydi.Sen hemen hemen ilk kez hemde Avrupa Şampiyonası gibi üst düzey bir turnuvada  milli olan bir oyuncunu alışkın olmadığı mevkide oynatırsan olacağı budur.

Birde TUNCAY komedisi var.İngilterede ne yapmış olusa olsun ben bu adamı bir türlü benimseyemedim.Top yakalar,karşısındakini geçer diyemezsin,orta gelir iyi vurur gol yapar diyemezsin.Öyle bir adam işte.Sanki çok birşey yapmış gibi  birde topla fantastik bir dönüş yapmayı deniyor  sanki karşısında çocuk var.

Emre ortasahanun beyni ama özgüvenini kaybetmiş avrupada bence.Sorumluluk almaktan aciz.Sorumluluk almadanda o mevkide oynanmaz.

Birde bzizi kim inandırdıysa bizim top tekniğimiz çok iyi diye.Nesi iyi arkadaş anlamıyorum.Avantajlı pas atabilen veya topu stopladığında kendşne rahat pozisyon yaratabilen kaç oyuncumuz  var.

Aslında takımın büyük kısmı  kendi kapasitesinde oynadı.Hamit-Nihat-Mevlüt-Emre daha iyi olabilirlerdi.Servet,Hakan Balta,Aurelio,Gökhan Zan vs den daha fazlasını beklemek zaten hata olur.

Şimdi bakıyorum sol kanada eskiden Hakan Ünsal ,Abdullah falan vardı.Bu adamlar bindirirlerdi,adam geçerlerdi,şut atarlardı.Herşeyi yaparlardı kısaca.Orta sahada Okan-Suat-Hasan Şaş-Ümit Davala vardı.Okan-Suat-Ümit çok yetenekli olmasalarda topu kullanma yetenekleri vardı .Tuncay yada Sabri nin bu özellikleri var mı?Dağınık adamlar,kontrollü değiller.

Çekler ve İsviçre çok iyi değiller.Onlarla denk oynarız ama bizim gol atmamız bana çok zor görünüyor bu şekilde.

Ayhan ve Arda bu takımda oynamalı bence.Ama yinede Nihat tek forvet düşünülerek bu iş olmayacak gibi görünüyor.

Fatih TERİM'in aklını yitirdiğini elemelerdeki Macaristan maçından sonra "Ben ders almam ders veririm " cümlesinden zaten anlamıştım.O hakem o penaltıyı sonrada kırmızı kartı verse  hep beraber görürdük kim ders alıyor kim veriyor.Fatih Terim'in bu tavırlarından ötürü  mağlubiyetlere üzülmeyen insanlar var etrafımda .

US

eMMo

Uğruna mücadele edecek formamızın rengi bile yok ortada..Farkettiniz mi isviçre milli takımı daha çok Türkiye gibi ...Eren, Gökhan, Hakan hem renkleri de kırmızı- beyaz...Fatih terimle sabriyle emre aşıkla gitmez bu takım...

Yalnızca BİZ

Cagdas Ünver

Yorumlari okudumda , siz kendinizi kandirmissiniz beyler mac baslamadan :D bu kadroyla gruptan cikmak bile basari olur.

jean

isvicreye yada cek cumhuriyetine yenilsek bu kadar kahrima gitmezdi burdaki portekizliler konvoy yapti biz yapsak sahane olacakti birde arabama turk bayragi astim pkk adamin  biri cikarmami istedi biraz ickiliydi yanindaki cekti arkadaslari bekliyordum tek denk geldi iyiki olaylar buyuyecekti yensekdi kahvelerinin onunden konvoy yapacaktik olmadi inslaah isvicre macinda yapariz