Milli Takımımızın Euro 2008'de MücadeLe edeceği KadRo

Başlatan hakan55, 11 Mayıs 2008, 17:24:37

« önceki - sonraki »

hakan55

İşte sürpriz kadromuz!

A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Milli Takımımız'ın Euro 2008'de mücadele edeceği kadroyu açıkladı. İşte sürpriz isimlerin yer aldığı ve bir çok önemli isimin dahil edilmediği aday kadro

İşte sürpriz kadromuz!

A Milli Futbol Takımımızın Euro 2008'de ter dökecek kadrosu açıklandı!

Kadroya, Türkiye liglerinde 4 büyük takımlar dışında forma giyen sadece Ankarasporlu Emre Aşık girerken, ilgi çekici yeni isimler şans buldu!

Fenerbahçe'den Semih ve Kazım, Beşiktaş'tan İbrahim Kaş, Trabzonspor'dan kaleci Tolga Zengin ve Galatasaray'dan Hakan Balta ilgi çeken isimler olurken, Sochaux'da forma giyen Mevlüt Erdinç ise yurtdışında forma giyen Türk isim olarak kadroda kendisine yer buldu!

-UNUTULANLAR!-
Kadroda yer alamayan isimler ise oldukça çarpıcı.
Galatasaray'ın ve Milli takımın yıllardır kaptanlığını yapan Hakan Şükür Euro 2008'de olmayacak! Ayrıca G.Saray'ın bu sezonki şampiyonluğunda büyük pay sahibi olan Ümit Karan, Aykut, Emre Güngör gibi isimler de kadroda yok!
Beşiktaş'ta ise İbrahim Toraman, İbrahim Üzülmez gibi isimler Euro 2008'de forma giyemeyecekler.

Anadolu'dan ise Sivasspor'da başarılı bir sezon geçiren Mehmet Yıldız ile Kayserispor'un iki yıldızı Gökhan Ünal ile Mehmet Topuz da Fatih Terim'in listesinde yer bulamayan isimler oldular.

Avrupa'da oynayan futbolcularımız arasında da Zenit'te son dönemde şans bulamayan Fatih Tekke ile Rubin Kazan forması giyen Hasan Kabze kadroda şans bulamadı.

-İŞTE SÜPRİZLERLE DOLU KADRO-
Kaleciler:
Volkan Demirel (Fenerbahçe), Rüştü Rençber Beşiktaş), Tolga Zengin (Trabzonspor)

Defans:
Gökhan Gönül (Fenerbahçe), Sabri Sarıoğlu (Galatasaray), Gökhan Zan (Beşiktaş), İbrahim Kaş (Beşiktaş), Servet Çetin (Galatasaray), Emre Aşık (Ankaraspor), Hakan Balta (Galatasaray), Uğur Boral (Fenerbahçe)

Orta Saha:
Mehmet Aurelio (Fenerbahçe), Mehmet Topal (Galatasaray), Emre Belözoğlu (N.United), Tümer Metin (Larisa), Yıldıray Baştürk (Stutgart), Hamit Altıntop (Bayern Münih), Ayhan Akman (Galatasaray), Arda Turan (Galatasaray),

Forvet:
Tuncay Şanlı (Middlesbrough), Colin Kazım (Fenerbahçe), Gökdeniz Karadeniz (Rubin Kazan), Nihat Kahveci (Villarreal), Halil Altıntop (Schalke), Semih Şentürk (Fenerbahçe), Mevlüt Erdinç (Sochaux)

Aday kadroya dahil edilen futbolcular, 11 Mayıs Pazar günü saat 13.00'te Antalya'daki Gloria Golf Resort Hotel'de toplanacak.

hakan55

fatih hocam naptın böylee yaa cıkaracagın en kötü kadroyumu istediler senden kazımın tümerin ayhanın emre bölezoglunun tolganın hakan baltanın ne işleri var bu takımda anlamış degılım acıkcası..

Ümit karan  mehmet topuz  mehmet yıldız fatıh tekke serdar özkan kaleye aykutu alsana tolga kim...

Kadroyu hiç begenmedım bu kadroyla ne yapcagımız mechul ama inşallah yanılırımdaa kupayı alırızz.... :-\

Çaðrý55

Mehmet topuz,İbrahim Toraman olmalıydı bu kadroda Kazım ne alaka anlamadım ne yaptı bu adam başkası yokmuydu yerine

US

hadi kazımı gectim cheslea la mac oynadı biras tücrübeli ibrahim kası ne demeye alıyosun be adam alıdıgın 130 milyarın hakkını verebilecekmisin bakalım ..
ibrahim toramanı hangi mantıga göre almadı acaba,mehmet topuz da  ole..

veis

fatih terim ersu yanalın kafasını yedi sıra şimdi milli takımda.

hakan55

130 milyar aylık dogru olup olmadıgını bılmıyorum ama bu rakam cok cok cok fazlaa bun 1/4 bile fazlaa.. Saçmalık :-\

mehmet yılmaz

Esasında hangi kadro açıklanırsa açıklansın %100 mutabakat sağlanamaz; öncelikle bunun bilinmesini isterim.

Şahsi kanaatime göre F.Bahçe'de birkaç maç dışında hemen hiç bir şey yapmayan C. Kazım'ın kadroda olması buna mukabil sezonun büyük bölümünde üst düzey performans sergileyen Kayserisporlu Mehmet'in olmaması çokça tenkit edilecektir. Bu gibi tercihler aslında Anadolu takımlarndaki futbolculara bir bakıma bir işaret olarak da addedilebilir; yani rotayı İstanbul'a çevirmezseniz Milli Takıma seçilme şansınız azalır...

Mehmet Yıldız'ın tercih edilmeme sebebi takımın en alternatifli bölgesinin forvet hattı olmasıdır. Benim çok beğendiğim bir isim olan Ümit Karan da alınmadı mesela. Bu nedenle ben olsam kesin alırdım diyebileceğim Ümit'in ve diğerleri Mehmet Yıldız'ın, Fatih Tekke'nin alınmayışlarını anlayabilirim.

Ancak savunmadaki Gökhan Zan, İbrahim Kaş  tercihleri çokça tartışılmalı. Galatasaraylı Emre Güngör neden olmaz mesela bu kadroda? Ya da ibrahim Kaş'ın, Sivaslı Hayrettin'den daha iyi bir çizgisi mi olmuş? Aynı İbrahim, Norveçli balta tarafından biçilmese ve yerine Gökhan Gönül girmese Norveç'te mağlup olmamız yüksek ihtimaldi. 

Kadro 23'e inecek ama yine de 3 yerine 4 kaleci çağırmalı ve sonradan birisini elemeli idi. Tolga sanki "bir tane de Trabzonspor'dan olsun" kontenjanından girmiş gibi. G.Saraylı Aykut ya da Fenerli Serdar da pekala olabilirdi bu isim. Özellikle Aykut oldukça formda idi.

Kadronun güçlü tarafları var ama bence müdafaada önemli bir stoper ve sol bek açığımız var.

İnşallah belli başlı konularda yanılan biz oluruz. Ama ben genel itibarıyla güveniyorum takımımıza. Çok zor lakin olabilir birşeyler.

erkan55

Fatih Terim´in ligi 4. ve 5. bitire takimlardan tek bir oyuncu bile almamasi zaten baslica   bir fiyasko.
M.Topuz,M.Yildiz ve S.Özkan bu kadroda mutlaka görmek istedigim isimlerdi,ama maalesef ücüde yok.Bir colin kazim´in mesela ne isi var milli takimda onun yerine mehmet topuz veya serdar özkan alinabilirdi.Mevlüt erdinc ismini ilk defa duyuyorum onun yerine daha tecrübeli bu maclarin airligini kaldira bilecek isimler cagrilmaliydi.Defansa servetin yanina hizli bir oyuncu alinmasi lazimdi.Zan-servet agir kalirlar.  Kendi takiminda son zamanlarda oynayamayan Toga zaten trabzona ayip olmasin diye cagrildi onun yerine formda olan aykut düsünülebilirdi.
Bence zaten cok is yapabilecegimize inanmadigim bir gruba düstük,insallah ben yanilirim da cocuklar beni utandirir.
ILk 11:                   
                                Volkan

G.Gönül---------Servet-----Zan-----------Ugur

Aurelio---Topal

Hamit  -- ----------------------------Tuncay

--------------------Yildiray-----------------

------------------ Nihat------------------

veis

tam o turkuaz formaya yakışacak kadro gerçekden süper olmuş  :P

yaman55

Hakan şükürün ölüsü oynar bu kadroda mehmet topuz nerde? kafadan gittik

ozkan17

Alıntı yapılan: yaman55 - 12 Mayıs 2008, 12:37:07
Hakan şükürün ölüsü oynar bu kadroda mehmet topuz nerde? kafadan gittik
herkez hakan sukure kazma saban falan dıyor tamam ancak stratejide onemlı saha ıcınde hersey oynamak degıl..dedıgın gıbı hakanın olusu yeter bu takıma kafadan ıkı kısıyı markaja alıyor adam..fatıh terım hanımına sınırlenmısde bole bı fantazı kadro kurmus heralde sonumuz hayrola

ozkan17

ayrıca bence kadro soyle olacakdır;

Volkan Demirel

Sabri Sarıoğlu      Servet Çetin   Emre Aşık    Uğur Boral

Hamit Altıntop   Mehmet Aurelio  Emre Belözoğlu  Tuncay Sanli

Halil altıntop   Nihat Kahveci

Cadde55

Bu tür organizasyonlarda ne olacağı belli olmaz, 2002 dünya kupası öncesi de çok tartışılmışdı kadromuz, hatta turnuva öncesi yaptığımız hazırlık maçlarından sonra bu takımdan bi nane olmaz denmişti, ancak takımın turnuvada verdiği mücadele ayakta alkışlandı.

İnşallah eleme guruplarındaki gibi oynamazlar işte o zaman yanarız  :-\

US

VOLKAN
GÖKHAN-------SERVET----GÖKHAN Z.---UGUR

HAMİT-------EMRE-----YILDIRAY-----ARDA

NİHAT----TUNCAY