Yeni YAŞAR DOĞU Spor Salonu

Başlatan ahmetsefa55, 10 Haziran 2010, 18:31:47

« önceki - sonraki »

Sercan

Dua edin sarı-kırmızı-yeşil yapmadılar ;)

seyf55

bizim ne yapıp edip içimizden hakiki samsunsporlu siyasetçiler çıkarıp samsunun öz çocuklarını belli yerlere getirmeliyiz, m.vekilimiz falan olmalı samsundan seçilenlerin çoğu devşirme d.bakırlı bile var yani bu duruma düşmemiz normal hiç ağlamayalım boşyere

5trawberry

berusa55

Dev Salon, Dev Organizasyona Hazır
Uluslararası Judo Federasyonu'nun (IJF) en prestijli organizasyonu olan Judo Grand Prix Dünya Şampiyonası için Samsun'un Tekkeköy ilçesinde yapılan Yaşar Doğu Spor Salonu'nda hazırlıklar tamamlandı.

Samsun'un Tekkeköy ilçesine Temmuz 2011 yılında yapımına başlanan 7 bin 500 kişilik kapalı spor salonunun yapımı tamamlandı ve 30-31 Mart tarihlerinde yapılacak olan Judo Grand Prix Dünya Şampiyonası'na süsleniyor.

Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu'nun ana kapasitesi 7 bin 500 kişi, hareketli tribün 500 kişi, masalı basın 300 kişi olmak üzere toplam kapasitesi 8 bin 350 kişilik. Ayrıca salonda 4 büyük antrenman salonu, 2 adet square salonu, 6 adet büyük soyunma odası, antrenör ve hakem odaları, basın çalışma alanları, protokol bölümü, idari birimler, seyirciler için kafeterya, büfeler, dua odaları, bebek emzirme odaları, doping kontrol odaları, WC gibi birçok adalar mevcut.

Toplam 50 bin metrekare alanlı projenin inşaat alanı 24 bin metrekare, bina yerleşim alanı 8 bin 500 metrekare olup, bina ana taşıyıcı sistemi betonarme, çatı sistemi çelik konstrüksiyon. Yaklaşık 35 milyon TL'ye mal olacak olan kapalı spor salonunun maliyetinin yüzde 20'si Büyükşehir Belediyesi'nce, yüzde 80'i de Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nce karşılandı.

Tekkeköy Yaşar Doğu Kapalı Spor Salonu hakkında bilgi veren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, "Bu şampiyona Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın katkılarıyla ülkemize kazandırıldı. Yarın salon en son şekli ile turnuvaya hazır halde olacak. Judo Federasyonu ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığımız çevre düzenlemesini çok kısa süre içersinde tamamladı. Salonun içinde de Gençlik ve Spor Bakanlığı mensupları, Judo Federasyonu, Gençlik Hizmetleri İl Müdürlüğü personellerimiz güzel bir çalışma sergiliyorlar. Bizim ülkemize ve ilimize kazandırılan bu büyük turnuvayı da başarılı atlatıp, 4 yıl boyunca da sürekli hale gelmesini sağlayacağız. Uluslararası Judo Federasyonu yetkilileri ve gelen sporcular salondan çok memnun kaldılar. Yetkililer dün inceleme de yaptılar. Federasyonlar şu anda son düzenlemelerini yapıyor" dedi.

Antrenörleriyle birlikte toplam 650 sporcunun Samsun'a gelmesini beklediklerini belirten Özyurt, "Biz uluslararası alanlarda ne kadar başarılı turnuvalar düzenlersek, ülkemizin olimpiyatlarda temsili anlamında 2020'ye uzanan hedeflerinde ve Asya ile Avrupa arasında köprü görevini gören Türkiye 2020 Olimpiyatları'nı almak istiyor. Her ilimizde her zaman olimpiyatlara ve büyük organizasyonlar yapacak durumdayız. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Judo Federasyon Başkanı Fatih Uysal'ın katkıları bize güç veriyor ve enerji katıyor. Her türlü sorunlarımız ile yakında ilgileniyorlar" diye konuştu.

Şampiyona sonrası salonda yapılacak olan turnuvalar hakkında da bilgi veren Özyurt, "Burada nisan ve mayıs ayında gençlere yönelik konser olacak. Yine mayıs ayında 1. Uluslararası Müzik Festivali, Anadolu Ateşi'nin katılımı ile 7 gün boyunca bu salonda yapılacak. Haziran ayında Uluslararası Boks Turnuvası, temmuz ayında da Avrupa Bayanlar Basketbol Şampiyonası bu salonda gerçekleştirilerek. Aralarda da konserler ve sosyal aktiviteler olacak. 1.5 yıl gibi kısa bir zaman içersinde bu tesisi işler hale getirmek çok önemliydi. Salonun resmi açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın belirleyeceği bir tarihte yapılacaktır" şeklinde konuştu.

http://www.haberexen.com/dev-salon,-dev-organizasyona-hazir--267324h.htm

ramcQ_55

kırmızı beyaz olmasın die elinden geleni yapmışlar

Musti

29 Mart 2013, 00:07:47 #141 Son düzenlenme: 29 Mart 2013, 00:14:37 Musti
Bursa'daki spor salonunun koltuklarını da aynı bu şekil yapmışlar.

http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1606471

berusa55

berusa55

30 Mart 2013, 18:41:44 #143 Son düzenlenme: 30 Mart 2013, 18:52:26 berusa55
Judo Grand Prix Seremonisi Yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, ''2020 olimpiyat adayı İstanbul'un olimpiyat sürecini yöneten bakan olmanın gururunu yaşıyorum'' dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, olimpiyat oyunları için puan veren Grand Prix yarışlarından ikincisi olan Judo Grand Prix Samsun 2013 müsabakalarının Tekkeköy Yaşar Doğu Spor Salonu'ndaki açılış seremonisinde yaptığı konuşmada, bugün başlayan yarışların, ''spor kenti'' Samsun'da yapılacak uluslararası organizasyonlara atılan ilk adım olduğunu söyledi.

Dünya Judo Federasyonu'na ev sahipliği yapmanın gururunu taşıdığını dile getiren Kılıç, şunları kaydetti:

''Burada 40 ülkenin judocularına ev sahipliği yapıyor olmanın gururunu taşıyorum. 2020 olimpiyat adayı İstanbul'un olimpiyat sürecini yöneten bakan olmanın gururunu yaşıyorum. Bütün bu adımları atarken arkamızda siz değerli Samsunluların maddi manevi gücünü hissediyorum. Dünya Judo Federasyonu Başkanı, 2020 yolunda bize başarılar diledi. Sloganımızı duydunuz, 'birlikte köprüler kurmak' diyoruz. Medeniyetler arasında köprüler kurmak, kıtalar arasında köprüler kurmak, bugünle yarın arasında köprüler kurmak, inançlar arasında köprüler kurmak. İstanbul bunu hak ediyor, Türkiye bunu hak ediyor, bizim insanımız bunu hak ediyor.''

-Uluslararası Judo Federasyonu Başkanı Vizer-

Uluslararası Judo Federasyonu Başkanı Marius Vizer ise organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, ''İstanbul yolunda, 2020 olimpiyatları için size iyi şanslar ve başarılar diliyorum. Bütün katılanlara iyi şanslar diliyorum'' diye konuştu.

Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal da 4 yıl boyunca Samsun'da yapılacak organizasyona desteğinden ötürü Bakan Kılıç'a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından müsabakaların resmi açılışı gerçekleştirildi.

http://www.haberexen.com/judo-grand-prix-seremonisi-yapildi-269159h.htm

ult55ras

sanki başka bi şehirin salonu gibi :kafa:

King1965

19 mayıs stadyumumuzun yenı halıde gökkusagı gıbı olursa sasırmam

brigand

şimdi yine siz şizofrenik vakasınız denecek ama o balonları oraya astıranın .........................

5trawberry

o renkler gençlik ve spor bakanlığını temsil ediyor ama, eskiye nazaran amblemde yer alan kırmızı ve maviler daha koyu hal aldı...

brigand

valla o amblemin renkleri de niye değişti onuda anlamamıştım. bunu da anlamıyorum. her seferinde aynı terane

seyf55

bina çok kasvetli duruyor bir renk yok bir şey yok kilise gibi o ne öyle