Toplu Taşıma Eylemi

Başlatan bezgınbekır, 05 Ekim 2009, 15:48:22

« önceki - sonraki »

SSBiz Gençlik

Bu karar Otogar yapılmaya başlandığında alındı bildiğim kadarıyla. Aradan en az 5 sene geçti. Şoförler derneğinden şimdiye kadar hiçbir açıklama gelmemişti. O zamanlar protesto yapılsaydı dünkü arbede hiç yaşanmazdı.

çarşambalı-55

Amaç şehir trafiğini azaltmaksa Çarşamba otobüsleri 29 ile 33 yolcu kapasiteli 2006 model küçük otobüsler Samsun dolmuş hattı minibüsleri ise 7 ile 9 yolcu kapasiteli araçlar Yani bir otobüs dolusu adamı şehre 5 tane dolmuş hattı aracı taşıyabiliyor

Amaç trafik yoğunluğunu azaltmaksa bir tane küçük otobüs mü trafikte karmaşaya yol açar yoksa beş tane hat minibüsü mü Amaç çevre kirliği ise bir tane küçük otobüsün eksozumu daha çok kirletir 5 tane hat minibüsünün egzosundan çıkan duman mı?

Sonra bu otobüsler efendi efendi sağdan sağdan giderler Ama hat arabaları yol kenarında kimi görse korna çalıp frene basar Dur kalk dur kalk trafiği alt üst eden asıl şehir içi hat minibüsleri Sağdan sollama ani fren yapıp durup kalkmalar gereksiz kornalar tamponun tozunu almalar, akrobatik hareketler hepsi bunlarda Bu işin çevre kirliliği ve trafik sorunuyla hiç bir alakası yok Sadece samsunda yeni kurulacak olan dolmuş hattına rant sağlamak Üç tane otobüsü samsunun içine salmayıp yeni kurulacak dolmuş hattıyla yüzlerce trafik canavarını salacaklar olay bundan ibaret...

berusa55

06 Ekim 2009, 14:27:59 #62 Son düzenlenme: 06 Ekim 2009, 14:31:47 berusa55
AlıntıUKOME kararları uygulanacak

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, UKOME kararlarının uygulanacağını belirterek kanunun uygulanması yönünde geri adım atmayacaklarını ifade etti.

Vedat ATICI/ Haberexen.com

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, AK Parti İl Başkanı Adem Güney'le birlikte Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Metin Genççakır, şoför dernek başkanları ve temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantının değerlendirmesini yaptı. Yılmaz, UKOME kararlarının uygulanacağını belirterek kanunun uygulanması yönünde geri adım atmayacaklarını ifade etti.

Toplantıda ilk olarak söz alan AK Parti Samsun İl Başkanı Adem Güney, UKOME kararlarının yarından itibaren uygulanacağını belirterek, yolcuların şehre ulaşım noktasında kesinlikle bir mağduriyetin söz konusu olmayacağını, Büyükşehir Belediyesinin gerekli tüm tedbirleri aldığını ifade etti.

Güney'in ardından söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise daha önce de defalarca konuşulan konunun yeni olmadığını, aslında kararın 2007 yılında UKOME tarafından alındığını, geçiş dönemi olması nedeniyle geçici olarak uygulamanın yürürlüğü geçirilmediğini ifade etti.

Yarından itibaren son toplanma yerinin otogar olacağını belirterek konuşmasına devam eden Yılmaz, "2007 yılında UKOME kararı aldığında Çarşamba, Terme, Bafra minübüs dernekleri bu karara itiraz ettiler ve yargıya gittiler. İdare mahkemesi bizi haklı bularak kararı lehimizde onayladı. Şu anda ise ortada psikolojik bir kaygı var. Şöfer temsilcileriyle yaptığımız görüşmede uygulamada herhangi bir mağduriyetin söz konusu olmayacağını belirttik ve gördüğüm kadarıyla arkadaşlarımız kısmen tatmin oldular" dedi.

Aklın yolu birdir diyerek konuşmasına devam eden Yılmaz, zaman içerisinde fikirlerin değişeceğini ifade etti. Otogara giden güzergahta yolcuların hiç bir şekilde mağduriyetinin söz konusu olmayacağını yineleyen Yılmaz," Vatandaşlarımız belirlediğimiz güzergahta araçtan indikleri andan itibaren istedikleri yöne giden şehir içi ulaşım araçlarını kullanabilecekler. Ulaşım araçları için nihai hadef ise otogar olacak. Diğer yandan otogar'dan da şehir içine ulaşımda gerekli tüm tedbirleri aldık. Kesinlikle vatandaşlarımızı mağdur etmeyeceğiz" diye konuştu.

Bu arada otogar işletmesinin 2009 yılı sonuna kadar ilçe toplu taşıma araçlarından hiçbir ücret almayacığını tahaddüt ettiğini belirten Yılmaz, yeni uygulamalara alışılması noktasında başlangıçta güçlük yaşanabileceğini belirterek zaman içerisinde bu zorlukların üstesinden gelinebileceğini dile getirdi. Popilist yaklaşımların etkisine kapılmayacağını vurgulayan Yılmaz, kararın kesinlikle uygulanacağını ifade etti.

Kaynak: http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=16376

babasamsunlu

size göre bişey yok tabi...erken saatlerde işe yetişmesi gerekenler umrunuz da değil... >:( >:(  hergün ilçelere gidiş geliş yapanların hiç biri um runuzda değil...tek arabayla geleceği şehir içine  iki kez para ödemek zorunda kalan vatandaşta mağdur olmuyor zaten...ben böyle anlayışın ben böyle hakkaniyetin ta içine e... >:( >:(

binikalamadım

eskiler bilir bu sorun için eskiden halkın adına " BAFRA GARAJI " dediği küçük çaplı bir otogar vardı bütün ilçelerden gelen dolmuş ve minübüsler buraya gelirdi sonra kaldırdılar...yeni otogar ile şehrin 3 / 5 noktasını çok iyi birbirine bağlayan ulaşım hatları kurduktan sonra bu iş yapılsa daha iyi olurdu...tramvay - otogara mutlaka gitmeli

Burak

dolmuşların isyanı otogara gir çık parası ki bence haklılar

KocumVolkan

Alıntı yapılan: dukeburak - 08 Ekim 2009, 13:44:32
dolmuşların isyanı otogara gir çık parası ki bence haklılar

e tabikide.. ama bunun yapılmasının sebebide o gir çık parası ;) trafiği azaltmak felan değil..

bezgınbekır

Alıntı yapılan: KocumVolkan - 08 Ekim 2009, 13:46:29
e tabikide.. ama bunun yapılmasının sebebide o gir çık parası ;) trafiği azaltmak felan değil..
illaki  ;D

Burak

tabi canım ana sözleşmede yazıyormuş seve seve dğl s..e siee yapacaklar. yzy nin ni kaybı yokki giden gelenlerin yüzde 80 i zaten yzy için oy kullanmıyo yoksa yermi böyle rahat hareket etmek ucunda ki oy kaygısı az olunca fazla takmıyo tabiki bakalım tramwaydan dolayı atakum atakent dolmuşcuları ne zaman eylem yapacak:)

sadece55

Kurtlar vadisinde bile reklam oldu dolmuşçularımız:))

Ollivanders

kaptan 55

esasında arabalarına SAMSUNSPOR flaması hariç diğer takım flamaları asan dolmuşları sokmayacaksın şehiriçine ;)

Burak

evet samsun da esnaflık yapıp arabalarına ts asıyo hıyarlar

çarşambalı-55

Alıntı yapılan: kaptan 55 - 09 Ekim 2009, 09:27:35
esasında arabalarına SAMSUNSPOR flaması hariç diğer takım flamaları asan dolmuşları sokmayacaksın şehiriçine ;)
Alıntı yapılan: dukeburak - 09 Ekim 2009, 09:32:41
evet samsun da esnaflık yapıp arabalarına ts asıyo hıyarlar

Şahsen ben hiçbir çarşamba otobüsünde Trabzon flaması görmedim Şehir içi dolmuş hatlarında trabzon flamalarıyla cirit atan şehiriçi hat dolmuşlarına çok rasladım Zaten görünce binmiyorum Trabzon bayrağı atkısı flaması olan dükkanlardan asla alışveriş yapmıyorum...

berusa55

Aynen kardeşim... Şehir içi dolmuş hatlarında malum takımların bayrağı flaması olanları es geçmeye, binmemeye dikkat ediyorum. Burası Samsun! Git karnını flamasını astığın memlekette doyur o zaman!