Toplu Taşıma Eylemi

Başlatan bezgınbekır, 05 Ekim 2009, 15:48:22

« önceki - sonraki »

cem

haberlerde izledim epey sıkıntı çıkmış,inşallah konu tatlıya bağlanır

Cadde55

Alıntı yapılan: çarşambalı-55 - 05 Ekim 2009, 21:51:29
Sözüm meclisten dışarı kimse alınmasın ve yanlış anlaşılma olmasın Burda samsunun ekmeğini yeyip yediği ekmeği baştacı yapan herkez bizim öz be öz kardeşimiz Ama yusuf ziya denen adam yakında kendi şehrimize bize pasaportla vizeyle sokacak İlk önce sadece shell e kadar gidebilir çarşamba arabaları dedi Şimdi ise onuda elimizden alıp belediye evlerinde inceksiniz diyor Sesimizi çıkarmazsak yakında tekkeköyde indirecek adam bizi Şehir trafiği çevre kirliliği filan bahane Çarşambanın bütün otobüsleri 2006 model Asıl kendi külüstür otobüsleri şehir trafiğini alt üst ediyor ...

Vardır bir bildiği herhalde, hayırlısı olsun...bizde iki yıldır ilkadım stadında iniyoruz merkeze gitmek için dolmuşa biniyoruz, bakalım raylı sistem olunca o dolmuşlar devam edecek mi, asıl kirlilik yapanlar onlar dar alanda kısa paslaşmalar yapıyorlar, nerden girip nerden çıktıkları belli değil... 

çarşambalı-55

Asıl ilçelerde oturmayıp o otobüslerin dolmuşların kahrını çekmeyenler atıp tutmasın burda Kendi ilçelerinizin insanının hakkınızı koruyacağınız yerde bir gün yollar kapandı diye atıp tutuyosunuz  Ben bafralıyım ben çarşambalıyım ben termeliyim arkadaş Ben bu şehrin çocuğuyum Kimse beni fatsalıyla orduluyla ünyeliyle bir tutamaz Adamların arabaları otogara kadar gidiyormuş Ben bu memleketin evladıyım benim nüfus cüzdanımda samsun yazıyor Benim otobüsüm bu şehrin merkezine kadar girer Kimse bana paran varsa dolmuşa bin paran yoksa beledievlerinden elinde bavul çanta şehir merkezine kadar yürü diyemez Yusuf Ziya değil kralı gelsin isterse

Ben trafik sorunu çevre kirliliği anlamam Bu bahanelere karnım tok Yusuf ziya Sen benim arabamı bu şehrin içine sokmuyorsan  Ben bunu kendime hakaret sayarım Kendimi dışlanmış sayarım Sen astığım astık kestiğim kestik ben ne dersem o deyip bu zorbalığı hemşerilerine reva görürsen Onlarda sana zorbalıkla karşılık verirler Ondan sonrada kimse kaç saat yolu kapattılar Hastası var ambulansı var demesin Yusuf ziya utansın Çarşambada hastası olan adamı tıp fakültesine gitmek için üç araba değiştirtmek zorunda bırakacak olanlar utansın

Fatsa ünye arabaları çevre yolundan otogara gidiyor Lafı sizde şehre girmeden otogara gidin ne olacak demeye getirtenlerde o zaman bu şehirin ilçelerinden destek filan beklemesin O stadı fatsalılarla ünyeliler değil çarşambalılar dolduruyor O zaman insan kendi kendine sorar, yahu adamlar beni şehrine sokmaya tenezür etmiyo ben hangi şehrin takımının maçına gidiyorum der. Ama Samsunspor sevgisi herşeyin üstünde gelir İnsanı zorla kendi şehrinden soğutturmayın kendi şehrine düşman ettirmeyin Otogara gitcekmişiz hangi otogara ilk yapıldığında sarı laciverte boyanan otogara mı yusuf ziya Sende az bi samsunluluk ruhu olsa o otogarı kırmızı beyaza boyatırdın zaten Sen fenerin şampiyonluk maçında 19 mayısı fenere tahsis eden adam değilmisin kimden bahsediyorum ki ben

Kaptan

konuyu çarşamba üzerinden samsunspora bağladıgın ya helal olsun

sadece çarşamba gerisinin koy g.ne rahvan gitsin....

çarşambalı-55

Samsunspor forumundayız neye bağlıcam mersin idman yurduna mı???

Sadece samsunspor gerisi teferuat...

berusa55

AlıntıGüney: "Olumsuz bir karar çıkacağını sanmıyorum"

05 Ekim 2009 / 20:58

Ak Parti İl Başkanı Güney, minibüs esnafının eylemi nedeniyle alınan geçici kararın yarın Büyükşehir Belediyesi'ndeki toplantıda sonuçlanacağını söyledi.

Bugün 11 saat süren yol kapama eyleminin ardından geçici bir çözüm getirildiğini anlatan AK Parti Samsun İl Başkanı Adem Güney, ilçelerin toplu taşıma araçlarının eskisi gibi çalışması kararı alındığını bildirdi.

AK Parti İl Başkanı Güney, "Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve İl Emniyet Müdür Muzaffer Erkan'la birlikte toplantı halindeydik. Eylem için geçici bir çözüm üretildi. Nihai karar yarın sabah Büyükşeir Belediyesi'nde yapılacak toplantıdan sonra belli olacak. Ancak olumsuz bir sonuç çıkacağını sanmıyorum" dedi.

Kaynak: http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=16361

kaptan 55

benim duyduğuma göre otogar'ın yapımında şartnameye konulmuş bir kararmış,şimdi belediyenin bu kararından dönmesi hayli zor görünüyor eğer şartnameye uymaz ise maddi bir külfet içersine girecek belediye.

memur'u,işçisi,öğrencisi,köylüsü ilçe halkları karara haklı olarak tepkili belediye başına buyruk davranmadan önce ortak bir yol izlenip bu olayı tüm tarafları tatmin edici bir yolla çözmesini bekliyoruz.

Burak

önce sağlam bir taşıma organizasyonu kurarsın şehirle otogar arasına ondan sonra böyle bir uygulama yaparsın ben sürekli otogara gidiyorum üniversite den dolayı ama servis kullanıyorum bazen evrak göndermek için otogara münferit gidiyorum ama saat başı bir otobüs var bazen alışveriş merkezinin servisine binip gidiyorum ulaşımı çok zor.samsunu ordan buraya sağlıklı bağlayamamışken böyle bir karar çok acele.veya ilçeden gelenlere özel otobüsler tahsis edersin 5 tane minibüs farlı yerlerden gireceğine elinde biletli ilçe yolcularına cüzi bir ücretle şehir içinde sabit bir noktaya taşıma sağlarsın meydanda bırak herkes ordan dağılsın.ayrıca hakkaten bir raylı sistem nasıl olurda şehrin otogarına uğramaz akıl alır gibi değil barış bulvarından beri gidecek olan bir sistem şehri çok rahatlatırdı ankara da servis bile yok ama kimse isyanları oynamıyor çünkü metrosu çok sağlam

Burak

bu arada bencede şehir dışında olmalı minibüsler ama vatandaşı da mağdur etmeden YZY bence büyükşehir bld.başkanı olacağına belediyenin çevre düzenleme bölümüne şef olsaydı daha iyiydi beton ve yeşillik yapmada üstüne yok ama lukoil i elimizden kaçırdık.belediye başkanının görevidir zaten yol yapmak park yapmak bana ekstra bir iş yapacaksın ki ben senin bld başkanı olduğunu göreyim.siz hiç çöpçüyü tebrik ediyor musunuz bravo sokağı çok iyi süpürüyorsun diye.buda o hesap başkan istihdam yaratsın 2seçim önce söz verdiği 20BİN kişiye istihdam sağlayacak tersaneyi yapsın hoş dünyanın en büyük tersanesinde bunun 3te biri kadar adam çalışmıyomuş ama neyse. şehre yatırım çeksin samsunspor u düşürdüğü bataklıktan çıkarsın yada park bahçeyle bizim halkı gütmeye devam etsin

King Of The North

Bu işin içinde Rant var,kimbilir kimlere neyi peşkeş çektiler.Helal olsun eylemcilere,seslerini çok iyi duyurdular.

Cadde55

Dün karar verilene kadar eskisi gibi devam etme kararı alıp eylemi durdurmuşlardı, bugün ise Samsundaki Çarşamba ve Bafra garajlarında polis barikatları varmış, gelen minibüsleri otogara yönlendiriyolarmış....Eğer böyle bir söz verdilerse bugün yaptıkları şerefsizlikten başka bisey değildir...

çarşambalı-55

Yusuf Ziya etek giy etek Verdiği sözden dönen kaypak adam Hani yeni bir karar alınana kadar eski sistem devam edecekti Protestonun bitmesi için yalan söyledin demek Sabah çarşamba ve bafra garajlarına polis barikatı kurdurmuş yolcu indirip bindirmek yasak diye Bunun hesabını verirsin merak etme Sana bundan sonra rahat yok bu şehirde...

YaşarDoğu

AlıntıToplantıdan olumsuz sonuç çıktı

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan toplantıda uzlaşma sağlanamadıoğı bildirildi.

Bugün saat 10.00'da başlayan UKOME kararları ile ilgili toplantıdan olumsuz sonuç çıktığı Büyükşehir Belediyesi ile ilçe toplu taşıma temsilcileri anlaşma sağlayamadı. Çarşamba Otobüscüleri Dernek Başkanı Hasan Baysal, Bugün için şehir içi taşımaya devam edileceği yarından itibaren ise Otogardan hareket edilmesi yönünde toplantıdan karar çıktığını bildirdi. Baysal, minibüscüler kooperatifleri ile bu kararı değerlendireceklerini ve buna göre bir yol haritası çizeceklerini açıkladı.

Belediye önünde bekleyen şoförler ise karara tepki göstererek eylem yaparak slogan attı ve olaysız bir şekilde dağıldı.

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Metin Genççakır, "Dün akşam verilen sözlerin hepsi unutuldu yapılacak birşey yok" dedi.

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=16370

Bizde Samsunspor için verilen sözleri arıyoruz, unutuldu gitti nedense...

çarşambalı-55

Otobüslerin minibüslerin otogara yönledirilmesi demek Bu arabaların fazladan 10-15 km yapması demek Bu arabalar su yapmadıklarına göre bunu fiyatlara yansıtacaklar ve zam yapacaklar İlçelerden gelen vatandaş bundan sonra hem zamlı tarifeyle gelecek hemde şehir dışından inip dolmuşa binip birde dolmuş parası verecek Yani eskiden samsuna gelmek için harcadığı paranın nerdeyse iki katını ödettirecekler  vatandaşa Bundan sonra kimse gelmez samsuna Bu vatandaş samsuna geliyor alışveriş yapıyor samsun esnafına para bırakıyor Bu kriz döneminde çok yerinde bir karar yusuf ziya hayrını gör Samsun esnafınıda bitirecen...

Ollivanders

suleyman abi ilk onlar unutulup gitti zaten :) alıstık artık unutulmaya >:(