Türkiye'deki Samsunlu Sayısı (1.753.793)

Başlatan kuzey55, 20 Haziran 2009, 19:18:02

« önceki - sonraki »

safser

Alıntı yapılan: Bir Sevdadır Samsunspor - 21 Haziran 2009, 21:29:31
e ilahi toprağım.çarşamba orduya mı bağlı.tabi ki samsun nüfusundasın.gerçi bana nerelisin diye sorduklarında ilk olarak çarşambalıyım diyorum.ne iş bilmem
düşünemedim birden ;D

tankut

Yurtdışında yaşayanlar da dahilmi bu sayılara

55.hakan

Alıntı yapılan: tankut - 23 Haziran 2009, 14:32:32
Yurtdışında yaşayanlar da dahilmi bu sayılara
değil sadece türkiye'deki

Oflu

Alıntı yapılan: Bir Sevdadır Samsunspor - 21 Haziran 2009, 12:30:33
tamam.ben de onu demek istedim.yani sadece nüfus kayıtları.yani gerçek samsunlu sayısı değil.

Samsunun yarisinin Trabzonlu oldugunun farkindasin degilmi?

Sercan

Alıntı yapılan: Oflu - 23 Haziran 2009, 14:35:51

Yarısı demek biraz abartı olur.O zaman diğer yarısı rizeli,giresunlu,gümüşhaneli.mübadiller nerde o zaman yerli samsun halkı...Bir yarısı belkide daha fazlası Yerli Samsun halkı özellikle ilçedekiler.Diğer yarısıda mübadiller ve diğer göçmenler...

55.hakan

nerden çıkardın bunu var mı bir dayanağın?

tankut

Samsunun yarısının trabzonlu olduğu hayatımda duyduğum en saçma laf. Bu lafı duymaktan gına geldi artık baya bi geyik oldu. Samsunda yaşayan çerkezler, kırım tatarları,gürcüler,arnavutlar,mübadiller, iç kısımdaki ilçelerde yaşayan yerli halk, o zaman Samsunun diğer yarısını oluşturuyor öölemi? ben bu geyiğe bi tarafımla gülerim. Tek tek sayılmışmıda mı Samsunun yarısı trabzonlu geyiği dolanıp duruyo dillerde, bilmeyende bunu gerçek zannediyo. sadece çarşamba ve bafranın 500 den fazla köyü ve bu köylerden binlerce insan var. kaç tanesi trabzonluymuş pehhh. memleketin yarısı trabzonlu deyip te şu pontuslularıda havaya sokmayın     

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 23 Haziran 2009, 14:48:26
Yarısı demek biraz abartı olur.O zaman diğer yarısı rizeli,giresunlu,gümüşhaneli.mübadiller nerde o zaman yerli samsun halkı...Bir yarısı belkide daha fazlası Yerli Samsun halkı özellikle ilçedekiler.Diğer yarısıda mübadiller ve diğer göçmenler...
trabzonlulara kalsa samsunda öz samsunlu hiç yok.yaw bari utanmazsanız samsunun adını da trabzon2 diye değiştirin.bu ne saçmalık her yerde her insandan var.

HoliganSamSunLu

samsunun yarısının çeyreğinin trabzonlu olduğu falan hikaye samsunda en çok nüfusa sahip il artvindir.. ikinci sırada giresunlularsonrada trabzonlular trabzonluların münşibuş hatlarında ve inşaat sektöründeki aktif rolleri ve samsunun geneline yaygın nüfusu olması bu tezi ortaya çıkartıyor neymiş samsunun yarısı trabzonluymuş hadi yaaaaa

berusa55

23 Haziran 2009, 15:51:31 #39 Son düzenlenme: 23 Haziran 2009, 15:53:32 berusa55
Samsun'daki Kavak'lıları ve Çarşambalıları toplasanız o diğer illeri katlarlar. O yüzden artık şu Trabzon'lular şu kadar, Ordu'lular bu kadar söylemlerini bırakalım. Şehrimiz kurulduğundan beri özellikle Karadeniz illerinden ve ilçelerinden göç almıştır ve bu süreç hala devam etmektedir ama asla bu Samsun'luların azınlık durumuna geldiği anlamına gelmesin. Emin olun büyük çoğunluk öz be öz Samsun'ludur.

kaptan 55

trabzonun dedelerinin %55 de SAMSUN'lu valla bunu ben değil tarihi bilimciler söylüyor:)

Sercan

Alıntı yapılan: berusa55 - 23 Haziran 2009, 15:51:31
Samsun'daki Kavak'lıları ve Çarşambalıları toplasanız o diğer illeri katlarlar. O yüzden artık şu Trabzon'lular şu kadar, Ordu'lular bu kadar söylemlerini bırakalım. Şehrimiz kurulduğundan beri özellikle Karadeniz illerinden ve ilçelerinden göç almıştır ve bu süreç hala devam etmektedir ama asla bu Samsun'luların azınlık durumuna geldiği anlamına gelmesin. Emin olun büyük çoğunluk öz be öz Samsun'ludur.

Özellikle en büyük İlkadım ilçemizin belediye başkanlığı seçimlere bu açıkça ortaya çıktı...Kavaklıları kimse azımsamasın...

Tribün_ali

Kavaklının olmadığı yer yok artvinde bile var gürcistan sınırında askerlik yaparkene tanışmıştık

Sadece Samsunspor

Samsunluyuz daaaa ;D elllliiiiii beşşşşşş ;D Görüşürük ;D

Seviyorum Samsunu yaaa Allah iyiki bana Samsunlu olmayı nasip etmiş

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

SAMSUN VE SAMSUNSPOR sevdası da olmasa yaşanmaz bu türkiyede beee...55 şu sayıyın asaletine bak yawww