TFF 1.LİG 1.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz - GAZİŞEHİR GAZİANTEP FK

Başlatan 5trawberry, 06 Ağustos 2017, 14:19:02

« önceki - sonraki »

sadece55

Defansif yönden iyi bir takım olmuşuz bence kolay gol yemeyiz. Haftaya Manisa maçına yabancılarda gelirse hucumda daha etkili bir takım oluruz bu net. Dün için Ramazan,Hasan, Abdülkerim göze batan isimlerdi. Ben Kenan ve Ufuk'u beğenmedim. Kenan'ın bu sene forma şansının zor olduğunu düşünmekteyim.

tactician

Ankragücü ve Giresun hazırlık maçlarında net biçimde görüldü ki; bu takımın hücum bölgesinde fark oluşturabilen tek adamı Chibuike idi. Lakin bizim son derece basiretsiz yönetimimiz adamın takıma katılmasından bu yana 2 ay geçmesine rağmen, kendisinin evrakları tamam edememiş ve bizi çapsız ileri uç adamlarına mahkum etmiştir.

Alperen'de zaten bir şey yok; Göksu'da kafasında bitirmiş (belki de son kez forma şansı buldu), geçen seneye göre çok geri gitmiş, hiç bir şey yoktu; Halil İBrahim de saman alevi gibi bir yandı bir söndü. Devamlılığı olmasa da üçüncü bölgede ne çıktıysa ondan çıktı. Bir de Angan girdikten sonra onun çabaları bir şeyler getirdi.
Bu kadar kısır bir üçüncü bölge oyununa rağmen; hakemin net penaltıyı es geçmese ve forvetlerimizin aşırı beceriksizliği nedeniyle harcadığı pozisyonlardan birisi gol yapılabilse 3 puanı da alacaktık.

Savunma direnci ile alakalı söylenecek çok şey yok; fevakalade.

Yabancıların takıma katılması ve hatta Alpay Hoca'nın maç sonrasında bahsettiği yeni transferlerin kadroya girişi ile çok daha farklı bir havaya gireriz diye umuyorum.

cakir55

Yönetim 0 - Antep 0

Başka açıklaması yok bu maçın.

Karabudun

Sezonun ilk maçına çıkacaksın, onca rezilliğine rağmen iyi kötü bir ilgi var sezonun ilk maçına. Gelgelelim sen adam koca şehirde iki noktadan bilet yüklemesi yapıyorsun. 56'lar nasıldı bilmiyorum ama Yabancılar Pazarı girişindeki mağazanın önü tam bir rezillikti. Koymuşlar bir çalışan; millet kapıda balık istifi olmuş, sıra gelecek diye bekliyor. Mağaza çalışanı ağabey, bekleyenleri kart sayısı kısıtlı diye uyarıyor. Taraftardan sorumlu yönetici ne iş yapar hemşerim? Niye Passo zamazingosunun temsilcilerine ulaşmaz? Kendi adıma yönetimden akıllı mantıklı bir hareket beklemiyorum ancak biraz da taraftara çalışın hemşerim. Gerçi  Serdar Ölmez'n içerisinde olduğu yönetim Samsunspor için ne kadar yararlı olabilir ki? Lisans olayına hiç girmiyorum, gelenekselleşti artık.

Gelelim "Garabet Stadyumu"na. Hesapta rahatlık, konfor getirilecek denilen stadyuma girişte kapıların çoğu kapalı. Açmayacaktınız madem o kadar kapıyı ne halt etmeye yaptınız? Millet kapılarda yığılmış, güya rahat rahat girilecekti içeri ve stadyum bir çırpıda boşalacaktı. Maalesef çıkışta da pek çok yer kapalı ve yığılmalar boy boy. ALLAH kabul etsin, yıllardan beri namazını kaçırmayan bir arkadaşım mescit için harikulade sözler sarf ediyor. Lakin park sıkıntısı yaşayan onlarca renktaşın ettikleri yanında hiç kalır.

Tribünlerimiz epey marjinal. Tırt bir takımla evinde oynuyorsun. Tırt takımın deplasman tribününde yakaladığı sayıyı yakalayamayan gruplarımız var. Üç dakika takım için on dakika reis için tempo tutan cefakar gençlerden oluşan gruplar. Herkes kadir kıymet bilmiyor tabi.

Maçı yorumlayacak olursak gol atamayacağımız belliydi. O kadro göz önüne alındığında bir puan fena değil. Hocanın imkanları kısıtlıydı ancak eldekileri daha iyi değerlendirebilirdi. Gökay değişikliği için geç kaldı misal. Hatta keşke Gökay ile başlasaydı. Serbest vuruşu cidden çok iyi kullandı. Ramazan'ı çok beğendim. Alperen ise şu takımda en sevdiğim adam, insana umut veriyor. Onun futboldan para kazanabildiği bu dünyada herkes hayallerini gerçekleştirebilir, en ufak şüphem yok.

CoRaqLi55

Maraton her zamanki yerindeydi. Ancak kale arkalarinin boş olması göz zevki acisindan hiç hoş degildi. Kale arkası fiyatlari bu sekilde oldukça boş kalmayada devam edecek gibi.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ugurozkan

Takım bütün yaz hücum adına hiçbir şey çalışmamış. İleri uç yeteneksiz ama bir plan olur, becerilemez, o da yok. Sezon boyunca ileri uç oyuncularının bireysel yaratıcılıklarına kalacağız gibi.
Defansın iyi görünmesinin sebebi ise Kalpar'ın bir puan için gelmesi bizim de ileri gitmek istemememizdi. Dün on kişi de takım savunmasına katkı verdi. Yabancı forvetlerden o savunma katkısını alamadığımızda tekrar görmek gerekiyor takımı.
Ayrıca Alpay Özalan futbol karakterini takıma da yansıtmış. Takım inanılmaz şekilde gergindi. Penaltı itirazı olur ama ölçülü olur, iki tane itirazdan sarı kartı gördük.

eprianu

Takım hakkında konuşmak için bence erken. Gazişehir veya bu hafta karşılacağımız Manisaspor ölçüt değil bence. Birkaç hafta sonra takımın gerçek durumunu ancak anlayabiliriz. Zaten sonradan gelen yabancılar da bu süre zarfında hazır olacaktır.

ali ihsan

O SENE BU SENE OLSUN

Yeni 19 Mayıs Stadı,yeni teknik ekip,yeni oyuncular,eski yönetim.Geçen sene averajla  kaldığımız PTT 1.Ligte ,bu sene şampiyonluk parolasıyla sahaya çıktı Samsunspor'umuz.Yeni yapılan stadımızda ilk resmi maçımızda rakip Gazişehir'di.

Genç ve başarı isteyen Alpay Özalan ile bu ligin en tecrübeli teknik adamı Hüseyin Kalpar karşı karşıya geldi de diyebiliriz.Hüseyin Kalpar,deplasmanlarda klasik 1 puan üzerine kurulu çok adamla kapanan bir taktikle takımını sahaya sürmüştü.Gol yemeyeyim denk gelirde gol bulursam 3 puanı alırım anlayışıyla mücadele ettiler sahada.

Bize gelecek olursak,yazımın başında eski yönetim vurgusu yapmamın sebebiyle başlamak istiyorum.Her sene transfer tahtası haberlerinden bıkan bir şehiriz.4 milyonun üzerinde transfere engel borcumuzun olduğunu aylardır bilen ve ifade eden yöneticilerimiz bu sorunun çözümünü gene son dakikaya bıraktılar.Yeni transferlerin lisansları güç bela dün çıkarıldı ama Chibuke,Samaras,Sifakis ve Larbi'nin evrakları yetişmediği için lisansları çıkrılamadı.Ayrıca Trabzonspor'dan 2 yıllığına kiralanan Muhammet Beşir'inde lisansı çıkarılamadı ki onun problemiyle alakalı bilgiye de sahip olamadık.Samaras,Sifakis ve Larbi henüz hazır olmadıkları için aslında bu maç için kayıp sayılmazlardı ama 50 gündür takımla çalışan ve takımın en kreatif ismi Chibuke'nin yokluğunu maç boyunca hissettik.Yöneticilerimizden ricamız eski alışkanlıklarını lütfen bıraksınlar.Şampiyonluk hedefi koyulan bu sezonda hata yapma lüksümüz yok.Kolay kaybedilen her puanı ileride çok arayacağımız muhakkak.

Kalede Furkan başladı doğal olarak.Belki de en rahat maçını oynadı Furkan.Yere yatmadı diyebiliriz.Geri dörtlümüz de solda Ufuk,sağda Erkam ile başlarkan göbekteki ikilimiz Hasan-Abdülkerim'den oluşuyordu.Savunma hattımız hata yapmadı.Oyuna konsantre ve diriydiler.Lakin hem Hasan hem Abdülkerim sol ayaklı olunca zaman zaman uyumsuzluk göze çarptı.Sağ stoper olan Ercan ise kulübedeydi.Alpay Hoca orta sahayı 3'lü kurgulamıştı.Defansın hemen önünde Kenan kesici olarak görev yaparken onun önünde Çağrı ve Ramazan görev yaptı.Bu 3'lüyü oldukça beğendim.Özellikle Ramazan öne çıktı,sivrildi.Rakibe orta sahada üstünlük kurduk ,oyun hakimiyetini maç boyunca elimizde tuttuk.Ama biraz daha rakip ceza sahasına girmesi ve çok daha fazla şut denemesi yapması lazım orta sahamızın.

Hücum hattına gelince, en sıkıntılı olduğumuz bölgemiz burası.Solda Alperen sağda H.İbrahim ile kanatları kullanmak isterken en uçta ise Göksu'ya gol umudumuzu bağlamıştık.Zaman zaman H.İbrahim ile etkili olmaya çalıştık.Alperen ve Göksu geçen yıl olduğu gibi bu yılda etkisizdiler.2. yarı Angan oyuna girince bu bölgede biraz daha fazla top tuttuk ve rakip defansı biraz daha zorladık.Chibuke ve Samaras takıma katılınca hücum zenginliğimiz muhakkak artacaktır.Hazır olan Chibuke bu maçta kilidi açabilirdi oysa ki.Angan,Samaras,Chibuke üçlüsü bu ligte her takımın başına bela olacak yetenekteler.Onları tam kapasite ile sahaya sürdüğümüzde çok daha farklı bir Samsunspor izleyeceğiz.

Maça dönersek hücumda  kanatları istediğimiz gibi kullanamadık,rakip çok adamla kapanınca fazla pozisyon da üretemedik açıkçası.Maçın sonlarında Gökay'ın nefis frikiğinin çataldan döndüğü an hepimizin en heyecan duyduğu an olsa gerek.

Hakem Özgüç Türkalp ve yardımcısına, H.İbrahim kestiği ortaya rakip oyuncunun elle müdahalesini atlamaları yakışmadı.Net penaltıydı.

Sonuç olarak kadromuzun büyük kısmı değişti.Hücum hattımızı oluşturacak isimler takıma geç katıldı ve hazır olmaları için birkaç haftaya daha ihtiyaçları var.Takımın bir birine alışması ve oturması için biraz zamana ihtiyacımız var.Alpay Hoca elindeki kadroyu iyi hazırlar ve takım ruhunu yakalayabilirsek bu sene o sene olabilir.Şampiyonluk mücadelesi yapacak kadro kalitesine sahibiz.Yani mutfakta gerekli malzeme var artık.Maharet aşçıya kalmış durumda.

Taraftarımız gene takımın en büyük itici gücü olacaktır. Yeni 19 Mayıs Stadının şehrimize uğurlu gelmesini diliyorum.