G.Saray 3-2 SAMSUNSPORUMUZ

Başlatan kadir55ist, 25 Şubat 2006, 18:39:11

« önceki - sonraki »

King Of The North

İlk yarının son dakikasında yediğimiz gol moralimizi bozdu ve ikinci yarıya da iyi başlayamadık,ancak takım ilk yarıda müthiş oynadı ve hiç kapanmadık,ayrıca rakipe pozisyon bile verilmedi ilk yarıda.Bugünkü maçta başta Tamer olmak üzere Maksiç,Adnan ve kaptan Celil de çok iyi mücadele etti.Bu takıma forvet lazım S.Aykut neden oynamıyo acaba?
 Sonuç olarak diyebilirim ki Samsunsporumuz kaliteli bir takım ve bu ligden kesinlikle düşmeyecektir karamsar olmamak lazım,Arıca da çok istekliydi bütün taraftarlar gibi artık ileriki haftalara bakmak lazım önce Denizli kupa maçıyla galibiyetlere başlayacağız inşallah.

jean

bu futbolu sene sonuna kadar yansitalim kesinlikle kume dusmeyiz ilk yaridaki golu yemememiz lazimdi canerin yerine ise serkan oynamasi lazimdi herseye raglmen guzel futbol oynadik tebrikler samsunsporum boyle oynayalim kume dusmeyiz

timofte

Bu maçı Tv'den izlediğim için mücadeleyi daha net gözlemledim. İlk yarıda son derece iyiydik, Galatasaray'ı pek fazla pozisyona dahi sokmadık, en net gol pozisyonumuzu ise 42.dakikada Tamer'le gole çevirip öne geçtik. Bana göre bundan hemen üç dakika sonra golü yememiz bir kırılma anı oldu. Aslında beraberliğe düşmek takımın direncini azaltmamalıydı ama devre arasında ben bir şeylerin kötü gideceğini fark etmiştim.

İkinci yarıda yan toplarda özellikle savunmanın basiretinin bağlandığı anlarda kalemizde yediğimiz iki gol takımın oyun disiplinini tamamen bozdu. Bu devrede fark daha da artmadıysa bunda savunmanın en sağlam adamı Gueye ve kaleci Maksic'in büyük payı vardı. Tamer'in maç bitmek üzereyken attığı klas gol daha erken gelse yeniden puan çıkarma umudu doğabilecekti. İğneyle sahaya çıkan ve varını yoğunu ortaya koyan Celil takdiri hak etti, yine öz Samsunlu Adnan iyi mücadele verdi.

Bana göre ayrıca; Mehmet Polat'ın oyuna geç alınması, Serkan Aykut'un kısa bir süre bile sahaya sürülmemesi, ağır kalan Tolga, Rafael'in düşen formu üzerinde durulması gereken noktalardı.

Samsunspor taraftarı yönetimden otobüs alamamasına rağmen takımını yalnız bırakmadı.. Her şeyden önce Samsunspor sevgisinin geldiğini herkese gösterdiler. İstanbul'da oturan taraftarlarımız da kötü gün dostu gibi davrandılar, son döneme kıyasla bu önemli maçta önemli ölçüde takımın yanında oldular.

Hakem Cem Papila seyirci ve görünmeyen baskı ortamına rağmen bizi ezmeden maçı yönetti. Skor G.Saray aleyhineyken lehimize bazı faulleri es geçti, ama genel anlamda iyiydi.

Bunun dışında takımın bu konumuna rağmen Samsun'da maçı izlediğim kahvenin yarısı İstanbulun takımını destekledi.. Susturduk susturmasına da, bazı insanların ne kadar alçalabileceğini görmüş olduk..

Bu da ayrı bir topic konusu olsun.. Onlara sadece şunu sormak lazım :

Biz Samsun çocuğuyuz, ya siz?

ercaniklist

Evet Arkadaşlar maç bitti geldik. öncelikle samsunsporumuzu kutluyorum çok iyi bir maç çıkardılar.Maçı Samiyende izleyen biri olarak bu takımın defansına destek gerektitğini  bende vurgulamak istiyorum.Ama genede bu kadroyla ligde kalıcaz. Burdan G.S tarftarlara  1 YTL para nın hesabını soracağımı iletirim o parayı gözüme yedimn ama ben onlar gibi şeref. değilim geri atmadımm. Maça girerkem kıçmz. Kadar arandık  demek ki bu sadece Samsuntaraftarına özgü uygulama  olsun biz  efendiyiz  ama yeri geldiğinde adamın a. s.
Birde  bilet alırken o rezilliği görünce çıldırdım.G.S aynı gişeden bilet almaya zorlandık  bumu  UEFA Kriterleri  yazık birde avrupa fatihimiş bunlar  siz önce rakip takımla  kendi takımınızın bilet gişelerini ayırın. çoğu taraftarımız bu yüzden bence maça giremedi.Neyse arkadaşlar beşiktaş macında Gazamız mübarek ola keşke samsuna gelebisekte bu maçı izlesek ama samsundaki taraftarların  takımı yalnız bırakmayacaklarını biliyorum.

ercaniklist

AlıntıBiz Samsun çocuğuyuz, ya siz?

Kısaca Timofte kardeş bunlar O.Ç.  (1 YTL)

jean

samsunluyuz samsunsporluyuz
tum istanbul takimlarinin ...

oğuzhan55

Diğer maçlarda takımız bu oyunu oynarsa düşmez.Hatta bjk maçıyla tekrar çıkışa geçebiliriz.

yönetici

Ali Sami Yen Stadı Eski Açık Tribünü sol yanda
Şirinler ve Canikli Mekansızlar pankartlarının arkasında
300 Samsunspor taraftarı.. Yüreğinize sağlık.

>> Samsunsporumuzun gollerini ise aşağıdaki linklerden izleyebilirsiniz..

http://www.ligtv.com.tr/multimedia/video/24hafta/Galatasaray0Samsunspor1.wmv

http://www.ligtv.com.tr/multimedia/video/24hafta/Galatasaray3Samsunspor2.wmv

baha55

bi yediğimiz gollere bakın bide attıklarımıza..sonra bide oynadıgımız futbola , mücadeleye bakın, sonrada oturun aglayın kaçan 3 puanaaa.. valla ben yanıyorum puanlara....rahat yenerdik gs yi...ama  iklerisi için bayabi umut oldu bu maçda oynanan futboll

Ladikli

uzun bir aradan sonra dün iyi bir mücadele verdik.ama defansın yaptığı basit hatalar sonunda yine mağlup olmaktan kurtulamadık.erdoğan arıca bu takım düşmeyecek diyor ama nasıl ben anlamadım gitti.haftalar geçiyor zaman ilerliyor biz kimseyi yenemiyoruz.inşallah bir bildiği vardır.bugün oynanacak karşılaşmalar bizim istediğimiz şekilde sonuçlansada puan  farkı bari açılmasa.biran önce toparlanıp seri galibiyetler almalıyız bunuda başaracak durumumuz var.istanbula gidip takımı yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkürler

kadir55ist

selam
arkadaşlar öncelikle dün akşam samiyene gelip takımımızı desteklayen tüm arkadaşlara teşekkür etmek gerek.
ercan devremin dediği gibi bilet organizasyonu sıfır adamlar düzen nedir bilmiyorlar kimin ne yaptığı belli değil. bilet almak için gs lilerle birbirimize girecektik.

samsundan gelen arkadaşlar sağolsunlar ama istanbuldan hala taraftarımız gelmiyor. eskiden gelenlerde artık gelmez oldu. ist nin göbeğinde 300 kişiylemi takım destekleyeceğiz zaten 100 samsundan gelmiş. kime kızmalıyız bence ist de olup maça gelmeyenlere
samsunumuz dün akşam futbol dersi vermiştir.
tüm yazarlar futbol adamları samsunu konuşuyor böyle oynarsak kimse bizi yıkamaz zaten bizi gs yenmedi kendimiz hediye ettik.
birde samsundan gelen arkadaşlar gs tribünü ne sataşmak yerine takımımıza biraz daha destek olabilirlerdi. ama olsun 800 km yoldan gelmişler 8 km den gelemeyenler utansın..

kadir55ist

selam
arkadaşlar öncelikle dün akşam samiyene gelip takımımızı desteklayen tüm arkadaşlara teşekkür etmek gerek. benide kırmayıp maça gelen arkadaşlarıma teşekkürler. maç hakkında herkes yorum yapabilir ama.... işte gs nin yazarı

Samsun oynadı Cim Bom kazandı
Çoşkun Özarı
cozari@fanatik.com.tr  

Önce maçın özet görüntüsünü söyleyeyim. Futbolu Samsunspor oynadı, karşılaşmayı kazandıran golleri ise Galatasaray attı.  
05.03.2006

cem and naz55

samsunsporlu olduğum için çok mutluyum önce bunu belirteyim
gsyın 3 golün 2 asisitiini biz yaptık onlar atmadı bizim kendi becerilerimizle 2 gol attık maç bizim hakkımızdı çoşkun özarı köşe yazısında başlığını şöyle yazmış SAMSUN OYNADI GS KAZANDI
ben şunu söyleyeyim bu takım düşmeyecek bu futbol onu gösteriyor ben ve çoğu kişi böyle düşünüyor
HAFTAYA BJK MAÇI FİNAL MAÇIDIR HERKESİN DİKKATİNE
msj alınmıştır inşallah

baha55

selam arkadaslar  evet mesaj alındı haftaya ölüm kalım  maçımız var..ya  ölecegiz ya 3  puan alacagız...maç taraftarlar olarak cok iyi hazırlanmalıyız..çevre illerdeki taraftarlarımızdfa maça gelmeliler..bennbu hafta içi işlerimi ayarlayıp perşembedeb samsuna gelmeyi planlıyorum formamı ve bayragımızı alıp samsun sokaklarında dolasalım büyük küçük her keze bu maçın önemini anlatmalıyız....haydi herkez maçççççaaa

Amsterdamli

Sevgili Samsunsporlular, genelde dun oynanan oyundan memnun gorunuyor herkez. Ben malesef size katilmayacagim. Evet acik ve hucum futbol oynamis gibi gorunduk dun, bunu cok takdir ediyorum ve herzaman savunuyorum. Bu Samsunsporumuza yakisir bir oyun tarzidir ve ekolumuz sayilir. Ama biz dun acik oynadik ama hucum oynamadik. Iyi futbol hele hic oynamadik. Simdi size soruyorum; sahada dolasan iki forvet Rafael ve Caner, bunlarin hangisine golluk pozisyon hazirladik ve kaleye sut cekebildiler??

Bir takimin forvet oyuncular 90 dakika boyunca bir tane golluk pozisyona giremiyorsa bu takim hicde iyi futbol oynamamistir. Rafael'in topa vuramadigi pozisyonu hic saymayalim bile cunku orada Adnan'in kisisel becerisi sonucu metrelerce depar attiktan sonra geriye kestigi bir top soz konusu ve zaten o pozisyondada Rafael topa vuramadi. Ileride hicbirzaman cogalamadik, etkili olamadik, pozisyon yaratamadik. Rafael ve Caner'i ayni anda ceza sahasi icinde gordunuzmu pozisyon icabi? Bizim tek yaptigimiz oyunu Galatasarayin yari sahasinda oynamakti.

Celil'i cok takdir ettim, takimi kurtarmak icin elinden gelen herseyi yapmaya calisti. Ama biraz fazlasini yapmaya calisti. Ilk yarida mesela Rafael ile ikisi topu kullanmak icin birbirlerine dustuler ve pozisyonu harcadilar. Takim icinde hic uyum ve takim oyunu yok. Caner'in cikmasi zaten aslina bakilirsa okadar yanlis degildi cunku takem zaten pozisyon uretemiyordu ve Caner'de forvette oynamiyordu. Polat girdikten sonra Gueye one cikma firsati buldu ve inanilmaz etkili oldu.

Orta sahanin defans blogunda ben Adnan ve Mustafa Cicek'i cok begendim. Bunlara Gueye'de eklenince daha saglam oldular. Defans zaten evlere senlik. Daha once saydigim 3 futbolcu olmasa kalemizde daha cok pozisyon gorurduk. Petkov gibi kaliteli bir defans oyuncusunu gondermelerini halen anlamis degilim. Yabanci kontenjanida bos duruyor. Tolga okadar agirki Necati bile kac metreden gelip kendisini ekarte ediyordu.

Maksic'e gelince cok iyi kaleci gorunumu veriyor ama 1. ve 3. golde hataliydi. Ilk golde topu Hakan'in ayagindan iyi caldi gerci ama sonrasinda kalesine tam yonelirken fikrini degistirdi ve bosta kaldi. Zaten golude yedik. Halbuki kalesine geri donseydi cizgi ustunde daha etkili olurdu. 3. goldede malesef bosa cikti ve golu yedik. Oradada cizgide kalmasi gerekirdi. 2. golde zaten topun gelisinden gol olacagi belliydi.

Son olarak Rafael denen futbolcuya deginecegim. Bu adam cok nazik oynuyor ve bence takima faydasi yok. Onun yerine Ivanov olsaydi en azindan hucum organizasyonunda topu takimda tutabilen ve adam eksiltebilen birisi olarak daha faydali olurdu. Ikiside neticede gol atamiyor ama diger yonden takima bir hucum katkisi olurdu. Eskileri karistirmam beli cok dogru degil ama yabanci konusunda bana gore bazi hatalar yapildi ve paramizada yazik. Ama Gueye gibi 3 tane daha futbolcu alsalar hic fena olmazdi.

Bu takima Ceyhun ve formda kosan bir Serkan'in girmesiyle belki birseyler duzelebilir, umarim onumuzdeki lig ve kupa maclarindan iyi neticelerle cikariz ve yuzumuz guler.