TFF 1. LİG 2020/2021 3. HAFTA | Royal Hastanesi Bandırmaspor 2-2 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan _SoN_, 23 Eylül 2020, 10:16:20

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Lusage

Alıntı yapılan: Nuri Asan - 27 Eylül 2020, 16:32:13Bekler bütün dünyada sıkıntı hocam.Özellikle de sol bek Koskoca 7 milyarlık yer yüzünde kafası çalışan bek bir elin parmaklarını geçmez.

Çok bir şey beklemiyoruz ki hocam. Arkası dönük adama inatla faul yapmasınlar. Yeter.

5trawberry

Altay ve Bandırma ligin favori takımlarından. İlk haftalarda oynamak ve yenilmeden dönmek güzel...

Özeleştiri yapacağımız noktalar çok.
Haftalardır hasret çektik, takımı izlemek istedik ama geldiğimiz noktada inanın takım zevk vermiyor.

Alt ligde kısmen başarı sağlayan bazı oyuncuların bu ligde döküldüğüne şahit oluyoruz. Onlara güvenerek bölge transferi yapmamanin cezasını çekiyoruz.
Guido'nun Boluspor'dan geldiğini unutuyoruz mesela...
Bu adam ne kadro oyuncusu olur bu ligde, ne kurtarıcı olur.

Muhsin de Gökhan da bu takımın oyuncusuydu geçen sezon ama bu sezon olamaz...
Burası alt Lig değil.
Fizik ve teknik olarak nasıl vasatın altında kaldıkları bugün daha net ortaya çıktı.

jean

2-1 den sonra hemen gol yemeseydik alirdik yazik oldu yinede maglubiyet moral bozucu olurdu 1 puan hic yoktan iyidir

_SoN_

Bugün kazansak kötü oynayıp çok önemli 3 puan alacaktık, berabere kalıp 1 puan aldık, bence bu 1 puan bile bugün için çok önemli.
3. Hafta bitti, orta sahamızın vukan-gökhan-muhsin üçlüsünün hem kısa hemde yumuşak kaldığı çok bariz görüldü bu maç, bu 3 lü mutlaka değişecektir ilerleyen haftalarda.

Kanatlarımıza yaptığımız transferlerden biri sakat hala göremedik, diğeri ise bence "şuan" yeterli seviyede değil, eğer genel hatları ile bu şekilde olacaksa da yetersiz.

Forvete aldığımız "büyük golcü"müzün nasıl gol kaçırdığını hep beraber izledik. O gölü mutlaka atmalıydı, zaten maçtada etkisizdi, en azından bu gölü atsa, yakaladığında atıyor der kendimizi avuturduk.

Burak Çalık, yine söylüyorum bu sene yine ilk 11 oynar bu takımda, yokluğunu aradık. ( Onun mevkisine çok önemli transferler beklerken maalesef yine Burak oynar)

Bu tarz maçlarda yenilmemek ve bahsettiğim eksikleri görmek çok önemli, bu saatten sonra takımın iskeletini değiştirecek önemli sayıda transfer yapamayacağımıza göre, bu görünen eksikleri yine takım içnden çözeceğiz.Bu konuda Hoca'ya güvenelim, ilerleyen haftalarda kovid eksiklerimizinde geri gelmesiyle ideal bir 11 i bulacağız inşallah.

Benim şuan erken olmasına rağmen düşüncem,özellikle defansif orta saha kısmındaki bu yumuşaklığı ve kısa ortalamamızı değiştirip, acilen gerekdiğinde Tomane ile ilk 11 yarışına girebilecek "pote" tarz bir forvet almalıyız.

"Büyük Başkan" para bende var ama takımın bütçesi bu kadar, fazla para harcayamayız diyor, tamam ona kimsenin birşey diyeceği yok, ama bu lige özellikle ileri kanatlara rakibi ezip keçecek kara boğaları alamazsak, alamamışsak ! İlk sene direk çıkacağız diye iddaalı laflar konuşmamalıyız.

Özellikle diyorum ve altını çiziyorum, bu ligte ATANIN İYİ OLACAK ...

Lige direk çıkan takımları hafızamızda kısa süreli canladırırsak ne dediğim net şekilde anlaşılacaktır.

Bu lig'te başkanın dediği gibi bilinmeyen topçu alıp parlatıp satmak hem erken, hemde RİSKLİDİR.

Nuri Asan

Alıntı yapılan: Lusage - 27 Eylül 2020, 16:53:36Çok bir şey beklemiyoruz ki hocam. Arkası dönük adama inatla faul yapmasınlar. Yeter.

:) İşte hocam senin de dediğin gibi kafası çalışmıyor.

Twitterdaki yorumları okuyorum da, oraya bakarsak biz öldük, bittik, kümeye düştük. Hatta amatördeki takım böyle oynamazmış. Ya bizde gariplik var futboldan anlamıyoruz yada oradakiler bizi Madrid falan sanıyorlar. La takım daha yeni. En önemli adamın (Burak, Caner, duvar Erkam yok, Boli sakat) geçen seneden takımda sadece sahada 3 kişi var. Bu takım hazırlık maçı yapamadı. Hele sabredin biraz 5-6 hafta geçsin. Tamam Tomaneye bende kızdım ama dünyanın en iyi topçuları bile gol kaçırıyor ki dakika 90+3. (O anların stresi)

Arkadaşlar, konsol oyunlarında bile yeni takımda başlarken hepimiz takır takır galibiyetler mi alıyoruz? en azından 8 maç geçmesi gerekiyor takımın oturması için.

He birde kabul etmek gerekir ki bizim 5 hafta gerçekten zorlu maçlar çektik. Ben iyi olacağına inanıyorum. Birde bu ligde şöyle avantajımız var. ilk 2 çıkıyor. Sonuna kadar götüremez kimse ( Adanademir dahil)

Bu arada demedi demeyin; Keçiören bu sene de başımıza bela olacak sanki.

SSKLA

Tomane eleştirisinin yersiz olduğunu düşünüyorum. 2. Bölgede yokken ilerden fayda bekliyoruz çok saçma. Son dakika pozisyonunda kafa vuruşu değil topu bırakmaması eleştirilir bunu anlarım. Ama son dakka gol kaçtığı için yapılan yorumları çok duygusal görüyorum. Bu maçta da yer yer ilerde tutunmamıza katkı sağladı. Ama bu maçta kanattan da forvetten de etki beklemek vicdansızlık olur diye düşünüyorum. 2. Bölgeyi kullanamazken napsınlar defansa gelip topu alıp çalımlrla ilerleyip gol mü atsınlar. Elbette kaçan goller olacaktır. Hemen puan kaybedince bunlar berbat yaklaşımı duygusal geliyor bana. Eğer bi keçi arıyordanız günahlar için onlar belli. Gökhan, muhsin, erhan.

cembaba

Samsunspor'umuzun asıl sorununun geçiş oyunlarından kaynaklandığını özellikle defanstan çıkarken hücum anlamında sorun yaşadığımızı düşünüyorum. Bunda iki neden var. Birincisi Gökhan Alsan'ın sezon başından beri çok silik oyunu. İkincisi ise defanstan topu alıp oyun kuracak bir oyuncumuzun olmaması. Muhsin de bütün bunların üzerine sorumluluk almaktan kaçınca görüntü bu oluyor. Aslında Plumain ve Ahmethan da çok kötü maç çıkardılar. Savicevic Altay ve Ümraniye maçlarına göre daha iyi göründü ama bana kalırsa bu lig için yetersiz bir oyuncu. Savicevic'in oynaması için arkasında iki 6 numara olması gerekiyor. Ben hocamın yerinde olsam şöyle bir orta sahayı denerim. Muhsin yerine daha etkili bir Ferhat. Gökhan Alsan'ı kesip yerine Savicevic'i monte eder, Kubilay'ı da yanında oynatırdım. Çok yumuşak bir orta sahamız var. Daha doğrusu beceri kabiliyeti çok düşük. Bugün Bandırma yerine İstanbulspor ile oynasaydık en az 3 yerdik.

Bunların dışında transfere ihtiyacımız olduğu doğru. Ama mücadele gücü yüksek bir orta sahaya.

55.hakan

Yanlış görmediysem Tomane arkaya bıraksa ofsayttı.açısı kötü olduğu için atamadı. Bazen olmayınca olmuyor.

SSKLA

Alıntı yapılan: 55.hakan - 27 Eylül 2020, 22:07:23Yanlış görmediysem Tomane arkaya bıraksa ofsayttı.açısı kötü olduğu için atamadı. Bazen olmayınca olmuyor.

Tekrar tekrar izledim. Değişik bir pozisyon. Kafa vurmak için yeltenen öbür topçu guido sanırım. Oğuz topa vurmadan önce Tomane Guido'nun arkasında. Sonra arkasından dolanıp önüne geçiyor ve kafayı vuruyor. Yani arkasında vurmaya çalışan biri olduğunun farkında, ama belli ki kahraman olmak istedi. Sizin ofsayt gibi düşündüğünüz Tomane bu arada ama ayaktan çıkış anında temiz bir pozisyon. Ayrıca o vuruşu yapmasa ayakla bile tamamlayabilcekleri bir noktadaymış ikisi de başlangıç anında. Neyse hayırlısı olsun. Sadece parlamaya çalışıp pozisyonu alması tekrar izleyince üzdü beni.

mehmet yılmaz

İlk 15 dakika itibarıyla oyun bizim kontrolümüzdeydi. Ev sahibi gibi oynuyorduk. Aslında maç sonu topla oynama yüzdesinde 60-40 yine biz üstünmüşüz. 15-45 arası kötü oynadık. Bunun temel sebebi orta alandaki etkisiz oyunumuz ve kanatları işletemeyişimizdi. Nitekim, kötü gününde olan Muhsin çıkıp yerine Oğuz girince gidişat değişti.

Bandırma'nın gol atmak için sadece 2 alternatifi vardı. Pote'ye yollanacak toplar ve Del Valle'nin açıyı bulup, içe kat edip çıkaracağı şutlar. Maalesef iki senaryo da gerçekleşti. Özellikle ikinci golde Erhan basmak yerine geri çekilince gole davetiye çıkardı.

Burak Çalık'ı çok aradık ama bence Caner'i de aradık bu maçta. 0-1'den 2-1'i bulmak önemliydi. Bunu başardık. Benim için asıl hayal kırıklığı 2-1'ken gol yememiz oldu. Savunma sürecimiz öne geçtiğimiz bir maçta gol yemeyeceğimizi işaret ediyordu bize. buna çok güveniyorduk. Ancak maalesef Del Valle'den jeneriklik bir gol yedik.

Son dakikada kazanabilirdik de kaybedebilirdik de. Maçın hakkı beraberlik gibiydi.

Bu arada 1991-92 sezonunda Bandırmaspor'da, 92-93- ve 93-94 sezonlarında bizde oynayan rahmetli Müjdat Gürsu'yu unutmayan Bandırmaspor camiasına teşekkür ederim.

Nuri Asan

Alıntı yapılan: SSKLA - 27 Eylül 2020, 22:55:00Tekrar tekrar izledim. Değişik bir pozisyon. Kafa vurmak için yeltenen öbür topçu guido sanırım. Oğuz topa vurmadan önce Tomane Guido'nun arkasında. Sonra arkasından dolanıp önüne geçiyor ve kafayı vuruyor. Yani arkasında vurmaya çalışan biri olduğunun farkında, ama belli ki kahraman olmak istedi. Sizin ofsayt gibi düşündüğünüz Tomane bu arada ama ayaktan çıkış anında temiz bir pozisyon. Ayrıca o vuruşu yapmasa ayakla bile tamamlayabilcekleri bir noktadaymış ikisi de başlangıç anında. Neyse hayırlısı olsun. Sadece parlamaya çalışıp pozisyonu alması tekrar izleyince üzdü beni.

Kafamı toparlayınca bende şimdi tekrar izledim. Karma karışık bir pozisyon. O pozisyon 90. Dakikada değil de başka dakikalarda gelse atardık.

Birde bana mı öyle geldi bilmiyorum ama Bandırmalı oyuncular biz 2 yi atmadan önce saçmaladılar ve değişik değişik hareketler yapmaya başladılar. Şekeri yükselmiş adamlar gibi ne yapacağını bilemeyen sanki. Bir garipti.

Ertuğrul abi ne yapacağını bilir, ilerleyen haftalarda daha iyi oluruz.

Tekrar söylüyorum. Bu ligin sonunu bizden başka kimse göremez. Adanademir ufak bir bombaya, puan kaybına bakıyor. Patladı patlayacak. sabirlari kalmadı. Altay şişirilmiş takım. Bakmayın bugün 6 attıklarına. Ben nedense sadece keciden korkuyorum :) birde İstanbulspor.

Bu arada Yarı İzmirli olarak söylüyorum menemen ve Altınordu ligin en gereksiz amaçsız takımı. Umarım düşersiniz.

Stoper

Bu ligde 2 puan ortalaması şampiyon yapar. Henüz kaybetmedik ve iki deplasmandan puanla döndük. Ligde elle tutulur 4-5 takım var bunların ikisi ile oynadık.

Şimdi seri galibiyetlere başlayalım. Maçı izleyemedim kişisel performansı bilemiyorum ama ben bu takıma güveniyorum.

KareAs55

Kaybettiğimiz çorum deplasmanında da atabey'in kritik bir kafa vuruşu vardı o gün nasıl içime oturduysa bugün de öyle oturdu sonu aynı olsun güzel bir serinin başlangıcı olsun ne diyelim.

eprianu

Altay maçı sonrası takım henüz hazır olmadığı için hocaya ve futbolculara yüklenmenin yanlış olacağını söylemiştim. Yine aynı kanıdayım. Ancak hocaya bir konuda yine sitem edeceğim. Neden hala Muhsin - Gökhan - Savicević üçlüsüne ısrar ediyor, anlamış değilim. Bazı Samsunsporluların beğenmediği Oğuz girdikten sonra takımda gözle görülür bir değişme oldu. Peş peşe golleri de bulduk. Sanırım Tomane'nin son dakikada kaçırdığı o pozisyonda da asisti Oğuz yaptı. Yanlış hatırlıyor olabilirim.

Hücum anlamında zayıf olduğumuz aşikar olan bir maçta Enes ve Kubilay'ın oyuna dahil edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Hem de 5 oyuncu değişikliği varken. Velhasıl sene başından beri ben Ertuğrul Hoca'nın oyuncu değişikliklerinde geç kaldığını düşünüyorum. Şu haliyle Gökhan Alsan neredeyse maçın tamamında sahada kaldı.

Bizim en büyük sıkıntımız orta sahada. Bir türlü beklenen verimi alamıyoruz. Bandırma resmen fizik olarak ezgi geçti orta sahamızı. Ertuğrul Hoca bu sorunu muhakkak çözmeye çalışıyordur ancak inşallah erken sonuç alır. Yoksa fizik gücü yüksek olan orta sahaya sahip takımlar ezer geçer bizi.

Bu takım İnşallah çıkacak. Biraz sabır gerekiyor.