Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

tactician

Cuma akşamı protestolar sokağa dökülecek.
sosyal medya'da ses getirildi; doğru.
Daha iyi de olabilirdi.

Üniversite nedeni ile Samsun'dan ayrıldıktan sonra çok uzun yıllar Samsunspor'u uzaktan sevmeye devam ettik.
Hayatımın hemen her döneminde Samsunspor benim için Samsun'dan daha önemli bir kimlik oldu. Samsun'u hiç özlemedim ama Samsunspor'u çok özledim.

Samsunspor'un, Samsun şehrinden bağımsız bir çizgide yürüyebileceğine dair bir inanışı benimsemişim zaman içerisinde farketmeden. Ne de olsa  Samsun'a uzak, Samsunspor'a yakın duruşumuzu/yaşantımızı bir şekilde devam ettiriyorduk.

Son dönemde Samsun'da daha fazla ikamet etmeye başlayınca; olaylara bakış açım ister istemez değişmeye başladı. Samsun şehrinin Samsunspor üzerinde en önemli paydaş olduğunu farketmeye başladım. Bu noktada İsmail Uyanık dahi, yıllar sonra kulübü Samsun şehrinden çok kopuk yönettiğini ve bunun bir hata olarak değerlendirilebileceğini itiraf etmişti.

Bu farkediş; bir çok anlamda hayal kırıklığı, hüzün ve öfkeyi de beraberinde getirdi. Samsunspor'un ve Samsunspor'luların şairin dediği gibi nasıl "Öz yurdunda garipsin; Öz vatanında parya." çizgisine itildiğini de daha canlı hissetmeye başladım. Uzaklardan sezilemeyen bu durum, neredeyse öz vatanımızda bize dikte edilen bir yaşam biçimi olmak üzereydi.

Samsun, Samsunspor'ludur çizgisine yeniden evriliş; bu takımın bekası için son derece önemli; farkediyorum. Bu uğurda ne kavga verilmesi gerekiyorsa, verilmeli; ne proje üretilmesi gerekiyorsa, üretilmeli.

Sadece Samsunspor...

Karabudun

Yürüyüş tek başına yetmeyecek ancak büyük bir basamak olacak.

heryerdesamsunlu

Başkan çıkmış yuvamızı biz açacağız diyor.hazırlık maçıyla stat açılmış mı sayılıyor düşünsenize tarihe ilk resmi maç bjk-konya maçı olarak geçecek ilk gol onların attığı gol olacak.gitsinler malatya da oynasınlar oranın reklamını yapsınlar.sanki babalarının parasıyla yaptılar stadı senin benim paramla yapılan satadın havasını yapacaklar

heryerdesamsunlu

Buakşam 5 de kulüpte bayramlaşma var gidip söyleyelim diyorum ama bunların bakana birşey anlatma durumu yok ki korkudan.parayıda nasılsa o buluyor başkan ve yönetim bunu bizden daha iyi bildiği halse salağa yatıyolar bizimde  salağa yatmamızı bekliyorlar.valla yemin edecem birdaha maça gitmiyecem diye de kimin umrunda.olmadı artık beddua ediyorum elimden birşey gelmiyor olmaz böyle birşey kabuledilemez isyaaaaaaan..

heryerdesamsunlu

Kabul etmiyorum bu karara isyan ediyorum.aklima tek çözüm yolu geliyor süper kupa tarihini eylül ayına almak yada yeni malatya stadına alsınlar.olmadı izmir Atatürk stadında oynasınlar bizi rahat bıraksınlaaaaaar.

Karabudun

Sivaslılar kendini tırmalıyor finali Sivas'a almak için. Gitsinler orada yapsınlar.

eprianu

Çok fazla gözümüzde büyütüyoruz bazı şeyleri. "Bizi kaale almazlar" endişesiyle hiçbir şey yapamıyoruz. Allah aşkına 2010 yılındaki yürüyüşte kaç Samsunsporlu vardı, toplasan 5000 kişi felan. O zaman Samsunsporumuzun durumu çok mu iyiydi, bugünle aynıydı hatta belki de daha kötüydü. O günkü yürüyüşten sonra geldi Süper Lig. Neyden korkuyoruz, neyden çekiniyoruz anlamadım gitti. Kusura bakmayın da bu işi tezgahlayanların bi tarafını biraz da biz kaldırıyoruz. Biz tepki göstermeyince 3 kuruşluk insanlar kendini bir şey zannediyor, "Ben ne dersem o" havalarına giriyor.

Çok siyasete girmek istemiyorum ama girmek zorunda kalıyorum. Sizin Köktaş dediğiniz şahıs FETÖ firarilerinden Adil Öksüz'ün yurtdışına kaçırılmasıyla ilgili olarak ifade verdi Erdoğan Tok ile birlikte. Köktaş'ın arabasından inerken fotoğrafları var Adil Öksüz'ün. Adamlar zaten topun ucunda. Parti içinde zaten yakında büyük bir temizlik yapılacak. Bunu bizzat Cumhurbaşkanı kendisi söylüyor. Zaten referandumda bi tokat yediler. Artık riske girmeyeceklerdir.

Biz adam gibi bir yürüyüş yapalım sonra görelim bakalım kim cirit atabiliyor. Kusura bakmayın ama resmen ilahlaştırıyoruz vasıfsız insanları.

Raqua55

Tribün liderlerinden bir yürüyüş organizasyonu olmalı.Olduğu takdirde el mi Yaman bey mi Yaman görürüz.

Karabudun

Alıntı yapılan: ugrass - 25 Haziran 2017, 23:38:32
Taraftarı karşılarına almak adına herşeyi yapıyorlar..

Taraftarı karşılarına aldıklarında hiçbir şey olmayacağını düşünüyorlar. Nitekim son dönemde hiçbir şey de olmadı. Şayet bu sefer de taraftar olarak bir şey yapamaz, geri adım attıramazsak inanın çok daha kötüsünü yaşayacağız. İki gün önce finalin burada oynanmasını kabul ettirmeye çalışanlar, kiraladıkları locaları göze sokarcasına başka renklere boyayacaklar.

samsunum

Bafradan 20 kişi  geliyoruz.Daha son sözümüzü söylemedik!

ata55

Allah kahretsin bunları.  >:( >:( >:(

özkan

Bilin bakalım bugün bayramlaşmada ne oldu.Şu an ve eskilerde aynı kökten gelen kendince trübüncü olan ve şu an bu sitedede aklı başında isimlerin pohpohladığı isim ''Olsun canım ne olacak şehirin ekonomisi kalkınır,bana göre sıkıntı yok bu maçın burada oynanmasında oynasın adamlar nolmuş'' diyecek kadar ilişkilerini sevdanın önüne koyan insanlarla içiçeyiz.Allah rızası için,Samsunspor için değil;bu adamları sanki bi bok yapmış gibi 100 kişiyi bağırtamayan adamları kendi taraftarına tüküren adamları yüceltmeyin,merhabanızı esirgeyin,sosyal medyada silin kaldırın kaybolsun gitsinler..TRİBÜN LİDERİNE İHTİYACI YOKTUR SAMSUNSPOR TRİBÜNLERİNİN..

ata55

kimmiş bu buradaklier tarafındanda pohpohlanan tribün lider. isim verde bilelim.

5trawberry

kusura bakmayın da, şöyle üstü kapalı bahsederek bir şeyler ima ediyorsunuz ya kimse kaale almıyor sizi söyleyin kim olduğunu biz de bilelim kendilerine de cevap hakkı dogsun

eprianu

Bu olay nerde yaşanmış? Bilgisi olan var mı, kime bağırıyor taraftarlar?

https://twitter.com/samsunskhaber/status/879690588852977664