Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

cgr

Paylaşılacak sayfayı bulamadım. Burada paylaşayım dedim. Zaten milletin dilinde "Bakan'ın Takımı" olarak göze çarpıyoruz. Al buyur burdan yak...

Başbakan ve Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun Cumhuriyet Meydanında ilk mitingini yaptı. Erdoğan, yaptığı mitingde Samsunspor'a da vurgu yaparak, "Samsun'a 34 bin kapasiteli stadyum yapıyoruz. Fiziki gerçekleşmesi yüzde 35 oranında tamamlandı. Bende diyorum ki önümüzdeki yıl çıkacaksınız. Sahada ben koşacak değilim. Orada siz koşacaksınız işi bitireceksiniz" dedi

samsunum

eprianu

Alıntı yapılan: cgr - 06 Temmuz 2014, 04:37:23
Bende diyorum ki önümüzdeki yıl çıkacaksınız.

Çıkacaksınız derken yeni sahaya çıkacaksınız anlamında demiş sanki.

ngonge

Stattan sonra ilk yapılması gereken, adam gibi bir alt yapı akademisi. Maalesef uzun vadeli düşünülmediği için süper ligde 3-4 transferin yerine şu zamana kadar adam gibi bir tesis yapılabilirdi. Ki böyle bir projede devlet desteği de alınabilir. Meyvesi en erken 4-5 yılda çıkacak bir şey ama bir şekilde gelecekte Samsunspor'un başarılı olması için yapılması gereken en önemli ve belki de tek şey.

Sporting Lizbon'un altyapısı ile alakalı bir yazı okurken dikkatimi çekti bu mesele. Avrupa'da en iyi 3. altyapı tesislerine sahiplermiş. Şehrin dışında, kendi konaklama tesisleri içinde ve her türlü ihtiyacı giderecek şekilde yapılmış. Adamların altyapıdan yetiştirdiği oyuncuların başında Figo, Nani, C.Ronaldo, Moutinho, Quaresma, Simao ve  daha bir sürü oyuncu geliyor.

Resimler ve bilgi için: http://www.sportcamptravel.com/publ/soccer_camp/soccer_camp_in_portugal/sporting_soccer_academy/28-1-0-89

Desiqner

Ağzına sağlık hocam.Bizim altyapı projelerimiz bile çok basit ve kendi kabuğuna çekilmiş halde.
Öncelikli olarak bizim mümkünatı olduğunda seninde örnek verdiğin gibi altyapı akademisi için tesislere ihtiyacımız var.Bunlar eksiksiz ve orada eğitilecek gençleri motive edecek şekilde olmalı.
Samsun'un altyapıda yetenekli gençlerinin büyük oranı Samsun'un diğer amatör kulüplerinde.Bunu en basitinden Kadıköysporun Akademi takımlarının Türkiye dereceleri almasından anlayabiliriz.Bu sene U-16 Türkiye 2.cisi oldular örneğin.
Bu sebeple diğer bütün amatör kulüpleri , okul takımlarını , ilçeleri kapsayacak şekilde büyük bir tarama yaparak Samsunspor'un altyapısı , eğitim şekli ve gerekirse hocaları dahi değiştirilmeli.Çok profesyonel olmalıyız.
Tabi bunlar ne zaman nasip olur , o kadar paramız olur bilmiyorum... Ama aklımdan geçen ve birgün yapılmasını istediğim şeyler bunlar.
O zaman bütün Samsun'dan seçilmiş çocuklardan öyle yetenekler çıkar ki bir tanesi bir senelik transferimizi karşılar.
Güzel günler görmek ümidiyle...

Stoper

Gözle görülür bir değişiklik olmadigi sürece buraya gunluk fotoğraf atmak zaman kayibi ve kirlilik.Haftalik ya da aylik daha iyi olur bence.

sadece55

Altyapı tesislerinin Şehir dışına yapılması gerekliliği aşikar.Futbolcuların Şehir şatapatından gürültüsünden uzak olması verimi artıracaktır.

Ollivanders

Çatı sistemi nasıl olacak acaba . Stadyumun dışından bütün çelik konstrüksiyon mu olacak yani dışardan başlayıp içeri mi girecek

isa55

Plan çizildi, kalıplar döküldü, çatı yapılıyor. Bunları değiştirme-tavsiyede bulunma şansımız yok.
Bana göre koltuk rengi önemli. İnşallah kapalı spor salonu gibi tuhaf bir şey yapmazlar.
Vakit geçmeden bir şeyler yapılmalı.

brigand

Koltuk için ihale yapılmıştır. Ya da eli kulağındadır. Bana öyle geliyor ki renk seçimi yine olay olacak sonra da tepki üzerine ekstra masrafla değiştirilecek.

sadece55

Koltuk için ihale yapılmaz.Koltuk seçim rengi Projenin Mimarı veya Kontrol mühendisine bağlıdır.Belki İhale aşamasında bile koltuk rengi belli olmuştur.Ali Acar inşaat Teknik şartnameye uyan bir firma ile anlaşıp koltukları alacaktır.

beşnumara

Twitterdan bunun için gerekli soruları sorup sorumlulara açıklama yaptirmaliyiz veya acar insaata mail atarak koltuk renk durumunu öğrenebiliriz öğrenmeliyiz.

brigand

Alıntı yapılan: Erdinc - 07 Temmuz 2014, 13:05:13
Koltuk için ihale yapılmaz.Koltuk seçim rengi Projenin Mimarı veya Kontrol mühendisine bağlıdır.Belki İhale aşamasında bile koltuk rengi belli olmuştur.Ali Acar inşaat Teknik şartnameye uyan bir firma ile anlaşıp koltukları alacaktır.

Açılmaması daha iyiymiş. Mevcutta bir renk seçimi varsa öğrenmenin yolunu bulmak lazım. En azından müdahale şansımız olabilir.

samsunum

yaşar doğuya o kadar tepki verildi  yeniden ihale yapılacak deniliyordu. aradan kaç ay geçti  hala aynı değil mi ?

Ollivanders

07 Temmuz 2014, 14:37:40 #2459 Son düzenlenme: 07 Temmuz 2014, 15:17:09 Serpico
Koltuklar için geç olmadan kamuoyu oluşturulmalı. Ayrıca merdivenlerin sarı olması iğrenç bir görüntüye sebep olacaktır. Bunun da önüne geçmemiz gerekiyor bence. trabzonda bildiğiniz gibi merdivenler mavi.