Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

feticalik

Maratonda olmamasının önüne geçmemiz imkansız da kale arkaları için mücadele etmeliyiz.

twitter

yok mu bu stadın bir projesi ?

cembaba

Projesi çizilmiş olan stadyumun koltuklarının değişeceğini sanmıyorum.

sadece55

İhalesi yapılmış yapım çalışması başlamış Stadın özellikleri değişeceğini sanmıyorum...Biz Stadın Kırmızısı ve Beyazı ile uğraşalım bence :)

Özcan İNAN

Bence de ihalesi ve projesi yapılmış olan bir yapının değişeceğini sanmıyorum.
Stadın kırmızı beyaz tasarımı nasıl olacak o da ayrı bir konu...

Musti

Sahaya uzaklık ve 1. kat (tribün eğimi, basamak sayısı ve basamak ölçüleri gibi) büyük ölçüde Mersin'in stadı gibi olacak.

Mersin'deki statta kale arkalarında (kırmızı koltuklu taraflarda) kapı yok, loca da yok. Bizim statta 5 tane kapı görünüyor projede.
Maraton diye tabir edilen yerde ise 6 kapı olacak.
Kapılar yine Mersin stadındaki gibi tribünlerin üst kısmında olacak.

2. kat ise Mersin stadının kapasitesinden daha büyük olduğu için 2. kat daha büyük olacak.

cakir55

Koşu pisti yok deniliyordu ama mersinin stadinda koşu pisti var.

* tapatalk

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: cakir55 - 26 Ekim 2013, 19:42:38
Koşu pisti yok deniliyordu ama mersinin stadinda koşu pisti var.

* tapatalk

koşu pisti değilde futbolcuların ısınması ve polislerin güvenliği sağlamak için duracağı yer diye yapılmıştır

ramcQ_55

mersin stadı 25 bin kişilik gayet güzel bizim ki ise 35 bin kişilik ve süper olacak gibi stat bittiğinde yer haricinde suat kılıca cok dua edecez sanırım

Ollivanders

Mersin stadı zaten olimpiyat için yapıldı. Koşu pistinin olmaması stadın yapım amacına aykırı . Bu bizim stadyumda da olacagını göstermez

Karabudun

Bu resimler Mersin' de yeni yapılan stada ait değil mi? Ben koşu pisti göremiyorum resimlerde. Sahanın etrafındaki boşluklar aldatmasın, oraya koşu pisti sığmaz. Reklam panoları döşendikten sonra polise, güvenliğe ancak yeter o alan. Yine de Samsun' a yapılan stadın tribünleri sahaya daha yakın olsun isterim.

Musti

Mersin'deki stat olimpiyat için yapılmadı.
Sadece Akdeniz Oyunları açlışı ve kapanışı orada yapılacağı için stadyumu yetiştirmeye çalıştılar. Zaten Akdeniz Oyunları'ndaki hiç bir karşılaşma o statta yapılmadı. Ayrıca oyunların açılışı ve kapanışı gösterilerinde zarar görmemesi için çim bile ekmemişlerdi.

Daha önce yazmıştım. Tekrar edeyim. Fifa yeni yapılacak stadyumlar için rehber niteliğinde bir kitap çıkarıyor. Bu kitaba göre saha ölçüleri ve saha çizgilerinin tribün ile reklam panolarına uzaklığını bir standarda bağlamışlar.

Kaynak: FIFA Football Stadiums - Technical recommendation and requirements 5th edition (2011)

twitter

mersin'in stadında koşu pisti yok ki

uefanın 3-4 metre kuralı var zaten her türlü o kadar mesafe olacak diye biliyorum

Ayberk

Kale arkası 10 metre uzak olsa nolacak. Şimdi kale arkaları fizanda...

KotuCocuk55

inşallah stad yerinde kalır