Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

Forvetim

19 mayıs stadımıza başka isimler aramak ve yakıştırmak abesle iştigalden başka bir şey değildi, değişecekse manisa ve ankara 19 mayıs statlarının ismi değişmeli 19 mayıs sadece Samsunumuza has olmalı. vatandaşın ve taraftarın diretmesi ile ismin değişemeyeceğini herkes anladı ve ola ki başka bir isim verilip tabelası asılsa idi o tabelada itina ile! şüphesiz oradan indirilirdi.

seyf55

Alıntı yapılan: Forvetim - 04 Haziran 2013, 10:05:13
19 mayıs stadımıza başka isimler aramak ve yakıştırmak abesle iştigalden başka bir şey değildi, değişecekse manisa ve ankara 19 mayıs statlarının ismi değişmeli 19 mayıs sadece Samsunumuza has olmalı. vatandaşın ve taraftarın diretmesi ile ismin değişemeyeceğini herkes anladı ve ola ki başka bir isim verilip tabelası asılsa idi o tabelada itina ile! şüphesiz oradan indirilirdi.

çok doğru demişsin

55_samsun_55

stadla aynı zamanda kavşak çalışması da yapılması lazım.dün akşam türkçe olimpiyatlarında trafik felçti.

beşnumara

Stadyum inşaatı ne zaman başlayacak bilmiyorum ama rüyamda stadın alt katı bitmişti :)

samsunum

temel atma 1 - 10 temmuz tarihleri arasında yapılacaktı. Var mı bir gelişme ?

cembaba

Aslında stadyumun yeri çok da uzak değil. Atıyorum buradan Engiz'e havuza giden o kadar insan, maç için de gelir heralde ;D
Onu da geçtim. Türkçe Olimpiyatları, Kick Boks şampiyonlarında hemen yanındaki salon bayağı kalabalıktı. Sporu, bu tür etkinlikleri gerçekten seviyoruz. Böyle bir milletiz. Bu stadyumunda kat be kat daha fazla dolacağını düşünüyorum.

lato

Özel arabayla eski stadla arası 5 dk bizzat tuttum :deli: Ama maç günleri kalabalığı da hesap etmekte fayda var :evet:

Cheregi

11 Temmuz 2013, 18:27:15 #1868 Son düzenlenme: 11 Temmuz 2013, 18:33:26 Cheregi
Alıntı yapılan: 55_samsun_55 - 05 Haziran 2013, 11:24:11
stadla aynı zamanda kavşak çalışması da yapılması lazım.dün akşam türkçe olimpiyatlarında trafik felçti.

Canik-çevreyolundan başlayan katlı yok bildiğim kadarıyla stada kadar uzanacak, bittiği yerde bir kavşak çalışması da yapılır. Karayoluyla ulaşım ya da trafik sorunu yaşanacağını sanmıyorum.

Ama raylı sistem çok önemli, gar-havaalanı arasına troleybüs düşünülüyor, troleybüs olması önemli değilde 2 ayrı sistem olması kötü. Yani merkezden ya da Atakum'dan stada gitmek isteyen biri tramvaydan inip troleybüse binecek. Maç günü kalabalığı ve arada bekleme sürelerini hesaba kattığımızda işkenceye dönebilir. Gar-Havaalanı arası mutlaka tramvay olmalı ve Atakum'dan binen birisi aktarmasız/kesintisiz direkt stadın önünde inebilmeli. Bu sağlanırsa ancak o zaman stadın yeri dezavantaj olmaktan çıkar.

Ertuğrul Sağlam

Alıntı yapılan: Cheregi - 11 Temmuz 2013, 18:27:15
Canik-çevreyolundan başlayan katlı yok bildiğim kadarıyla stada kadar uzanacak, bittiği yerde bir kavşak çalışması da yapılır. Karayoluyla ulaşım ya da trafik sorunu yaşanacağını sanmıyorum.

Ama raylı sistem çok önemli, gar-havaalanı arasına troleybüs düşünülüyor, troleybüs olması önemli değilde 2 ayrı sistem olması kötü. Yani merkezden ya da Atakum'dan stada gitmek isteyen biri tramvaydan inip troleybüse binecek. Maç günü kalabalığı ve arada bekleme sürelerini hesaba kattığımızda işkenceye dönebilir. Gar-Havaalanı arası mutlaka tramvay olmalı ve Atakum'dan binen birisi aktarmasız/kesintisiz direkt stadın önünde inebilmeli. Bu sağlanırsa ancak o zaman stadın yeri dezavantaj olmaktan çıkar.
Katlı yol Lovlet'e gelmeden bitecek.

Cheregi

Alıntı yapılan: Ertuğrul Sağlam - 11 Temmuz 2013, 18:39:10
Katlı yol Lovlet'e gelmeden bitecek.

Yanlış hatırlıyormuşum o halde, teşekkürler.

berusa55

Proje Metro marketin orda başlayıp Lovelet'e gelmeden hemen önce bitiyor. Aynı zamanda havaalanının olduğu yere de köprülü kavşak yapımı var proje dahilinde.

cezayir55

örnek sanayi ve petrolofisinin olduğu bölgeyede köprülü kavşak yapılacak

Musti

AlıntıAli Acar İnşaat, yeni Samsun stadını anlattı..

12 Temmuz 2013 Cuma 13:30

SAMSUNKENTHABER.COM/ÖZEL

Samsun Stadyum ihalesini kazanan Ali Acar İnşaat firması, Tekkeköy ilçesinde yapılacak dev spor tesisi ile ilgili bilgi verdi. İnşaat sahasına ilk kez Samsun Kent Haber girdi.

Genel Yayın Yönetmenimiz Haydar Öztürk, Tekkeköy ilçesine giderek stad inşaatının yapılacağı alanda inceleme yaptı. Ali Acar İnşaat Proje Müdür Yardımcısı Bünyamin Ayar ile görüşen Öztürk, yeni stad ile ilgili bilgiler aldı.

Samsun Kent Haber'le görüşen Proje Müdür Yardımcısı Bünyamin Ayar, toplam 33 bin 119 kişi kapasiteye sahip olacak yeni stadyumun teknik özellikleri hakkında bilgiler verdi.

Ayar, UEFA 2016 standartlarına göre yapılacak olan Samsun stadının 43 metre yüksekliğe sahip olacağını söyledi. Stadın yer teslimini 18 Ocak tarihinde aldıklarını belirten Bünyamin Ayar, 140 dönümlük bir alan üzerine konuşlandırılacak stadın, kırmızı-beyaz motifleri bünyesinde barındıracağını ifade etti. Stadın dış görünümünde Kurtuluş savaşını anımsatan unsurların yer alacağını kaydeden Proje Müdür Yardımcısı Bünyamin Ayar, tesisin tamamlandığında Samsun'a yakışır bir stad olacağını vurguladı.

Stad bünyesinde yer alacak kapalı otopark, vip salonu, localar, koltuklar, soyunma odaları, seyirci giriş alanları gibi bir çok özelliğin UEFA 2016 standartlarına göre yapılağını söyleyen Ayar, "Ali Acar İnşaat 1991 yılında kurulmuş bir firmadır. Şuan TOKİ işlerini yapıyoruz. Ayrıca Ankara'da telekominikasyon binası yani Türkiye'nin NASA binasını yaptık teslim ettik. Samsun stadının yer teslimi 18 Ocak tarihinde yapılıdı. Yer teslimi sonrası zeminle ilgili ufak sorunlar yaşadık. Zemin çalışması yaptık, zemin burada herşeyi etkiliyor. Sondaj kuyuları açtırdık. Temmuz ayı sonunda kesin olmamakla birlikte temel atma törenimiz gerçekleşecek. Burada 1500 adet fore kazık çalışması yapılacak. Buraya 40 bin metrekare temel dökülecek, 70 bin metreküpe yakın beton olacak. Stadın yüksekliği 43 metre olacak. Stadın renkleri kırmızı beyaz olmakla birlikte dış görünümde Kurtuluş Savaşında ki süreci yansıtacak motifler olacak. Özellikli bir proje olacak. Örneğin bu stad bünyesinde burada bir alış veriş merkezi olacak. Samsunspor store mağazası olacak burada. Buranın üzerinde ise gezilebilir bir teras olacak" dedi.

Samsun stadının bitiş tarihinin ise Mayıs 2015 olarak açıklayan Bünyamin Ayar, toplam 107 milyon TL'ye mal olacak tesisi bu tarihten önce hizmete alacaklarını vurguladı.

Öte yandan Ali Acar İnşaat firması, Samsun Stadı inşaat sahası içerisinde kalan ağaçları kesmek yerine ise, projeye dahil ederek yeşil alan kapsamına aldı.

http://www.samsunkenthaber.com/haber/guncel/iste-yeni-stadin-ayrintilari/12877.html

HoliganSamSunLu

hadi hayırlısı bakalım inşallah stadın bitimine kadar süper lige çıkabiliriz ve iyi bir takımla yeni stadı doldurabiliriz...