Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

berusa55

07 Aralık 2012, 01:14:14 #1785 Son düzenlenme: 07 Aralık 2012, 01:19:52 berusa55
Aracınla o isaretlediğim yerlere en fazla 5-6 dakikada giderken Tekkeköy'e zor gidersin Sefa o sürede... İşaretli yerlerin hepsine şehir içi otobüs ve minibüs hatları var. Şehir merkezine ancak bu kadar yakın olabiliyor; haritalar gayet net. Tekkeköy'ü aynı kareye almak istediğimde uzaya çıkıyorum neredeyse haritada...

ahmetsefa55

ben tekkeköye yapılsın demıyorum baştan söyleyeyim.
aynı yerıne yapılması en mantıklısı.ancak rant meselesi bu seçeneği tamamen ortadan kaldırıyo.

tekkeköye yapılırsa ( tramway seçeneği + 3 şeritli gidiş geliş çarşamba yolu + minibüs vs. ) meydanı baz aldığımızda yine en fazla 15 dk lık yol.
ama eski havaalanına çıkmak için ya cezaevi tarafından ya kilisenin ordan ya da ankara yolundan gitmek gerekiyo.
dolmuş hattının kilise güzergahını kullanacağını düşünürsek 2 şeritli yolun çok da kullanışlı olmayacağını düşünüyorum trafık acısından.

zaten aynı yerıne yapılmadıktan sonra nereye yapılırsa yapılsın eskı havası olmayacaktır.

anlztrk

Stat şimdiki yerine yapılamaz, yapım sürecinde maçları nerede oynayacağız? Otogar yanı en mantıklısı.

berusa55

07 Aralık 2012, 01:39:58 #1788 Son düzenlenme: 07 Aralık 2012, 03:09:27 berusa55
Tekkeköy'e yapılsın taraftarı olduğun için değil zaten bu yazdıklarımız kardeşim. Neden imza kampanyası başlatıldı; neden büyük bir çoğunluk "stad Tekkeköy'e yapılmasın" diyor; onun derdindeyiz.

Ulaşımı bir kenara bırakalım; mantalite açısından sen adamı Tekkeköy'e, stada çekemezsin; hem göze hem kulağa hem de bedene her açıdan zor gelen bir güzergah. Neresinden bakarsak bakalım ters; istediğin ulaşım olanaklarını sağla. Biz her zaman her şekilde gideriz ama biz stadı doldurmaya yetmiyoruz; o büyüklükte bir yapıyı hiç dolduramayız malesef. Her kesimi çekebilmeliyiz stadyuma. Haritada belirlenen yerler Canik Atakum ve İlkadım gibi üç büyük ilçemize de her türlü ulaşım hatta yaya yoluyla apaçık yakınken Tekkeköy cidden fizanda gibi kalıyor sıkıntı burda.

erdem

Alıntı yapılan: muhalif - 07 Aralık 2012, 01:30:43
ben tekkeköye yapılsın demıyorum baştan söyleyeyim.
aynı yerıne yapılması en mantıklısı.ancak rant meselesi bu seçeneği tamamen ortadan kaldırıyo.

tekkeköye yapılırsa ( tramway seçeneği + 3 şeritli gidiş geliş çarşamba yolu + minibüs vs. ) meydanı baz aldığımızda yine en fazla 15 dk lık yol.
ama eski havaalanına çıkmak için ya cezaevi tarafından ya kilisenin ordan ya da ankara yolundan gitmek gerekiyo.
dolmuş hattının kilise güzergahını kullanacağını düşünürsek 2 şeritli yolun çok da kullanışlı olmayacağını düşünüyorum trafık acısından.

zaten aynı yerıne yapılmadıktan sonra nereye yapılırsa yapılsın eskı havası olmayacaktır.

stada sadece ilkadımdan gidenleri düşündün sanırım.atakumdan giden otogar tarafına anayoldan döner,canik-çarşamba-termeden gelen baumaxın önünden çevre yolunu kullanıp stada ulaşır,kavak ladikten gelen olursa da güney anayolunu kullanır..ama tekkeköy olursa herkes aynı yolu kullanır...neyse bizi dinleyen yok zaten,burda boşuna çırpınıyomuşuz gibi geliyor bana.

ahmetsefa55

evet sadece ılkadımı dusunmustum.buyuk cogunlugun ılkadımdan geldıgını dusunerek.
ama haklısın bız ne soylersek soyleyelım degısmıcek.

Musti

Olaya şehir planlaması açısından bakarsak Tekkeköy'e organize sanayinin dibine bir spor tesisi yapmanın hiç bir mantıklı bir yanı yok.

Sayın Bakan, yeni yapılacak stadyumun yılın 365 günü yaşayacak ve yaşanacak bir yapı olacağını söylüyor. Sanayi kuruluşlarının dibindeyken, nüfusun yoğun olduğu bölgeden uzaktayken o stat nasıl yılın her günü işleyecek?

city ultras

bu isi kafadan yanlis yaptilar,bizlerde itrazda biraz gec kaldik,bunlar yeni fuar ve kongre merkezi,spor salonu,ve stadyumu bir arada istiyorlar,bu üc projeyi cevre yolun etrafina yapsalardi cok süper olucakti...samsun güneye dogru acilicakti,cokk yanlis yaptilar coookk tekkeköyü secmekle :( :(..samsun lastik gibi bir cizgi üstünde gidiyor

binikalamadım

stad için İlkadım sınırları dışında yer düşünülmesi abesle iştigaldir...

kumköylü ahmet

33055 diye soylenmisdi simdi ise 33000 diye soyleniyor neoldu bizim 55....Ne diyelimki..Stad yeri icin diyecek birseyim yok Hayirlisi neyse o Olsun

hacettepeli

birileri bu işte rant sağlıyor ki stadyum oraya yapılıyor. hadi hayırlısı.

Forvetim

stadımızın yeri süper hele adı dahada süper, ben başka stad istemiyorum.

CurvaSs

Alıntı yapılan: uçarlı - 08 Aralık 2012, 19:42:08
sipiker erdoğan arıkan anlatırken imrendim. stat dünyanın en iyi statlarından biri değil ancak maç anlatım yerinin dünyanın en güzel anlatım yerlerinden biri dedi. bizim stadında denize bakması iyi olur. samsunu yansıtmalı stat.

hocam erdoğan arıkan istesin, sanayiinin ordan da denizi gösteren bi' anlatım yeri ayarlarız biz ona, tekkeköy'e gitmemize gerek yok yani:)

Ertuğrul Sağlam

Alıntı yapılan: Ertuğrul Sağlam - 06 Aralık 2012, 13:08:40
Yeni stadın Tekkeköy'e yapılasını istemeyenler buyrun imzalayın yakınlarınızada imzalatın. ''Hani olurya belki sesimizi bir duyan olur''  :-\

Şehir Dışına Stad İstemiyoruz.

http://imza.la/samsunsporstad

İmza sayımız 3,085 e ulaştı yüklenmeye devam!...

http://imza.la/samsunsporstad

HoliganSamSunLu

bunun için çok geç kalındığını düşünüyorum ..