Samsun - LOVELET AVM

Başlatan berusa55, 31 Ocak 2011, 18:08:22

« önceki - sonraki »

babasamsunlu

YANLIZ BU YAZININ YAZILDIĞI LOVELET SAYFASININ ALTINA YORUM YAZDIM.. SİLMİŞLER..
BENİM VEYA HERHANGİ BİRİNİN YAZDIĞI YORUMU,ELEŞTİRİYİ SİLEREK BÜTÜN BU OLANLAR TEMİZLENECEKSE NE ALA..
AMA UNUTMAYIN.. G.TE GİREN ŞEMSİYE AÇILMAZ..
ZORLAMAYIN...

5trawberry

Her konuda bi çamotvari insan olmak zorunda mı?

Kaya

Lovelet'in inşaat halinden açılışına kadar orada bulunan birisi olarak en fazla üzülenlerden biri benim.Söylenecek çok şey,konuşulacak çok konu var ama giden geri gelmez artık..

3 ay içinde yeniden faaliyete geçer diye tahmin ediyorum..

Sercan

AlıntıEk açıklama.. Alışveriş merkezimizde oluşan maddi hasar, iddia edildiği gibi alışveriş merkezimizin konumundan kaynaklanan doğal bir hasar değildir. Maruz kaldığımız maddi hasarın "gerçek nedeni" alışveriş merkezimizin üst kısmındaki köyde oluşan büyük heyelanın su tahliye kanallarını toprak ve ağaçlarla tıkaması ve bu tıkanma sonucu oluşan taşmadır. Ayrıca, Lovelet mağazalarının talan edildiği iddiaları da gülünç ve gerçek dışıdır. Bu iddiaları ortaya atanların Samsun Halkını tanımadığı gün gibi aşikardır. Samsun Halkı demek; onuru ve gururu için yaşayan, vatansever, insan sever, dost insanlar demektir. Ülkemizin gururu olan Samsun Halkını tanıyamamış olanlara duyurulur.

sadece55

Samsun halkı hakkında söylenenler hoş ancak bizzat yağmalama olayını görenler olmuş eminim de yapılmıştır..Fırsatçı Pis insan da bolca mevcut bu şehirde

lucarelli

Yağlama var mı yok mu buradan bilemem ama Bu gün çarşambaya giden kardeşim ana yolda AVM'den bir çok ürünün bulunduğunu söyledi. Sel nedeniyle bir çok ürün AVM'den saçılmış olabilir. Ve belki  bazı insanlar yoldan bunları toplamış olabilir.

Yağma olduğuna inanmıyorum.

birolkys

Tayıncı; "İdol İnşaat'ın yanındayız"
Samsun'da yaşanan sel felaketinde en büyük hasarlardan birini alan Lovelet Outlet Alışveriş Merkezi 1 aya kadar tekrar faaliyete geçecek.
Samsun'da yaşanan sel felaketinde en büyük hasarlardan biri kent için önemli bir yatırım olan Lovelet Outlet Alışveriş Merkezi'nde meydana geldi. Burada meydana gelen zarar firmalar ile birlikte kente de yansıdı. Önemli bir istihdam kaynağı olan yatırım kent için önemli bir prestij merkezi.

Lovelet Outlet Alışveriş Merkezi içerisinde bulunan ancak zarar görmeyen Beyaz Ev Döner sahibi Hüseyin Tayıncı, bölgede meydana gelen sel felaketinin büyük bir doğal afet olduğunu ve ihmalin bulunmadığını kaydetti.

Lovelet Outlet Alışveriş Merkezi'nin bölgeye yatırım yapmadan önce 100 yıllık meteoroloji verilerini incelediğini belirten Tayıncı; "Lovelet dere yatağına yapılmasından dolayı bu zararı görmemiştir. Üst tarafında bulunan köyde meydana gelen heyelan sonucu toprak ve ağaçların AVM içerisine dolmasından dolayı meydana gelmiştir. İlk etapta su önünde biriken toprak ve ağaçlar suyun birikmesine neden olmuştur. Daha sonra biriken su şiddetli biçimde önündeki toprak ve ağaçları da sürükleyerek alışveriş merkezinde hasara neden olmuştur. Burada inşaatı yapımcısı İdol İnşaat'ın ve Lovelet Outlet Alışveriş Merkezi yönetiminin hatası ihmali söz konusu değildir. " dedi.

Lovelet Outlet Alışveriş Merkezi'nin Samsun için önemine de değinen Tayıncı; "Samsun halkı maddi ve manevi bu büyük yatırımı şehrimize kazandıran müteşebbislerin yanında olmalıdır. Çünkü Samsunlu Lovelet'in açılmasının üzerinden 1 ay geçmiş olmasına rağmen kentin çehresinin değiştiğini görmüştür. Bu doğal afet nedeni ile hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet dilerken hemşerilerimize de geçmiş olsun diyorum. İdol İnşaat'ında maddi manevi yanında olacağımızın ve en kısa zamanda yaraların sarılması için gayret edeceğimizin bilinmesini istiyorum." şeklinde konuştu.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=107558&start=480

ibrakadabra55

Alıntı yapılan: lucarelli - 04 Temmuz 2012, 17:54:34
Yağlama var mı yok mu buradan bilemem ama Bu gün çarşambaya giden kardeşim ana yolda AVM'den bir çok ürünün bulunduğunu söyledi. Sel nedeniyle bir çok ürün AVM'den saçılmış olabilir. Ve belki  bazı insanlar yoldan bunları toplamış olabilir.

Yağma olduğuna inanmıyorum.

Ben gidiyordum bugün gördüm yağma yok ama içeri girmeye çalışan ve dışarıdaki malları alan çok kişi var.

Cheregi

AlıntıSamsun Halkı demek; onuru ve gururu için yaşayan, vatansever, insan sever, dost insanlar demektir.

Meali: Şu durumda bile yağma düşünen bu insanların hiç mi onuru gururu yok. Vatanında memleketinde felaket olmuş, vatan, memleket, insan hayatı hiç mi umrunuzda değil? İnsanın düşmanı yapmaz sizin yaptığınızı.

Bu insan bozuntularına ne diyeyim ki?  :( 99 depreminde hepimizi insanlığımızdan utandırdığı gibi az da olsa var malesef böyle insan!lar...

ismail

az önce aks tv de avm'nin yetkilisi yağmalama var iddalarına çok sert çıktı.biz izmirliyiz, Samsun insanına iftira atıyorlar falan dedi

samsunum

burakbas

bazı şeylerin üstünü örtmek için bunu kullanan insanlar ne yazık ki var.. samimiyetinle yazıyorsan ne ala , ama inanmıyorum arkadaş inanmıyorum....   :( :( :( :(

berusa55

Sabırlı, "Can kayıpları için çok üzgünüz. Büyük bir afet yaşadık."
05 Temmuz 2012 Perşembe 18:58

İdol İnşaat Eş Başkan Yardımcısı Yalçın Sabırlı, sel felaketinde büyük zararların oluştuğu alışveriş merkezinin bulunduğu alanla ilgili gündeme getirilen iddialara sert çıktı. Sabırlı, "Bu alışveriş merkezini ucuz hesaplar ve siyasete meze etmem" dedi.

Lovelet AVM'nin yaşanan selden büyük zararlar gördüğünü belirten Sabırlı, "Bu alan dere yatağı değildir. Bu iddianın ortaya atılması üzücüdür. Burada gereken ıslah çalışmaları modern teknoloji ile yapıldı. Burada yaşanan soruna üst taraflardan gelen su taşkınları neden oldu. Alışveriş merkezi önünde bu taşkınları denize akıtacak gerekli alt yapı çalışmaları yoktu. Bu konuda daha önce bir talebimiz oldu ancak bunun önemi yaşanan bu acı tecrübe ile ortaya çıktı. Samsun bu afetden büyük yara aldı. Bizde yaralarımızı sarmaya çalışıyoruz. Kiracılarımızla biraraya geldik ve hepsi de yeniden mağazalarını düzenleyecek. Bu yatırım Samsun halkınındır" diye konuştu.

Sabırlı, hasarların hızlı bir şekilde giderilerek Lovelet AVM'nin tekrar hizmete açılacağını da kaydederek, haber portalımıza yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.
"Hasar tespiti ve temizlik çalışmaları sürüyor. Dağlardan gelen su taşkınlarının neden olduğu heyelan sonucu alışveriş merkezi hasar gördü. Burası bir dere yatağı değildir. Bu konuda gereken ıslah çalışmaları yapılmıştır. Ortada büyük bir afet vardır. Mal yerine konulur ancak burada önemli olan kaybettiğimiz insanlardır. Bu nedenle çok üzüntülüyüz. Lovelet AVM Samsun'un malıdır. Ve Samsun halkının da buraya gözbebeği gibi sahip çıkacağına eminiz. Şuan dağlardan gelen suların denize akmasını sağlayacak kanallar yapılacak. Acı bir tecrübe yaşadık. Söylediğim gibi malın telafisi var ama canın yok. SAmsun'a baş sağlığı diliyoruz. Kısa sürede hasarları gidererek tekrar faliyete geçeceğiz."

Öte yandan Lovelet AVM'de gösteri amaçlı kullanılan üç midilli attan ikisinin sel sularında boğularak öldüğü, birinin ise kurtarıldığı öğrenildi.

http://www.samsunkenthaber.com/haber/guncel/burasi-dere-yatagi-degil/7499.html

Ollivanders

Ben bir daha dikiş tutacagını sanmıyorum :(

mehmet yılmaz

Bence yeniden toparlarlarsa Samsun halkı daha çok rağbet gösterebilir. Biz duygusal toplumuz; mazlum bunlar, zarara uğramışlar, buradan alalım mantığı işleyebilir...

Sel bir felaketti, hepimizi üzdü ancak küçük bir espri yaparsak eğer; geriye sadece iki iyi şey bıraktı
1- Feneriumu sel basması
2- Gsstoru sel basması