SAM-SEV'den yerel yönetim adaylarına açık çağrı

Başlatan yönetici, 20 Şubat 2009, 18:28:39

« önceki - sonraki »

yönetici

SAMSUN'U YÖNETMEYE TALİP OLAN DEĞERLİ BELEDİYE   
   BAŞKAN ADAYLARIMIZA AÇIK ÇAĞRI VE DAVETİMİZDİR.

Çağdaşlaşma iddiasındaki kentler, sahip oldukları tarihi misyonu ile eğitim, kültür, tanıtım ve sportif kuruluşlarını da kucaklayarak ve onları yücelterek gelişirler.
   Futbol da; günümüzde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok büyük destek bulan spor dallarının başında gelmekte ve yine dünyada olduğu gibi ülkemizde de öne çıkan kentler, sahip oldukları futbol takımlarıyla tanınmaktadırlar. Çünkü; Futbol takımları, o kentlerin en ekonomik ve en üst düzeyde tanıtımını yapan kuruluşlarıdır.
   Düne kadar futbol denince akla gelen ilk birkaç kentten birisi olan, ancak son yıllarda içine düştüğü ekonomik sorunlar ve kent adına yeterli desteğin verilememesi nedeniyle bir alt kümeye düşen SAMSUNSPOR ile birlikte SAMSUN DA tanıtım konusunda yara almıştır.
    Yönetimler gelip geçicidir. Ancak yaşatılması ve sahip çıkılması gereken kurum, Samsun'un en önemli markalarından birisi olan SAMSUNSPOR'DUR.
    SAMSUNSPOR, bugün çoğunluğunu kendi alt yapımızdan yetişen ve geleceğin birer yıldızı olmaya aday gençlerimizin oluşturduğu, geleceği umut dolu bir sportif yapıya sahiptir.
    Son dönemlerde ekonomik yapıda da önemli ve kalıcı düzenlemeler yapılmış ve resmi borçlar uzun bir vadeye yayılarak ödenebilir bir şekle getirilmiştir. Mevcut borç, alacaklılar ikna edilerek ve sağlanan ciddi tasarruflarla artmamış, bir miktar da olsa azaltılmıştır.
    Gelinen nokta, SAMSUNSPOR için bir dönüm noktasıdır. Ya kentimizin sahip çıkması ile yakalanan umut verici durum, SAMSUNSPOR'U hak ettiği konuma yeniden getirecek, ya da her şey yeniden tersine dönecektir.
    İki gün sonra SAMSUNSPOR'UN hayati bir genel kurulu vardır. GÜN BU GÜNDÜR. BU GÜN SAMSUNSPOR'A SAHİP ÇIKMA GÜNÜDÜR.
    Bu arada, önümüzde ki günlerde SAMSUN'UN geleceğini belirleyecek yerel yöneticilerimizin seçileceği bir seçim vardır. Bu seçimde, tüm siyasi partilerimizin birbirinden kıymetli adayları, SAMSUN'un ve İlçelerinin yönetimlerine talip olmuşlardır.
     Bir kenti yönetmenin, o kentin değerlerine de sahip çıkmayı gerektirdiği inancındayız.
    O NEDENLE;
    30 MART 2009'DAN SONRA SAMSUN'U VE İLÇELERİNİ YÖNETME HAKKINI KAZANACAK DEĞERLİ BAŞKANLARIMIZA TARİHİ BİR ÇAĞRI YAPIYORUZ.
•   İNANIYORUZ Kİ, SAMSUNSPOR'UN 25 MİLYON TL. CİVARINDA Kİ BU BORCU, GÖREV SÜRENİZ OLAN BEŞ YILA YAYILARAK, ÜRETECEĞİNİZ PROJELERLE ORTAKLAŞA YOK EDİLEBİLİR.
•   KULÜBE SAĞLANACAK AYLIK DÜZENLİ BİR EK GELİR AKIŞI İLE DE, KULÜBÜN GÜNLÜK DÜZENİ SAĞLANABİLİR.
•   HİÇ BİR ŞEKİLDE BELEDİYE OLANAKLARINI BU KONUYA 
         TAHSİS ETMENİZ ŞEKLİNDE, YASAL OLMAYAN BİR YOL DA 
         ÖNERMİYORUZ. BU, TAMAMEN YARATILACAK PROJELERLE
         VE DİĞER KENTLER ÖRNEK ALINARAK YAPILABİLİR.
•   BU KONUDA OLUMLU YAKLAŞACAK BAŞKANLARIMIZA, İSTEDİKLERİNDE PROJE BAZINDA DESTEK VERMEYE HAZIR OLDUĞUMUZU DA BELİRTMEK İSTERİZ.
      EVET, DEĞERLİ ADAYLARIMIZ! ÇAĞRIMIZ VE 
     DAVETİMİZ SİZLERE.
    21 ŞUBAT 2009 CUMARTESİ GÜNÜ YAPILACAK SAMSUNSPOR GENEL KURULUNA KATILINIZ VE SEÇİLDİĞİNİZ TAKDİRDE BU KONUDA DESTEK VERECEĞİNİZİ AÇIKLAYINIZ.
    ÇÜNKÜ KENTLİLİK BİLİNCİ VE BU KENTİ YÖNETME SORUMLULUĞU BUNU GEREKTİRMEKTEDİR. HİÇ BİR ADAYIMIZIN BU ÇAĞRIYA DUYARSIZ KALACAĞINI DÜŞÜNMEK DAHİ İSTEMİYORUZ.

SON SÖZ! Sizleri o gün orada görmek istiyoruz.
    Lütfen!
    Bunun tüm Samsunluların ve Samsunsporluların beklentisi olduğunu gözden uzak tutmayınız.
    saygılarımızla..
                   SAM-SEV
             YÖNETİM KURULU             

Kadir ÇELEBİ

Dillerde Olduğu kadar gönüllerdede olmalıyız hadi gösterin kendinizi..

Tribün_ali

Sadi subaşıda olmasa kim savunacak bizi iyi bir samsunlu samsunspor sevdalısı

mehmet yılmaz

Ben de yarınki kongrede kimlerin olacağını merak ediyorum. Buradan sizlerle paylaşacağım. Aslında yarın ki kongrede olmamarı da bugüne kadar pek birşey yapmadıklarıi içn benim adıma çok birşey ifade etmiyor ama kötünün iyisidir hiç değilse...

ugrass

umarim hayırlısı olur bea kardeşlerim.. artık SAMSUNSPORumuz ikinci ligi hak etmiyor..

Akyol

yarın ki kongre de kuru kalabalık olmaz inşallah