Muzaffer Badalıoğlu

Başlatan mehmet yılmaz, 18 Mayıs 2008, 15:51:21

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

18 Mayıs 2008, 15:51:21 Son düzenlenme: 04 Şubat 2009, 11:33:16 samsuni

Samsunspor her şeyden evvel bir futbol takımı ve futbol takımlarında isimler baki kalırsa da topçular gelip geçer. İşte bu gelip geçen topçulardan bir bölümü o takımın mazisinde, o takımı tutanların hafızasında önemli bir yer edinir. Bir nevi o takımın folklorik değerleridir bu isimler. Öyle ki, aradan yirmi yıl geçse bile cümlenin öznesinde o futbolcuya hep o yıllardaki haliyle ve ismiyle yer verilir. Örneğin 1989 kazasında kaybettiğimiz Muzaffer Badalıoğlu o zaman 28 yaşındaydı; bugün hayatta olsa 40'lı yaşlarında olacaktı ama bizim için o hep Muzaffer, tıpkı Gozgoz Yılmaz tıpkı Mustafa Sinecek tıpkı Kasım gibi...

Muzaffer Badalıoğlu, Zonguldaklı bir futbolcu idi Zonguldakspor'da oynarken 13 kere genç, 4 kere de ümit milli takımın formasını giydi. 6 defa da A Milli takım kadrosunda yer almayı başardı. Çok sağlam bir stoperdi. 1985 yılında Samsunspor'a transfer olmuştu. 3.5 sezon Samsunspor forması giydi. Bu süre zarfında iki kere Olimpik Milli takımda oynadı.

Ruhu şad, mekanı cennet olsun!

Kadir ÇELEBİ

Allah rahmet eylesin..Mekanı cennet olsun..

**KaR6**

Kendisiyle tanışmayı cok isterdim ama ömür yetmedi.. tanışamamış olsam da benim için çok değerli bir insan.. ruhu şad olsun..

jean

mekani cennet olsun o donemdeki futbol zevki simid ne yazikki hic kalmamis

Nuri Asan

31 Mayıs 2008, 13:04:03 #4 Son düzenlenme: 31 Mayıs 2008, 13:05:55 coleccionista1965
Aradım ama Rahmetli Muzaffer abiye dair bir başlık bulamadım,var ise kusura bakmayın.
Bıyıklı Futbolculardan aklıma gelen ilk oyuncudur,sağlam bir stoperdir ama kaleye koysanız kalecilik bile yapardı muzaffer abi.

Mekanın Cennet olsun seni unutmayacağız.

Recep

Mekanı cennet olsun gerçekten çok iyi bir futbolcu idi

4 Muzaffer

misafir

samsunlu olmayıp ama gerçek samsunsporlu bir futbolcu idi.hele bügünkülere bakınca muzaffer ve onun gibilerin değeri daha çok anlaşılıyor.
galatasaralı raşit çetiner in 4-1 maçta ikili mücadelede ayağı kırılınca  bilinen lakap eklenmiş oldu.tatlı sert futbol anlayışına sahip olan muzaffer yıllar geçmesine rağmen hala samsunluların kalbinde taht kurup unutulmadı.

yaman55

mekanın cennet olsun muzaffer abi

hasselbaink

Geçenlerde bir dkkana girdim, kafamı kaldırdım baktım ne göreyim?
Çerçevenin içinde Muzaffer'in fotoğrafı, üzerinde kırmızı-beyaz menteşoğlu forması ile çakı gibi duruyor..

Mekanın cennet olsun 4 numara!

sadece55

Kızını bildiğim Kadarıyla Ailesi hala samsunda yaşıyor Allah rahmet eylesin iyi stopermiş biz o günleri göremesekte

celebi

Rabbim mekanını cennet eylesin inşaallah

gurbet

oynadığı yıllarda türkiyenin en iyi stoperiydi futbolu sert kalbi yumuşaktı ben kendisinini yakınen tanırdım. Allah taksiratını affetsin mekanı cennet olsun.

mehmet yılmaz

az önce TRT'de 1982 yılında oynanan Avusturya-Türkiye milli maçını gösterdi. Rahmetli Muzaffer ilk 11'de çıkmış. Maçı kaybetmişiz ama onu orada görebilmek çok tuhaf bir duyguydu. Henüz 23-24 yaşında imiş o yıl. Erdoğan Arıkan da bahsetti hemen Samsunspor'da oynarken bir trafik kazasında kaybettik Muzaffer'i diye. Gerçi Malatya deplasmanı diyeceğine Kayseri'ye giderken dedi ama olsun...

Recep

bende seyrettim Samsuni aniden ismini duyunca birden maziye götürdü beni
Allah mekanını cennet eylesin