Gigi Multescu

Başlatan ngonge, 17 Eylül 2005, 00:42:29

« önceki - sonraki »

Burak

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 04 Kasım 2010, 01:24:40
Vayy Serkan a bak sanki TV ye cıkacak pudralanmış gibi :)))

Şu formaya hayranım hayran..

her forma muhabbetinde söylüyorum yine söyleceğim :) şu retro yani eski model forma işini beceremezmiyiz ?  klasik yonca adidas logolu önünde menteşoğlu yazan bir forma yaptırılamaz mı ?

berusa55

AlıntıGigi Multescu Türk Vatandaşlığı Hayaline Kavuştu

Romanya'nın Futbolda Yetiştirdiği Önemli Teknik Adamlarından Gheorghe Multescu, Uzun Yıllardır Hayalini Kurduğu Türk Vatandaşlığını Nihayet Kazandı.

Romanya'nın futbolda yetiştirdiği önemli teknik adamlarından Gheorghe Multescu, uzun yıllardır hayalini kurduğu Türk vatandaşlığını nihayet kazandı. Üç hafta içerisinde Türk vatandaşlığı kimliğine kavuşacak olan Multescu, ardından Türkiye'de bir futbol kulübünün başına geçmek istediğini açıkladı.

Birinci ligde teklif alamadığını ancak ikinci ligden kendisine teklifler geldiğini belirten Gigi Multescu, ProSport gazetesine yaptığı açıklamada Türk vatandaşlığını kazandığı için kendisini çok mutlu hissettiğini açıkladı.

Türkiye'deki yasalara göre ikinci lig takımlarını çalıştırmak için Türk vatandaşlığının şart olduğunu ileri süren Multescu, "Türk vatandaşlığını aldığım için bu

problemim olmayacak." dedi.

Romanya'da gerekli ilgiyi görememekten yakınan Dinamo Bükreş Kulübü eski teknik direktörü Multescu'ye göre Romanya'da artık işi kalmadı.

"Kendimi Romanya'da faydasız hissediyorum. Romanya'dakiler benim değerimi görmüyorlarsa yurt dışında kendimi bulmam lazım. Türkiye'de birinci ligde bir takım bulamadım maalesef. Ancak ikinci lig takımlarından teklif alıyorum. Bu takımlardan birini

çalıştırabilirim." dedi.

Tamamen Türkiye'de kalmayı planladığını ancak Romanya'da da kendine yeni bir ev aldığını vurgulayan Multescu "Antalya'da da bir ev satın almak istiyorum. Türkiye'de kalıcı olmak istiyorum. Ancak Romanya'ya da sürekli gelip gideceğim." dedi.

GİGİ MULTESCU KİMDİR?

1951 yılında Bükreş'in Ilfov bölgesindeki Botoroaga köyünde doğan Gheorghe (Gigi) Multescu, uzun süre Romanya'nın Dinamo Bükreş gibi önemli takımlarını çalıştırdı. Türkiye'de ise değişik sezonlarda Samsunspor, Kayserispor, Adanaspor, Ankaragücüspor ve Gaziantepspor takımlarının antrenörlüğünü yaptı. Evli bir oğlu olan Multescu, yabancı dil olarak sadece Türkçe biliyor.

http://www.haberler.com/gigi-multescu-turk-vatandasligi-hayaline-kavustu-2463078-haberi/

kalptenþimþek

13 Nisan 2013, 21:03:00 #32 Son düzenlenme: 13 Nisan 2013, 21:28:49 kalptenþimþek
gigi de türk vatandaşıydı değil mi?.. 8)

seyf55

tekrar hoca mı yapsak