Ali Orhan / Keşke olmasaydı!

Başlatan YaşarDoğu, 20 Temmuz 2010, 01:05:57

« önceki - sonraki »

YaşarDoğu

Alıntı

Siz bu yazıyı okuduğunuzun bir önceki gününde Kanal 24'teki ''Keşke Olmasaydı'' programında konuşmam bitmiş olacak.Sanırım izleyenleriniz olmuştur. Olmadıysa kaçırdığınız çok ayrıntı var diye hayıflanıyorum size.Samsunspor'un forma renklerine giren 'Siyah' rengin ilk başlangıç tarihi olan 20 Ocak 1989'a uzandık bu programda.
Ve bugünkü yerini.Şimdi hepiniz iyi düşünün bakalım. Samsunspor neredeydi, nerelere geldi. Bir mirasyedi gibi takımın başında olanlar Samsunspor'un Türkiye liglerindeki yerinden hoşnutlar mı?
          Sadece yöneticiler değil elbetteki. Nerede Samsunluyum diye hava atan işadamları. Samsun'dan kazananlar.
Her 19 Mayıs kutlamalarında Türkiye Cumhuriyeti Milli Mücadelesi'nin başlatıldığı yer olarak Samsun'da bulunmaktan, hatta orada görev yapmaktan, o kentten seçilmekten gurur duyanlar.
          Neredesiniz?
          Ve Samsunspor nerede?
          Birçoğunuz bana aba altından kızıyorsunuz. Hatta şeyinizden, (içinizden) yedi sülalemle ilgili yeni versiyonlarla jelatini açılmamış cümleler buluyorsunuz ama...
          Haksız olmadığımı da beyninizin bir tarafı söylüyor. Yani beyniniz ile şeyiniz arasında bir bocalama yaşıyorsunuz değil mi?
          Sıkışıp kalmayın oranıza buranıza.
          Samsunspor'un o 'Arkayı Fenerleyelim' günlerini yaşamış bir Fenerbahçeliyim. Ama gururla izlemişimdir, o Samsunspor maçlarını.
          Samsun'da Samsunlu olmak kolay dostlar.
          Güneyde sıkarlar adamın imiğini..
          Eski türküleri bir tarafa bırakın cancağızlarım, şimdi yeni türküler söylemek zamanı. Oysa siz, biz, ben, sen, o hepimiz yani. Tutturmuşuz bir uzun hava.
          Lele, lolo...
          Samsunspor 20 Ocak 1989'da sadece bir trafik kazası yaşamadı. Samsun bir travma yaşadı o yıl ve ondan sonra bir türlü atlatamadı bu travmayı.
          Geçmişte yöneticilik yapanlara bakıyorum.
Yani bizim alikesen baş kıran olduğumuz yıllarda, meğer onlara ne kadar çok haksızlık etmişiz.
          Şimdi uzatın ellerinizi öpüp, özür dileyeceğim desem hangi biri beni affeder. Hangisi bana uzatır elini.
          Mezarında özür dilesem, toprağı beni kabul eder mi rahmetli Hasbi Menteşoğlu'nun.
İsmail Uyanık acaba bakar mı yüzüme. Özür dilediğimi söylesem. Biz hata etmişiz, hakkınızı yemişiz desek Uyanık'a...
          Ayaklarını öpmek varmış o dönemdeki başkanların, yöneticilerin. Hakkı Tomaç'ların, Aslan Çınar'ların, Mustafa Mutlu, Nusret Sağlam'ların, Sedat Çakır, Hasan Sicimoğlu,   Süleyman Düzovalı, Güven Arıca, Sebahattin Aslan, Bülent Kaptan,  Ali Baba'ların, Haldun Baş'ların.
          Hakkını yememek lazım, Tarık Kaptan, Fikret Sarı,  Çalışkan Karamangil, Hayri Kol, Mehmet Suoğlu, Necati Alkan ve daha nicelerinin.
Unutmuş olduklarım sakın kızmasınlar. Aradan kaç koca yıl geçti. İsimleri belki unuttum ama Samsun'u ve Samsunspor'u asla.
          Uzaktan ahkam kesmiyorum. Racon da.
          Samsun'a yakışmayan bir etiketten söz ediyorum.
          Hani belki, bir nebze bu takımın yeri 'Turkcell Süper Ligi' dir diye düşlersiniz diye.
          Unutmayın hayal etmeden başarı gelmez.

Tufan

çok iyi bi haltmış gibi sıkıştırmış yine hangi takımlı olduğunu.

babasamsunlu

La bi ****** git *******..Kazadan sonra toparanamamışmış felanmış filanmış..Samsunspora ne kadar uzak olduğun belli lavuk..Şeyimle değil sana bütün benliğmle sövüyorum şuan gavat..Kazadan hemen sonra düşen takım anından çıktı ve o sene olaylı trabzon maçına kadar kafaya oynadı dürzü...Kazdan sonra ki yıllarda ki yöneticilere çatıyorsun sonra İsmail uyanığa sallıyorsun..Kazdan sonra 13 yıllık başkanlık yapmış adam..
Samsunda Samsunsporu tutmak kolaymış..Asıl Samsunda Samsunsporu tutmak başa bela oldu ipne..

Samsundan ve Samsunspordan bi haber bi adam tutturmuş bir türkü,ne makam var ne de uslup...

>:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Burak

ben zaten belgeselde uyuz olmuştum şimdi daha da uyuz oldum

celebi

günah mı çıkartıyor arkadaş yoksam

Serkan

onun bunun cocuğu için günaha girmeyelim  (=

erkutdem55

Ali Orhan - programda - keşke olmasaydı.

kabacevizli55

nursuz ip. sıfatına  tükürdüğüm