Ligin Gelişi Hazırlıktan Belli Olur!

Başlatan mehmet yılmaz, 08 Ağustos 2009, 00:14:30

« önceki - sonraki »

europe_55

çok güzel özetlemişsin durumu abicim.
Kesinlikle her satırına katılıyorum...

maraton

Sercan

Geçen seneki Bafra maçında da oyun olarak bu kadar ezilmiştik.Dün sadece defansımızın çok kötü olduğunda 3-0 yenildik.Ben geçen seneye benzer sezon geçireceğimizi düşünüyorum  ama sonu geçen seneki gibi şanslı mı biter bilinmez.Yönetici diye o koltukta oturan adamlar neden hala direniyorlar anlamadım...

gozgoz yýlmaz

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 08 Ağustos 2009, 13:30:00
Geçen seneki Bafra maçında da oyun olarak bu kadar ezilmiştik.Dün sadece defansımızın çok kötü olduğunda 3-0 yenildik.Ben geçen seneye benzer sezon geçireceğimizi düşünüyorum  ama sonu geçen seneki gibi şanslı mı biter bilinmez.Yönetici diye o koltukta oturan adamlar neden hala direniyorlar anlamadım...

Sercan geçen sezon başkanlık koltuğunu parasıyla ve kişiliğiyle doldurabilen bir başkan vardı. Beğeniriz, beğenmeyiz ama adamda başkan sıfatı vardı. Bu sene öyle güven veren bir isim yok ortada. Erkutla Tahsin küs, Tahsinin dediğini Erkut, Ömerin dediğini Hakkı bilmiyor. Tomaç'ı kendi yönetimi baskan olarak görmüyor zaten. Sorun bu yani, geleceğe dair ümit yok.

şimşek_55

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 08 Ağustos 2009, 13:37:07
Sercan geçen sezon başkanlık koltuğunu parasıyla ve kişiliğiyle doldurabilen bir başkan vardı. Beğeniriz, beğenmeyiz ama adamda başkan sıfatı vardı. Bu sene öyle güven veren bir isim yok ortada. Erkutla Tahsin küs, Tahsinin dediğini Erkut, Ömerin dediğini Hakkı bilmiyor. Tomaç'ı kendi yönetimi baskan olarak görmüyor zaten. Sorun bu yani, geleceğe dair ümit yok.

Sercan

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 08 Ağustos 2009, 13:37:07

Evet abi en azında Fuat Köktaş iyi işler yapmaya çalışıyordu ama bunlar herşeyi engelliyorlar.Dün resmen ezildik stadda.Maç sonunda tahsin racide alpayla sırıtarak resim çekiniyordu.Bu kadar yavşaklık olmaz...

gozgoz yýlmaz

Alpayla samim arkadaştır o...  ::) Herkesle samimi çünkü. Yusufla, valiyle, bakanla, Galip Öztürkle.  ::)

Siirtspor yönetimine Real Madrid muamelesi de yaptılar ya yuh artık..

55Bafra55

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 08 Ağustos 2009, 13:47:53

Siirtspor yönetimine Real Madrid muamelesi de yaptılar ya yuh artık..

Hakikaten yuh artık.
Siirt'ten 3 yediğimiz için de bir yuh :'(

Pergani 55

Samsunspor bu sene ligden düşer mi diye endişelenmeye başladım valla. Ne olacak bu sene durumumuz çok merak ediyorum

babasamsunlu

geçen seneki tahta yasağının kalkmasının ardından yapılan 13 transferi "Samsunsporun geleceğini kurtardık" diye savunmuşlardı hatırlarsınız..O konuyla ilgili en yakın başlık bunu bulduğum için bu başlık altına yazıyorum..Geleceğimizi kurtaran 13 trabsferden kaçını şuan takımda tutmak istiyor bu yönetim  çok merak ediyorum..

Alıntı yapılan: maraton - 08 Ağustos 2009, 13:28:20

Şimdi bu adamlara hiçbirşey bildiğiniz gibi değil diyenler acaba neyi bildiklerini bize açıklayabilirler mi?

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: samsuni - 08 Ağustos 2009, 00:14:30
Ligin Gelişi Hazırlıktan Belli Olur!

Yönetim ve teknik heyet tarafından yaklaşık 40 gündür adeta saklanan Samsunspor nihayetinde görücüye çıktı. Sahamızda oynadığımız karşılaşmada 3. Lig ekiplerinden Siirtspor'a 3-0 mağlup olduk. Takımın yetersizliği ve transfer ihtiyacı ortada iken beyanat vermekten başka bir iş yapamayan, kadronun yeterliliğini savunan ve eleştiri getiren insanları da "muhalif" olmakla suçlayan yönetimin artık somut olarak açığa çıkan bu yetersizliğe karşı ne gibi tedbirler alacağı merak konusu. Tabii şayet bir tedbir almayı düşünüyorlarsa...

Bu şehirde insanların anlayamadıkları bir şey var sanırım. Eğer birisiyle bir hukukunuz, merhabanız varsa onu eleştirmekten imtina ediyoruz. Hani, aramızda bir muhabbet var ya! Aksine yanlışına yanlış dememek ona iyilik yapmak değildir. Biz uzun süredir bir takım vaatler, gerçekleşmeyen sözler dinledik. Sükut ettiysek inandığımız için değildi; mehil vermek içindi. Olacak bir şey varsa onu bozan taraf olmamak içindi.

Ancak bizlerin zaten farkında olduğu ama bazılarına bir türlü anlatamadığı acı gerçek müheykel bir eda ile karşımıza dikilmiştir. Artık görünen köy kılavuz istememektedir; masallarla, mazeretlerle geçirecek vakit kalmamıştır!

Sağ bekin var mı, sol bekin var mı, kalecin var mı, oyun kurucun var mı, gol atacak bir forvetin var mı?.. Bunları tartışırım ama hiç kimseyle hayatımın her anına sirayet eden, kırmızı, beyaz, kara sevdamı; Samsunspor tutkumu tartışmam. Bu yüzden kişisel olarak sevdiğim insanların da mevzu Samsunspor'sa karşısına dikilirim.

Hiçbir şey sizin bildiğimiz gibi değil denildi; ama biz biliyorduk ki bizim bildiğimiz gibiydi; en azından tahmin ettiğimiz gibiydi.

Güvendiğimiz dağlara karlar yağarken biz yine de baharı bekledik; güneş yeniden doğacaktı nasıl olsa!

"Biz de olmasak Samsunspor kapanıp gidecekti" diyenler ne kadar farkındalar acaba; siz varken de Samsunspor eriyip gidiyor. Değişmeyecek bir sonu hızlandırmak için mi o makamda bulunuyorsunuz? Ne zaman takviye yapacaksınız bu takıma?

Kişisel sorunlarla gönderilen isimlerin alternatifi üretilememişken, takım doğru dürüst kamp yapamamışken, en önemlisi de hazırlık maçı bile yapamamışken zaman elbette aleyhimize işleyecekti! Farz-ı muhal Siirt'i yensek gerçekler değişecek miydi?

Hani, siz olduğunuz için destek verecekti o malum kurum ve onun başındaki kişi? Biz onun "kişiye göre destek" politikasına alışmıştık zaten. Öyle olmasa bu takım Süper Ligde iken İsmail Uyanık başkana gerekli destek verilirdi. "Adamım varsa varım" mantığını dahi sineye çekmiştik biz Nisan'daki -o bol vaatli; Hakkı Abi, Samsunspor'umuzun çözülemeyecek sorunu yoklu- kongrede. Sahi, bir de bakanımız atanmıştı; Samsunspor'umuzun yeri Süper Ligdir diyen... Hoş, demeyene rast gelmedim zaten!

Benim hatırladığım bir Siirt maçı vardı, bilir misiniz? Sene 93. Hani şu, tam da Süleyman Demirel'in cumhurbaşkanı seçildiği gün. Biz işte o gün yine 19 Mayıs Stadı'ndaydık ve Siirt Köy Hizmetleri YSE Spor ile oynuyorduk. Genç başkan İsmail Uyanık'ın İkinci Ligdeki Samsunspor'u vardı sahada ve İsa Turan, rahmetli Müjdat Gürsu ve Orhan Kaynak'tan sonra henüz 18 yaşındaki Serkan Aykut 4. golümüzü atmıştı. Maç bitmek üzereyken Benhur skoru 4-1 yapmıştı. İki hafta sonra da şampiyonluğumuzu ilan edecektik. O zamanlar bu zamanları anlatsalar hayatta inanmazdım herhalde...

Kimse kusura bakmasın; bu kadro iş yapmaz, bu kadro paraşütsüz düşer. Bu takımın koltuğu dolduran, her kesimde ağırlığı olan bir başkana ihtiyacı vardı. Kendi yöneticileri tarafından bile emanetçi olarak görülen bir başkan ve birinin söylediğinden diğerinin haberi olmayan bir yönetim kuruluyla ne sinerji oluşur ne enerji!

Öyle, "İngiliz futboludur, çamaşır evde yıkanırdır" gibi beyanatlar da Samsunspor gibi büyük camialarda bir kenara yazılır ve insanın karşısına çıkarılır. Çünkü biz daha önce "rakibi çiğ çiğ yiyip, deplasmanda asla yenilmeyecek" olanları da gördük.

Temennim yönetimin kendisinin de desteğini alması gereken kesimleri karşısına almaktan vaz geçmesidir. İletişim kuramayan, söylediği şeyleri inkar eden, kombine fiyatını bile bir türlü tutturamayan, tutarsızlıklar gösteren bir yönetim maksadını zaten anlatamaz.

Ben nikbin bir adamım ama bu gidişat çok kötü... Benim içim kan ağlarken o darılmış, bu kırılmışla geçirecek vakit yok artık, çünkü biz tükeniyoruz!

http://www1.samsunspor.biz/koseyazisi-Ligin_Gelisi_Hazirliktan_Belli_Olur_-6160-

Bundan yaklaşık 1 yıl evvel yazdığım herşeyi satırı satırına doğru çıkmış olmasına, bir futbol adamı olarak sevinmem gerekirken ben sevinmek bir tarafa kahroluyorum! O günden bu güne ne Tahsin Kosif kaldı ne de Turhan Özyazanlar. Ama Erkut Tutu&Hakkı Tomaç ikilisi yine oradalar ve yine aynı masallar, aynı saçmalıklar berdevam.... Şu sıralar arab esk tekrar moda oldu ya, İbrahim Erkal'dan gelsin,
yazık bize yazık bize; bu kaçıncı kazık bize, herkese gülen bu felek, neden böyle bozuk bize?

LisandroLopez

''Hiç birşey bildiğiniz gibi değil'' diyen yönetim mi abi ? Eğer öyleyse dediğin gibi kendileri ne biliyor?
Bir sürü Samsun'lu genci yiyip futbol özürlü olan çakma oyuncuları sırf Samsun'lu değiller diye getiren bu yönetim değilmi?
Tanju'lar,İsmail'ler,Samet'ler ve daha niceleri.. 3 sene önce profosyonel imza atmış Samsun'un genç oyuncuları şu anda nerede?
Oğuzhan Azgar kadar sahip çıkılsaydı o oyunculara,şimdi en az 4-5 tane banko top oynayan yetenekli ve Samsun'lu gençler olabilirdi..
Kim bilir neler dönüyor o kulüpte  be...

lucarelli

Yönetim ısrarla enkaz transferler yapıp sonra saç baş yoldurtuyor bizlere. Samsun evlatlarına sahip çıkıp, para yerine Samsun aşkını tercih eden gençleri de değerlendirmiyor.  Bu yönetim sadece Samsunsporun bank asyada kalmasını başarı gören bir yönetimdir.

samsunmania

Vizyonu dar idarecileri olan şehrin takımının yöneticisi de böyle oluyor maalesef.

babasamsunlu

Buradan sitemiz yazar kadrosuna sesleniyorum..Geçen sene  13 transferden sonra "Samsunsporun geleceğini kurtardık" cümlesi hakkında bir yazı ne zaman yazacaksınız ?? Bu cümleyi kurmalarına neden olan transferlerden  şimdi kurtulmaya çalışıyorlar..Mükemmel bir haber başlığı bence..Değerlendiriniz lütfen ..  ::) ::) 8)