Ligin Gelişi Hazırlıktan Belli Olur!

Başlatan mehmet yılmaz, 08 Ağustos 2009, 00:14:30

« önceki - sonraki »

cezayir55

cok acil el koyulmasi lazim yoksa takim goz gore gore kume dusecek

şimşek_55

Lıg baslamadan  dusecegız soylentılerı ayyuka  cıktı . Bekleyıp lıgı  gormek lazım.  Ama kesın olan su kı  bu takım  asla ve asla  Playoff oyanayamaz. Oynayacagı yer  18 ncılık ıle  10 nculuk arasıdır.

beşnumara

bekleyip ligi görürsen sakaryadan hiç bir farkın olmaz. niye bekliyosun da zamanında müdahale edilmesini düşünmüyosun? çok sağduyulusun bakıyorum da. yoksa bzim bilmediğimiz ama senin bildiğin belki bir şeyler vardır? Ağzındaki baklayı çıkar da bilelim

şimşek_55

Bu takım Kalecı Hasan la mecbur anlasır. Ama  ben bu sekılde  dahı dusecegıne ınanmıyorum . Belkıde ınanmak ıstemıyorum . Bu takım duserse  temlık lıstesınde olanlar, futbolcular  alacaklarının  uzerıne  ebedı  bır cızgı cekebılır. Bu takım buradan  duserse  bır alt lıgde  tutunması ımkansız.  Bır alt lıg bu lıgden  cok cok zor  ve  cok para gereken bır lıg. Bu nedenle  dusmez. Bu skordan  sonrada  buyuk ıhtımal  tahta acılır  3-5 oyuncu alırlar.

fanli03

mehmet abi noktayı koymuş... senin gibi duyarlı biz adam olsa yönetimde dün siirte şut çalışması yapardık takım olarak...

silopilimuhsin

perşembenin gelişi çarşambadan belli. durum ortada yapılması gerekilenlerde belli.                o zaman beyler ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????.

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

İlk haftalar çok çok önemli.kötü bir başlangıç sonumuzu hazırlar.sakarya ilk yarı garantilemişti düşmeyi.ikinci yarı bayağı puan topladılar ama atı alan üsküdarı geçti.dünkü skorun felaketliği bir yana umutlanacak futbol da ortaya koyamayınca,sözler kifayetsiz kalıyor.bu yıl iddia da iyi ganyan verirler bizim galibiyetimize???

şimşek_55

Sakarya takımı ıle  bızım takımı kıyaslama. Oyle Sakarya gıbı ılk yarı aynı puan toplarsa  ıkıncı yarı  puan bıle alamaz  bu takım. Sakarya duserken  harcadıgı  parayla Super lıgde  kafaya oynardı.

**KaR6**

Alıntı yapılan:  Mustafa KarYıllardır okuduğum ve bildiğim kadarıyla maçtan sonra maç hakkında yazılır yazılar bu köşelerden. Ben de isterdim detaylı bir maç analizi yapmayı ve kurulan yeni takımı zevkle anlatmayı, eğer kurulsaydı! Sırf adet bozulmasın diye birkaç izlenim aktarayım. Sahaya Kalede Cengiz, savunmanın sağında Serkan Eyüpoğlu solunda Hakan Koçarslan, stoperde ise Kenan-Turgay ikilisi ile başladık. Ortasahanın sağında Sercan solunda Oktay ortada ise Sefa ve Murat görev aldı, hücumda ise Burhan ve Hakan Akman vardı. İlk göze çarpan, merakla beklediğimiz Hakan Koçarslan'ın sol bek performansıydı. Hakan'ı yıllardır izler, bilirim. Tahtanın açılmamasının en önemli kurbanı da maalesef o oldu. Futbol hayatının büyük kısmını stoper oynayan Hakan, yokluktan dolayı birçok mevkii de görev yaptı ama sol bek belki de oynamaması gereken tek mevki. Kendi kendimize bitiriyoruz  öz evladımızı ve işin en kötüsü bunda tek kabahati olmayan kişi Hakan'ın ta kendisi. En garip olan ise, Turhan Hocaya da kızamıyorum! Geriye tek kalan, Can Ulun'u kişisel sebeplerle bu takımdan uzaklaştıran ve yerine adam alamayanlardır, oraya zaten geleceğiz... Bir diğer nokta ise hücum hattı. Durumumuz ortada iken ve hazırlık maçlarında bile zor pozisyon yakalabiliyorken, Burhan'ın kaçırdığı o kadar net gol pozisyonları var ki, tarifi çok zor. Veysel Aksu bizdeyken bile bu kadar net gol pozisyonu yaratmamıştı bizim için. Burhan'ın çabasını, takıma katkısını takdir ediyorum ancak zor yakalanan pozisyonları bu kadar kolay heba etmesi sezon içinde bize büyük sıkıntılar yaşatır, bir nebze daha dikkatli olması şart.

Bunların yanında Murat ve Oktay zaten bildiğimiz gibi, sezona iyi hazırlandıkları belli. Hakan Akman da şans verilirse elinden geleni yapacağının sinyallerini verdi. Turgut ta sonradan girip, dikkat çekenlerden. Umarım geçen sezondan gerekli dersleri çıkarmıştır.

Gelelim asıl mevzuya. İçinde kılavuz geçen iki tane özlü söz var bildiğim. Biri 'görünen köy kılavuz istemez'dir ki yazıya bunun üzerinden devam edeceğim, diğerini yazmak bana yakışmaz, asıl o bizi daha net tarif ettiği halde. Dün Siirt karşısında izlediğimiz Samsunspor, önümüzdeki sezonun nasıl geçeceği hakkında baya kapsamlı bir fikir sahibi yaptı tüm taraftarları. Yanlış anlaşılmasın, skor yazarlığı değil yaptığım. Sadece eldeki kadroya bakmak bunları görmek için yeterli zaten. Modern futbol anlayışının en önemli mevkii haline gelen bek pozisyonu, bizim takımımızın en zayıf noktası haline gelmiş durumda. Tahta ha açıldı ha açılacak diyip, 1.5 ay geçtikten sonra gerekirse eldeki futbolcularla devam ederiz'e kadar getirmişti ki, dünkü maç tokat gibi çarptı yüzümüze acı gerçeği. Eğer sezona bu şekilde girersek, devre arasında ki imdat çağrılarımız bile kurtaramaz bizi.

Şimdi parasızlıktan yakınan kadrolu yöneticilerimiz, geçen senenin sonunda bizzat kaynak yaratarak bulduğu 2 trilyon sıcak paradan bahsederken her şey yolunda gözüküyordu. Ne oldu da hem o kaynak kurudu hem de belediyenin desteğini alarak göreve gelmiş mevcut yönetim belediyenin hala tek kuruş desteğini alamadı anlamış değilim. Önümüzde transfer yapmak için hala yaklaşık 20 günlük bir süre var. Bu saatten sonra tahtayı açacakta, transferi yapacakta mevcut yönetim olmak zorundadır. Bu saatten sonra kaçmak gibi bir lüksü kalmadı kimsenin. Madem bugüne kadar inatla devam ettiler bu ligin sonunu da onlar görmelidir.

Dediğim gibi, ben de isterdim nasıl güzel oynadığımızı anlatmayı. Fakat biliyorum ki bu durum saha içinden çok protokolden kaynaklı. O yüzden iş işten geçmeden uyanmak, uyarmak lazım diye düşündüm naçizane. Gerçi hiçbir şey bizim bildiğimiz gibi değil, değil mi?

BÝR SEVDADIR SAMSUNSPOR

08 Ağustos 2009, 13:09:12 #39 Son düzenlenme: 08 Ağustos 2009, 13:15:44 samsuni
@şimşek_55
Zaten ben de ilk yarının öneminden bahsediyorum.ikinci yarı bir de ödeme krizleri futbolcu grevleri hiç puan alamayız.

şimşek_55

Aynen oyle kardesım . Ilk devre ıyı puan toplaması lazım bızım  takımım . Cunku ıddadan  oradan buradan gelen paraları ılk devre odeyecekler. Ikıncı devre kaynak arayısına  gıreecekler bulamazlarsa odeyemeyecekler.  Sakarya takımının  gecen sene dusmesı  bır mucızedır.  Son  bes mac prımını  50 bın tl acıklamıs bır takım dustu. ?   Bız   son maca bıle prım  acıklayamadık?  Sezon sonu bulunan  2 trılyonuda   bu sezona  baslamak ıcın  pesınatlar  ve gecen  senenın  borclarını  odemıstır yonetım . Getırdıklerı  hocaya ne kadar pesınat verdıler acaba. ?    Sımdı tahtanın  acılması  beklenıyor  tahta acılsa  pesınat varmı  ıyı transfer  yapacak kadar. Erkutun  cekı,Tahsının  cekı ,Abdının  cekını onerecekler  futbolculara. Kım alır bu  adamların  ceklerını . Muflıs tuccar degılmı bunlar. Takımın  mutfagına ekmek getıremeyen  adamlar degılmı_  KAsarı az koy domates koyma dıyen adamlar  degılmı.  O ceklerle  dunku oynayan  kadrodan  daha ıyı oyuncular gelmez bu takıma.

mehmet yılmaz

AlıntıŞimdi parasızlıktan yakınan kadrolu yöneticilerimiz, geçen senenin sonunda bizzat kaynak yaratarak bulduğu 2 trilyon sıcak paradan bahsederken her şey yolunda gözüküyordu. Ne oldu da hem o kaynak kurudu hem de belediyenin desteğini alarak göreve gelmiş mevcut yönetim belediyenin hala tek kuruş desteğini alamadı anlamış değilim. Önümüzde transfer yapmak için hala yaklaşık 20 günlük bir süre var. Bu saatten sonra tahtayı açacakta, transferi yapacakta mevcut yönetim olmak zorundadır. Bu saatten sonra kaçmak gibi bir lüksü kalmadı kimsenin. Madem bugüne kadar inatla devam ettiler bu ligin sonunu da onlar görmelidir.

Sanırım İstanbul Grubu olarak Karabük deplasmanı öncesi Safranbolu'da dinlemiştiniz bu hikayeyi. Biz de çok hikaye dinledik, artık inandırıcılığ kalmadı...

şimşek_55

Hıkayenın  kralı    Tahsın Boşiş ten  dınlenır.  Samsunspor Sampıyonlar lıgınde,  Hoca Mourınho,  Transferde  bombayı patlattık   C. Ronaldo Samsunspor da adlı   futbol romanları  mevcut kendısının .  Hayalperest 

gozgoz yýlmaz

08 Ağustos 2009, 13:22:05 #43 Son düzenlenme: 08 Ağustos 2009, 13:28:38 gozgoz yýlmaz
Kar6, yazını çok beğendim. Yerel medyada birkaç istisna dışında hasret kaldığımız maç sonu yorumlarından birisiydi. Bugünkü Halk Gazetesinde üstat Fedai Mersini el Cimbomi hazretleri taktik yazmış. Yok o taktikle başlamış, mental oalrak hazır değilmiş, dantel olarak hazırmış, zarttır zurttur, üfürüktür...

Yönetim buna tesislere giriş yasağı koymuş ya aklı sıra hiç bir eleştiri getirmiyor.

**KaR6**

sağolasın abi, senin desteğini almak önemli gerçekten, teşekkür ederim..