Ligin Gelişi Hazırlıktan Belli Olur!

Başlatan mehmet yılmaz, 08 Ağustos 2009, 00:14:30

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Ligin Gelişi Hazırlıktan Belli Olur!

Yönetim ve teknik heyet tarafından yaklaşık 40 gündür adeta saklanan Samsunspor nihayetinde görücüye çıktı. Sahamızda oynadığımız karşılaşmada 3. Lig ekiplerinden Siirtspor'a 3-0 mağlup olduk. Takımın yetersizliği ve transfer ihtiyacı ortada iken beyanat vermekten başka bir iş yapamayan, kadronun yeterliliğini savunan ve eleştiri getiren insanları da "muhalif" olmakla suçlayan yönetimin artık somut olarak açığa çıkan bu yetersizliğe karşı ne gibi tedbirler alacağı merak konusu. Tabii şayet bir tedbir almayı düşünüyorlarsa...

Bu şehirde insanların anlayamadıkları bir şey var sanırım. Eğer birisiyle bir hukukunuz, merhabanız varsa onu eleştirmekten imtina ediyoruz. Hani, aramızda bir muhabbet var ya! Aksine yanlışına yanlış dememek ona iyilik yapmak değildir. Biz uzun süredir bir takım vaatler, gerçekleşmeyen sözler dinledik. Sükut ettiysek inandığımız için değildi; mehil vermek içindi. Olacak bir şey varsa onu bozan taraf olmamak içindi.

Ancak bizlerin zaten farkında olduğu ama bazılarına bir türlü anlatamadığı acı gerçek müheykel bir eda ile karşımıza dikilmiştir. Artık görünen köy kılavuz istememektedir; masallarla, mazeretlerle geçirecek vakit kalmamıştır!

Sağ bekin var mı, sol bekin var mı, kalecin var mı, oyun kurucun var mı, gol atacak bir forvetin var mı?.. Bunları tartışırım ama hiç kimseyle hayatımın her anına sirayet eden, kırmızı, beyaz, kara sevdamı; Samsunspor tutkumu tartışmam. Bu yüzden kişisel olarak sevdiğim insanların da mevzu Samsunspor'sa karşısına dikilirim.

Hiçbir şey sizin bildiğimiz gibi değil denildi; ama biz biliyorduk ki bizim bildiğimiz gibiydi; en azından tahmin ettiğimiz gibiydi.

Güvendiğimiz dağlara karlar yağarken biz yine de baharı bekledik; güneş yeniden doğacaktı nasıl olsa!

"Biz de olmasak Samsunspor kapanıp gidecekti" diyenler ne kadar farkındalar acaba; siz varken de Samsunspor eriyip gidiyor. Değişmeyecek bir sonu hızlandırmak için mi o makamda bulunuyorsunuz? Ne zaman takviye yapacaksınız bu takıma?

Kişisel sorunlarla gönderilen isimlerin alternatifi üretilememişken, takım doğru dürüst kamp yapamamışken, en önemlisi de hazırlık maçı bile yapamamışken zaman elbette aleyhimize işleyecekti! Farz-ı muhal Siirt'i yensek gerçekler değişecek miydi?

Hani, siz olduğunuz için destek verecekti o malum kurum ve onun başındaki kişi? Biz onun "kişiye göre destek" politikasına alışmıştık zaten. Öyle olmasa bu takım Süper Ligde iken İsmail Uyanık başkana gerekli destek verilirdi. "Adamım varsa varım" mantığını dahi sineye çekmiştik biz Nisan'daki -o bol vaatli; Hakkı Abi, Samsunspor'umuzun çözülemeyecek sorunu yoklu- kongrede. Sahi, bir de bakanımız atanmıştı; Samsunspor'umuzun yeri Süper Ligdir diyen... Hoş, demeyene rast gelmedim zaten!

Benim hatırladığım bir Siirt maçı vardı, bilir misiniz? Sene 93. Hani şu, tam da Süleyman Demirel'in cumhurbaşkanı seçildiği gün. Biz işte o gün yine 19 Mayıs Stadı'ndaydık ve Siirt Köy Hizmetleri YSE Spor ile oynuyorduk. Genç başkan İsmail Uyanık'ın İkinci Ligdeki Samsunspor'u vardı sahada ve İsa Turan, rahmetli Müjdat Gürsu ve Orhan Kaynak'tan sonra henüz 18 yaşındaki Serkan Aykut 4. golümüzü atmıştı. Maç bitmek üzereyken Benhur skoru 4-1 yapmıştı. İki hafta sonra da şampiyonluğumuzu ilan edecektik. O zamanlar bu zamanları anlatsalar hayatta inanmazdım herhalde...

Kimse kusura bakmasın; bu kadro iş yapmaz, bu kadro paraşütsüz düşer. Bu takımın koltuğu dolduran, her kesimde ağırlığı olan bir başkana ihtiyacı vardı. Kendi yöneticileri tarafından bile emanetçi olarak görülen bir başkan ve birinin söylediğinden diğerinin haberi olmayan bir yönetim kuruluyla ne sinerji oluşur ne enerji!

Öyle, "İngiliz futboludur, çamaşır evde yıkanırdır" gibi beyanatlar da Samsunspor gibi büyük camialarda bir kenara yazılır ve insanın karşısına çıkarılır. Çünkü biz daha önce "rakibi çiğ çiğ yiyip, deplasmanda asla yenilmeyecek" olanları da gördük.

Temennim yönetimin kendisinin de desteğini alması gereken kesimleri karşısına almaktan vaz geçmesidir. İletişim kuramayan, söylediği şeyleri inkar eden, kombine fiyatını bile bir türlü tutturamayan, tutarsızlıklar gösteren bir yönetim maksadını zaten anlatamaz.

Ben nikbin bir adamım ama bu gidişat çok kötü... Benim içim kan ağlarken o darılmış, bu kırılmışla geçirecek vakit yok artık, çünkü biz tükeniyoruz!

http://www1.samsunspor.biz/koseyazisi-Ligin_Gelisi_Hazirliktan_Belli_Olur_-6160-

supernatural_55

abi herşeyi yazmış söylemişsin eline yüreğine sağlık umarım benim anlatmak,söylemek istediğini anladığım gibi(benm için sözde başkan ve yönetim ) de anlar da artık ilk ve son iyiliği yaparlar >:(>:(

FaTiH_HaN

baskan bozuntusu hakki tomac en gec yarin takimi birakip gitmeli varligindan bi yarar gormedik yoklugunu hissedecegimizi sanmiyorum. artik orta yol kalmadi ya variz ya yokuz! son kozumuzu oynamazsak durum cok vahim! >:( >:( >:(

berusa55

08 Ağustos 2009, 00:30:07 #3 Son düzenlenme: 08 Ağustos 2009, 00:35:45 berusa55
Hazırlık maçı ölçüdür hele bizim takımın akıbetini görmek açısından ölçünün daniskasıdır. Bunu bu akşam çok net gördük. Süper lig serüvenimizde aynı Siirt'i cezamız nedeniye Çarşamba'da bir Türkiye Kupası maçında 8-0 yendiğimiz maç gözümün önüne geldi maç esnasında. Hey gidi hey!

AntZ

08 Ağustos 2009, 00:32:38 #4 Son düzenlenme: 08 Ağustos 2009, 00:36:31 Ant55
Amaç belli zaten, yaptıkları en ufak bir proje, somut birşey ve çaba yok. Sadece sahipsiz kalmasın diye oturuyoruz, kimse aday olmuyor sahip çıkmıyor diyorlar. Ben biliyorum ki, aday olmak isteyenler ve açıklayanlar vardı, kongreye gelip kongrede vazgeçirilenler, projesi olduğunu, projelerine destek verilirse aday olacağını söyleyenler vardı. Madem ki aday olmadığı için, kimse sahip çıkmadığı için "mecburen" ordasınız, zorla orada oturacağınıza neden bu insanlara destek vermek yerine vazgeçirmeye çalışıyorsunuz? En azından projem var diyen adam birşey yapabileceğine inandığı için, planı projesi olduğu için aday olmayı düşünmüştür. Kaldı ki düşündüğü hiçbirşeyi yapamasa bile bundan daha kötü yönetebileceğini sanmıyorum.

Mazhar ların, Adnan ların alacaklarınızın bekçiliğini yapacağınıza, onların paralarını düşüneceğinize azıcıkta şu takımı düşünün ve biran önce gidin.

sadece55

Ben zaten beklediğim sahneyle karşılaştım sahadaki futbol umrumda deildi ben taraftara baktım o umutsuzluk yeterdi samsunideki şaşırmışlık,Maraton başkanın sesi kısılması,Ayrıca orda Alpayın resmen samsunspora acır gibi bakması poff poff söylencek çok şey var

sadece55

Ayrıyetten altyapıdaki Beratı Kaşla göz arasında gizliden Fenere vermişler yeni duydum kesin haber:(( Bu adama İlhan cavcav 3 topçu vermişti

gozgoz yýlmaz

08 Ağustos 2009, 01:03:48 #7 Son düzenlenme: 08 Ağustos 2009, 01:05:23 gozgoz yýlmaz
Altyapıdan A Takımlarına adam kazandırmışlar işte, ne güzel... Fenerium'dan hediye çeki almışlardır.

AlıntıHani, siz olduğunuz için destek verecekti o malum kurum ve onun başındaki kişi? Biz onun "kişiye göre destek" politikasına alışmıştık zaten. Öyle olmasa bu takım Süper Ligde iken İsmail Uyanık başkana gerekli destek verilirdi. "Adamım varsa varım" mantığını dahi sineye çekmiştik biz Nisan'daki -o bol vaatli; Hakkı Abi, Samsunspor'umuzun çözülemeyecek sorunu yoklu- kongrede. Sahi, bir de bakanımız atanmıştı; Samsunspor'umuzun yeri Süper Ligdir diyen... Hoş, demeyene rast gelmedim zaten!

Yav neydi o kongredeki tek kişilik sahnesi. Adam monolog üstadıymış. Şekspir abimin tüm oyunlarını kotarır bence...

Hamlet, getir oradan omlet!  >:(

AntZ

08 Ağustos 2009, 01:06:48 #8 Son düzenlenme: 08 Ağustos 2009, 01:10:33 Ant55
Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 08 Ağustos 2009, 01:03:48
Hamlet, getir oradan omlet!  >:(

Bir de soğuk şerbet,
Kızılcık olsun...

Alıntı yapılan: erdo55 - 08 Ağustos 2009, 01:02:47
Ayrıyetten altyapıdaki Beratı Kaşla göz arasında gizliden Fenere vermişler yeni duydum kesin haber:(( Bu adama İlhan cavcav 3 topçu vermişti

Yok artık, bugünden zaten umudumuz yok, takımın geleceği de ipotek altındaydı, şimdi tam içine ettiler.

gozgoz yýlmaz

Alıntı yapılan: Ant55 - 08 Ağustos 2009, 01:06:48
Bir de soğuk şerbet,
Kızılcık olsun...

Helal kardeşim... Bir şey içmisti ama ne oldugunu hatırlayamadım bir türlü, evet, şerbet içmişti, kan kusup...

İçtiğin şerbet
Rollerin Hamlet
Ediyoruz yine
Biz senden nefret hacıcavcav oh canıma değsin....

( Giydiğim atlas, iğneler batmaz melodisiyle söylenip, oynanıyor :) )

Sadece Samsunspor

Arkadaşlar kulüp çok vahim bir durumda, artık bende daha bu yönetime dayanacak güç kalmadı. Birinin dediğini başkası bigün sonra yalanlıyor, daha toplanıp doğru düzgün kombine fiyatı bile belirleyemediler. Dilenci yönetim istemiyoruz, sadece ve sadece adam olan ve kendine güvenen bir başkan istiyoruz. ACİL KONGRE KARARI ALINMALI

AntZ

Pek şair gördüm seni KaraGozgoz um

Leylasını kaybetmiş Mecnun gibisin yine  ;)

Sadece Samsunspor

Ya adam gibi kongre kararı alın ya da son çare darbe

gozgoz yýlmaz

Alıntı yapılan: Ant55 - 08 Ağustos 2009, 01:14:33
Pek şair gördüm seni KaraGozgoz um

Leylasını kaybetmiş Mecnun gibisin yine  ;)

şiir değil antoğlan
şarkı bu, taverna müziği, hakkı 20 yıl sonra yine baskan oldu, ben de kafayı sıyırdım oynuyorum evin içinde.

ooooo.... hakkı beyler de gelmişler :) boğazın incisi tarabyadan sesleniyorum...

Recep

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 08 Ağustos 2009, 01:17:35
şiir değil antoğlan
şarkı bu, taverna müziği, hakkı 20 yıl sonra yine baskan oldu, ben de kafayı sıyırdım oynuyorum evin içinde.

ooooo.... hakkı beyler de gelmişler :) boğazın incisi tarabyadan sesleniyorum...
bide dansa davet edermisin hakkı amcayla tahsini