Sinan Yeşil

Başlatan ata55, 04 Şubat 2010, 02:13:35

« önceki - sonraki »

ata55

04 Şubat 2010, 02:13:35 Son düzenlenme: 04 Şubat 2010, 12:55:37 samsuni
bızde oynayan bır sınan yesıl vardı. nerelerde acaba. hatırlayanınız varmı?

SSBiz Gençlik

En son Maltepespor'daydı... Bıraktı sanırsam futbolu...

mehmet yılmaz

Samsunspor'da oynarken A Milli olan futbolculardan birisidir. 1 Mayıs 1996'da Samsun'da oynanan ve 3-2 kazandığımız Ukrayna maçında oynamıştır.

Sinan, Osman Akyol'un yerine alınmış ve onun boşluğunu fazlasıyla doldurmuş bir oyuncuydu. Orta sahada Timofte ile birlikte oynarlardı. Hücuma daha dönük bir yönü vardı; sağlam penaltı atardı. Trabzonspor'u, Trabzon'da 2-1 yenip kupadan elediğimiz maçın son dakikasındaki o ölümcül penaltıyı zank diye takmıştı ağlara; sonra da dönüp yüzüğünü öpmüştü. Serkan, Celil, Cenk üçlüsünün dördüncüsüydü adeta. Benim çok beğendiğim oyunculardan birisiydi. Ancak Bursaspor'un teklifini reddedemedi, oraya gitti. 1997 idi sanırım. Bursa ondan çok şey bekliyordu fakat bizden sonra bir türlü dişik tutturamadı. Sonra da bu kadar büyük yetenek silinip gitti. Ama çok sağlam topçuydu gerçekten de...

jean

sanirim transferinden guzel para almistik karsiyakada hatirliyom son oynadigi donemleri

ali ihsan

Kalite topçuydu.Bileklerine hakim,orta sahanın her bölgesinde rahatlıkla oynayabilen hatta kimi maçlarda forvet oynayan bir isimdi.

Kaya

Mükemmel bir tekniği vardı nasıl adam geçtiğini hala çözemedim.

gozgoz yýlmaz

Yeni Sincanspor'dan gelmişti bize. Tanju'nun kardeşi Yücel Çolak tavsiye etmişti diye hatırlıyorum. Aynı takımda oynuyorlardı. Bursa'ya giderek hata yaptı, çok klas futbolcuydu. Bejk'yi 4-1 yendiğmiz maçta Serkan, Celil, Cenk ve Sinan atmıştı gollerimiz. Trabzona avni akerde attığı son dakika penaltısı ve yarı finale yükselmemiz unutulmazdır benim için.

KotuCocuk55

05 Şubat 2010, 18:19:15 #7 Son düzenlenme: 05 Şubat 2010, 18:24:12 KotuCocuk55
Söğütlühbahçe Tribününde,Uğur Abi taş da
'Mimar Sinan Buraya,Yumruk Havaya' diye bağırdığımızı dün gibi hatırlıyorum..

Çok klas futbolcuydu..İzlemekten en keyif aldığım futbolculardan biriydi.
Bir arkadaşın dediği gibi son efsane kadronun celil-serkan-cenk üçlüsünün, dördüncüsüydü.
Takıma hava ve kalite katan önemli ama sessiz bir karakterdi..

Çok sessiz sedasız gitti samsundan,gittiğinden bile haberimiz olmadı nerdeyse taki bursaspor forması altında görüpte yıkıldığımız ana kadar..
Sora ara ara kopuk kopuk aldık haberlerini.Arada sırada başka takım forması altındada olsa attığı gol haberlerini gördük sevindik ama samsunsporla yolları bir daha hiç kesişmedi.Büyük başkan niye saldı onu yada o neyi tercih etti de başka bir anadolu takımına gitti hep merak ettim.

Vural korkmaz röpörtajından sonra, o dönemin isimsiz yada sessiz kahramanlarından birini daha hatırladım bu başlıkla..

Aklımda, uzaktan bir takıma aşırtma attığı bir gol var  ama hangi maç hangi takımdı inanın hatırlamıyorum...
Ama klas goldü,klas adamdı..

Mustafam şu adamı da konuştur bizim için özel istektir!!!

Kaya

Şunu da unutmamak lazım yaptığı en büyük yanlışta şehir tarafında ki kale arkasında formasını yere atmasıydı ondan sonra bursa ile görüşmelere başlamıştı.Ki çooook eski zamanlarda basiretli yöneticilerimiz vardı değer bilen SAMSUNSPOR adına leke sürdürmeyen anında kadro dışı kalmıştı..

kaptan 55

aslında bu forma ile özdeşleşen futbolculardan birisi olabilirdi tekniğide,kapasiteside standartların üstündeydi ama formayı ne zaman yere attı hem bizleri hem kendini soyutladı bu camiadan.

KotuCocuk55

Evet siz diyince hatırladım,o maçta ordaydım..
Gerçi sinirden attığı belliydi,kadro dışı  kaldı daha sonra özür diledi ama ondan sonra dikiş tutmadı doğru..
Ama hakkaten formayla özdeşleşecek bir oyuncu olabilecekken şimdi çok azları tarafından hatırlanıyor.

samsunmania

Sinan yanlış zamanda ayrıldı Samsunspor'dan. Tribünlerin sevgilisi olmaya adayken birden yeni bir maceranın içine attı kendisini ve başaramadı. Sağlıklı ve huzurlu bir yaşam sürmesini dilerim.

KotuCocuk55

O deilde beşiktaşı,samsunda 4-1 yendiğimiz maç ne süperdi yaa!
Abim ve abimin bir arkadaşı ile tribündeydik,hala ne zevkli maçtı diye konuşuruz.
İstanbuldaki olaylı maç değil,samsunda beşiktaşın o zamanki genç yeteneği salih'i celil'in bir o tarafa bir bu tarafa döndürüp,en sonunda ağlattığı maç.
Evet o maçta gollerden birini de Sinan atmıştı..
Hakkaten o takım,özellikle o maç ve başlığın sahibi Mimar Sinan güzel hatırlanan anılar...

Hani bir tabir varya,titrete titrete s.kmek diye hakkaten beşiktaşa o zaman öyle yapmıştık..

kerem55

çok sağlam topçuydu gerçekten de...

kalptenþimþek