Samsunspor'da sadece 5 hafta kalabilen Alman hoca; Hrubesch

Başlatan yönetici, 17 Aralık 2005, 23:57:30

« önceki - sonraki »

yönetici

1997-98 sezonu başında Samsunspor'a gelen Altın kafa lakaplı eski alman milli takım oyuncusu, teknik direktör Horst Hrubesch.

O yıl Samsunsporumuz Jarabinski ile devam ettiği sezonu 5.bitirmişti.

55samsunlu55

O sene Felix Magath'ı almaya uğraşıyormuşuz ve son anda Magath işi yatmış, bu sefer Derwall'in tavsiyesiyle Hrubesh alınmış (yanılmıyorsam)Magath şu anda Almanya'nın Bayern München takımını çalıştırıyor.

jean

gecen yil yorum yapti almanyanin hangi kategorisinde tam bilmiyorum ama yardimci bir yerde ya umit takim zannedersem cay iciyordu dedi cayi samsundayken ogrendim

yaman55

Alıntı yapılan: "55samsunlu55"O sene Felix Magath'ı almaya uğraşıyormuşuz ve son anda Magath işi yatmış, bu sefer Derwall'in tavsiyesiyle Hrubesh alınmış (yanılmıyorsam)Magath şu anda Almanya'nın Bayern München takımını çalıştırıyor.
magath dünyanın sayılı hocalarından biri

jean

o tarhten sonra yabanci hoca arayilari olmadi dogru durust sadece gigi multescu geldi o da zaten onceden calistirmisti bizi

salihcakir

ayrıa hrubesh döneminde intertoto'da da mücadele etmiş çok önemli galibiyetler elde etmiştik. aslında çok pozitif bir takımdık o dönemler. bakalım inşallah o günleri yeniden göreceğiz..

Amsterdamli

Hrubesch zamaninda bende Intertoto´da takimin pesinden kostum ve gercekten cok saglam takimimiz vardi ozamanlar.

Onun talihsizligi acaba intertoto oynadigimiz icin sezona kotu baslamamiz ve ilk 5 macimizi yenilmemizmiydi.

Bildiginiz gibi Intertotoya katilanlar lige hep kotu baslamislardir.

AntZ

30 Mart 2010, 04:30:32 #7 Son düzenlenme: 31 Mart 2010, 14:21:55 samsuni
Kaçırdığımız sadece futbolcular değil,
Hrubesch adını görünce de Hrubesch gelmeden önce basında çıkan haberler aklıma geldi...

Hrubesch mi Magath mı?
Samsunspor teknik direktörlüğe 2 efsane Alman'dan birini getirecek...

Hrubesch 5 mağlubiyet alıp gitti, Magath şimdi Almanya'nın en iyi hocalarından biri belki de en iyisi...

kaptan 55

hrubesch şimdi almanya ümit milli takımını çalıştırıyor.bizede ayrı bir hava katabilirdi,aşırı disiplinli olunca bizim topçular hemen yol verdi kendisine.

**KaR6**

hrubesch'in gitmesine %100 futbolcular sebep olmuş, ben de yeni öğrendim sağlam bir kaynaktan ;)

babasamsunlu

Alıntı yapılan: **KaR6** - 30 Mart 2010, 16:05:43
hrubesch'in gitmesine %100 futbolcular sebep olmuş, ben de yeni öğrendim sağlam bir kaynaktan ;)

:):) sen var ya sen..her yerde sen.. :):)

mehmet yılmaz

hrubesch, bizim teklifi kabul etmeden önce derwall'e sormuş Samsunspor'u... Nasıl bir takımdır? diye. Derwall, bir saniye bile düşünme, türkiye'nin en iyi kulüplerinden birisidir, zirveye oynarsın demiş. zaten o da gelir gelmez, amacımız lig şampiyonluğu demişti. hey gidi yıllar hey... altı kafa hrubesch. intertotoda 10 öne geçip, almanyada hamburga 3-1 kaybetmiştik.

erkutdem55

Alıntı yapılan: samsuni - 30 Mart 2010, 21:10:08
intertotoda 10 öne geçip, almanyada hamburga 3-1 kaybetmiştik.

Çok iyi oynayıp,çok kötü goller yemiştik,stad kırmızı-beyazdı,inanılmaz türk seyircisi vardı,o zaman hamburgdan çok aşağı bir takım değildik.

celebi

30 bin Sasunspor taraftarı ardı hamburgda

Kaya

Hala o maçları nasıl verdiğimizi sorgular dururum ve hep aklıma hocanın alman olması ve pis işler çevirdiği gelir.Çok iyi oynayan takımı bazı oyuncu değişiklikleriyle durdurduğunu hatırlıyorum seneler geçti hala nasıl alamadık o maçları diye hayıflanırım...