SÜPER LİG 2023-2024 | 17.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 1 - 1 Konyaspor

Başlatan brigand, 14 Aralık 2023, 07:52:16

« önceki - sonraki »

_SoN_

Çok kötü oynadık bir türlü organize olamadık, tahmin ettiğimden zor geçti maç, yenilmemek bence iyi sonuç.

brigand

Taylan'ın olmadığı ortasaha tamamen es geçildi. Hiçbir şekilde organize olamayan, topu yere indiremeyen bir görüntü sergiledik. Rakip vasat seviyede bir görüntü veriyorken gereken baskıyı da yapamadık. Kadro kapasitemizin ve yetenek setlerimizin darlığı yine gözümüze battı aslında. Hoca bu darlığın içinden en hazır ve potansiyeli olanları kullanmaya çalışıyor. Yedek kulübemize baktığımızda içiniz kararıyor neredeyse. Anlayabiliyorum bu yüzden. Ama bazı konularda mecburi de olsa geç kalıyor sanki bu düşünceye kapılıp. Örneğin ilk devre Teit yine yeniden bitik şekilde sahadayken ve Yunus Emre ile birlikte merkezi kapalı konuma getirmişken, müdahale de bulunabilirdi. Transferin son günü 6 numara diye aldığımız Tırpan'ın sağ beke hapsolma konusunu da; hocanın sol bekteki zayıflık ve stoper tandeminin yumuşak kalmasını bir nebze dengelemek için geri 4'lüde tuttuğuna yoruyorum.

Emre, Holse, Ntcham ve Marius iyi mücadele ettiler ve zorlama da olsa pozisyonlar bulduk. Marius'un kornerdeki net kafası çerçeveyi bulsa her şeye rağmen yine galip gelecektik.

Sonuç olarak hoca fizik kondisyon anlamında kapasiteyi zorlayarak olabilecek en iyi yere getirmiş takımı ve mücadele gücü kazandırmış. Fakat oyun gücü için yetenek de gerekiyor. Bu açıdan sınırlı kaldığımızdan bu maçta ortaya çıkan uzun top ve organizasyonsuzluğa rağmen 1 puan iyi görünüyor.

jean

Furkan

Drongelen son haftalarda neden kesik yedi bilen var mı? Eğer bir sakatlık durumu yoksa en kötü halinin dahi Satka'dan iyi olduğunu düşünüyorum. Kaldı ki ilk 10 hafta sonunda yabancı transferlerinden tek efektif oyuncu olduğu konusunda hemen hemen herkes hemfikirdi. Ben abartıldığı kadar bir kalitesini görmemiştim ama en her koşulda Satka'dan önde bir oyuncu. Satka tercihini anlamıyorum.