STSL 2011-2012 / 18.Hafta Gençlerbirliği - Samsunspor'umuz 1-1

Başlatan yilmazselcuk55, 22 Aralık 2011, 16:53:19

« önceki - sonraki »

FaTiH_HaN

Alıntı yapılan: CemBaba - 05 Ocak 2012, 00:57:38
Bahia sol bek, Yenal sol açık oynuyor. Anıl Dilaver'i, Bülent'i 90 da oyuna alıyor. Orta saha iyice ezilmiş. Yaptığımız değişikliklere bak.

Zenke çıkıyor. Topu ezen, bencil, Ekigho sahada. Gol ben mi atacağım? Bu takım pas yapmaktan aciz hale gelmişse, ara pası nedir, arkadaşını düşünme nedir. Bunları ben mi öğreteceğim?

Abi sen canlı izledin daha iyi görmüşsündür, yenal 60-70 den sonra Hurşut karşısında aksamaya başladı, bahia'yı arkaya çekip Yenalı öne çekmesi yerinde bir hamleydi bence, tabi Yenal yerina bir sol açık koysaydı orta sahaya tabi güzel olurdu ama yedek kulübesi evlere şenlik  :)

lucarelli

Yenal dün berbattı. Hep aksadı. Yediğimiz golde de orta yapılmasına engel olamadı. Zenke iyi değildi ama Ekigo daha kötüydü. Zenkeyi çıkarıp Ekigoyu tutumak yanlıştı bence. Sonuçta giren adam onlardan da beter. O da ayrı bir konu. Bu takıma ilk etapta acilinden forvet, sol açık ve sol bek lazım.

buonanotte

hurşut bizim sol tarafı ayak yolu yaptı.Bence petkoviçin bahia hamlesi doğruydu.

edmontdante

Ekigho denilen oyuncuya bir program yapıp Burak YILMAZ gollerini  saatlerce izlettirmek lazım.Adamın gol şekli tek.Defansla kaleci arasında kalan boş alana yaptığı koşularla gol çıkartıyor.İddia ediyorum bu ligde en iyi kontratak fırsatlarını biz yakalıyoruz.Her maçta "Evet şimdi bu iyi top" dediğim en az 10 top yakalıyoruz bizim sahada ama  hiç biri pozisyona dönmüyor.Orta saha oyuncularımızın bu konudaki yetersizliklerini hiç işin içine karıştırmıyorum buraya maçın içinden bir örnekle daha sonra döneceğim.Orta sahanın geresinde özellikle rakip ataktayken ve rakip defans hemen hemen orta sahaya kadar gelmişken yakaladığımız bu toplarda neen bir Allah'ın kulu aradaki 45-50 metrelik bölüme hareketlenmez anlamıyorum.Ekigho denilen oyuncu neden bu pozisyonların hepsinde taç çizgisine doğru kaçar.Konu ofsayt mı?Ne olur kardeşim ofsayta düşssen:bir düşersin iki  düşersin 3.de gol gelmez mi?Hadi bunu geçtim sen taçta saklanmayıp bahsettiğim koşuyu yapsan orta sahadan topla çıkan adama bir alternatif doğurmuş olmaz mısın?Ya da oradakilerden biri o 50 metrelik alana bile pas atamayacaklar mı yani?Şimdi bahsettiğim örneğe gelelim.Maçın 2.yarısında yine aynı şekilde yakaladığımız bir topta Murat'ın ceza sahasının 5-6 metre önüne kadar taşıdığı topta bekleyip kimse gelmeyince mecburen kaleye şut attığı pozisyonu gözünüzde vanlandırın.Bu adam Messi mi hem topu oraya kadar getirecek hem de tek başına defansı geçip gol yapacak.Bir Allahın Kulu da o adam topla çıkarken  2 adım atıp içeri dalmayacak mı?Sürekli taç çizgisi kenarında bekleyip bizim gibi ne olacaıını mı izleyecek?Dün gece ben Ekigho'nun oyun anlayışının olmadığını kendi kafamda netleştirdim.Kollektif yönü sıfır olduğu gibi oyun anlayışı ezberlerden kurulu,işi tamamen şansa bırakan bir oyuncu tipi.Futbolun basit ama kesin ilkelerinden habersiz.

Ekigho böyleyken peki ya diğerleri?Sağ kanatta bir Adem koskoca kanatta tek başına.Hadi sol kanatta iki kişi önlü arkalı.Ama orada da Domingez var.O da sahada  var ama fonksiyonu yok.

Bu takımın tek etkisi mücadele.Mücadelesi ile kazanılan toplar.Tabi ki defansın müdadelesi de.Ama oyun anlayışı olarak koca bir sıfır.Hiç bir teknik yönü yok işin.Topçular da kısıtlı olunca basit işleri de yapamıyorlar.Sıkışıyorsan adam bulamıyorsan vur kardeşim dibine rakip defansla kaleci arasına doğru,o boşluğa düşşüs top.Biri koşacaktır mutlaka ,ha koşmuyorsa da biz gerekeni yaparız ss yöntemiyle koşacaktır bir süre sonra.

Takım çok ama çok anlamsızca kurulmuş sezon başında,Çok gereksiz isimler alınmış,çok büyük paralar bu adamlara verilmiş.Adam-Kemal-Murat-Zenke olması puan alma ihtimali yok.Bir tek Ertuğrul o da zaten pek bir şey beklenmeden alındı tahminimce.Bunun dışındakileri hepimiz biliyoruz.Bir tek her şeye rağmen Bance biraz.İdare eder dediğimiz Bahia bile etkisiz,pasif,anı kurtarmaya yönelik tarzını zamanla göstermeye başladı kaldı ki Bursa ve Ankaragücü maçlarında bu tavrı sebebiyle gelen goller oldu.Elindeki stoperden sağ bek yaratmaya çalışıp onun yerine aldığın Voldomiro-Akaki ve yine aynı mevkiide oynayabilen Bahia senin sağ bek yapmaya çalıştığın Kemal'in sol bacağı etmiyor ama onun aldığı paranın 5 mislini bunlara yatırmışsın.Yazık değil mi bu takıma,bize ve yarınlarımıza.

Bir lafım da Fink için.Madem ki güzel kardeşim bu kadar üzüldün az bir şey yap be sahada.Dede gibi dolanıp duruyorsun.Attın golü en azından bunu kurtarmak için ekstra bir çaban olsun.La bir tane şut at be.

Şimdi transfer bekliyoruz.2.yarı başladı.Uyum süresi,hazırlanma süresi vs vs derken 3-5 maç geçecek.Zaten gs ve ts maçları önümüzde kısa zamanda.En yakın rakiple aramızda 5 puan.Gündemdeki isimlerden gelir gelmez oynayabilecek tek oyuncu Holosko.Onun da transferi basit iş değil.58.maddenin değişeceğinin çok büyük ihtimal olduğu şu dönemde işimiz çok zor.Allah göstermesin bir kaç kötü sonuçtan sonra her şey daha da t gitmeye başlar.

Kemik taraftar yine her zaman ki gibi.Dün Ankara'nın dondurucu soğuğunda takımı yanlız bırakmayan sahada gördüklerine takılmadan özellikle ilk 45 dakika da bir dakika durmadan destek veren,o soğukta heyecanlanarak okulu bırakıp pankarta girişen o kemik taraftar...............Yine bize fazla iş düşecek ,yine her şeyi geride bırakıp,cezaya ,yönetime ,hocaya,oyuncuya takılmadan tam destek zamanı eçiredi dışarıda.Bu taraftar da olmasa bunların hiç bir şey yapacağı yok.

mehmet yılmaz

Ankara'nın o acayip soğuğunda tribünde bulunan herkes alkışı hak etmiştir öncelikle...
Ayrıca özellikle ilk devre çok iyi bir deplasman tribünü oldu.

Takımın yetenekleri kısıtlı ama hakikaten savaştılar dün akşam. Buradaki tek istisna Dominguez'dir. Tam bir futbol sahtekarı. Takımın en iyileri Kemal ve Fink'ti. Kendi kalesine gol attığı pozisyon bir pozisyon şanssızlığıydı. Tribünün ona sahip çıkması ve onun da maç sonunda çocuk gibi samimi bir şekilde ağlaması güzel görüntülerdi.

Zenke tam bir hayal kırıklığı, Yenal için iyi oynadığı Beşiktaş maçı da dahil görüşüm aynı. Futboldan biraz anlarım ama en iyi anladığım şey sol bek mevkiidir. Yenal iyi bir futbolcu değil lakin bir sol bek özelliklerine hiç sahip değil.

Murat'ın golüyle tam coşmuştuk ki, iki dakia sonra gelen gol moral kırıklığı sağladı. Halbuki, soyunma odasına 1-0 ile girsek çok iyi olacaktı. Gençler'den alınan bir deplasman puanı çok iyiydi ancak kötü olan Ordu'nun Fener'den puan alması ve Antep'in kazanması oldu.

Yine de 1-1, dönüş yolunu ızdıraba çevirmedi bize.

Serkan

Genel
İç Saha
Dış Saha
       Takımlar     O   G   B   M   A   Y   Av   P
1      Galatasaray   9   7   1   1   19   9   10   22
2      Gençlerbirliği10   6   3   1   19   7   12   21

İç saha performansı bu kadar iyi ve formda olan bir Gençlerbirliğin den alınınan bir puan başarıdır;

feveran

Sony

Alıntı yapılan: feveran - 05 Ocak 2012, 12:53:45
mehmet abi gekas bizdee iş yaparmı

Gekas'ı daha önce hiç izlemedin sanırım ? Gekas gibi adam şu lig de İstanbul takımları dahil iş yapar..

Ollivanders

Bu kadar beceriksiz ve futbola kafası basmayan adamların bir arada oldugu başka bir takım görmedim.

Sol Açık

Ben yine 1 puan iyidir diyorum. Benim 2. yarı için hesabım şu idi:
İç sahada: Ordu-İBB-Eskişehir-Gaziantep-Sivas'tan 3 puan, Bursa-Mersin'den 1 puan
Dışarıda: Karabük-Ankaragücü'nden 3 puan, GBirliği-Manisa-Antalya-Kayseri'den 1 puan

Toplam 27 puan ve ilkini aldık (ki yeniliriz diye hesap yaptığım GS-FB-BJK-Trabzon'dan da ilk yarı 3 puan aldık, yani bunun ekstrası da var).
Çok mu umutlu bakıyorum yani...  ;)

brigand

Yeni kuracağımız oluşumun kesinlikle tutması lazım. Yoksa ki şuan ki kadro yapısının özellikle de son haftaları kaldırabileceğini sanmıyorum.

samuray

ilk deplasman galibiyetimiz olacaktı ama bunu fink önledi tamam futbolda bunlar varda git rakip kaleye at bunu ya kendi kalene değil göz göre göre fink yüzünden iki puan gitti ekigho malıda kaçırdığıyla buna ortak oldu ekigho dominguez mallarına bu kadar sabır gösterecene a2 den aldığın aykuta şans versen ya petkoviç  :kafa: :(

ahmet55

İlerleyen Haftalarda daha iyi olacağız!!

Tribünde yerini alıp destek veren Cefakar taraftarlarımıza Teşekkürler.

Tahir

Alıntı yapılan: ahmet55 - 05 Ocak 2012, 19:12:55
İlerleyen Haftalarda daha iyi olacağız!!

Tribünde yerini alıp destek veren Cefakar taraftarlarımıza Teşekkürler.

Bu kadar karamsar yazının üzerine birazda tebessüm gerekli...
Salı gecesi 12 de Fındıkkale ile yola cıktık.Aracta 10 taraftardık.Nerede ineceksiniz diye soran muavine bizi ankaranın girişinde polis noktasında alacaklar şehre öyle gireceğiz diyen taraftarımız için bi alkış istiyorum ve bu espiriyi anlamayan muavinin o bakısını unutamam >l<

HoliganSamSunLu

2. yarı ilk yarıya nazaran daha zorlu geçecektir çünkü play off mücadelesi ile ligde dengeler değişecek herkez birşey için sahaya çıkacak en az 10 takım avrupa mücadelesi için çarpışacajk bu bizi olumsuz etkiler.