Bank Asya 1.Lig, 25.Hafta | Elazığspor - Samsunspor'umuz: 1-2

Başlatan yaman55, 02 Mart 2008, 15:49:57

« önceki - sonraki »

MeL_55

AlıntıFUTBOLCULAR İSYANDA !

Samsunspor'da 5 aydır paralarını alamayan futbolcular bugün bir basın toplantısı yaparak, sorunlarını Samsun halkıyla paylaşacaklar

DURUMLARINI ANLATACAKLAR

Ligin dibine demir atan ve her geçen haftayla beraber iyice eriyen Samsunspor'da, futbolcuların parasızlık canına tak etti. Yaklaşık 5 aydır paralarını alamayan Samsunsporlu futbolcular son çare olarak bugün basın toplantısı yapacak. Samsun halkına ne kadar zor durumda olduklarını dile getirecek olan futbolcular, sorunlarını herkesle paylaşacaklar.

HERŞEY BİLİNSİN

Öte yandan futbolcuların kendi aralarında, "Eve ekmek götürmeye paramız kalmadı. 5 aydır cepten yiyoruz. Bir de her mağlubiyet sonrası fatura bizlere kesiliyor. Her şeyi anlatalım, bütün camiamız bilsin" dedikleri öğrenildi. Oyuncular bu basın açıklamasının ardından bazı şeylerin değişmesini bekliyor. Selçuk KAYA

veis

buarada kena yelek ve sinan demircioglu affedildi.sinana lafım yokda kenan bize lazım helede hakkının cezalı oldugu bir dönemde kaptan dönmeliydi zaten.birde not sayın yöneticilerimize bir özürle affedilecek hatalarda oyuncular hemen affediliyor bukadar basitseydi sorun niye kadro dışı bırakılıyorlar.

MeL_55

AlıntıÖzür dileyince af geldi

Karşıyaka maçından sonra disiplinsiz davranışları nedeniyle kadro dışı bırakılan Kenan Yelek ile Sinan Demircioğlu affedildi. Teknik As Başkan ve Futbol Şube Sorumlusu Hüseyin Başgöl ile bir araya gelen Kenan ile Sinan´ın, özür diledikleri öğrenildi. Bunun üzerine Hüseyin Başgöl, iki futbolcunun yapılan görüşmenin ardından affedildiğini ve bugün takımla birlikte antrenmanlara çıkacağını söyledi. Ligde zor günler geçiren,, sakat ve cezalı oyuncuların çokluğu nedeniyle büyük kadro sıkıntısı yaşayan Samsunspor´da Teknik Direktör Orhan Kapucu´nun da bu futbolcuların affedilmesi yönünde rapor verdiği belirtildi.

AlıntıLigin en kötüsüyüz

Samsunspor, ligin ikinci yarısında oynadığı 7 maçta 6 mağlubiyet bir beraberlik aldı. Sadece Orduspor´dan puan alabilen Kırmızı-Beyazlı ekibin bu düşüşüyle kendini bir anda küme düşme potasının içinde bulması kaçınılmaz oldu.

BİR PUANLA SONUNCU SIRADA

Bank Asya Birinci Ligi´nde ikinci yarının en kötü takımı Samsunspor oldu. Ligin ilk yarısını 23 puanla 11. sırada tamamlayan Kırmızı-Beyazlılar,ikinci devre ile birlikte büyük bir çöküş yaşıyor.Kırmızı-Beyazlı ekip, ikinci devre oynadığı 7 maçta 6 yenilgi ve bir beraberlik aldı. Sadece deplasmanda Orduspor ile 1-1 berabere kalarak bir puan alabilen Samsunspor, bir anda küme düşme potasında buldu kendini. Takımların ligin ikinci yarısındaki topladığı puanlarla orantılı performansları değerlendirildiğinde Samsunspor, topladığı bir puanla son sırada yer alıyor. Kırmızı-Beyazlı ekibi, Mardinspor(2) ve İstanbulspor(4) takip ediyor. Kabus görmeye devam eden Samsunspor´un yaşadğı bu düşüş sıralamada da kendini göstermesi kaçınılmaz oldu.

AlıntıHakkı da cezalı

Samsunsporlu ve Bolusporlu taraftarlar tecrübeli savunma oyuncusu Hakkı Hocaoğlu´na büyük ilgi gösterdiler. Maç içindeki centilmence tavırlarıyla rakip takım seyircilerininde sevgisini kazanan Hakkı´yı karşılaşma bitiminde Bolusporlu taraftarlar alkışladı. Kendisine gösterilen bu ilgi karşısında duygulanan Hakkı, mağlubiyetten dolayı onları burukr bir şekilde selamladı. Hakkı, Samsunsporlu taraflarlarada ise formasını hediye etti.

55emo1985

ya arkadaşlar bu serkan ne zaman iyleşecek geçen sezondan beri sakattop oynamıyo nası sakatlanıyo anlamıyom bu nası samsun sporluluk anlamadım jiplere binmeyi biliyolar benim sevdam ne serkan ne celile sadece renklere lig nbaşından beri kendimizi avutuyoruz serkan celil diye ne serkan maç aldı bu sene ne celil her şey ortada ayıp ya pazara kadr değil mezara kadar her şeye ramen dü şm ic ez

Nuri Asan

Eve ekmek götürmeye paraları kalmamış,biz cebimizdeki ekmek paralarını,son kuruşumuza kadar takım için harcıyoruz,maça geliyoruz taraftardan haberleri yok bunların.Canlarına tak etmiş,bizim canımızda tak edecek bir gün

MeL_55

Alıntı"Bu takım küme düşmeyecek"

Bank Asya 1. Lig takımlarından Samsunspor'da Teknik Direktör Orhan Kapucu, Samsunspor'un hangi şartta olursa olsun küme düşmeyeceğini söyledi.

Samsunspor Teknik Direktörü Orhan Kapucu, yerel basında bazı futbolcuların kendisini istemediği yönünde çıkan haberlere tepki gösterdi. Samsunspor'a başarılı olmak için geldiğini kaydeden Kapucu, 'yalan yanlış' haberlerle zor duruma düşürüldüğünü ifade etti. Kapucu, "Basında çıkan bir haber beni çok üzdü. 11 yıllık mesleğimde şu an oynayan veya futbolu bırakmış hiçbir futbolcu, beni istemediğini söylemez. İçlerinden biri çıksın teknik direktörlüğü bırakırım. Benim ne kadar dürüst olduğumu, benden daha iyi bilirler. Futbolcularımla konuştum. Böyle bir şeyin olmadığını söylediler" dedi.

Samsunspor'un küme düşeceği yönünde çıkan spekülasyonlara da tepki gösteren Kapucu, "Bu takım hangi şartlarda olursa olsun küme düşmeyecektir. Buraya başarılı olmaya geldim ve asla pes etmeyeceğim. Beni takımın başına getiren yönetim, ne zaman 'Git' derse o zaman giderim. Samsun'da zaten negatif bir enerji var. Şehrin şu an el ele vererek takıma sahip çıkması gerekiyor" diye konuştu.

Son 2 haftadır attıkları gollerin bariz hakem hataları nedeniyle verilmediğini savunan Kapucu, "10 maçımız kaldı. Elazığspor maçına da final olarak bakıyoruz. Lobileri kuvvetli olan bazı kişiler veya kurumlar tarafından 2 maçtır bize haksızlık yapılsa bile, biz de Allah'ın adaleti ile mutlaka birkaç maçı kazanacağız. Birbirimize yardımcı olmadan bu işi başaramayız" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Samsunspor, Elazığspor maçının hazırlıklarına Nuri Asan Tesisleri'nde başladı. Teknik Direktör Orhan Kapucu yönetiminde yaklaşık 1.5 saat çalışan Kırmızı-beyazlılar'da futbolcuların hırslı oluşu dikkat çekti. İdmanda futbolcular, düz koşu, kültür-fizik hareketleri, 5'e 2 top çalışması ve çift kale maç yaptı.

04.03.2008 

Kaynak : İHA

heyyo55

bu takım küme düşmezde - ya gelcek sene nolcak futbolcuların hepsi gidecek lig sonunda bunu hepimiz biliyoruz  :-\

jean

celil cezali serkanin oynamasi lazim yeter artik sabrimiz kalmadi samsunsporun adi icin alin su maci

ali ihsan

Bu deplasmanlarda Celil'in olmaması çok kötü oldu.Serkan'ın yokluğuna 2 senedir alıştık artık,bir var 5 yok.Hakkımızda hayırlısı artık.

veis

buarada hocamız samsunspor için hatayın 120 milyarlık teklifini reddetdim diyor ama ajanslara hatayın transfer bütcesinin zaten 150 milyar oldugunu yazıyor bi tezatlık söz konusu.birde orhan hocam zaten bu takım düşerse utanın artık.

cenkturgut

sallıyor ıste  kendı capında hocada .bu ne perhız bu ne lahana tursusu     adamları 1 hafta once kadrodısı bırakıyorsun bır hafta sonra affedıyorsun  boyle kulupmu olur allahınızın askına yaaa.

veis

af olayı hızlı gelişdi bunda enbüyük etkende hakkının cezalı oluşudur çünkü hakkı veya kenansız bir samsunspor elazıgdan puandan ziyade fark yiyerek gelir.

harbisamsunsporlu5517

bu maçı nolursa olsun kazanmalıyız bır alt ligde oynamamalı bu takım ataturkumuzun degerlerıne sahıp çıkıyoruz dıyen genclerı neredeler

derebeyi_44

***yazilari takip ediyorum taraftar cok karamsar cok yazık
***topculara guvenmekten başka care yok bu zamandan sonra
***yonetım de taraftarda elinden geldıgı kadar topcularla bırlıkte olmalı antremanlara gıderek zıyaret ederek futbolcuların yanında olundugu bellı edılmelı ve oz guven kazandırılmalı cok zor degıl samsunspor üst üste 2 galıbıyet alırsa kendını toparlar
***bu haftakı elazigmaçi bence puan cıkarılcak bı deplasman taraftar olarakta bu deplasmanda yanliz bırakılmamli futbolcular

yardim konusuna gelince...
1)samsunspora belediye tarafından otopark ihaleleri verılmeli
2)elektrik.su gibi faturalardan cok az bı mıktar samsunspora kaydırılmali
3)yardım kanpanyalarında yerı gelınce yonetımdekıler tek tek dukkan dukkan gezıp para toplamali damlaya damlaya gol olur kımse karamsarlık içinde olmasın bu güzide il bu şehir kume düşmez içerdeki maçlari kazanmasi yeter geriye kalan

başarilar..

mehmet yılmaz

Bu takımın öncelikli hedefi ligde kalmak ve bunu yapabilmesi için uygulanması gereken tek reçete var. Celil, Serkan, Caner, Kenan ve Hakkı... Belli ki bu beş oyuncunun bazı sıkıntıları var. Eğer bu adamlar motive edilir ve normal performanslarını yansıtmaları sağlanırsa takım elini kolunu sallayarak kalır ligde. Derinlemesine bir analiz yapmak istemiyorum ama bu 5'li ile yaşanan sorun ivedilikle giderilmelidir. Yoksa teknik taktik, idman, hoca... Hepsi laf-ı güzaf! Anahtar bunlardadır.

Bir yerde okudum, Serkan Aykut'suz 12 maçta 11 mağlubiyet ve son dakikada gelen 1 beraberlik var. Yeterince açık değil mi?