Samsun 2014 Karadeniz Oyunlarına Talip

Başlatan berusa55, 12 Eylül 2009, 15:26:40

« önceki - sonraki »

berusa55

12 Eylül 2009, 15:26:40 Son düzenlenme: 12 Eylül 2009, 15:29:38 berusa55
AlıntıAK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, Rusya'nın 2014 Karadeniz Oyunları'ndan çekileceğini açıklamasının ardından Samsun'un oyunlara tayip olacağını açıkladı

AK Parti İl Binası'nda basın toplantısı düzenleyen Milletvekili Öztürk, Türkiye'de spor aktivitelerinin bazı şehirleri ön plana çıkarttığını söyledi. Öztürk, "Bu şehirlerin spor aktiviteleri sayesinde dev adımlar attığını gördük. Biz bunu 2004 yılında İzmir'de yapılan Üniversiteler arası Oyunlar'da görmüştük. Buraya milyonlarda lira para aktı. İzmir'e çok büyük tesisler ve yatırımlar yapıldı. Şimdi Erzurum'da Kış Olimpiyatları yapılacak. Yine orayada milyonlarca dolar para akıyor. Bizde uzun zamandır Karadeniz Oyunlarını Samsun'a kazandırmak için mücadele ediyoruz" dedi.

Rusya'nın çekilmesi gündemde
2007 yılında ilk Karadeniz Oyunları Trabzon'da yapıldığını hatırlatan Öztürk, "Trabzon'da önemli yatırımlar yapıldı ve kıyı kenar çizgisi değiştirildi. Samsun kamuoyuna bu konuyu yakından takip ediyor. 'Bizim niye kıyı kenar çizgimiz değişmiyor' diye herkes konuşur oldu. Trabzon'da kıyı kenar çizgisinin değişmesi tamamen orada yapılan oyunlardan kaynaklanmaktadır. Uluslararası aktivitelerde bu tür kanunlar geçerliliğini yitiriyor. Trabzon'da Akyazı Projesi'nin yapılması bundan kaynaklanmaktadır. Bizde 2014 yılında yapılacak Karadeniz Oyunları Rusya'da yapılacaktı. Ancak Rusya'nın oyunlardan çekilmesi gündemde, büyük olasılıkla çekiliyor. Türkiye olarak 2014 oyunlarına Samsun'u aday gösterme kararı aldık" diye konuştu.

Rusya'nın çekilmesi ile birlikte alınan bu kararı Karadeniz Oyunları Tertip Komitesine ileteceklerini ifade eden Öztürk şöyle devam etti; "Rusya bu kararından vazgeçmez ise bizde Karadeniz Oyunlarını Samsun'da yapma şansına sahip olacağız. Samsun'a oyunları aldıktan sonra Samsun'un tüm çatısını değiştirme imkanına sahip olacağız. Samsun'un spor aktivitesini değiştirme şansına sahibiz. Samsun'a uluslararası spor salonu, oteller, konaklama yerleri kazandırma şansına sahip olacağız. Adaylık için Spor Bakanlığı ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor. Bizim içim önemli bir adım olacak."

Kaynak: http://www.gazetekolik.net/haber_detay.asp?haberID=4199

Samsun'umuz bu tür organizasyonları ve buna bağlı yapılacak yatırımları çoktan hak ediyor. Fatih Öztürk'ü çabalarından dolayı kutlarım.

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: berusa55 - 12 Eylül 2009, 15:26:40
AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, Rusya'nın 2014 Karadeniz Oyunları'ndan çekileceğini açıklamasının ardından Samsun'un oyunlara talip olacağını açıkladı

Uzun süre sonra ilk defa bir haber beni bu kadar heyecanlandırdı.

Yakışır Samsun'umuza...

sadece55

Çok güzel bir olay olur hem şehire oteller spor tesisleri kazandırılır hem buradan da şehirimiz ve Samsunsporumuz kazanmış olur ama kaldırabilirmiyiz böyle bir organizasyonu bu tartışılır

kadir55ist

süper olur karadenizin tek büyükşehirine olimpiyat yakışır.

YaşarDoğu

Heyecan verici bir gelişme, inşAllah sözde kalmaz bu olayda.

Ayrıca BÜyükşehirinde bu işe destek vermesi lazım, Başbakan tamam derse isterse destek vermesin...

Başbakandan artık bu haklı isteğimizi vermesini bekliyoruz.

Sercan

Eğer bu organizasyon olursa statdyumda birçok değişiklik yaparlar.Samsun için çok güzel proje...

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: erdo55 - 12 Eylül 2009, 15:28:33
Çok güzel bir olay olur hem şehire oteller spor tesisleri kazandırılır hem buradan da şehirimiz ve Samsunsporumuz kazanmış olur ama kaldırabilirmiyiz böyle bir organizasyonu bu tartışılır

2007'de oyunlar Trabzon'da iken ben de bir yazı için oradaydım, hatta oradan Giresun'a da geçip Azerbaycan- Ermenistan futbol maçını da izledim. Samsun bu organizasyonu çok rahat kaldırı ve hatta layıkıyla kaldırır ve bütün birimleriyle kaldırabilecek tek Karadeniz şehri Samsun'dur. Sadece Samsun merkz olarak dülünmeyin arkadaşlar, mesela Basket maçları Bafra'da oalcak, Voleybol maçları Çarşamba'da, güreş müsabakaları Kavak'ta vs. Yani ilçeler de bütçeden payına düşeni alacak.

berusa55

12 Eylül 2009, 20:28:28 #7 Son düzenlenme: 12 Eylül 2009, 20:32:04 berusa55
Sanmıyorum böyle bir şey olacağını. Eğer ki bu oyunlara aday olacaksak ülke olarak şehir büyük oranda Samsun olarak belirlenmiş. Artık iş hükümete kalıyor. Ne kadar samimi olduklarını göreceğiz. Nitekim haberde de "Adaylık için Spor Bakanlığı ve Gençlik Spor Genel Müdürlüğü çalışmalarını sürdürüyor" denmiş. Bu önemli.

europe_55

Insallah gerceklesir.
Karadeniz´in tek Büyüksehir´i SAMSUN´a yakisir...

55.hakan

İhaleyi Samsun kazanır sonra Ordu'ya falan kaydırılır Samsun artık icraat bekliyor icraat

mahkumsun

aynen cunku samsun ıcın ne yapıyorsa hemen orduya veya trabzona kayıyor

Ollivanders

bir yerlerden birileri cikar bunu da engellerler.

Pergani 55

İnşallah Samsuna bu organizasyonu verirler

Kaya

Sevindirici bir gelişme inşallah beklediğimiz olur mutlu sonla biter.LOBİ kelimesini işin sonunda herhangi bir olumsuzlkta duymak istemiyorum,yetkililerden ricam ''Eşeği sağlam kazığa bağlamak'' deyimine uygun hareket etmeleri yoksa olacakları çoğumuz tahmin edebiliyoruz.

55_OrHaN_55

benim trabzon lobisinin devreye girip her şeyde olduğu gibi bu organizasyonu da oraya kaydıracakları konusunda endişem var. her zaman trabzon lobisi samsunu budamayı ve her şeyi kendilerine yontmayı görev bilmiştir. çünkü karadenizin en büyüğü olmamız onları aşağılık kompleksine sokmuş. umarım bunda da aynısı olmaz.