Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

cany

Alıntı yapılan: samsunsporlu1994 - 02 Kasım 2012, 15:23:56
Takım Süper Ligde oynarsa sıkıntı olmaz ancak PTT. 1.LİG de sıkıntı olabilir. Malum bizim stad genellikle takım 2-3 maç üst üste aldığı zaman doluyor. Geri kalan maçlarda ortalama 9-10 Bin seyirciye oynuyoruz. Ancak Süper Ligde olursak o stad rahatlıkla dolar. Samsunun o kapasitesi var.

şehir içinde olsa bi ihtimal dolar belki ama tekkeköy'ün oraya yapılacak onu da düşünmek lazım

samsunsporlu1994

Alıntı yapılan: Serkan - 02 Kasım 2012, 15:37:13
yapmayın abiler geçen sene  sezonun ortasında hangi maçda doldu ne zaman düşme potasına girdik tribün o zaman full çakmaya başladı.

Ama dikkatini çekerim. Ankaragücünü 0-3 yendiğimiz maçtan sonra o stad dolmaya başladı o da az da olsa umut vardı. Allah korusun PTT 1.LİG de düşmemeye oynasak o stad dolar mı sence?

ChucKeR

stad dolar derken; şehir batıya kayarken stadın inadına doğuya yapılmasını, stada yürüme mesafesi ulaşımın imkansız olmasını, az miktarda yürüyerek ulaşma imkanı olan vatandaşın samsunspor kültürüne ne kadar hakim olduğunu, tramvayın ne kadar randıman verceğini vs. düşünmek lazım.

isterse süper ligde olalım takım düşmeye ve ya şampiyonluğa oynamadıkça o stada 30 binkişi gitmez, gidemez. o stad senede 3 maç dolar ki o maçlarda gelecek olanlarla zaten işimiz olmaz.

jean

33 bin ideal fazlasi zarar

Serkan

Alıntı yapılan: samsunsporlu1994 - 02 Kasım 2012, 15:39:24
Ama dikkatini çekerim. Ankaragücünü 0-3 yendiğimiz maçtan sonra o stad dolmaya başladı o da az da olsa umut vardı. Allah korusun PTT 1.LİG de düşmemeye oynasak o stad dolar mı sence?

kardeşim bende her maç full tribünlere oynayalım isterim gurur duyarım bunlar ama şu bir gerçek bu şehir 33.bin kişilik stadı ne şartla olursa olsun dolduramaz....

celebi

gün gelir elbet dolar  :)

samsunsporlu1994

Alıntı yapılan: Serkan - 02 Kasım 2012, 16:51:05
kardeşim bende her maç full tribünlere oynayalım isterim gurur duyarım bunlar ama şu bir gerçek bu şehir 33.bin kişilik stadı ne şartla olursa olsun dolduramaz....

Lige çıktığımız sezonu hatırlayalım. Neredeyse 2.devre her maçı 20 Bin seyirciye oynadık. Hatta stada giremeyen binlerce kişide oldu. 33 Bin rakamsal olarak fazla gelebilir ama ben her maç olmasa bile o stadı doldururuz diye düşünüyorum. Bu benim fikrimdir. Herkesin fikrine saygı duyuyorum.

forza_devil

Sehrimizde her turlu potansiyel var. Konyada cok mu potansiyel varda 42bin kisilik stat yapiyolar. Elbetdeki hayir! 40binin uzerinde olan statlar gelecekteki eger dunya kupasinda secilen ulke olursak muhtemelen bugunden dusunulen sehirlerdir. 10 yil 20 yil sonraki ihtimalleri bugunlerde hazirlanip secilmis bile. Yazillar olsun ki samsun halkina bukadarmi sahip cikilmaz memleketindeki degerlere kimligine.  Basarilardan once yapavagimiz ilk is birlik beraberligin saglanmasi. Taraftarindan yonenetimine, siyasetcisinden halkina hatta basini bir butunluk saglanmasi gerek. Benim hic umudum yok da zaten bole bi olaydan. Allah binkere razi olsun emin kaptanimizdan herkeze kelimeleriyle durusuyla adamligiyla ders verdi, halada vermeye devam ediyo sehrimize. Karsisindakiler adam olsa anlarlardi ama zerre kadar yok. Halbiki o kelimeler tokaydan daha agirdi ama anlayan yokki! Ben statimdanda yerindende memnunum. Eger yeniden yapilmasi gerekiyosa bulundu yerde yapilsin. Baska yerde baska yerlerde unutulur. Belki onunden senede 1 defa ya gecilir ya gecilmez. Maclar haric tabi.  istemem yeni stati olmaz olsun. Allah bu vefasizlari bildigi gibi yapsin hainleride basimizdan def etsin beter olsunlar. Buyuk dedigimiz insanlarinda bin belasini versin ins. Ozellikle siyasetci ve kapitalist paracilar ve fabrikatorlerin!

Desiqner

Bir iş yaparken geleceği düşünmek lazım.Süper Lig'e çıkıp güzel futbol oynayan bir Samsunspor 30 bini rahat doldurur.

feticalik

Alıntı yapılan: cany - 02 Kasım 2012, 15:38:12
şu ts'deki lobi gücü kimsede yok Türkiye'de

sonuna kadar arkasındayım bu cümlenin. :(

babasamsunlu

hani başarı olunca dolar diyorsunuz ya ;
33 bin kişilik olup çift takımlılarla maç izleyeceğime 15 bin kişilik olsun sadece Samsunsporlu dolsun isterim.

Karabudun

Benim takıldığım Samsun,Adana,Gaziantep gibi nüfüslu şehirlere yapılacak olan stadların kapasitesi değil.Bizim 33.000 kapasiteli stadı doldurup dolduramayacağımız da ayrı bir tartışma konusu.Takıldığım husus Trabzon'a yapılacak olan stadın kapasitesi.Yapılmasın da demiyorum.İsterim ki her şehrimize güzel stadlar yapılsın.Olimpiyatlara hazırlanıyoruz madem standartların üzerinde stadlar yapılsın.Lakin ortada çok büyük bir adaletsizlik var.Süper Lig'e çıkmaya hazırlandığımız sezon bizim iç saha seyirci ortalamamız şampiyonluğa oynayan Trabzonspor'dan çok daha yüksekti.Her şeyiyle çok daha iyi bir fiziği olan,çok daha güzel bir yüzü olan Samsun baş rolü hep yönetmenin akrabası Trabzon'a kaptırıyor.Telekom Bölge Müdürlüğü zamanında niye taşınmıştı Trabzon'a?ALLAH aşkına biri açıklasın,bu gençlik olimpiyatları niye Trabzon'a gitti?Aslında adaletsizlikten gem vuruyoruz ama hatanın büyüğü bizde.Arkadaş gittiğin her yerde Samsunlu kimliğini çıkaracaksın ortaya.İnsanlar senin adından önce Samsunlu olduğunu bilecek.Kim nereden göçmüş olursa olsun bu şehre, Samsunlu olmaya özenecek.Beni ve benden önceki kuşağı işe katarak söylüyorum:Biz kaybettik.Bizden öncekiler arasında ismi Samsun olan insanlar vardı.Yurtdışına göçen dedelerimiz arasında oğullarına "Samsun" diye  isim koyanlar vardı.Karadeniz dedin mi insanların aklına Samsun'un geldiği zamanları gördü bu insanlar.Trabzonluların dahi kendini Samsunlu diye tanıttığı zamanlardan bahsederdi Giresun'dan Samsun'a göçen dedem. Atatürk'ü bu şehre çıkaran Samsunluluk'u unuttuk.Şimdi onun bunun lobisi var diye hayıflanmak boşa.İstesek biz yapamaz mıydık?Birbirimizi kollamak çok mu zor?Bizden çalana,bize sövene birlikte karşı durmak çok mu zor?Samsun şehri birkaç kez ardı ardına kitlesel hareket etsin bak neler oluyor.Sözlerimin büyük bir kısmını gurbetteki hemşehrilerime ithaf ediyorum. ;)

kalptenþimþek

gün gelecek 33000 sadece samsunsporlu dolduracak o stadı..

yirmiuc

Alıntı yapılan: Desiqner - 02 Kasım 2012, 18:06:16
Bir iş yaparken geleceği düşünmek lazım.Süper Lig'e çıkıp güzel futbol oynayan bir Samsunspor 30 bini rahat doldurur.

ben de böyle düşünüyorum. 33000 bugün için çok fazla gibi görünüyor. ama ileride bu sayı da yetersiz olacak muhtemelen.
milli maç, avrupa şampiyonası vs. gibi organizasyonlar düşünüşerek yapılmalı.

ngonge

Şu hali ile ikinci ligde stada 8000 kişi geliyorsa Süper ligde güzel ve modern bir stat her hafta 20.000 kişi oynar diye düşünüyorum.

20.000 kişi de 30.000 kişilik stadı yeterince doldurmuş gibi gösterir.

Taraftar dışında sadece maç izlemeye de gelen olacaktır, bence bunun bir sıkıntısı olmamalı.