Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

samsunum

tabiki ben de istemiyorum 19 mayıstan başka bir ismin kullanılmasını. ama eğer değişecekse ismi şimşek arena daha ii  stadyum samsundan  bana göre.

holigan5565

bakanımıza ilettiğim mesajım
Sayın bakanım ben bir Samsunspor taraftarıyım.Tokat Erbaa'da öğretmenlik yapıyorum ama Samsunluyum.Öncelikle Spor Bakanlığınızın hayırlı olmasını dilerim.Geçen sene ve bu sene takımımıza verdiğiniz destek ve çabanızdan dolayı size teşekkürü borç biliyoruz.Ayrıca yeni stadımızın yapılması konusunda çalışmalarınızı takdirle karşılıyoruz.Fakat ben bu konuda bir rahatsızlığımı size iletmek için size ulaştım.Sayın bakanım sizinde bildiğiniz gibi Samsun bir 19 mayıs kentidir Samsun denilince akla ilk olarak kurtuluş mücadelemizin başlangıç yeri olması gelir.Bunun için Samsun için 19 Mayıs' ın adı ve anlamı büyüktür.Yeni stadımızın adının Samsun Arena olacağını gazetelerden okumaktayız.Ben ve Samsunspor.biz forumunda görüştüğüm birçok arkadaşım stadımızın bu yeni adını içimize sindirememekteyiz.Samsunspor gibi armasında yüce atamızı taşıyan ve adı 19 mayısla özdeşleşmiş bir kentin takımı olarak stadımızın adında kesinlikle Samsun 19 mayıs stadı geçmesi gerektiği kanısındayız.Tabi biz yapılan anlaşmaları bilmiyoruz fakat siz de uygun görürseniz eğer isim konusunda bir anlaşma varsa bile hiç değilse "Samsun 19 Mayıs Arena" olarak isim belirlenirse bu konuda bir Samsunlu ve Samsunsporlu olarak gurur duyacağımızı belirtip bu konuda duyarlılığımızı paylaşmanızı bekliyoruz.Sizin gibi Samsunspora duyarlı birisinden bunu rica ediyoruz.Saygılarımızla.
Bu konuda görüşleri takip etmek için link:
http://www.samsunspor.biz/forum/index.php?topic=8590.new#new

samsunum

holigan5565

bizim gibi düşünen samsunlu yazarlarda varmış netkulisten fatih çakır'ın yazısı:
19 Mayıs çöpe mi gidecek?
Bu konuyu çok düşündüm...

Bekledim...

Belki acele etmemek gerek diye...

Hatta yetkililerden ısrarla en ufak bir cümle duymak istedi kulağım...

Ama şu saate kadar duymak istediğimi duyamamanın üzüntüsü var içimde...

Malumunuz Samsun'a yeni bir stadyum yapılacak...

Bu haber şüphesiz ki hepimizde ayrı bir heyecan yarattı...

Ancak bu heyecanın arasında önemli bir noktanın gözardı edildiğini düşünüyorum...

Bunda bir kasıt olduğunu düşünmek istemiyorum...

Ancak ne zaman o konu geçse ısrarla hep aynı isim telaffuz ediliyor...

Samsun 19 Mayıs Şehri...

Mevcut stadyumumuzun ismi ise 19 Mayıs...

Peki yeni yapılacak stadyumun ismi ne olacak?

"Stadyum Samsun..."

Nerede 19 Mayıs...

"Stadyum Samsun" ne demek?

Samsun'un stadyumu olsa gerek...

Evet "Stadyum Samsun" denildiğinde ilk akla Samsun gelecek, bu doğru...

Peki 19 Mayıs ismi ne olacak?

19 Mayıs unutturulmaya mı çalışılıyor?

Ya da 19 Mayıs ismi çöpe mi gidecek?

Bunu düşünmek bile istemiyorum...

Bu benim dikkat çekmek istediğim bir konu sadece...

Yine vurguluyorum...

Yetkililerden, daha doğrusu 'Stadyum Samsun' üzerinde etkisi ve yetkisi olacak herkesten hala bir haber bekliyorum...

19 Mayıs...

Yeni stadyum yapılması demek, ismin de yenilenmesi mi demek?

"19 Mayıs Stadyumu" yerine "Samsun Stadyumu" ismini kullanmak niye?

Bu konu üzerinde sadece benim değil Samsunluların, sivil toplum örgütlerinin de durması gerektiğine inanıyorum...

Evet Samsun'a 30-25 bin kişilik, modern bir stadyumun yapılması çok güzel...

Şüphesiz ki Samsun'a çakılan her çivi bu şehirde yaşayan bir çok insan gibi benim de tüylerimi diken diken ediyor, heyecanlandırıyor.

Fakat 19 Mayıs'ın arada kaynamaması gerekir...

İşçi eylemleri, arsenikli su, polis-vatandaş kavgası ve daha bir çok gündemin arasında çok önemli bir konunun unutulmuş ya da gözden kaçmış olması içimi acıtıyor.

Stadyum inşaatı henüz başlamadı, yani henüz iş işten geçmiş değil...

Yeni bir iş yaparken, bu şehirle özdeşleşmiş bazı şeyleri eskitmek ve yok etmek hem bu şehrin değerlerine hem de tarihe en büyük saygısızlıktır.

Stadyum Samsun, bu şehir için süper bir proje, ama 19 Mayıs ismini lütfen çöpe atmayın...

sersa

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç 'Stadyum Samsun' ismiyle başlayan yeni stat projesiyle ilgili olarak, "Biz bakanlık olarak stadı yaptırıyoruz. Stadın ismini de Samsunlular belirleyecek" dedi.Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, açılış töreninde yaptığı konuşmada Samsun'a yapılacak olan projelerle ilgili bilgi verdi. Bakan Kılıç, 'Stadyum Samsun' ismi ile projesi başlayan stada ilişkin bilgi verirken, "Seçimden önce söz verdiğimiz gibi bu stadı yapacağız. Bu yıl sonunda temelini atıp en kısa zaman içerisinde de bitireceğiz" dedi. Bu sırada bazı taraftarların 'Stadın adı Atatürk olsun' tezahüratlarına karşılıksız kalmayan Bakan Kılıç, "Peki o zaman, biz bakanlık olarak yeni stadı yapalım, adını da Samsunlular belirlesin" diye konuştu. Bakan Kılıç ayrıca, stat ve spor salonunun yanı sıra Samsun'a olimpik yüzme havuzu ve Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi'nde mücadele eden Samsun Basketbol Kulübü'nün de kullanabilmesi için Atakum'a 1.500 kişilik spor salonu girişimlerine başladıklarını söyledi. Öte yandan Bakan Kılıç, 2011-2012 futbol sezonunun bütün futbol camiasına hayırlı olmasını diledi.

özkan

Harbi harbi ismi siz koyacaksınız dedi

sersa

Ahmeti

İsim konusunu daha öncede tartışmıştık ama tekrarlamak istiyorum benim gönlümden geçen

19 MAYIS ATATÜRK STADYUMU

ibo055

Samsun 19 Mayıs Stadyumu  olarak kalmalı  bu yüzdende http://www.suatkilic.com.tr/iletisim/%C4%B0leti%C5%9Fim-Ula%C5%9F%C4%B1m adrese  mail attım arkadaşlar sizde elinizden  geldikce yazın  ayrıca bizim link  yolladım inşallah bakar

hacettepeli

inşaat tamamlansın adını Samsunlular koyacak dedi. ad işi en erken 1 sene sonra tartışılır. şimdi erken.

55ertan

tartismaya ve düsünmeye gerek yok, hepimiz 19mayis da israrciyiz

samsunum

zaman gazetesinin bugünkü haberine göre yeni stadın projesinin önümüzdeki günlerde ankarada imzalanacakmış

ahmetsefa55

''Samsun 19 Mayıs Stadyumu''

başka alternatif yok bu böyle biline  ;)

altunay

neden başka isim olmasın m. teoman taş 19 mayıs stadyumu olsa kötümü olur

Sercan

Alıntı yapılan: altunay - 09 Eylül 2011, 09:58:54
neden başka isim olmasın m. teoman taş 19 mayıs stadyumu olsa kötümü olur

O'nun nasıl birisi olduğunu yazdıkları ve anlatılanlar kadarıyla bildiğim için,senin bu söylediğine ilk Teoman abi karşı çıkardı...