Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

Ayberk

Alıntı yapılan: Samsunlu5595 - 23 Temmuz 2011, 14:32:52
Aslında benim düşüncem uzaklık değil 10 binlerce kişi giderken ve dönerken sıkıntı olacak gibi geliyor. Bir tramway kaç kişi alıyor bilmiyorum ama büyük sıkıntı olur  o açıdanda bakmak gerekiyor bence.

350 kişi zzzzz .:.:.

Olmazsa Azot Treniyle gideriz ;D ;D ;D

KareAs55

Özel araba en iyisi tramway nerden baksan 1 saat falanda orda sıra beklemek var  kavga bile çıkar  ;D

Ekrem

Yerinde kalsın 30 bin kişi nin hadı 10 bini özel arabayla gitti desek 20 bin kişiyi tramway mı taşıyacak

lucarelli

Tabiki de maç çıkışlarında ek seferler konulmalı. Çıkış için raylı sistemi kullanan başka takımlar da var. Eğer stad şehirden uzaklaşırsa, en çabuk ve fazla kişi taşıyabilen toplu taşıma yöntemi raylı sisem olduğu için, raylı sistemin kullanılabileceği bir yer seçilmeli. lokomatife bağlı vagon sayısı arttırılabilir misal olarak

ramcQ_55

statı tekkeköye yapacaz diyolar ama suat kılıc bi tv programında stadı sanayi pisliğinden kurtarcaz diyordu şiimdi sanayi pisliğinin tam merkezine yapacaklar bu nasıl işdir

Ayberk

Abi raylı sistem kullanan başka takımlar da vardır da, bizim vagonlar taş çatlasa 500 kişi alır bi seferde. En iyimser tahminle 10 bin kişi binse kaç sefer düzenler hesap edin artık...

berusa55

24 Temmuz 2011, 23:27:15 #1101 Son düzenlenme: 24 Temmuz 2011, 23:31:37 bursa55
Yeni stadyumun yeri çoktan planlanmış proje resimlerinde. Fuar ve Kongre Merkezi; 7500 kişilik spor salonu ve stadyumumuz görüldüğü gibi aynı alanda. Görüntü olarak harika görünse de işleyişi o kadar harika olacak mı bakalım...

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=32576

lucarelli

Benim korkum saçma sapan bir yere yapılıp da insanların sırf mesafe yüzünden insanların maçlara gitmemesi. Daha önce de yazmıştım en iyisi mevcut yeri ama başka bir yere taşınırsa özel arabalar, dolmuş ve minibüs seferleri ve ayrıca da raylı sistem olursa biraz daha rahat bir ulaşım sağlanabilir.

Stad yapılırken en önemli şey ulaşımı. Bu konunun iyi analiz edilmesi ve çözülmesi gerekir. Sadece seyirci için değil, takımlar, hakemler de aynı yoldan gidip gelecekler. Stada ulaşım tek noktadan olursa sıkıntılı olur.

Ayberk

Deplasman taraftarı için ulaşım inanılmaz kolay olacaktır. Söz gelimi İstanbul'dan kalkıp gelen adam 1 buçuk saatte statta olabilir ;)

Deee biz nolcaz :D İlk baştan makarasına yazdım ama Çarşamba'ya kadar olan ve şuan atıl durumda bulunan demir yolu kullanılabilir mi ki? :o

erhan55

mevcut stadın yeri yeni yapılacak stadın maliyetinden kat kat fazla. bence o yüzden stadı yapacak olan firmaya veya başkasına peşkeş çekilme ihtimali var. bu yüzden başkla yer planlayacaklardır. ama samsun istanbul gibi değil o yüzden olimpiyat stadı gibi korkmayın. nereye yapılırsa yapılsın bence en azından maç günü ulaşım için bir çözüm bulacaklardır.ancak şimdiki yer gibi maç sonrası çiftliğe kadar yürüme zevkinden mahrum kalacaz bu da ayrı üzüntü verici durum.

kavaklı55

uyum avmnin alt tarafından eğitim fakültesine doğru çok büyük bir hazine arazisi var.bende oraya yapılacağını duymuştum.tekkeköydense ulaşımı şehir adına bu yer daha avantajlı olacaktır.şehir merkezinden gelen barış bulvarıyla,atakumda ankara yoluyla,ilçelerde çevre yollarıyla rahatça ulaşır.(sinoptan gelecek araçlar içinde atakumdaki barış bulvarı çalışmaları başladı.stad bitene kadar oda biter)ve çıkışdada aynı istikamette dağılırlar.en mantıklısı bu yer bence....

epçeli köylü

Alıntı yapılan: kavaklı55 - 25 Temmuz 2011, 09:05:03
uyum avmnin alt tarafından eğitim fakültesine doğru çok büyük bir hazine arazisi var.bende oraya yapılacağını duymuştum.tekkeköydense ulaşımı şehir adına bu yer daha avantajlı olacaktır.şehir merkezinden gelen barış bulvarıyla,atakumda ankara yoluyla,ilçelerde çevre yollarıyla rahatça ulaşır.(sinoptan gelecek araçlar içinde atakumdaki barış bulvarı çalışmaları başladı.stad bitene kadar oda biter)ve çıkışdada aynı istikamette dağılırlar.en mantıklısı bu yer bence....

Oraya hayvanat bahçesi yapılması planlanıyor...

Burak

sorması ayıp 30000 bin kişilik stad olunca o yoldan nasıl gideceğiz acaba. Daha dün oto pazarına giderken bile 3 şerit silme doluydu şimdi bile yetmiyor o yol inşallah otopark sorunu olmaz da araçlarla gidilir maça

kavaklı55

oto pazarı oradan kalkalı 5 sene oldu.tekkeköye 3 şeritli tek bir yoldan gidebilirsin.buraya 3 tane yol alternatifi var.onu anlatmaya çalıştım(oda 9 şerit yol yapar)

Burak

Alıntı yapılan: kavaklı55 - 25 Temmuz 2011, 12:56:07
oto pazarı oradan kalkalı 5 sene oldu.tekkeköye 3 şeritli tek bir yoldan gidebilirsin.buraya 3 tane yol alternatifi var.onu anlatmaya çalıştım(oda 9 şerit yol yapar)

kalktı falan diyorsun ama istersen İlkadım Sanayi Sitesinin önüne bak geçerken Pazar Günleri kuruluyor