Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

berusa55

Alıntı yapılan: ahmetsefa55 - 22 Temmuz 2011, 22:13:39
yanılıyosun kardesım 10 dakıka asagıya yurursun.15 dakıkada dolmusla stattasın  ;)

Sefa'cım senin verdiğin bu süreler olması gereken ama asla olamayan süreler.  ;)

ahmetsefa55

alperen

Sefa'nın verdiği süreler doğrudur abi.5 dk da bir tekkeköy dolmuşları geçiyo..yıldızdan maksimum 15 dk ya statta olunur..bende tekkeköylüyüm 21 yıldır gidip geliyorum :)

berusa55

Süre kısmına çok takıldık farkındayım ama kaldı ki ki problem tek başına süre değil esasında... Neyse diyorum ya gelişmeleri, bu konuda yeni gündemi bekleyelim bakalım. Bu yılın sonuna doğru temel atmaktan bahsedildi malum; bu sürece ne şekide gelinecek merak ediyoruz açıkçası.

Burak

Alıntı yapılan: yaramaz çocukkk - 22 Temmuz 2011, 22:28:58
Sefa'nın verdiği süreler doğrudur abi.5 dk da bir tekkeköy dolmuşları geçiyo..yıldızdan maksimum 15 dk ya statta olunur..bende tekkeköylüyüm 21 yıldır gidip geliyorum :)

sevgili başkanımızın yıldıztan artık dolmuşları geçirtmediğini hatırlatır Rus Pazarına gidiş mesafesini de hesaba katmanı talep ederim :)

alperen

Bide o var tabi :) neyse hayırlısı olsun bekleyip göreceğiz neler olcak...

Ayberk

Her haliyle Tekkeköy uzak. Neyi tartışıyoruz ki? 30 bin değil 15 bin kişilik stad yap, yine dolduramazsın iddian olmazsa ;)

epçeli köylü

Bence tekkeköye yaparlar stadı. Raylı sistemide uzatırlar. Ayrıca doğu çevreyolu ve petrol ofisi dolum tesislerinden sanayi boyunca buradanda azotun oraya uzanan yeni bir yol yapılacak. Yol sorunu olacağını zannetmiyorum. Bence otogarın olduğu bölgede, tekkeköyde stad için uygun. Bunu oldu bittiye getirmeden etüd ederek yapacaklardır. Boşa stres yapmaya gerek yok bence. Devletimiz uygun bir yere yapar.

Musti

Alıntı yapılan: epçeli köylü - 22 Temmuz 2011, 23:07:35
Raylı sistemide uzatırlar. Ayrıca doğu çevreyolu ve petrol ofisi dolum tesislerinden sanayi boyunca buradanda azotun oraya uzanan yeni bir yol yapılacak. Yol sorunu olacağını zannetmiyorum.

Elbette ki yapılacak. Stat 3 yılda biter diyor yetkililer. Peki bunlar kaç yılda bitecek? Asıl sorun bu. Stat yapıldığında etrafı yıllarca bomboş kalacaksa, çevre düzenlemeleri yapılmayacaksa, yolu izi sosyal alanları yapılması yıllar yıllar alacaksa kalsın. Neresi olursa olsun kalsın.

epçeli köylü

Ben farklı düşünüyorum.Yapılsında nasıl olsa uygun bir yere yaparlar.Yapılsında nereye yapıldığı çok da önemli değil BENCE. Çünki böylesi büyük yatırımlar yatırımı çekerler.

Musti

Ben de diyorum yatırımlar yapılacaktır illa ki. Ancak bunlar kaç yıl sürecek. Stat yapıldığı yerde yalnız yolsuz izsiz kalacak yıllarca. O zaman stad nasıl doldurulacak. İnsanları oraya çekmek için nasıl cazip hale getirilecek stad bu yatırımlar gelene kadar.

Ayberk

Ben hala diyorum ki, taraftar grupları nasıl gelecek?

epçeli köylü

Galiba biraz bencil düşündüm. Bizim köye daha yakın olacak ondan olabilir. Daha kolay geleceğiz da. :)

AntZ

22 Temmuz 2011, 23:33:24 #1078 Son düzenlenme: 22 Temmuz 2011, 23:46:18 AntZ
Alıntı yapılan: epçeli köylü - 22 Temmuz 2011, 23:24:28
Ben farklı düşünüyorum.Yapılsında nasıl olsa uygun bir yere yaparlar.Yapılsında nereye yapıldığı çok da önemli değil BENCE. Çünki böylesi büyük yatırımlar yatırımı çekerler.

19 Mayıs Stadı şehir dışına yapıldı, tam şehrin içinde kaldı, daha kullanılabilir hale geldi derken yenisi yapılacak. 20 yıl bekleyeceğiz, yeni stad çevresine yatırım çekecek, şehir içinde kalacak, kullanılabilir hale gelecek, sonra Salıpazarı'na yeni stad yapacağız  .:.:.

2 haftada bir ortalama 15-20 bin kişiyi çeken en büyük, en güzel karnavalımızı şehirden atmaya çalışırken hiçbir cazibesi, albenisi ve bizimle ilgisi olmayan halk dansları festivalini şehre adapte etmeye, kendimizle özdeşleştirmeye çalışıyoruz, ana bulvarlarımızı kapatıyoruz, trafik sorunu olmuyor ama haftasonu, iş günü bile olmayan günlerde maç olmasına rağmen, birkaç saat trafik sorunu olacak diye bahaneler öne sürüyoruz, şehirde stat istemiyoruz... Belki 1-2 alt-üst geçitle o sorun çözülebilecek ama şehrin dışına atmak, mevcut yeri rant için kullanmak varken kimin umurunda...

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: Ayberk - 22 Temmuz 2011, 23:31:01
Ben hala diyorum ki, taraftar grupları nasıl gelecek?

Peki taraftar grupları Yeni Otogarın oraya yapılacak olan stada nasıl gidecek?  ::)

Ben de mümkünse yerinin değiştirilmemesi taraftarıyım. Olmadı Yeni Otogar civarı gayet uygun. Ama benim de okuluma ykın olduğu için ve o yolu sıklıkla kullandığım için olsa gerek Tekkeköy bana da çok uzakmış gibi gelmiyor. Meydan'dan Tekkeköy 13 km. Meydandan Türk-İş de 12-13 km.