Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

kamuri

suat kılıç inşallah stadyumla ilgili işlemleri hızlandırır ve bir an önce temel atılıp inşaatına başlanır sonuçta koskoca spor bakanı ;D

jean

bahsetti sozler yerinde duracakk dedi hadi ins bakanim

kamuri

ya şu stad işi ne oldu bi hafta önce bursadaydım yeni yapılacak stadın yerini felan gördüm gene şehrin merkezinde ve tam önünden bursaray geçiyo umarım bizim yeni stadımızda böyle bi yere yapılır

engin55

Stadyum projelerine Akdeniz Oyunları nedeniyle Mersin'den başlıyoruz. Ardından Samsun ve Ankara, kısa sürede diğerleri.

kaynak: suat kılıç twitter

Ollivanders

Recep

Aslında stad şehir dışına yapılacaksa hiç yıkılmasın olduğu yerde modernize edilsin yeter
Hatta stadıma dokunma kampanyası başlatabiliriz
daha sonra stad yeri açıklanınca çok pişman olabiliriz şehir dışı çok yanlış olur

Ayberk

Oylama vs. yapılsa bari. Stadın şehir içine yapılmayacağı aşikar, en azından en mantıklı olanını seçeriz :-\

engin55

Stad temeli yıl sonuna kadar atılacak

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Samsun ziyaretinde Samsunspor Kulübü Nuri Asan Tesisleri'ni ziyaret etti.

Nuri Asan Tesisleri girişinde Samsunspor taraftarları tarafından karşılanan Suat Kılıç, daha Samsunspor Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri ile görüştü. Vali Hüseyin Aksoy, Samsunspor Kulüp Başkanı Kazım Yılmaz ile birlikte yaptığı açıklamada futbol dışında kalan diğer spor branşlarına güç vermeye devam edeceklerini belirten Bakan Suat Kılıç, "Bugünden sonra Türk futbolunun tamamı için, sadece futbol değil, Türkiye'de 61 federasyon altında örgütlenen tüm sportif branşlar için katkı vermeye, proje üretmeye gayret edeceğiz. Spor Genel Müdürlüğü, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü bakanlığımıza bağlı. Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Gençlik Proje Koordinasyon Genel Müdürlüğü bakanlığımıza ihdas edildi. Tüm bu imkanları öncelikle Türk milletinin bekası için, gençlimizin beklentileri için kullanacağız. Dönemin koşulları kolay da olsa, zor da olsa Türkiye'deki tüm spor branşlarına güç vermeye devam edeceğiz. Futbol bu branşların en başında geleni. Ama biz; futbol, basketbol,bvoleybol gibi spor dallarının dışında tüm federasyon branşlarını toplumla haşır neşir etme gayreti içinde olacağız" dedi.

Stadyum Samsun Projesi ile ilgili konuşan Suat Kılıç, "Stadyum Samsun'un temelini 2011 yılı sonuna kadar atmayı planlıyoruz. Samsunspor'un Süper Lig'deki 3. sezonundaki ilk maçını Stadyum Samsun'da oynamasını hedefliyoruz. 2 sezon mevcut 19 Mayıs Stadı'nda devam edeceğiz, 3. sezonda hedefimiz yeni stadyumda sezona başlayabilmek. 7 bin 50 kişilik kapalı spor salonumuzun temelini Ramazan Bayramı'ndan hemen sonra atacağız. Çarşamba'da 5 bin kişilik bir stadyum, Bafra'da 2 bin kişilik bir kapalı spor salonunun temelini 2011 yılında atacağız. 2012 yılına yönelik olarak samsundaki spor altyapısındaki eksiklikleri tamamlamak üzere yeni projeleri yatırım programına dahil edeceğiz. Bir atış poligonu yapma düşüncemiz var, Atakum bölgesinde bir kapalı spor salonu yapma düşüncemiz var. 2012 yılına yetiştiremezsek 2013 yılında bir atletizm sahası, jimnastik amaçlı kapalı spor salonu. Uluslararası bir organizasyonun gereği olan bütün branşlara yönelik altyapı üstyapı yatırımlarını Samsun'a kazandırmayı düşünüyoruz. Eşzamanlı olarak Samsun'a bir uluslar arası spor organizasyonunu kazandırma yönünde girişimlerimizi başlattık" diye konuştu.

Tüm takımlara aynı mesafede olduğunu söyleyen Kılıç, "Samsunspor bir şehir markası. Gençlik ve Spor Bakanı olarak görevimiz gereği ilk olarak milli takımı tutuyoruz. Sonra tüm takımlara eşit mesafedeyiz, ama ben Samsunluyum. Samsunspor'un sezona daha iyi hazırlanmasını diliyorum. Süper Lig'de çok iyi mücadelelerin yapılmasını, Fair-play kuralları çerçevesinde centilmenlik prensiplerine paralel ve UEFA'nın son dönemde çok hassas bir şekilde üzerinde durmaya başladığı finansal Fair-play prensiplerine riayet eden bir yönetim anlayışının Süper Lig'deki 18 takıma ve Samsunspor'a egemen olmasını diliyorum. Giderleri gelirlerinden fazla olmayan, dolayısıyla 'parayı nerden buluruz' farklı yöntemleri sınama ihtiyacı içerisinde olmayan bir yönetim yapılanması hepimizin arzusudur" şeklinde konuştu.

Başkan Kazım Yılmaz, Bakan Kılıç'a kırmızı-beyaz porselen futbol topu hediye ederken, Bakan Kılıç Samsunspor'un yeni anlaştığı kaleci Atilla Özmen ve Nijeryalı santrafor Ekigho Ehiosun ile tanıştı.

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=32376

ahmetsefa55

yeni yapılan eğitim ve araştırma hastanesine bir akrabayı ziyarete gittik.
gerçekten çok güzel bir hastane olmuş.Samsun'umuza yakışmış.Daha da ek binalar yapılıyordu.
hastanenin etrafı ileride çok değerleneceğe benziyo.
yeni stadımız oralara yapılsa çokta iyi olur sanırım.

sadece55

@ahmetsefa55 kardeşim o belgeye 2 tane daha hastane yapılacakmış..O bölge de ileride büyük bir trafik yoğunluğu oluşacağı için stad olayını oraya götürmezler sanırım

ahmetsefa55

Alıntı yapılan: Erdinc - 15 Temmuz 2011, 22:47:14
@ahmetsefa55 kardeşim o belgeye 2 tane daha hastane yapılacakmış..O bölge de ileride büyük bir trafik yoğunluğu oluşacağı için stad olayını oraya götürmezler sanırım
doğrudur kardeşim.çünkü müthiş bir arazi var orda işlenmeyi bekleyen.gelecek oralarda.parası olan oraya ya da tekkeköye yatırsın valla mis  ;)  :kanka:

sadece55

Oralar da şuan arazi fiyatları zaten çok çok üst seviyelerde

engin55

Stad tekkeköyde erçalların yanına yapılcakmış

davidsavage

Atilla cebeci,tekkeköydeki erçalların olduğu boş alana stad yapılcak dedi. Suat Çakır boludaki kampı ziyaret ettiğinde açıklamış.