Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

Ahmeti

stad konusu bu aralar gündemden düştü gibi  :(

Akyol

ÇarŞamBaLı

Epçeli köylü sen nekadar saçmalıyorsun? Msj yazmak için abuk subuk konusuyorsun.Aklınla probleminmi var arkadasim? Bi sus !

davidsavage

40 bin kişilik bi stadımız olsunda varsın tek sorun adı olsun.

Ajan

Sanırsam stadı restore edecekler.Dün kale arkalarında inşaat başlamış gibiydi birde içerde dikkat ettim önden 2 sıradaki bütün koltukları toplamışlardı.Kendi kendime sordum acaba dediğimiz gibi kale arkalarını sahaya yaklaştırmak için mi bu çalışmalar.

55ertan

Alıntı yapılan: *AgEnT* - 01 Mayıs 2011, 15:14:30
Sanırsam stadı restore edecekler.Dün kale arkalarında inşaat başlamış gibiydi birde içerde dikkat ettim önden 2 sıradaki bütün koltukları toplamışlardı.Kendi kendime sordum acaba dediğimiz gibi kale arkalarını sahaya yaklaştırmak için mi bu çalışmalar.

sanmam, ozaman catiyida degistirmek zorunda kalacaklar.
o masrafa bosa girmesinler, ilerde yapsinlar yeni stadi ozaman

maviay55

AlıntıSon karar SAMSUNLULARIN
[ 05.05.2011 ]

Yeni stat düşüncesinin şehirde büyük heyecan yarattığını söyleyen Suat Kılıç, "Stadın yeri konusunda son kararı halkımız verecek" dedi.AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, yapılması düşünülen yeni statla ilgili açıklamalarda bulundu. Samsun'da yeni stadyum konusunun büyük heyecan uyandırdığını söyleyen Suat Kılıç, "Bunun önce kamuoyunda tartışılmasını istedik. Çünkü kamuoyundan gelecek karara göre her işin doğrusunu yapmak gerekiyor. Örneğin 30 bin kişilik kapasiteyi az bulanlar var. Şuanda Samsun'un tüm ilçeleri stadyumun kendi sınırları içerisinde yapılmasını istiyor. Köy muhtarları bile kendi köylerinde uygun arazileri olduğu bilgisi ile bize geliyorlar. Samsun Büyükşehir Belediyesi, Canik Belediyesi arazi konusunda çalışma yürütüyor" dedi.

SİYASİLER BELİRLEMEMELİ
Kişisel kanaatim stadın nerede yapılacağına siyasilerden ziyade, şehir halkının karar vermesi gerektiği olduğunu belirten Kılıç, "İstanbul Büyükşehir Belediyesi belediye otobüslerinin rengini belirlerken, deniz otobüslerinin modelini belirlerken İstanbul halkına danışıyor, anketler yapıyor. Uygun araziler belirlendikten sonra Samsun'da da halka sorma yoluna gidilebilir. Çünkü stat maça gelen herkesin yararlandığı bir sosyal alandır" diye konuştu.

SADECE STAT OLMAYACAK
Yapılması düşünülen stadyumun altında sosyal aktivite alanlarının da olacağını dile getiren AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, "Kafeler, restoranlar, büfeler, spor malzemeleri satış mağazaları elbette olacak. Tam bir alışveriş merkezi üzerine kurulmuş stat olarak değil ama stadyuma gelenlerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir model üzerinde çalışılacak. Bunlara şimdiden cevap vermek mümkün değil çünkü henüz proje çalışması başlamadı. Arazi çalışmaları bittikten sonra projenin detayları da şekillenir" dedi.

BENCE GÜNEYE YAPILMALI
Suat Kılıç sözlerini şöyle noktaladı: "Yer konusunu Samsun halkı ile kararlaştırmak ve onların da fikrini almak gerekir diye düşünüyorum. Ben şahsen stadın şehrin güneyinde yer alması gerektiğini düşünüyorum. Çünkü Samsun ince uzun bir şerit halinde gelişiyor. Bu gelişimi biraz daha arkaya doğru yoğunlaştırmak ve şehrin güneye doğru büyümesini sağlamak gerekir diye düşünüyorum. Ama son sözü yine Samsun halkı söylemeli."

haber

Ahmeti

Yeni stad'ımızda alış veriş mağzaları , sinema salonları , spor salonları gibi sosyal faaliyetlerin yapılabileceği yerler olsa buralardan gelen kiralarda samsunspor'a kalsa yani güzel bir avm stad yapsalar.

Ayberk

30 bin'i az bulanlar dediği benim mesela :D Kendisine ulaşmıştım mail yoluyla, sağ olsun demeçlerinde yer vermiş :P

Gerçekten anket düzenlenirse kalkar, ayakta alkışlarım >l<

twitter

Yeni stad yapılsın fakat,

mesela şuan ki atletizm pistinde herhangi bir organizasyon yapılıyor mu? cevap hayır ise orayı çimlendirsinler
sonra saha maratona doğru kaydırılabilir veya ek koltuk falan kurulabilir

en son da kale arkasını yapabilirler ama bunu yapan olmaz (:

furkan5534

AntZ

Alıntı yapılan: twitter - 05 Mayıs 2011, 20:16:56
Yeni stad yapılsın fakat,

mesela şuan ki atletizm pistinde herhangi bir organizasyon yapılıyor mu? cevap hayır ise orayı çimlendirsinler
sonra saha maratona doğru kaydırılabilir veya ek koltuk falan kurulabilir

en son da kale arkasını yapabilirler ama bunu yapan olmaz (:

Arkadaşlar bırakalım artık eskisini yenileyelim söylemlerini, devletin milletvekili stad yapılacak diyor, benim taraftarım gerek yok eskisini yenileyelim diyor...!
Galatasaray, Trabzon, Bursa, Mersin, Eskişehir ve nicelerine devlet yeni stad yapacak, biz stad planlarının olduğu söylenmesine rağmen hala eskisinden bahsediyoruz, eskisini yenileyin diyoruz... Hiç haketmeyenler kamuoyu oluşturup yaptırmaya çalışıyor, biz oluşmuş kamuoyunu yıkmaya çalışıyoruz, para kulüptende çıkmayacağına göre nedir, Allah aşkına biri açıklasın şunu bana, yeni stad için bastırmak varken ve Büyükşehir belediye başkanınddan milletvekiline, alt belediye başkanlarından kulüp yöneticilerine kadar herkes yer ararken nedir bu eskisini yenileme sevdası?

Ayberk

Şu yeterli olur sanırım: Hatay, Afyon ve Batman gibi, futbolla alakasını tahmin edebileceğimiz, büyüklüğü malum, takımlarının bulunduğu ligler belli şehirlere bile yeni stadyumlar yapılacak. Bir Büyükşehir olan, takımı Süper Lig'de yer alacak olan Samsun'a en moderni ve en iyisi yakışır...

twitter

ben de sizin kadar istiyorum yeni stadı, zaten yapılsın diyede yazdım (: sadece bu stadında yenilenmesi iyi olur atletizm pisti falan hoş gözükmüyor

3-4 yıl sürer herhalde en az  :-\

Ayberk

Valla ciddi biçimde plan projesi, yeri ayarlanırsa, inşaatın 2 yıldan uzun sürmeyeceğini düşünüyorum. Herşeyiyle toplam 3 senede biter kanaatimce