Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

Ayberk

Alıntı yapılan: Burak - 05 Nisan 2011, 09:09:07
Bende kale arkası yaklaştırılsa yeter diyordum ama yeni stat hakikaten şart sanırım.  Hem yeni stadda izleyici daha da artar bu hengameye girmek istemeyen insanlar maçlara rahat girerlerse kemik seyirci sayısında da artış olur

Abi stadın iyi olursa, turistik geziye bile gelir adamlar, Avrupa'daki örnekler gibi. Yani sırf yeni stadı görmeye kamyonla adam gelir. Dolmaz falan diyenler yanılır, yeter ki takım bu sene çıksın, çıkıca da Avrupa'ya gidebilmek için mücadele versin en azından, bak bakalım nasıl doluyor 40-50 bin kişilik stat

özkan

La arkadaş yapın bi 55000 kişilik stadda gerile gerile maç izleyelim,bir koltukta 3 kişi maç izliyoruz 15günde bir ya !!!

Ayberk

Stat artık yetmiyor
[ 05.04.2011 ]

Karadeniz Genç İşadamları Federasyonu (KARGİF) Başkanı Orhan Sever, Samsunspor'a kapasitesi büyük yeni bir stadyum yapılmasını istedi.KARGİF Başkanı Orhan Sever, Samsunspor'un bu sezon ki başarısı nedeniyle taraftarların tribünlere akın ettiğini ve tribünlerin yetersiz kaldığını belirterek, Samsunspor'a kapasitesi büyük yeni bir stadyum yapılmasını istedi. Orhan Sever, Samsunspor'un uzun yıllar sonrasında Süper Lig yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirtti. Sever, şehrin takım ile bütünleştiğini ve her maçta stadyuma akın ettiğini belirterek, "Son haftalarda seyircimiz stadyuma sığmaz hale gelmiştir. Stadyuma gereğinden fazla seyirci alındığını için kulüp ceza alma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Bunun önüne geçmek için siyasilerin Samsunspor'a en az 30-35 bin seyirci kapasiteli bir stadyumu gündeme almalarını istiyoruz" dedi. Samsunspor'un Süper Lig'e çıkmasıyla şehrinde Süper Lig'e çıkacağını belirten Orhan Sever, "Şehirde artık yılların verdiği bir hasret var. Biz şehir olarak şampiyonluğa inandık" diye konuştu.

Haber

Musti

Yeni stat yapılması kolay iş değil. Şimdi başlansa projelendirilmeye en sorunsuz bitişi bile 4 sene sürer. Kaldı ki yeni stadın yapılacağı yer de şimdiki stadın yeri olmayacaktır.

Kısa vadede en mantıklısı mevcut stadın modernizasyonu ve uefa standartlarını tam anlamıyla karşılamasıdır. Bunun maliyeti 3 milyon lirayı geçmez.

Zaten mevcut stadın iyileştirilmesi ile kapasite 25-30bin civarına çıkar. Uzun vadede 45-50bine kadar arttırılabilir.

Trabzon 2009 senesinde kademeli olarak yapmaya başladı ama saçma sapan oldu. Beceremediler.

Fenerbahçe ise 2000 yılından beri kademeli olarak yapmaya başladı ve gelinen nokta ortada. Uefa kupası finali oynandı statta.

Ayberk

Arazi sıkıntısı + bürokratik sorunlar olmasın 1 senede biter. Bu kadar iddialıyım. Yeter ki, adam gibi projelendirme yapılsın, bürokratik bir engel olmasın ve arazi konusunda sıkıntı yaşanmasın. İnşaat en kolay iş. Adamlar 1 senede gökdelen dikiyor. Ama burası Türkiye, ve daha önemlisi burası SAMSUN! Takoz koyanlar çok olacaktır. Bir de eğer ki yeni stadyum yapılacaksa abuk bir yere yapılmamalı. Şuanki konumu çok iyi. Şuan tam gözümde canlandıramadım büyüklüğünü ama, yan sahalardan 3'ü toprak, 1'i suni çim. Toprak olanlar kullanılmamakta. O alan değerlendirilebilir, Kale arkasının arkasında kalan boşlukla beraber. Ama sıkışık bir yer de olabilir, şuan dediğim gibi tam canlandıramadım gözümde

jean

gonul isterki 80 bin kisilik olsun ama bizim turk futbolu ne yazikki bir ingiliz futbolu gibi degil adamlar hangi lig olursa olsun ful cekiyor biz su an kafaya oynuyoz stad dolu super lige ins cikinca iddiasiz bir konumda olalim misal stad yine bos olacak kesin o yuzden cok buyuk yapipta izmir ataturk stadyumu bos tribunlere oynicgimiza 35 bin kisilik yeterlidir bence

Musti

Benim de en çekindiğim konu Türkiye şartları zaten. Devlet desteği olmadan bir stat yapılması çok zor. Zaten her şey sorunsuz gitse dediğin gibi 1 yılda bile biter. Ama bugün Kayseri'ye yapılan statı, devlet desteği olmasına rağmen TürkTelekom Arena'nın hikayesini gördükten sonra çok zor.

Ayberk

Ama o TT Arena için bin dereden su getirildi, yıllardır proje olarak ortada kaldı, hala polemikleri de sürüyor. Aslında en önemli konu bizi yönetenlerin, Samsun'u artık bir "vizyon şehir" olarak görmeleri gerektiği. Türkiye'de bir organizasyon düzenlense açık konuşayım ben Kayseri'ye maç vermezdim. Sırf yeni stadı var diye orası kesinlikle olacak, gelinen noktada olmalı da. Ancak, Atatürk'ün başlattığı mücadelenin ilk adımının atıldığı şehir olarak, misal Euro 2036(!) düzenlenirken, İngiltere'de Fransa'da Samsun'dan bahsedilir, sucuğun memleketi Kayseri'den değil!

Musti

İşte TTArena da olacağı gibi olacaktır yeni statlar. Bunun en sorunsuzunu Kayseri yaşadı onlar bile bir çok sorunla karşılarştı. Bir çok kez ihaleden çekilme durumları oldu. Beşiktaşın da böyle Trabzonun da böyle olacak ve yeni yapılacak bir çok stat da böyle oalcak.

Benim demek istediğimde yeni stat yapılırsa bu şehrin dışına çok alakasız bir yere yapılacaktır ve şimdiki statın yeri biyerlere peşkeş çekilecektir. Bundan da eminim. Yeni stat da en az 5 yılda bitecek ve nasıl olacağı da şüphelidir.

Eğer yeniden yapmak yerine modernizasyona gidilirse daha sağlıklı olacaktır. Santiago Bernabeu, Old trafford gibi, Türkiyede Şükrü Saraçoğlu gibi bunun en güzel örnekleri. 

ibo055

Karadeniz Genç İşadamları Federasyonu (KARGİF) Başkanı Orhan Sever, Samsunspor'a kapasitesi büyük yeni bir stadyum yapılmasını istedi.KARGİF Başkanı Orhan Sever, Samsunspor'un bu sezon ki başarısı nedeniyle taraftarların tribünlere akın ettiğini ve tribünlerin yetersiz kaldığını belirterek, Samsunspor'a kapasitesi büyük yeni bir stadyum yapılmasını istedi. Orhan Sever, Samsunspor'un uzun yıllar sonrasında Süper Lig yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirtti. Sever, şehrin takım ile bütünleştiğini ve her maçta stadyuma akın ettiğini belirterek, "Son haftalarda seyircimiz stadyuma sığmaz hale gelmiştir. Stadyuma gereğinden fazla seyirci alındığını için kulüp ceza alma tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor. Bunun önüne geçmek için siyasilerin Samsunspor'a en az 30-35 bin seyirci kapasiteli bir stadyumu gündeme almalarını istiyoruz" dedi. Samsunspor'un Süper Lig'e çıkmasıyla şehrinde Süper Lig'e çıkacağını belirten Orhan Sever, "Şehirde artık yılların verdiği bir hasret var. Biz şehir olarak şampiyonluğa inandık" diye konuştu.

haber gazetesii
eeeeeeee  sonuç  ?

Ollivanders

Stadyumun yıkılmasını istemiyorum . Modernize edilsin. Çunku 19 mayıs stadyumunda nice maçlar oynadık , ağladık , sevindik. Ben 19 mayıstan ayrılmak istemiyorum

cembaba

Gerek de yok zaten. Şöyle kale arkalarını yaklaştıracaksın. Olacak bitecek. Bana sorarsanız, Milli maçlar bizim stadda oynansın. Türkiye'nin bir çok stadına basarız.

Ollivanders

19 mayısın başka yere taşındıgını dusunsenize. Stadyumu gormek için başını çevireceksin ama bağırdıgın , mutluluktan ağladıgın , göz yaşlarını akıttıgın yer yok. Ben kaldıramam cidden.

kuzey55

o kadar gereksiz şehre modern ve gösterişli statlar spor kompleksleri yapılırken mevcut stadın yenilenmesi fikri bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası.

ahmetsefa55

valla stadın oldugu arazi muthıs.oraya yenı statta olur kapalı spor salonu da yanına tenıs kortları fln.bence guzel bır spor kompleksı inşaa edilebilir.