DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

Sercan

09 Haziran 2009, 11:16:04 #195 Son düzenlenme: 05 Eylül 2009, 11:46:43 edmontdante
Karayip Korsanları 3 (Dünyanın sonu)-Pirates of the Caribbean: At World's End  (2007)

Johnny DEPP-Orlando BLOOM-Keira KNIGHTLEY
İMDB Puanı :7.0/10

Will Turner ile Elizabeth Swann, Kaptan Jack Sparrow'u, Davy Jones'un sandığındaki akıllara zarar tuzaktan kurtarıp özgürlüğüne kavuşturmak adına çaresizlik içinde Kaptan Barbossa ile ittifak yaparlar. Doğu Hindistan Ticaret Şirketi'nin kontrolü altında olan Davy Jones'un ürkütücü görünümlü hayalet gemisi The Flying Dutchman, dünyanın bütün denizlerini kasıp kavurmaktadır.

İhanet, vefasızlık ve dönekliğin kol gezdiği vahşi denizlerde yelken açan korsanlarımızın yolu egzotik Singapur'a düşer. Burada kurnaz Singapurlu korsan Sao Feng ile kafa kafaya gelirler. Dünyanın sonu tabir edilen uzakdoğu okyanuslarındaki nihai savaşta terazinin dengeleri ortadadır. Korsanların her biri sadece kendi hayatının ve kaderi için taraf olmakla kalmayacak; aynı zamanda özgürlük sevdalısı korsan yaşam tarzının geleceğini kurtarma mücadelesi verecektir.

edmontdante

Evdeki tadilat sebebiyle filmlere ara verdik.

Tufan

30 Haziran 2009, 00:53:53 #197 Son düzenlenme: 05 Eylül 2009, 11:52:43 edmontdante
So Close (2002)

Shu Qİ-Zhao WEİ-Yasuaki KURATA
İMDB Puanı :6.7/10

Katiller çetesi anne ve babalarını öldürdüğünde iki kız kardeş aile işlerini devralır. Bu iş teknoloji harikası bir bilgisayar gözetim sistemidir. Köşeleri görebilme ve havada kaybolabilme gibi silahlara sahip olan bu iki kardeş Hong Kong un bir numaralı kiralık katilleri olurlar. Kardeşler bir sözleşme imzaladıklarında, bir gizli dedektif onları yakalamak üzeredir.Sadakatleri test edilir, bağlılıkları sorgulanır ve hayatta kalabilmeye çalışmak onlar için en büyük spor olur.

Sercan

07 Temmuz 2009, 12:33:36 #198 Son düzenlenme: 05 Eylül 2009, 11:55:32 edmontdante
MELEKLER VE ŞEYTANLAR-Angels And Demons (2009)

Tom HANKS-Ewan McGREGOR-Ayelet ZURER
IMDB Puanı:6.9/10

Çok eski gizli bir kardeşlik örgütü. Dünyayı yok edecek ölümcül yeni bir silah, akıl almaz bir hedef.

Harvard Üniversitesi Simgebilim Profesörü Robert Langdon efsanevi gizli örgüt Illuminati'nin -Galileo zamanından beri Katolik Kilisesi'nin bağnaz inançlarını lanetleyerek bilimin yararlarını yücelten- hala faaliyette olup cinayetler işlediğini öğrenince şok geçirir. Parlak bir fizikçi olan Leonarda Vetra cinayete kurban gitmiştir. Tek gözü oyulmuş ve göğsü örgütün sembolüyle dağlanmıştır. Bilim adamının son buluşu güçlü ve çok tehlikeli enerji kaynağı karşımadde çalınmış ve yeni Papa seçiminin gerçekleşeceği gün Vatikan Şehri'nin altına saklanmıştır. Langdon, Vetra'nın meslektaşı ve aynı zamanda kızı olan Vittoria ile medeniyeti yok olmaktan kurtarmak amacıyla Roma sokaklarında, kiliselerde ve katakomplarda soluk soluğa koşuşturarak 400 yıllık izi sürerek Illuminati'nin izini bulmaya çalışırlar.

Brown bu romanda tıpkı bir hokkabaz gibi havaya yüzlerce top fırlatıp hiçbirini yere düşürmeden okuyucuyu inanılmaz bir gerileme sürüklüyor...

Ben yeni indirdim gerçekten çok güzel bir film...

**KaR6**

jumper diye bi film var, daha önce tavsiye edildi mi bilmiyorum ama izlenmeye değer bir fantastik macera aksiyon filmi, aklınızda olsun..

Sercan

07 Temmuz 2009, 15:19:34 #200 Son düzenlenme: 05 Eylül 2009, 11:59:29 edmontdante
Alıntı yapılan: **KaR6** - 07 Temmuz 2009, 13:58:38
jumper diye bi film var, daha önce tavsiye edildi mi bilmiyorum ama izlenmeye değer bir fantastik macera aksiyon filmi, aklınızda olsun..

Evet biliyorum çocuk resimlere bakıp istediği yere zıplıyo gerçekten güzel filmdi...

JUMPER - (2008)

Kristen STEWARD-Samuel L .JACKSON-Hayden CHRISTENSEN
IMDB Puanı:5.9/10

Bilim-kurgu gerilimi, hayal edebildiği herhangi bir mekana kendini ışınlama yetisi olduğunu farketmiş bir adamın epik macerası ile yeni bir boyuta sıçrıyor. New York'dan Tokyo'ya, Roma harabelerinden Sahra Çölü'nün ortasına, istediği herhangi bir yere, herhangi bir zaman içinde anında sıçrama yapabilen David Rice, bu sıradışı özgürlüğünün aslında pek de limitsiz bir özgürlük olmadığını, bu güce sahip tek kişinin kendi olmadığını farkeder ve kendini olağanüstü türünün hayatta kalma savaşı içinde buluverir.

14.basamak

11 Temmuz 2009, 17:00:09 #201 Son düzenlenme: 05 Eylül 2009, 12:00:54 edmontdante
3:10 TO YUMA (2007)

Russell Crowe - Christian Bale
IMDB Puanı:7.9
/10

Klasiğini izlemedim ama bu film gerçekten harika..Western filmlerinden hoşlananlar kaçırmasın derim..

Kanun kaçağı Wade yakaladığında Evans, bu azılı katili mahkemeye götürmeye gönüllü olur. 3:10 Yuma trenine canlı olarak teslim etmek üzere hareket ettiklerinde, Evans ve Wade birbirlerine saygı duymaya başlarlar.Ancak, Wade'in çetesi ve her köşede bekleyen tehlikeler yüzünden, yolculuk kaderlerine doğru bir göreve dönüşür.Gerçek bir western klasiğinin yeniden yapımı olmasına rağmen olumlu tepkiler alan yapım özellikle oyuncuları ile ilgi çekiyor. Filmin başarısı üzerine western türü Hollywood'un yeniden ilgisini çekmeye başladı..

edmontdante

Hala açamadık film sezonunu : ))

**KaR6**

metrodan kaçış ı izledim sinemada abi gecen gun, john travolta danzel washington oynuyo, aksiyon, hpş bi film, izlenir,dvd si çıınca izle mutlaka ;)

edmontdante

Alıntı yapılan: **KaR6** - 03 Eylül 2009, 02:40:54
metrodan kaçış ı izledim sinemada abi gecen gun, john travolta danzel washington oynuyo, aksiyon, hpş bi film, izlenir,dvd si çıınca izle mutlaka ;)

Denzel Washington  varsa mecbur izleyeceğiz

Sercan

03 Eylül 2009, 04:08:53 #205 Son düzenlenme: 05 Eylül 2009, 12:04:12 edmontdante
Green Street Hooligans-Yeşil Sokak Holiganları (2005)

Elijah Wood,Claire Forlani.Charlie Hunnam,Marc Warren,Leo Gregory
İMDB Puanı:7.5/10

''Sarhoş olmak ve dövüşmek. Hayatta başka yapacak ne varki '' Ufak bir yanlış anlaşılma sonucu Amerikan'ın en iyi üniversitesinden atılan Matt İngilteredeki ablasının yanına gider tanışacaağı yeni arkadaşları onun gazetecilik okuduğunu bilmemektedir . Arkadaşlarının futbol tutkusunun diğer sırrı ise holiganlık ve İngiltere çapında ün salmaktır. Çok geçmeden Matt de aynı tutkuları paylaşır ve geçmişin acıları Matt'in holiganlık zamanlarında tekrar ortaya çıkacaktır.

Sercan

Bu serinin 1. filmi gerçekten harika ama 2. film de pek iş yok...

55JNR55

Alıntı yapılan: 35ama55 - 03 Eylül 2009, 10:38:59
Dün gittim Teklif diye bir filme , Sandra Bullock oynuyordu .. Kaliteli ve fark yaratan bir film olmasa da hoş bir film , filmin çekildiği yerlerin manzarası şahane .. Ramazan'da iftara kadar iyi vakit geçirtir .. Sadece Yeşilyurt AFM'de çıkıyor ..

aynı filmi yeşilyurtta iftara zaman geçsin diye izledim ve cidden güzel bi film farklı ayrıca filmin çekildiği yer tam bir cennet o ada ne öyle yaaa :)

Sadece Samsunspor

03 Eylül 2009, 12:45:00 #208 Son düzenlenme: 03 Eylül 2009, 12:47:52 Sadece Samsunspor
Bende iftar saati gelsin diye her gün film izlemeye başladım, izlediklerin arasından en güzelleri:

Kalpazanlar (almanların 2.dünya savaşında sahte para basması ile ilgili, çok güzel bir film)
Devrim Arabaları (Türkiyenin ilk arabasını üretmesi ile ilgili bir film, gerçekten Türkiyenin isterse neler yapabileceğini gösteriyor)
Oxford Cinayetleri (bazı yerleri sıkıcı olsada, matematikle cinayetlerin birleştirilmesi gibi birşey) (ayrıca şu yukarda verilen film(green street hooligans) adlı filmde oynayan Eli Jah Wood' oynuyor)
Milyoner (işte bu filmi kaçırmayın, gerçi bir çok kişi izlemiştir, harika bir film, bi genç(cemal) kim milyon istere katılıyor, ve karşısına çıkan her soru hayatında yaşadığı şeylerden çıkıyor, tavsiyemdir)

samsunsporulan

Alıntı yapılan: Tuareg55 - 03 Eylül 2009, 11:25:25
şuan izliyorum tavsiye ederim gerçekten güzel.ayrıca öneri için teşekkr ederim

izlemeye başladım