Ertuğrul Sağlam

Başlatan Sadece Samsunspor, 20 Şubat 2008, 10:24:32

« önceki - sonraki »

Shane_Falco

Alıntı yapılan: aliihsan55 - 19 Kasım 2008, 15:36:35
Ertuğrul Hocanın Samsunspordan ayrılışı tartışılabılır.Fakat Samsunspora yaptığı hızmetler takdır edılmelıdır.Her fırsatta Samsunsporu yücelten açıklamalar yapıyor.Kendısıne başarılar dılıyorum.Umarım bır gün Mıllı Takımın başında görürüz kendısını.

Bu Her fırsatta samsunsporu yücelten açıklamaları nedir valla çok merak ediyorum sadece beşiktaş'tan kovuluncaki açıklamasında bi cümlede geçiyo sadece samsunspor oda kayserisporla aynı kefeye koyularaktan tabiki.Oda samsunsporu övmek değil bu adam bizi hiç bi yerde övmemiştir.Ertuğrulu diğer futbolcularımızdan ayıran tek fark bizim formamızı genel oyunculardan daha uzun süre giymesidir.Ne bir Serkan Ne bir Ercan nede tartışılan Celil olamaz bizim için ertuğrul.Kendisi Ne Samsunludur nede samsunsporludur.Bu tür kendi çıkarları için uğraş veren insanlar için burda tartışmak yersiz.Böle insanlar yüzünden samsunsporlu kardeşlerim ile tartışmalara girmek beni gerçekten üzüyo umarım herkes er yada geç gerçekleri görür ve duygusal davranmaktan vazgeçer...

kumköylü ahmet

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 19 Kasım 2008, 16:58:03
Bu Her fırsatta samsunsporu yücelten açıklamaları nedir valla çok merak ediyorum sadece beşiktaş'tan kovuluncaki açıklamasında bi cümlede geçiyo sadece samsunspor oda kayserisporla aynı kefeye koyularaktan tabiki.Oda samsunsporu övmek değil bu adam bizi hiç bi yerde övmemiştir.Ertuğrulu diğer futbolcularımızdan ayıran tek fark bizim formamızı genel oyunculardan daha uzun süre giymesidir.Ne bir Serkan Ne bir Ercan nede tartışılan Celil olamaz bizim için ertuğrul.Kendisi Ne Samsunludur nede samsunsporludur.Bu tür kendi çıkarları için uğraş veren insanlar için burda tartışmak yersiz.Böle insanlar yüzünden samsunsporlu kardeşlerim ile tartışmalara girmek beni gerçekten üzüyo umarım herkes er yada geç gerçekleri görür ve duygusal davranmaktan vazgeçer...

agzina saglik senin helal olsun kardesim dogrulari söylemisin burda aynen katiliyorum sana

mehmet yılmaz

Eğer 28'inde ayarlayabilirsek ertesi günkü Kasımpaşa maçımızı da seyredecek. Şayet sorun Samsunspor'un maçını seyretmesi ise, seyreder...

Daha önce de söylemiştim, tekrarlayayım.

Ertuğrul Sağlam, Samsunlu değildir; bu yüzden kendisinden tam bir inançla Samsunsporluyum demesini zaten beklememek lazım. Yani buradaki Celil, Serkan, Ercan kıyaslamaları temelde yanlış zaten.

Ertuğrul Sağlam, Samsun'u ve Samsunspor'u çok seven ama Beşiktaş'ı da tutan bir insandır. Samsunspor'un marka değerinde çok da büyük katkıları emekleri olmuştur.

Ertuğrul Sağlam'dan bu sitedekiler gibi bir Samsunsporlu olmasını bekliyorsanız eğer zaten yanılgı içindesinizi demektir.

Merak edenler için de söyleyeyim, İsmail Başkan onun için "bazı yanlış anlamalarımız olmutu, çok da kırgındım ama konuşup hallettik, başarılı olması beni mutlu eder" diyor.

Ben Ertuğrul Sağlam'ı bu formatta seviyor ve takdir ediyorum ama dediğim gibi katıksız bir Samsunsporluluk aramıyorum.

celebi

bu sirtede zaten çok çakma Samsunsporlu var samsuni kardeşim.

Shane_Falco

Eeee İsmail Uyanığın Ertuğrulu ne kdr sevdiğini biliriz.İnsan değer verdiği biri için kötü konuşmaz zamanında kırgın olduğunu Ertuğrulun yanlış yaptığını belirtti.Akabindede bi süre sonra doğal olarak baraşılı olması beni mutlu edere dair bir açıklama yapmış(samsuni arkadaşımız belirtiyor).Yani neticede bende değer verdiğim insanların başarılı olmasını isterim herkes gibi değilmi
       Ayrıca Celebi kardeşim bu sitedeki çok çakma samsunsporlu var ifadesini açarmısın biraz bu çakma samsunsporluların isimlerini açıklarsan bizde karşımıza ona göre muhattap alırız.Umarım bu söylemin sadece öylesine bir cümle değildir.Bu konuda senden açıklama bekliyoruz
       Ertuğrul konusuna gelincede herkesin fikri ve düşüncesi kendine ama dediğim gibi ben Ertuğrul'un Samsunsporu sattığını düşünüyorum.Aynı İlhan Mansız ve Tümer Metin gibi bundan sonra onlara hayatta iyi veya kötü dileklerde bulunmam.
      Ayrıca Ertuğrulun Samsunspora çok büyük bir marka değeri kattığı konusundaki bence inanılmaz yanlış bir cümle senin düşüncelerinle açıklama yapıyorum samsuni kardeşim bize hizmet verip kendi adını ve samsunsporu türkiye gündemine getiren senin dediğine göre marka değeri katan insanı sevmemiz gerekir o zmn.Neticede bir çok kardeşimizin tepki gösterdiği Tanju Çolak ertuğrul tanjunun yarısı kadar marka değeri kattımı bize tabiki hayır ama sitede bir çok tanju'yu sevmeyen insan çok insan var.Bu mantıkla tanju bize marka değeri kattı deyip onu kucaklamamız lazım
      Aynı şey İlhan Mansız,Tümer Metin,Ali Akdeniz vb oyuncularada sahip çıkmamız her platformda korumamız ve hatta bir gün bunların takımımızın başına geçmesini istememiz lazım.Neticede bunlarda bize marka değeri kattı samsuni arkadaşım senin düşüncenle.
      Benim düşüncem ise SAMSUNSPOR BİR MARKADIR OYUNCULAR SAMSUNSPOR'A MARKA DEĞERİ KATMAZ SAMSUNSPOR OYUNCULARINA MARKA DEĞERİ KATTIRIR...

celebi

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 20 Kasım 2008, 09:19:17
      Eeee İsmail Uyanığın Ertuğrulu ne kdr sevdiğini biliriz.İnsan değer verdiği biri için kötü konuşmaz zamanında kırgın olduğunu Ertuğrulun yanlış yaptığını belirtti.Akabindede bi süre sonra doğal olarak baraşılı olması beni mutlu edere dair bir açıklama yapmış(samsuni arkadaşımız belirtiyor).Yani neticede bende değer verdiğim insanların başarılı olmasını isterim herkes gibi değilmi
       Ayrıca Celebi kardeşim bu sitedeki çok çakma samsunsporlu var ifadesini açarmısın biraz bu çakma samsunsporluların isimlerini açıklarsan bizde karşımıza ona göre muhattap alırız.Umarım bu söylemin sadece öylesine bir cümle değildir.Bu konuda senden açıklama bekliyoruz
       Ertuğrul konusuna gelincede herkesin fikri ve düşüncesi kendine ama dediğim gibi ben Ertuğrul'un Samsunsporu sattığını düşünüyorum.Aynı İlhan Mansız ve Tümer Metin gibi bundan sonra onlara hayatta iyi veya kötü dileklerde bulunmam.
      Ayrıca Ertuğrulun Samsunspora çok büyük bir marka değeri kattığı konusundaki bence inanılmaz yanlış bir cümle senin düşüncelerinle açıklama yapıyorum samsuni kardeşim bize hizmet verip kendi adını ve samsunsporu türkiye gündemine getiren senin dediğine göre marka değeri katan insanı sevmemiz gerekir o zmn.Neticede bir çok kardeşimizin tepki gösterdiği Tanju Çolak ertuğrul tanjunun yarısı kadar marka değeri kattımı bize tabiki hayır ama sitede bir çok tanju'yu sevmeyen insan çok insan var.Bu mantıkla tanju bize marka değeri kattı deyip onu kucaklamamız lazım
      Aynı şey İlhan Mansız,Tümer Metin,Ali Akdeniz vb oyuncularada sahip çıkmamız her platformda korumamız ve hatta bir gün bunların takımımızın başına geçmesini istememiz lazım.Neticede bunlarda bize marka değeri kattı samsuni arkadaşım senin düşüncenle.
      Benim düşüncem ise SAMSUNSPOR BİR MARKADIR OYUNCULAR SAMSUNSPOR'A MARKA DEĞERİ KATMAZ SAMSUNSPOR OYUNCULARINA MARKA DEĞERİ KATTIRIR...

avrupa yakasındaki kadın gibi ben lafımı ortaya kodum kim alınmak veya almak istese alır kardeşim.

mehmet yılmaz

@Shane_Falco

Sevgili kardeşim, öncelikle büyük harflerle yazdığın kısımdan başlayayım, bence yanılıyorsun. büyük camia ve büyük takım olabilmek için büyük futbolcularınız, büyük başkanlarınız olması lazım. Samsunspor bu konuda şanslı bir camiadır. Tanju örneğinden yola çıkarsak eğer, ben şahıs olarak hazetmem kendisinden ama Tanju, Samsunspor'a ne verdi ki demek gibi bir gaflete de düşmem. Ben burada Ertuğrul'un Samsunspor'a hiç katkısı olmamıştır mantığına karşıyım.

Amiyane tabirle Samsunspor'u satıp gittiğine inanmıyorum, görevi bırakmak eğer satıp gitmekse yanılıyorsun.

Özel olarak da şunu söyleyeyim, seni tanımm etmem ama Samsunsporluluk konusunda Ertuğrul Sağlam'la kıyaslamam bile çünkü biz taraftarız. Demek istediğim bu idi, bizim kadar Samsunsporlu olmasını beklemek temel yanlıştır zaten.

1992-93 sezonunun sonunda Trabzonspor istemiştir onu. Bizim verdiğimizin de 3 katı para teklif etmiştir. İsmail Uyanık'ın söylediği şudur; Ertuğrul biz sana o kadar para veremeyiz, gidersen de birşey demem ama sadece şunu bil, Trabzonspor bizim için özel bir rakip, oraya gitmeni hiç istemem... " O da ertesi gün gelip Samsunspor'a imza atmıştır. Ertesi sezon da o zaman Türkiye rekoru olan bir para kazandırarak Samsunspor'a, Belşiktaş'a gitmiştir.

Kişiler hata yaparlar. Buna Ertuğrul da dahil. İnsanları zorla sevemeyiz, sadece şayet ortada eksik bilgiden kaynaklanan bir yanlış anlama varsa düzelsin isterim. İlhanla, Tümerle Ertuürul'u bir tutmak da bunlardan birisi mesela.

Bence belli konularda Ertuğrul Sağlam'a "Adnan Ölmez dönemi yönetiminin uydurduğu -ki İsmail Başkan için de o dönemde neler dendiğini biliyorsunuz- iftiralar atılıyor.

Saygılarımla birader...

Shane_Falco

Neticede ilk mesajımdada belirtmiştim burda bu konular yüzünden samsunsporlu kardeşlerimle tartışmak gerçekten üzüyo beni.Sonuçta ne ben samsuni kardeşime burada ertuğrula karşı bi antipati oluşturabilirim nede sen bana ona karşı bi sempati.
       Gerçekten Ertuğrulu ben zamanında çok seviyodum.Hele beşiktaştan Erman'a karşılık takas yolu ile bize geldiğinde nasıl sevinmiştim tarif edemem.Malum sende bilirsin insanlar sevdikleri kişilere çok kızarlardı.Gerçekten ona zamanında çok sevdiğim çok inandığım için böyle gitmesi çok yaraladı ve kızdırdı beni.
        Her neyse sonuçta herkesin düşünceleri kendinedir.Birbirimize saygı duymamız gerekir :))

yusuf celebi

Ben bazı taraftarlarımızın insanları değerlendirirken siyasi ve manevi olgular nedeniyle ön yargılı bakış açısıyla bakıldığını ve buna göre değerlendirme yapıldığını düşünüyorum.

Bir takımın sıradan oyuncularla oluştuğunu düşünelim o takıma ne katarlar bence hiç bir şey o zaman hem takım o oyuncuya marka değeri katar hemde o oyuncu o takıma değer katar.

Bazı arkadaşlarımız karşımızdakilerin kusursuz olarak Samsunspor'lu olmasını istiyorlar bu düşünce temelsiz bir düşünce.
Samsunspor deyince Hasbi Menteşoğlu,İsmail Uyanık,Tanju Çolak ,Ertuğrul Sağlam,Celil Sağır,Serkan Aykut gibi isimler akla geliyorsa bu isimler Samsunspor'a değer katan isimlerdir bunu inkar etmekle bu gerçeği yok edemeyiz.
Benim Samsunspor'lu oluşumda ,İsmail Uyanık,Ertuğrul Sağlam ve Celil Sağır gibi değerlerin önemli etkisi olmuştur o nedenle beni Samsunspor'a yaklaştıran unsurlar Samsunspor'a marka değeri verdiren unsurlardır.

Bizler ya hep ya hiç mantığıyla bir yerlere varamayız Samsunspor'un böyle bir lüksü yok bir kişide Samsunspor ile ilgili azda olsa bir iz bir sempati varsa bizler ondan mutlu olmalı onu herkesten daha çok sahiplenmeli onu dışlayıcı yaklaşımlardan kaçınmalı farklılığımızı göstermeli o kişileri soğutmamalıyız,Samsunspor ancak bu anlayışla istenilen camia huvviyetine bürünür.

ali ihsan

Alıntı yapılan: samsuni - 20 Kasım 2008, 10:32:18

1992-93 sezonunun sonunda Trabzonspor istemiştir onu. Bizim verdiğimizin de 3 katı para teklif etmiştir. İsmail Uyanık'ın söylediği şudur; Ertuğrul biz sana o kadar para veremeyiz, gidersen de birşey demem ama sadece şunu bil, Trabzonspor bizim için özel bir rakip, oraya gitmeni hiç istemem... " O da ertesi gün gelip Samsunspor'a imza atmıştır. Ertesi sezon da o zaman Türkiye rekoru olan bir para kazandırarak Samsunspor'a, Belşiktaş'a gitmiştir.

Anlayana bu örnek yeter bence.

Lakin bu şehirde İsmail Uyanık gibi bir Samsunsporluya bile edilmedik laf bırakmayanlarıda gördük.

Kişileri eleştirirken kişisel önyargılardan arınmak gerekir diye düşünüyorum.

Shane_Falco

Alıntı yapılan: yusuf celebi - 20 Kasım 2008, 11:13:46
Ben bazı taraftarlarımızın insanları değerlendirirken siyasi ve manevi olgular nedeniyle ön yargılı bakış açısıyla bakıldığını ve buna göre değerlendirme yapıldığını düşünüyorum.

Bir takımın sıradan oyuncularla oluştuğunu düşünelim o takıma ne katarlar bence hiç bir şey o zaman hem takım o oyuncuya marka değeri katar hemde o oyuncu o takıma değer katar.

Bazı arkadaşlarımız karşımızdakilerin kusursuz olarak Samsunspor'lu olmasını istiyorlar bu düşünce temelsiz bir düşünce.
Samsunspor deyince Hasbi Menteşoğlu,İsmail Uyanık,Tanju Çolak ,Ertuğrul Sağlam,Celil Sağır,Serkan Aykut gibi isimler akla geliyorsa bu isimler Samsunspor'a değer katan isimlerdir bunu inkar etmekle bu gerçeği yok edemeyiz.
Benim Samsunspor'lu oluşumda ,İsmail Uyanık,Ertuğrul Sağlam ve Celil Sağır gibi değerlerin önemli etkisi olmuştur o nedenle beni Samsunspor'a yaklaştıran unsurlar Samsunspor'a marka değeri verdiren unsurlardır.

Bizler ya hep ya hiç mantığıyla bir yerlere varamayız Samsunspor'un böyle bir lüksü yok bir kişide Samsunspor ile ilgili azda olsa bir iz bir sempati varsa bizler ondan mutlu olmalı onu herkesten daha çok sahiplenmeli onu dışlayıcı yaklaşımlardan kaçınmalı farklılığımızı göstermeli o kişileri soğutmamalıyız,Samsunspor ancak bu anlayışla istenilen camia huvviyetine bürünür.

Bu konuda tek sorum var Samsunsporlu bi insan dışında herhangi bir takımı tutan birisine söyleyin bakalm Ertuğrul futbola hangi takımda başladı diye veyada Ertuğrul ilk nerede teknik Direktör'lük yaptı diye kaç kişi size samsunspor yanıtını verecek.Samsunspor deyince sadece bizim aklımıza gelir ertuğrul veyada ertuğrul diyince sadece bizim aklımıza samsunspor gelir.Dışarıdan birine ertuğrul deyince akla direk beşiktaş geliyo ben burda bize katılan bi marka değeri göremiyorum...

celebi

bu işi uzatmanın bir mantığı yok sanırım birileri birlerine zorla birini sevdirmek yada nefret ettirmek amacında değil zorlada sevdirilmez.

ancak son olarak şunu söylemek isterim ki insanları tanımadan sadece kulaktan duyma şeylerle yada bilmediklerimizle yargılamak uygun düşmez.

Shane_Falco

Aynısını bende demiştim kimse kimse birisi için sempati veya antipati oluşturamaz.Herkesin kendi seçimi ;))

s_uzunkaya

ertuğrul a sorarmısın, beşiktaş tan kiralık olarak vestele,altaya,karabüğe gönderilen gençlerden acaba neden samsunspora gönderilememiş...selamlarımı da ilet...üniversitede öğrenciyken fb yi yendiğimiz maçtan sonra kendisine tebrik mektubu atmıştım, saolsun alicenap şahsiyet bir yılbaşı tebriğiyle mektubuma nezaket gösterip cevap vermişti :)
kişiler değerlendirlirken 1000 tane "neden" sorusu sorulduktan sonra yargılanmalıdır, ertuğrul yaptıysa bence kesin bir sebebide vardır.

cuneytavar55

20 Kasım 2008, 14:48:33 #74 Son düzenlenme: 20 Kasım 2008, 14:53:56 cuneytavar55

Ertuğul SAĞLAM SAMSUNSPOR'da Hocalık yaptığı dönemde SAMSUN GAZİ SAHNESİ'nde SAMSUNSPOR yararına seminer düzenledik.Seminerde söylediğim söz ''BİR GÜN GELECEK ERTUĞRUL SAĞLAM MİLLİ TAKIMIN HOCASI OLACAK''diye kendisine destek vermiştik.
   Zaman geçti takım kötü günler geçirdi.Hatta dün gibi hatırlıyorum.İsmail UYANIK Ertuğrulun gönderilmesi hususunda Demeçlerinde ''Ertuğrul giderse bende giderim''demişti.
   Ertuğrulun İsmail UYANIĞA haber vermeden Kayseri ile Anlaşması SAMSUNSPOR hocası kimliği ile Anlaştığı futbolcuları kayseriye götürmesi Ertuğrul SAĞLAMIN ne kadar kendi kariyerini düşündüğünün göstergesi.Tabiiki insanoğlu kendi menfaatini düşünür bu gayet doğaldır.Ama hiç bir şey olmamış gibi bugün çıkıp açıtasyon yapmasına gerek yok.Zaten konuşmalarında Şahısların ismi geçiyor.Samsunsporun durumu ile ilgili yada neden bu duruma geldiği ile ilgili bir açıklaması yok.
   Bence Ertuğrul Hoca o sene SAMSUNSPORU satmasa idi İSMAİL UYANIKTA başkanlığı bırakmayacaktı.