Samsunspor Taraftarından Y.Ziya Yılmaz'a çağrı/mektup/siyah çelenk

Başlatan mehmet yılmaz, 29 Kasım 2008, 18:17:14

« önceki - sonraki »

Kaya

Alıntı yapılan: gozgoz yılmaz - 04 Mart 2009, 23:07:40
Samsunspor da A Takımı davasında yer alan iddialardan birisi. Mesela asfalt yolsuzluğu iddiası var diye belediye asfalt yapmaktan vaz mı geçti?

Madem ki Samsunspor düşmanları ispiyonculuk yaptı, madem ki Trabzon kökenli vekiller sırtından vurdu sen de "inadına Samsunspor" de Y.Ziya Yılmaz... 

Samsunspor'u hak ettiği yere taşımayı bilseydin, bugün seni statta protesto edenler emin ol stadyumdan belediyeye kadar omuzlarda taşırdı! Korkmana gerek yok, biz kimsenin düşmanı değiliz, biz SAMSUNSPORLUYUZ!

Ayrıca Kenan Şara, daha önce neredeydiniz demiş. Valla biz doğduğumuzdan beri buradayız, siz 1999'dan önce Samsunspor'un neresindeydiniz ve olur da göreviniz biterse nerede olacaksınız?

İşte aynen bende böyle diyorum kesinlikle harfi harfine katılıyorum .Ben SAMSUNSPOR lu bir belediye başkanı olacağım da SAMSUNSPOR  küseceğim var mı böyle bir şey lütfen sayın başkan yeter artık komik duruma düşmeyin ve açıkca söyleyin ben SAMSUNSPOR lu değilim trabzon lu milletvekilleri gibi sırf koltuk sevdasına bu şehirdeyim ayrıca bir de istanbul takımı tutmaktayım o zaman insanlar sizi daha iyi anlayacaklar ve hak vereceklerdir sarı lacivert başkanım   >:(

serdaryavuz

Alıntı yapılan: kayacan - 04 Mart 2009, 23:16:29
Yanılmıyorsam bu dava bir dolmuş şoförünün şikayeti ile başladı. Bence Yusuf Ziyadan çok o dolmuşçu suçlu. Tarafsız gözle bakacak olursak önünde parlak bir kariyeri olan hatta bakanlığa kadar gideceği söylenilen bir insan  takıma trilyonluk gelir sağlarken hiçbir suçu yokken durduk yere Samsunda yaşayanların şikayeti ile az kalsın hapse giriyordu.Böyle bir durumda biz gönülden Samsunspora bağlı olanlar bile sarsılabilirdi.Samsunlular olarak suçu birazda kendimizde aramalıyız. Samsundan gelecek bir tepkiden çekinmeden korkmadan Samsunspora yardım toplanıyor diye şikayet edip halen Samsunda çalışıp Samsunun ekmeğini yemeye devam edenler varsa ve bizler bunlara değil Samsunspora yardım etmeye çalışanlara tepki gösteriyorsak, biraz durup düşünmemiz gerekir.Takımın şanssızlığı  o zaman şuanki yönetim gibi hesabını iyi yapan takımın gelir gider tablosunu net olarak açıklayıp ayağını yorganına göre uzatan yönetim olmamasıydı. Şimdiki yönetim olsaydı arada kaybolduğu söylenen paralarada sahip çıkılırdı.Şimdi biraz mantıklı düşünürsek anketlere göre tekrar Yusuf Ziya açık ara farkla başkan seçilecek. Öyle yada böyle Samsunspor ve Samsunsporlularla arasına kara kedi giren başkanın gönlü alınıp birçıkış yolu bulunmalıdır.Stada küfür edilir korkusuyla başkanın gelmekten çekinmesi bizim ayıbımızdır. Yusuf Ziya biz istesekte istemesekte tekrar başkan seçilecek zıtlaşma ancak Samsunspora kaybettirir. Şu aşamada Samsunsporla ilgili olumlu bakmasa bile mutlaka bu fikri değişecektir. Takımın yöneticileri olumlu projelerle seçimden sonra giderlerse yardımcı olacağını düşünüyorum. Şu dönemde biraz anlayışla yaklaşmalıyız. Takımın yönetimi şu anda güven veriyor.Bu güveni Yusuf Ziyada görecek ve yapılan desteğin boşa gitmediğine kanaat ederek takıma kalıcı gelir sağlayacak projelere destek verecektir.
iyide arkadaşım her ortamda samsunspor adını duyduğunda cin çarpmışa dönen kendisi samsunsporun kendisi yzy  ye birşey yapmamıştır arkadaşlarımında yazdığı gibi asfalt yolsuzluğuda bu daca içinde asfalt dökmekten vaz mı geçti yzy  samsunspor da bu şehrin takımı kendisi samsunspor için şunları yapacağım dedide kim ona hayır yapamazsın dedi veya küstü bu takıma yine kendisi sahip çıkması gerekir  bu şehrin validen sonra gelen 2 ci adamı o sahip çıkmazsa kim sahip çıkar.

AntZ

Stada taraftar tepkisinden korktuğun için gelmiyorsan önce zeytin dalı uzatırsın, bir adım atarsın, bu takım için birşeyler yaparsın rahat rahat gelirsin. Biz aylardır bırakın adımı yalvarıyoruz, biz maraton koştuk nerdeyse, bir adım atılacaksa da Sn Yılmaz atmalı bu adımı bu saatten sonra.

Kalkıpta bana tepkiden çekiniyor onun için stada gelmiyor derseniz bende ya Sn Yılmaz yardım etmenin yollarını bilmediği gibi adım atmayı bilmiyor ya da Samsun'da oynanması düşünülen Türkiye Kupası finaline gelmek için zemin hazırlıyor diye düşünürüm, kimse de bana hadi canım yok artık diyemez.

ahk34

05 Mart 2009, 00:21:37 #288 Son düzenlenme: 05 Mart 2009, 00:33:21 samsuni
al birini vur ötekine...

ahk34

Alıntı yapılan: ahk34 - 05 Mart 2009, 00:21:37
al birini vur ötekine...

düşünce özgürlügü var bu ülkede :):):)
yazımın son karakteri değiştirilmiştir arkadaşlar ama ben içimden anıyorum ikisinide :):):)

mehmet yılmaz

İçinden anmaya devam et ;)
İçi seni yakar dışı hepimizi....

ahk34

Alıntı yapılan: samsuni - 05 Mart 2009, 00:55:40
İçinden anmaya devam et ;)
İçi seni yakar dışı hepimizi....

seni gür saçlı çelebi abime havale ediyorum abi bunu bilesin :):):)

Kadir ÇELEBİ

Dogru diyorsunuz empaty kuralım fakat düşmeden önceki dönemi geçtim 3 yıldır içi kan ağlayan Samsunspor taraftarına karşı Y.z.y empaty kurdumu acaba istese geçenlerdeki protesto isyan değil destek mitingine dönüşürdü halen yapabilir isterse bizlerde önce samimiyetine sonra icraatına bakarız gereken desteği verir arkasında dururuz yoksa daha çok küfür yer..

mehmet yılmaz

Arkadaşlar her şey bir tarafa, bu süreç Samsunspor taraftarının uzun süredir hiç olmadığı kadar etkili olduğu bir süreç oldu. Muhatap kabul edildik, cevaplar aldık. Sitemiz, derneğimiz ve bütün taraftar gruplarımızın el birliğiyle pek çok organizasyon yaptık. Daha iyileri de oalbilirdi belki ama yıllardır tepkisiz, suskun olan Samsunspor taraftarı bir kamuoyu oluşturmuştur. Eğer bugün Y.Ziya Yılmaz dışında tüm belediye başkan adaylarının gündeminde Samsunspor varsa, ömründe stada gitmemiş adaylar bile kongreye geliyorsa emin olun bunda hepimizin payı var.

Belki seçimin sonucunu değiştirecek kadar güçlü ve birlik ruhu içinde olamadık ama bir başlangıç oldu hiç değilse. Biz üstümüze düşeni yapmaya çalıştık, Allah nasip ederse devam da edeceğiz.

Bu anlamda şahsımı dışarıda bırakarak emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür etmek isterim.

Galiptir bu yolda mağlup!

Akyol

Kadir ÇELEBİ

Alıntı yapılan: samsuni - 05 Mart 2009, 01:14:10

Bende şahsını dışarıda bırakmadan emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür etmek isterim. :)  yüreğinde Samsunspor sevgisi taşıyan tüm arkadaşların katkısı olmuştur daha iyisini yapmak için birlik ruhunu yakaladığımızda bütün hayaller umutlar gerçekleşicektir ben kalpten inanıyorum.

Sioux

ismail uyanıka sahip çıkmayanlar bize niye sahip çıkmadılar diyormuş, işe bak. ismail başkan basbas bağırırken nerdeydin ey şara?

kayacan

Samsunspor taraftarlarının Yusuf Ziya ile ilgili tepkilerini anlıyorum.Ancak şehire genel profilden bakacak olursak anketlerde rekor seviyelerde oy alıyor. Demekki Samsunlunun önceliğinde Samsunspor yok. İyi bir siyasetçi olan Yusuf Ziya Yılmaz bu durumu çok iyi biliyor. Bu gerçeklik Samsunsporluların feryatlarına kulak tıkamasına neden oluyor. Böyle bir ortamda Yusuf Ziyaya baskı ile hiçbirşey yaptıramayız. Samsun kamuoyunu Samsunspora destek yönünde kısa sürede ayağa kaldıracak durumda da olmadığımıza göre ne yapabiliriz? Bu iş sempatik kanallardan halledilebilir. Birşekilde barış sağlanmalı. Şu aşamada bu olurmu?Bence olmaz seçim sonuçlanıp yeni kadrolar belli olunca Yusuf Ziya ile temasa geçilebilir.Tabiki milletvekilerininde desteği şart.Ben o kadar umutsuz değilim.

AntZ

Alıntı yapılan: kayacan - 05 Mart 2009, 02:21:38
Samsunspor taraftarlarının Yusuf Ziya ile ilgili tepkilerini anlıyorum.Ancak şehire genel profilden bakacak olursak anketlerde rekor seviyelerde oy alıyor. Demekki Samsunlunun önceliğinde Samsunspor yok. İyi bir siyasetçi olan Yusuf Ziya Yılmaz bu durumu çok iyi biliyor. Bu gerçeklik Samsunsporluların feryatlarına kulak tıkamasına neden oluyor. Böyle bir ortamda Yusuf Ziyaya baskı ile hiçbirşey yaptıramayız. Samsun kamuoyunu Samsunspora destek yönünde kısa sürede ayağa kaldıracak durumda da olmadığımıza göre ne yapabiliriz? Bu iş sempatik kanallardan halledilebilir. Birşekilde barış sağlanmalı. Şu aşamada bu olurmu?Bence olmaz seçim sonuçlanıp yeni kadrolar belli olunca Yusuf Ziya ile temasa geçilebilir.Tabiki milletvekilerininde desteği şart.Ben o kadar umutsuz değilim.

Kardeşim söylediklerinde doğruluk payı yok değil ama bu maça çıkmadan yenilgiyi kabullenmek gibi birşey, bizim ruhumuza aykırı :) Hem yenilgiyi kabullenmek hem de güçlünün yanında olmak...

Kazanır ya da kazanamaz en azından takıma sahip çıkanların yanında olup desteğimizi göstermek, bu takımı sevmenin, emek vermenin ya da vermemenin de karşılık gördüğünün bilinmesi adına önemli.

Kaldıki öyle bir dönemden geçiyoruz ki bu dönemde çok destek veren değil desteklemeyen daha değerli! Birileri kazansa bile Samsunspor u görmezden gelmesine rağmen eze eze kazanmamalı. Samsunspor luların etkisi hiç! olmamalı... Sonuçları Samsunspor taraftarı etkilemeli!

Sn Yılmaz kazansa bile ki öyle görünüyor bugün bu birlikteliği ortaya koyamazsak, tek güç olarak tepkimizi göstermezsek ilerde yol açacağı sorunları düşünemiyorum bile.

%60 la kazanmakla %40 la kazanmak arasında çok fark var. %40 la kazanmışsan ayağın her an kayabilir. Sonraki seçimlerde aday olmasan bile partinden bazı değerleri önemsemek, dikkate alman konusunda baskılar gelecek, aradaki farkın nedenleri bir oy için bile çok şey yapıldığı zamanda dikkate alınacaktır...

Kısacası;

cgr

Arkadaşlar her şey bir tarafa, bu süreç Samsunspor taraftarının uzun süredir hiç olmadığı kadar etkili olduğu bir süreç oldu. Muhatap kabul edildik, cevaplar aldık. Sitemiz, derneğimiz ve bütün taraftar gruplarımızın el birliğiyle pek çok organizasyon yaptık. Daha iyileri de oalbilirdi belki ama yıllardır tepkisiz, suskun olan Samsunspor taraftarı bir kamuoyu oluşturmuştur. Eğer bugün Y.Ziya Yılmaz dışında tüm belediye başkan adaylarının gündeminde Samsunspor varsa, ömründe stada gitmemiş adaylar bile kongreye geliyorsa emin olun bunda hepimizin payı var.

Belki seçimin sonucunu değiştirecek kadar güçlü ve birlik ruhu içinde olamadık ama bir başlangıç oldu hiç değilse. Biz üstümüze düşeni yapmaya çalıştık, Allah nasip ederse devam da edeceğiz.

Bu anlamda şahsımı dışarıda bırakarak emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür etmek isterim.

imzamı diRekt atarım bu laflaRın altına...