Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

Ned Stark

Yukarıda ki haberleri görünce dudağım uçukladı resmen , nasıl bir teorisyenlik dir arkadaş bu iki olayı bağdaştır dınız ... hayret bir şey

Sadece Samsunspor

Ordu belediyesi kruvaziyer limani yapmaya baslamis. Bizim yeni baskan mustafa demirde korumasini belediyeye almis esinide basin danismani yapmis. Yillardir su adamlardan kurtulamayan tek sehir biziz. Tebrikler

tactician

22 Temmuz 2019, 07:54:38 #47567 Son düzenlenme: 22 Temmuz 2019, 11:54:41 tactician
Bugün yarın Yalçın'ın da katılımı ile kadro şekillenmiş olacak. İlk kamp sonrasında da gönderilecek 3-4 kişi ile yollar ayrılıp bir sadeleştirme yapılır. Hoca basın toplatısında da deklare etti, genelde tek çapalı 4-1-4-1 gibi bir formasyonu benimsiyor. Oyunu üçüncü bölgeye atmayı ve orada oynamayı seven bir hoca. Bu taktik formasyon gereği oyuncu alternatiflerimizi ve muhtemel 11 oyuncularını tahmin etmeye çalışacağım.

Stoperlerimiz; Ercan, Erkam, Aytaç, Nuri, Yalçın şeklinde beşlendi. Bunların arasından Nuri'nin takımdan ayrılmasını bekleyebiliriz. Kalan isimlerden de Yalçın kesinlikle sol ayaklı tek stoper olarak kesin oynar ama son forma için hemen hemen 3 isim de aynı şansa sahip görünüyor. Takımdaki en önemli kavga bu forma için olacak gibi görünüyor. Şahsi fikrim oynamaya en yakın isim Erkam.

Sağ bek için Caner Arıcı, hocanın yoğun ısrarları ile alınmış; bu nedenle öncelik o isimde olacak. Kartal alternatif olarak bekleyecek.

Sol bek olarak, yeni transfer Gökhan Meral olası isim ama Canberk de formayı alabilir. Aralarında dağlar kadar fark yok.

Orta sahadaki tek çapa şu anda Ferhat. Okan Dernek alternatifi olur.

Hucumcu orta saha bloğu teknik kapasitesi iyi, top taşıma özelliği olan oyunculardan tercih edilir. Buradaki liste şu şekilde:
Merkezde; Oğuz, İlyas, Samet Hakan, Bünyamin, Yılmaz Özeren. Samet Hakan ve Bünyamin gider sanıyorum. Kalan isimlerden de ilk bakışta Oğuz yedek kalır ve Yılmaz-İlyas ikilisi merkez ikili olur diye tahmin ediyorum.
Açık oyuncuları olarak eldeki alternatiflerimiz; Samet Asatekin, Ramazan, Onur, Guido, Enes ve hatta oyun şekline göre Bahattin. Tahminim Onur gider. Biz çizgide Guido diğerinde de Samet oynar.

En önde tek pivot santraforlu oynadığımız durumlarda, hiç şüphesiz Atabey oynar. 4-4-2 ye dönersek önde büyük ihtimalle Atabey'in yanına Ahmethan yazılır. Bu formasyona dönüş durumunda Ferhat ve Yılmaz merkezi olur; Kubilay ya çizgiye atılır ya da yedek bekler. Ama hocanın önceliği ona sahada bir yer bulmaya çalışmak olacaktır.

Özetlemek gerekirse; gitmesini beklediğim isimler; Nuri, Samet Hakan, Bünyamin, Beşir ve Onur. Bu durumda takımda kaleciler dahil 23 kişilik bir kadro oluşuyor.
4-1-4-1 formasyonunda beklediğim 11 :
Furkan
Caner-Erkam-Yalçın-Gökhan
Ferhat
Guido - Yılmaz - İlyas - Samet
Atabey

4-4-2 formasyonunda beklediğim 11 ise:
Furkan
Caner-Erkam-Yalçın-Gökhan
Guido - Ferhat - Yılmaz - İlyas
Atabey - Ahmethan

maço

22 Temmuz 2019, 10:48:24 #47568 Son düzenlenme: 22 Temmuz 2019, 14:42:45 maço
@tactician
Genel olarak yorumlarına katılıyorum.
Ancak sağ stoperde bence birinci tercih olarak Aytaç Suluyu tercih edecek hoca.
Erkamı sol stoperde yalçına yedekleyecektir diye düşünüyorum.

s_uzunkaya

3 - 2 - 3 - 2

FURKAN

CANER                  ERCAN               YALÇIN

FERHAT            OKAN

GUİDO               İLYAS                  RAMAZAN

ATABEY         AHMETHAN

ORTA SAĞADA DİNAMO FERHAT VE OKAN, DEFANS OFANS DESTEKLERİYLE TAKIMIN KİLİT İSİMLERİ OLABİLİRLER..

Sadece Samsunspor

Bu sene hoca Aytac i 11 oynatabilir hocada alman kokenli oldugu icin oyuncuyu pozitif sekilde oynatabilir. Sosyal medyada da tamipteyim aytaci surekli calisiyor

Shane_Falco

Alıntı yapılan: s_uzunkaya - 22 Temmuz 2019, 11:26:23

3 - 2 - 3 - 2

FURKAN

CANER                  ERCAN               YALÇIN

FERHAT            OKAN

GUİDO               İLYAS                  RAMAZAN

ATABEY         AHMETHAN

ORTA SAĞADA DİNAMO FERHAT VE OKAN, DEFANS OFANS DESTEKLERİYLE TAKIMIN KİLİT İSİMLERİ OLABİLİRLER..

Hocanın benimsediği oyun tarzı daima 4'lü defans olmuştur. Hiç bir takımında bu yapıdan vazgeçmedi.

Orta saha ve ileri uç dizilişi değişebilir ama şu yukarıda yazan kadro dizilimine imkan vermiyorum.

Açıkcası bende Aytaç'ın bu sene oynayacağını düşünüyorum. Sezona Aytaç - Yalçın tandemi ile başlarız.

buraks

Fikstür çekimi ne zaman çekilecek haberiniz var mı

Ned Stark

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 22 Temmuz 2019, 12:45:03
Hocanın benimsediği oyun tarzı daima 4'lü defans olmuştur. Hiç bir takımında bu yapıdan vazgeçmedi.

Orta saha ve ileri uç dizilişi değişebilir ama şu yukarıda yazan kadro dizilimine imkan vermiyorum.

Açıkcası bende Aytaç'ın bu sene oynayacağını düşünüyorum. Sezona Aytaç - Yalçın tandemi ile başlarız.

hoca 4 4 2 oynar
kanatları etkin bir takım istiyor , sağ ve sol defansı her maç 5-10 isabetli orta yapmazsa işi zor hocanın gözünde ...

Stoper

Alıntı yapılan: buraks - 22 Temmuz 2019, 14:44:28
Fikstür çekimi ne zaman çekilecek haberiniz var mı

Bu hafta içi çekilmesi bekleniyor.

eprianu

Anlamaya çalışıyorum ama olmuyor. Bu tarz haberlerin amacı ne olabilir, içimizden biri çözebildi mi?
Bu adam işe geri alınsın diye kulüp resmi siteden açıklama yaptı ya, yanarım da ona yanarım.

Artık bunların iyi niyetli olmadıklarını ve bu tarz hareketleri kasti yaptıklarını düşünüyorum. Başka bir izahı yok çünkü.

Sol Açık

Harbiden komikler. Hayatta bir şey yapınca, "artık oldum ben" deme hali çok yaygın memlekette! Özellikle de yerel ölçeklerde.
Eleman gazeteci olduğunu sanıyor demek ki! Yani bilgiyi sorduğunda, yetkili kişinin ona vermesi gerektiğini bekliyor, çünkü o bir gazeteci. Yoksa gazetecilik o bilgiyi bir şekilde edinme sanatı değilmiş gibi!!!

ugrass

23 Temmuz 2019, 12:58:07 #47577 Son düzenlenme: 23 Temmuz 2019, 17:06:05 ugrass
Niyet gerçekten çok önemli, alıp veremediğin ve ya bu karın ağrın neden? Neye kime hizmet ediyorsun, işinden oldun hala akıllanmadın mı?

Bende çoğunda dikkat ettim, Samsunspor arması var dosyanın köşesinde onu göstermek içindir diye düşünüyordum. :)

Sadece Samsunspor

Bırakın şunları ya yüz vermeyin eriyip gidecek hepsi yakın zaman. Artık kimse Samsunsporun ipini çekemiyor Samsunspor birilerinin ipi çekiyor

evolution55

Samsunspor basket ile ilgili gelişmelerin olduğu yazıyor. Bilgi sahibi olan var mıdır?