TFF 2.LİG 16.HAFTA - SAMSUNSPOR'umuz - Manisaspor

Başlatan ata55, 03 Aralık 2018, 10:37:18

« önceki - sonraki »

evolution55

kubilay da attı 4-0  8)

sarıyer 90 da attı 3-3

Raqua55

55.hakan

Bu Kubilay ı oyunda tutma sevdası nereden geliyor. Gol attı ama çok kötüydü bugün Kubilay.

ata55

işte özlediğimiz skor. 4-0 iyi oldu.
2-0 kimseyi mutlu etmezdi.
sarıyer takılmış. bu da süper oldu. maç fazlasıyla lideriz. haftaya sakaryayı yenersek, ilk devrenin lideriyiz.

Lusage

Bunların alayını ıslak sopayla doveceksin. Bu kadar bencil, bu kadar laubali olunmaz.. Haftaya bu benciller yüzünden Sakarya'da yeniliriz. Yeter artık. Bir Allah'ın kulu çıksın şunları uyarsın.

_SoN_

Alıntı yapılan: Lusage - 08 Aralık 2018, 15:38:31
Bunların alayını ıslak sopayla doveceksin. Bu kadar bencil, bu kadar laubali olunmaz.. Haftaya bu benciller yüzünden Sakarya'da yeniliriz. Yeter artık. Bir Allah'ın kulu çıksın şunları uyarsın.

Sonuna kadar katılıyorum, biri ikisi değil,sanki bir bulaşıcı hastalık gibi gibi, bencil lavbali oynama takıma yayılıyor, buna dur demedğimiz sürece güçlü takımlara karşı galip gelmemiz çok ama çok zor. Skora aldanmayıp gerekli önlemi alması lazım hocanın yeter artık.

Sol Açık

Gerçekten çok çok zayıf bir takıma karşı oynadık. Bu rakibi Gaziantep'e benzeterek anlatmak bile yanlış olur, Gaziantep bir takımdı, üzgünüm ama Manisa değil. İlk yarı gömülü bir savunma yapmaya kalktılar ki bizim takıma karşı denenmemesi gereken bir yöntem. İkinci yarı savunmayı biraz daha önde kurmaya kalktılar, ama onda da yan hakemin desteğine rağmen kötüydüler. Hücum planları da yoktu. Gerçekten çok zayıf bir takım.

İlk 7 dakikada 5, ilk 12 dakikada 6 net gol pozisyonu bulduk (uzaktan şutlar, duran toplar vs dışında). Rahat yeneceğimiz hemen belli oldu, ama yine de gol Erhan Şentürk'ün bireysel becerisi ile geldi. Ortasahada aldığı topla dikine gitti ve Bahattin ile verkaçı gol yaptı. Erhan net şekilde iyi oynuyor. Hem gole yönelik, hem bitirici, hem de takımını da oynatabilen bir forvet. Çok kötü başlamıştı ama şu anda kesinlikle ısrar edilmeli.

Savaş ve Oğuz takımın kilit oyuncuları. Savaş bir defansif ortasaha oyuncusu gibi değil, 2 defansif ortasaha oyuncusu gibi oynuyor. İnanılmaz bir enerji ve sertlikle oynuyor. Eksiği ise oyun kurulumuna neredeyse hiç katkısının olmaması. Oğuz biraz Savaş'a yardım ederken, neredeyse tüm dikine veya etkili çapraz pasları atıyor. Bu ikili tek tek belki yetersiz kalacakken, bir arada iyi bir ikililer. Ancak alternatifleri yok. Devre arasında mutlaka bu bölgeye transfer gerekli.

2 oyuncuya özel olarak dikkat çekmek istiyorum. Bu oyuncular Muhammet ve Kubilay.

Bu 2 oyuncunun benzer özellikleri var. İkisi de genç sayılabilecek ve gelişmeleri durumunda önemli oyuncular olacaklar. Muhammet özellikle fiziksel olarak çok kuvvetli. Kubilay ise doğrudan sonuca etki edebilecek özellikleri ile öne çıkıyor; şutları ve adam eksiltmesi önemli.
Muhammet'in eksiği bitiricilikte ve takım oyunu oynamamasında. 21 yaşında gelişebilir.
Kubilay'ın eksiği de takım oyunu oynamamak. 24 yaşında, ikna olursa gelişebilir.
Kişilik olarak Muhammet bizden uzak olsun, Kubilay ise başarılı olsun istiyorum, ama bence her ikisi de daha üst düzeye çıkamayacak gibiler.

Bu benzetmeyi tepki çekme olasılığını da gözeterek özellikle yaptım! Kubilay'ın takıma çok katkı verdiği fikri var ama bunu rakamlara yansıttığımızda ben aynı şeyi görmüyorum. Kubilay 15 maçta 1205 dakika oynamış, yani 1 maçta (4.hafta) oynamadı kalan 15 maçta ortalama 80 dakika oynamış. Tahminime göre (ki kimse itiraz etmeyecektir) sezon başından beri 100'ün üzerinde şut atmıştır (kaleye ulaşmadan bloke edilenler dahil). Toplam 3 gol ve 3 asisti var. İlk golü 2.hafta, ikinci golü 14.hafta ve üçüncüsü 16.hafta. Asistleri ise (tamamı) 5.hafta. Yani 5.haftada (ki 4'ünde oynadı) 1 gol+3 asist oynarken, geçen 11 haftada 2 gol attı.
Özetle, çok iyi şut atan ama muhtemelen ligin en düşük yüzdeli şutörü! Ortasaha oyuncusu ama 1 maç dışında asisti yok! Yetenekli bir oyuncu ama bu şekilde yükselemeyecek. 13 maçta toplam 608 dakika süre alan (Kubilay'ın yarısı kadar) ve 1 gol 3 asist ile oynayan İrfan'ı artık as oyuncu olarak düşünmek gerek.

Sol Açık

Alıntı yapılan: Raqua55 - 08 Aralık 2018, 15:27:05
Sariyer bir sekilde kaybetmiyor

Sarıyer net şekilde düşüşte ve düşmeye de devam edecek. İlk 11 maçta 3 beraberliği vardı, son 4 maçta (ki 3'ü içerideydi) ise 2 beraberlik ve 1 yenilgi aldı:

Sarıyer 1-1 Samsunspor
Keçiörengücü 3-0 Sarıyer
Sarıyer 1-0 Niğde
Sarıyer 3-3 Hacettepe

evolution55

Sametin de 6 golü oldu.. sessiz sessiz geliyor  ::)

maço

Asist yapana ödül verilsin .
Başka türlü bu bencillik engelleyemeyecek.

jean

Stoper

Sakarya maçı öncesi test karşılaması oldu.
Tebrikler.

Karabudun

Bana göre bizim açımızdan maçın özeti: zayıf rakip, ortalama futbol, güzel skor.  Takımın hâlâ potansiyelini ortaya koyamadığını, mevcut olandan çok daha iyi oynayabileceğini düşünüyorum. Umarım bu maç bir eşik olur ve eşiğin ötesine ilk adımı Sakarya maçı ile atarız.

Raqua55

Alıntı yapılan: Sol Açık - 08 Aralık 2018, 15:56:47
Sarıyer net şekilde düşüşte ve düşmeye de devam edecek. İlk 11 maçta 3 beraberliği vardı, son 4 maçta (ki 3'ü içerideydi) ise 2 beraberlik ve 1 yenilgi aldı:

Sarıyer 1-1 Samsunspor
Keçiörengücü 3-0 Sarıyer
Alıntı yapılan: Sol Açık - 08 Aralık 2018, 15:56:47

Sarıyer 1-1 Samsunspor
Keçiörengücü 3-0 Sarıyer
Sarıyer 1-0 Niğde
Sarıyer 3-3 Hacettepe

Sarıyer 1-0 Niğde
Sarıyer 3-3 Hacettepe

Umuyorum Boyle devam Eder. Bizim yaptigimiz 2 hata Sariyer ve gumushane maclari ilk yariyi lider bitirmemize Engel olabilir. Tabi 2 devre takviyelerle bunlari telafi edicez.

emre

Rakip o kadar kötüydü ki sürprize kapalı bir maçtı. 4-0 link güzel bir skor var ama skorun hakkını verecek takimdaslik yok. Gümbür gümbür gelemiyoruz. Tam bir takım görüntüsü veremediğimiz için iyi anlamda da kötü anlamda da -ki genelde olumsuz anlamda oluyor- her an her şeyi yapabiliriz.