Football Manager 2012

Başlatan Lusage, 15 Ağustos 2011, 18:01:31

« önceki - sonraki »

Lusage

Alıntı yapılan: hacettepeli - 27 Ağustos 2011, 00:57:27ayrıca takımı araştıran lusage var galiba sitede turksportalda görmüştüm kendisini.

:evet: :evet:

hacettepeli

Alıntı yapılan: Lusage - 27 Ağustos 2011, 03:48:06
Bu seride finans daha iyi olacak. Resmi açıklamada geçen 6 milyon lira yi şefe bildirdim. Ya hepsi geçecek yada transferlere haracanan miktar düştüğünde geride kalan miktar geçecek. Ama şu kesin. Underwriter Sugardaddy olduk. Yani takım mali açıdan battıkça başkan cebinden kulübe para aktaracak. :)
Çok şugar hareketler bunlar  :D sevindim öyleyse serbest transfer kovalamaktan gına geldik artık paramızla oyuncu almanın zevkine varalım istiyorum bilgi için teşekkür ederim. Oyuncu özelliklerinde de katkınız ve fikriniz  oluyor mu oyun içerisinde?

Lusage

Alıntı yapılan: hacettepeli - 28 Ağustos 2011, 01:57:07
Çok şugar hareketler bunlar  :D sevindim öyleyse serbest transfer kovalamaktan gına geldik artık paramızla oyuncu almanın zevkine varalım istiyorum bilgi için teşekkür ederim.

Şunuda söyleyeyim ki çok fazla bir beklenti içine sizleri sokmayayım. 2009/2010 sezonunu Şampiyon olarak tamamlayan Bursaspor'un FM 2011 de ki transfer bütçesi "Allow First Windows Transfer Budgets" işaretlendiğinde 1.400.000 $.  :-[ Paramızla transfer yapacağız muhtemelen. Ama çok büyük beklentiler içerisine girmeyin derim   .:.:.

Alıntı yapılan: hacettepeli - 28 Ağustos 2011, 01:57:07Oyuncu özelliklerinde de katkınız ve fikriniz  oluyor mu oyun içerisinde?

Oyuncu özelliklerini direkt olarak ben giriyorum. Daha sonra Şeflerin kontrolünden geçiyor. Herhangi bir aksilik yok ise aynen oyuna aktarılıyor. Örnek vermek gerekir ise bu sezon ilk etapta Kemal Tokak'ın  Current Ability'sini 101 den 117 çıkarttım. Ancak 2. Etapta CA sı şefler tarafından 115'e düşürülmüş. 2 birim çok önemli bir fark yaratmayacağından tekrar üzerinde oynama yapmadım. Zaten Potantial Abilitiy'si 140 olduğundan iyi bir antrenman programı ile Milli Takıma kadar yükseliyor.

Current Ability (CA), yani mevcut yetenek, oyuncunun su andaki yetenegini belirtir. 

Potential Ability (PA), potansiyel yetenek, oyuncunun ileride (her turlu sans yagver giderse) ulasabilecegi yetenek seviyesini belirler.  Hem CA hem de PA'ya 200 uzerinden puan verilir.

babasamsunlu

ben erkutdem 55 yaması arıyorum ama bulamıyorum..
bu adamın yamasını bulan varsa link verebilirmi  ;) ;) :kanka: :kanka:

hacettepeli

Lusage iyimiş ya bilgiler güzel. cm 01-02 den beri oynuyorum ben hastasıyım bütün serileri tek tek oynadım kaçırmadan. Hala daha çok oynarım 2011'i. Kemal'in pa'sı çok da iyi değilmiş yine de 150 olabilirmiş bence ama Türklerin arasında ortalama üstünde. çıkacak oyunda en iyi oyuncularımız hangileri olacak Kemal haricinde?

Lusage

Alıntı yapılan: hacettepeli - 29 Ağustos 2011, 00:50:42
Lusage iyimiş ya bilgiler güzel. cm 01-02 den beri oynuyorum ben hastasıyım bütün serileri tek tek oynadım kaçırmadan. Hala daha çok oynarım 2011'i. Kemal'in pa'sı çok da iyi değilmiş yine de 150 olabilirmiş bence ama Türklerin arasında ortalama üstünde. çıkacak oyunda en iyi oyuncularımız hangileri olacak Kemal haricinde?

Kemal'in PA sı'nı 150 ye çıkartmam imkansız. Ama yukarılara çekmem sadece Kemal'in elinde. İyi bir performans ile 120-130 aralığında olacaktır.

En iyi oyunculara gelince.

Geçen sezondan kalanlar içinde sırayla

1 - Kemal Tokak > 115
2 - Hakan Bayraktar > 110
3 - Ahmet Şahin > 110
4 - Simon Zenke > 110
5 - Murat Yıldırım > 107
6 - Ufuk Bayraktar > 106
7 - Adem Alkaşi > 104
8 - Dilaver Güçlü > 104

Yeni Transferlerde

1 - Andre Bahia > 130
2 - Selim Teber  > 128
3 - Alvaro Dominguez > 121
4 - Valdomiro > 115
5 - Pal Lazar > 110
6 - Burak Çalık >107
.
.

Tabi Transferler de eksiklikler var. Resmi ( TFF ) tarafından doğrulanmayan transferler geçmedi henüz. Örneğin; Yenal ve Ehiosun.

hacettepeli

29 Ağustos 2011, 10:04:32 #21 Son düzenlenme: 29 Ağustos 2011, 10:07:34 hacettepeli
murat yıldırım'ın özellikleri pek iyi olmuyordu. dribling pas ve yaratıcılığı düşüktü. hakan bayraktar'ın da az yükseltilmesi lazım.
elin ülkesinde böyle tecrübeli adamları 34-35 yaşındakiler süper yapıyorlar hem mental hem teknik özellik olarak, özellikle fiziksel haricinde hakan'ın da bence böyle olması gerek. sence de öyle değil mi Lusage ;) kemal'in markajı ve top kapması 16 olmalı . ama kafa vuruşu çok güçlü değil 14-15 olabilir. :) Zenke'de geçen sene o kadar gol attı bitiriciliği 1-2 puan yükselmiştir sanırım. ben çok soru sorarım konu fm olunca kusura bakma :)

Lusage

Alıntı yapılan: hacettepeli - 29 Ağustos 2011, 10:04:32
murat yıldırım'ın özellikleri pek iyi olmuyordu. dribling pas ve yaratıcılığı düşüktü.

Murat aslında FM 11'e başlarken daha iyiydi. Ama düşen performansı nedeniyle böyle oldu. Geçen sezon da kendisinden bir ışık göremediğim için daha da düşürmem gerekiyordu. Ama Süper Ligde nasıl oynayacağını görmeden üzerinde bir oynama yapmamaya karar verdim. Biraz izleyeceğim. 3. Etapta elden geçirmeyi planlıyorum.

Alıntı yapılan: hacettepeli - 29 Ağustos 2011, 10:04:32hakan bayraktar'ın da az yükseltilmesi lazım.
elin ülkesinde böyle tecrübeli adamları 34-35 yaşındakiler süper yapıyorlar hem mental hem teknik özellik olarak, özellikle fiziksel haricinde hakan'ın da bence böyle olması gerek. sence de öyle değil mi Lusage ;)

Bence şuan için yeterli seviyede. Daha iyi olmalı mı? Evet. Ancak en sonda paylaşacağım duruma takılıyorum. O sebeple bazı oyuncuların CA sını yükseltemiyorum.

Alıntı yapılan: hacettepeli - 29 Ağustos 2011, 10:04:32kemal'in markajı ve top kapması 16 olmalı . ama kafa vuruşu çok güçlü değil 14-15 olabilir. :)

Kemal Heading - Marking - Tackling de 14 ile oyuna başlayacak. Daha önce söylediğim gibi 14'ün üstüne en azından FM 13'e kadar çıkmayı planlamıyorum. CA Yükselmelerinde daha çok Mental özellikler üzerinde durmayı düşünüyorum.

Alıntı yapılan: hacettepeli - 29 Ağustos 2011, 10:04:32
Zenke'de geçen sene o kadar gol attı bitiriciliği 1-2 puan yükselmiştir sanırım. ben çok soru sorarım konu fm olunca kusura bakma :)

Finishing 2 puan yükseldi ama Zenke için çok büyük beklentiler içerisine girmeyin derim.  :D

Gelelim en can alıcı noktaya. Takımın ilk 16 oyuncusunun şeflerin belirlediği belli bir CA ortalamasında olması gerekiyor. Geçen sezon yedek kulübemizin de yetersiz olması sebebiyle bu değerin altındaydık ve rahat hareket edebiliyordum. Ancak şu anda hem bu ortalama belirlenmedi bende hem de oyuncuları Süper Ligde ne yapacağını görmeden elimi biraz cimri tutuyorum.  ;)

Jnr.Serkan

Taraftar ortalaması kötü.ligde 5-6 bine oynuyoruz oyunda.en kötü 10bin olması gerekiyor.Normali bu çünkü.Ayrıca Efsane futbolculara Timofte,Celil ve Emin Kar eklense çok şık dururdu

Lusage

Alıntı yapılan: Jnr.Serkan - 29 Ağustos 2011, 19:00:47
Taraftar ortalaması kötü.ligde 5-6 bine oynuyoruz oyunda.en kötü 10bin olması gerekiyor. Normali bu çünkü.

Taraftar sayısını aslında yükseltmiştik. Sonra ne oldu bilmiyorum tekrar düşmüş. 2. Etap bittiği için her hangi bir şey yapamam şuan ancak 3. Etap ta yapılacaklar listesine aldım.

Alıntı yapılan: Jnr.Serkan - 29 Ağustos 2011, 19:00:47Ayrıca Efsane futbolculara Timofte,Celil ve Emin Kar eklense çok şık dururdu

O halde şöyle yapayım.

Futbol Şehitlerimiz :

Nuri Asan, Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç

ve kazadan sonra futbolu bırakan Emin Kar ile Erol Dinler'i bir kenara ayıralım. Onları ben eklettireceğim.

Diğer futbolcular için ise tartışabiliriz.

Mesela bence Daniel Timofte yi ekleyebiliriz.

**KaR6**

@Lusage

kardeşim, senin işin de zor hee, herkes fm ustası, kimseyi memnun edemezsin  :)

şu stad işini de hallediver elin değmişken, oyuna kalsa 2025 te anca yeniliyolar, denedim ordan biliyorum  :)

Lusage

Alıntı yapılan: **KaR6** - 29 Ağustos 2011, 22:08:24
@Lusage

kardeşim, senin işin de zor hee, herkes fm ustası, kimseyi memnun edemezsin  :)

Memnun edemeyeceğim kesin :)

Şefin dediği gibi; "İyi oyuncu araştırması, bir oyuncunun iyi yönlerini abartmakla değil, zayıf yönlerini doğru tespit etmekle ortaya çıkar." Bende ikinci seçenekte olabilmek adına çabalıyorum.

Alıntı yapılan: **KaR6** - 29 Ağustos 2011, 22:08:24
şu stad işini de hallediver elin değmişken, oyuna kalsa 2025 te anca yeniliyolar, denedim ordan biliyorum  :)

Stad işini şefle görüşüyorum şu anda. Ayar çekeceğiz. Ama istediğimiz seviyede olur mu bilmiyorum :) 2025'e gelmeden önce bana stad yapmışlardı. 2015 civarı :)

hacettepeli

kemal'in cesaret özelliğini iyi yapmak lazım her yere atlıyor adam. çalışma oranı ve bazı mental özellikler yükselmeli . geçen senenin en parlaklarından olduğu için en çok onda düzeltme olur beklentisindeyim. abartmaya ben de karşıyım. ahmet şahin de biraz yetenek olarak yükseltilmeli diye düşünüyorum geçen sene çok az gol yedi çünkü. performansa göre tabi düşürmeler olacaktır hak veriyorum sana Lusage. 

hacettepeli

bance ile ekigho'nun özellikleri nasıl olacak merak etmeye başladım gençlerbirliği maçından sonra :)

hacettepeli

editörden baktım şimdi 2011'de bance mükemmel diyebilirim. bitiricilik 15 kafa vuruşu 17 hızı da 17. fiziksel özellikleri de çok iyi, ayrıca CA'sı 138 PA'sı 145. 2012 çıksın favori forvetimiz olacak. ekigho'yu sadece isim olarak yapmışlar hiçbir özelliğini puanlamamışlar sıfır özellikleri. ilk defa 2012 de özellikleri belirlenecek inşallah iyi olur.