Samsunspor'un kötü günleri !!

Başlatan YaşarDoğu, 17 Ağustos 2009, 10:29:18

« önceki - sonraki »

YaşarDoğu

17 Ağustos 2009, 10:29:18 Son düzenlenme: 18 Ağustos 2009, 00:52:24 YaþarDoðu
AlıntıSamsunspor'un kötü günleri  

Hem de kendisini izleyen zevat ve Samsunspor taraftarlarını 'ti'ye alarak. 

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın "Kriz" diyenin ağzını "Kriz miriz yok" diye kapattığını hatırlamayan yoktur. Sonunda Yardımcısı Bakan Babacan Konya'da yaptığı konuşmada  "Türkiye'de kriz olduğunu" resmen açıkladı.
Bizim kriz var dediğimizde bıyık altından gülen aklı evveller de "Vay canına kriz varmış" demeye başladı.
Biz Samsunspor konusunda da "moraller bozulmasın ancak Samsunspor iyi değil iyi yönetilmiyor" dediğimizde kızanlar oluyordu, Samsunspor'lu olmamakla suçluyorlardı bizi.
Sonunda "Samsunspor'un kötü günler yaşadığını" hem de Kulüp Başkanı Hakkı Tomaç'ın gözünün içine baka baka bir sunucu söyleyiverdi.
Hem de kendisini izleyen zevat ve Samsunspor taraftarlarını 'ti'ye alarak.
Samsunspor yeni sezona, hafta sonu Cumartesi günü akşamı düzenlenen açılış töreninin ardından Kayseri Erciyesspor ile oynadığı hazırlık karşılaşmasıyla girdi.
Açılış töreninde,  ses sanatçısı Safiye Soyman'ın birlikte yaşadığı Faik Öztürk sunuculuk yaptı. Elinde Samsunspor bayrağı, boynunda Samsunspor atkısıyla az sayıda taraftarın önüne çıkan Faik Bey, programını tamamlayan ses sanatçısı İzel sahneden inmeden, sözüm ona bir espri yaptı.
Elinde birkaç çiçek İzel'in yanına gelen Faik Bey, "Samsunspor'un maddi imkanları yok, bu kadar çiçek verdiler. İnşallah 'Paralanır' da  bundan sonra çiçekler büyür. Samsunspor'u yalnız bırakmak yok Kötü günler geçecek.." deyiverdi.

Faik Bey bu sözüm ona espriyi yaparken Şeref Tribünü'ndeki yerinde oturan Samsunspor Kulübü Başkanı Hakkı Tomaç'ın ezilip büzüldüğünü hisseder gibi oldum.
İş adamı Galip Asal'ın sahibi olduğu Errea tarafından Samsun'a getirildiği söylenen sanatçılara, maddi durumunun kötü olması nedeniyle, bir demet çiçek verememekle adeta suçlanan Samsunspor, sezon açılışını adeta havai fişek gösterisi altında gerçekleştirdi.
Samsunspor'un sezon açılışı sonrasında Errea tarafından kırmızı - siyah- beyazlı takımın bu sezon giyeceği formalar, eşofmanlar bir defileyle mankenler tarafından Samsunspor taraftarlarına tanıtıldı.
Açılışa Bakan Mustafa Demir ve dolayısıyla Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ve bazı milletvekilleri geç katıldı.
Zamanında gelenler ise  AKP Samsun Milletvekilleri Cemal Yılmaz Demir ve Ahmet Yeni oldular.
CHP milletvekilleri Prof. Dr. Haluk Koç, Suat Binici ve MHP milletvekili Prof. Dr. Osman Çakır ise Samsunspor'un açılışında yoktular.
Samsun'daki belediye başkanları mı?
Samsunspor ile ne ilgileri var ki, neden gelsinler değil mi?

Gelelim geceye damgasını vuran iki olaya.
Birincisi, Cumartesi günü Samsun'da olmasına rağmen, bir hafta bu açılışa katılacağı gazete reklamlarıyla taraftara duyurulmasına rağmen, ilden ayrılarak giden Spor'dan Sorumlu Devlet Bakanı Sayın Faruk Özak'ın, "kutlama telgrafının okunması sırasında" Maraton tribünü taraftarı tarafından yuhalanmasıydı.
İkincisi ise daha da vahimdi.
Aynı taraftar bu kez Samsunspor Kulübü Genel Sekreteri Tahsin Kosif için "İstifa" diye bağırıyordu, hem de sezon açılışında.

(İsmail Başaran)

Samsunun CHP li  ve MHP li milletvekilleri ancak  Vatan-Millet-Sakarya denilince yerlerinden hortluyorlar.Ama bilmiyolarki bizim Vatan-Millet-Sakarya mız SAMSUNSPORDUR.

Aralarının çok iyi oldugunu söyeleyn  Jilet Hakkı Bey e sormak lazım  nerdeydi YZY diye?
Alt kademe başkanları nerdeydi?Sivil yoplum örgütleri başkanları hakeza...
Çok merak ediyorum STO başkanı varmıydı açılışta?Varsa kesin otobüsle gelmiştir stada.

Tahsin Kosif hangi yüzle taraftar beklediğimiz ilgiyi göstermedi diyosun ?Sen taraftarın beklentisini karşılayabildin mi?taraftarı sezon açılışında iskenderle ile karşılamak varken kuru ekmek zeytine mahkum ediyosun.Gecen seneki bir deplasmanda 2 milyon kaynak hazır diyen sen değil miydin?Parayı kullanmıyorsan sende Hakkı Tomaç a güvenmiyorsun demektir.

Sezon açılışı benim açımdan buruk geçti, bu kadar ilgisizlik beklemiyordum.

Ve son olarak ta  stadda forma satışı yapan satıcı için alınmayan önleme ;

Organizasyon yapıyorsan önlemini alıcaksın! Sen orda errea defilesi yap , tribünde  forma satsınlar...Hata kimde ?

Akyol

Abi senin düşüncelerine katılmamak elde değil hepimiz aynı şeyleri hissediyoruz, düşünüyoruz. Fakat şu formacı hakkında ki yönetim kaynaklı eleştiriye pek katılamıyorum! Sebebine gelince şahit olduğum bir olay vardı içeri girerken adamın biri almış hanımını,kızını,oğlunu maça gelmiş kapıda bizim süper polislerimiz! hooop birader nereye öyle ver bakayım o çakmağı sen! gibi argolar argosu bir yaklaşımla adamın elinden gümüş renkli iyi bir şeye benzeyen çakmağını aldılar. Şimdi bu polisler bilmiyorlar mıydı bugün sezon açılışı ve içerde forma defilesi var adam poşetlerle içeri giriyor içinde formalar! Başka bir boyut ya o poşetin içinde bomba olsaydı, silah olsaydı bunun vebalini hangisi çekecekti? Yönetim suçlu bu konuda tamam ama hırsızın hiç mi suçu yok?

red_white

maratonda gayfb formalı bir çocuğu getiren kişinin.............. yazıklar olsun görüpte ses çıkarmayanlara

YaşarDoğu

Polislerin staddaki görevleri bitmiştir.Artık stadlarda özel güvenlik elemanları koyulmaktadır.Federasyon bunla ilgili kararlarını açıklamıştır.Polis in zaten mantalite olarak kafası bu işlerle pek uygun değil.Satıcı ya bende bişi demiyorum.Ama göz göre de bu yapılmaz ki !

Her konuda çok entersan işler dönüyor Samsunumda, Samsunsporumda ,  
İçine girdikçede bazı şeylerin, kafam almıyor.Mide diye bişey kalmadı zaten. :(

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: red_white - 17 Ağustos 2009, 10:50:20
maratonda gayfb formalı bir çocuğu getiren kişinin.............. yazıklar olsun görüpte ses çıkarmayanlara

nerde gördün red-white?

red_white

tv yayınında şeref tribünün sahaya bakarken sağ tarafında gayfb formalı 14 yaşlarında bi çocuk tv den içeriye girmek mümkün olsada kesin girerdim yazıklar olsun valla görüpte susanlara  >:(

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: red_white - 17 Ağustos 2009, 11:00:43
tv yayınında şeref tribünün sahaya bakarken sağ tarafında gayfb formalı 14 yaşlarında bi çocuk tv den içeriye girmek mümkün olsada kesin girerdim yazıklar olsun valla görüpte susanlara  >:(

yazıklar olsun görüpte susanlara ne diyelim.