Yeni teknik direktörümüz Ercüment Coşkundere

Başlatan cuneytavar55, 10 Kasım 2008, 19:51:16

« önceki - sonraki »

Nuri Asan

Bu sezon kaç defa geriden maç çevirdik hatırlayan varmı?
Ercüment Hocanın sezon başında gelmesi gerekiyordu aslında,olmadı Giresun maçı tam zamanıydı neyse bunada şükür.
Kasımpaşa,rize gibi takımların imkanları 10 da 1 i bizde olsun Ercü Hoca bizi şampiyon yapar.

Kadir ÇELEBİ

Play Off mu neden olmasın ?

Samsunspor Teknik Direktörü Ercüment Coşkundere İlk devrede kalan 3 maçtan elde edeceğimiz başarılı sonuçlarla PlayOff´a kalma şansını yakalayabiliriz dediSamsunspor Teknik Direktörü Ercüment Coşkundere Haber gazetesine önemli açıklamalarda bulundu. Yazarımız Ercüment Gül´ün sorularına yanıt veren Coşkundere Ligin ilk yarısının bitimine 3 maç kaldı.Bu karşılaşmalarda alacağımız sonuçlar bizi Play Off havasına sokabilir.Neden olmasın? diye konuştu.

DİPLOMALI TEKNİK DİREKTÖR

Samsunspor'a teknik direktör olma sürecini anlatır mısınız? Yani, ilk teklif nasıl gerçekleşti? Böylesi bir teklifi bekliyor muydunuz?
 Bakın ben, aktif futbolculuk yaşamımı bırakalı yaklaşık 10 yıl oldu. Daha sonra 1995 yılında A lisans antrenörlük kursunu tamamladım. 2000 yılında teknik direktörlük kurslarını bitirip diplomamı aldım. Sonrasında TFF Bölge Antrenörü oldum. Bu görevi 9 yıl boyunca sürdürdüm. Bir çok kurs ve seminer düzenledim. Yine bu ülkede, bu meslekte henüz 20 kişinin elde edebildiği UEFA Puro-Lisans diplomasını birçok eğitim ve kurslar sonucu elde ettim. Yani, ben futbolculuk yaşantım sonrası kendimi bu meslek için sürekli yeniledim ve hazırladım. Beni yakından tanıyan, bu birikimlerimi ve çalışmalarımı bilen şu an ismini vermek istemediğim eski ya da yeni yönetici ağabeylerimizin bunları değerlendirmesi sonrası böylesi bir teklif geldi. Ben de bir profesyonel olarak bu teklifi kabul ettim.

Samsunspor Takımı´ndaki futbolcuların bir teknik değerlendirmesini yapar mısınız?

Bu sezon başında Samsunspor'dan maddi sorunlar yüzünden ayrılmak isteyen 6 futbolcu ile bizzat görüşmelerim oldu. Bunların ayrılmamalarında asıl pay sayın Turgut Tüfenk ağabeyindir. Kendisinin büyük maddi yardımları oldu. Ben de bu futbolcularla eldeki maddi imkanlar çerçevesinde ikna edebilme adına çalışmalar yapmıştım. Yani  hep bu futbolcularla beraber olurken zaten bu takımın içindeydim. Sonuç olarak elimizde çok yetenekli futbolcular var. Bu futbolcular değil mi Altay ve Kasımpaşaspor'u yenebilen.

ŞANS FAKTÖRÜ DE ÖNEMLİ

Teknik direktörlük mesleğinde deneyiminiz yeterli mi?

Ben aldığım tüm eğitim ve seminerleri saha uygulamalı, yani pratiğe dökülerek aldım. TFF Bölge Antrenörlüğü yaptığım 9 yıl içerisinde bölgemdeki futbolcu tarama programını başarıyla sürdürdüm. Büyük bir futbolcu portföyü oluşturdum.Yani kısacası bu konuda kendimi yeterli görüyorum. Elbette her şey bilgi, diploma değildir. Bu meslekte şansın büyük bir faktör olduğunu da kabul ediyorum.

FUTBOLUN TEMEL FELSEFESİ

Nasıl bir Samsunspor yaratmayı planlıyorsunuz? Bunun için ne kadar bir süre gerekli?

Futbolda sistem değişkendir. Takımınızın futbolcu yapısına ya da rakibinize göre değişebilir. Ancak futbolun temel felsefesi ve karakteri değişmez. Bunları futbolcularınıza vermek ve uygulatmak zorundasınız. Ben zaten şu an yoğun bir programla futbolcularıma bunları aktarmaya çalışıyorum. Bu düşüncelerimi futbolcularım özümlemesi ve sahada uygulayacak duruma gelmeleri durumunda doğal olarak takımın futbol karakteri de pozitif anlamda değişmiş olacaktır.

FİZİK VE GÜÇ BAKIMINDAN YETERLİYİZ

Giden teknik adam Hayrettin Gümüşdağ size nasıl bir takım bırakmış?

Kendisine teşekkür ediyorum. Takımın futbolcuları fizik ve güç bakımından yeterli düzeyde diyebilirim. Ben şu an zaten haftanın belli günlerinde, yani taktik çalışmaları dışında futbolculara sezon başında yüklenen kondisyonu koruyucu antrenmanlar yaptırıyorum. Ben ve ekibim takımın genel durumu ve eksikleri konusunda antrenman öncesi yaklaşık 1 saat  sürekli durum değerlendirmesi yaparak takımın performansını artırmanın planlarını yapmaktayız. Muhakkak ki devre arasında yeni  bir yükleme programı uygulayacağım.

BAŞARI, KULÜBE İLGİYİ ARTIRACAKTIR

Samsunspor  bu hafta içinde olağanüstü bir kongre süreci yaşayacak. Bu konuda neler söyleyebirsiniz?

Bakın ben futbolcularıma hep şunu anlatmaya çalışıyorum. Sizin sportif başarınız yaptığınız maçlardaki başarılı skor Samsunspor'a  şehirdeki tüm kesimlerin ilgisini artırmak adına çok önemlidir. Bu kesimlerden kastım yönetime talip yönetim sayısı, sivil toplum örgütleri ve en önemlisi stada gelen taraftar sayısıdır. Bu elde edilecek sportif başarı kamuoyunun Samsunspor'a bakış açısını bile değiştirecektir. Bu durum, Samsunspor'un içinde bulunduğu zor günler için çok önemlidir. Ayrıca Samsunspor'un bu hafta içindeki önemli kongreden başarı ile çıkacağına da inanıyorum.

HENÜZ YOLUN BAŞINDAYIM

Samsunspor siz ve ekibinizle 3 karşılaşma oynadı. Bu maçlardan ligin güçlü takımlarından Altay'ı deplasmanda ve evinizde Kasımpaşaspor'u yenme başarısı gösterdiniz. Bu takım bu sezon sonunda Play-Off´a kalma süprizi yapabilir mi?

Ben bu işte henüz yolun başındayım. Birçok konuda basının karşısına çıkıp iddialı konuşmak için vakit henüz çok erken. Bunlar bana zarar bile verebilir. Elbette iddialı konuşacağım zaman da gelecektir. Ama siz sordunuz, ben de cevap vereyim. Yapı olarak hırslı ve iddialı bir kişiyim. Ligin ilk yarısının bitimine 3 maç kaldı. Bu karşılaşmalarda alacağımız sonuçlar bizi Play-Off havasına sokabilir. Neden olmasın?

SERKAN AYKUT, ANTRENMANLARA KATILMADI

Samsunspor'da Serkan Aykut süresiz kadro dışı bırakıldı. Bu konuda düşünceleriniz nedir?
   Serkan Aykut, Samsunspor Yönetim Kurulu´nun aldığı karar sonrası kadro dışı bırakıldı. Ben göreve geldikten sonra Altay maçı sonrası kendisi bir neden belirtmeksizin 1 hafta antrenmanlara katılmadı. Sonuçta bu kulüp birtakım kurallarla yönetiliyor. Ben dahil tüm futbolcuların bu kurallara uyması gerekmektedir. Bu davranışı kim yaparsa sanırım aynı ceza ona da uygulanacaktır. Bu konuda ancak üzgün olduğumu ifade edebilirim.     

http://www.habergazetesi.com.tr/habergoster.asp?kimlik=19960

55.hakan

hoca samimi konuşmuş umarım bu azmini sürekli korur,ayrıca kongreden başarıyla çıkılacağına inancı olduğuna göre bir bildiği var herhalde..