Efsane kaptan; Emin Kar

Başlatan timofte, 28 Ekim 2007, 12:16:29

« önceki - sonraki »

_SoN_

Bugün ikindi namazında cenazesi kaldırılacakmış, Samsun vefasını gösterecektir.

Lusage

Bir parçamız daha koptu.  :(
Rabbim mekanını cennet eylesin.

_SoN_

Alıntı yapılan: timofte - 28 Ekim 2007, 12:16:29Forumda Mustafa kardeşimizi de görünce Emin abiyle ilgili başlık olmamasının bir eksiklik olduğunu düşündüm. Emin Kar, 80'li yıllardaki efsane kadroda takım kaptanıydı. 1989'daki kaza nedeniyle o günden beri yürüyemiyor. Ama her zaman Samsunsporlu kalmaya devam etti. 90'lı yıllardan beri maçlara gelenler sahanın bir kenarında Emin abi'nin maçları otomobil içerisinden izlediğini bilirler. Geçen yıl da kısa bir dönem Samsunspor'da görev aldı. Ama görev almak falan önemli değil, önemli olan onun SAMSUNSPORLULUĞU, bizim de ona duyduğumuz vefa..

Konuyu açan ne güzel anlatmış, inşallah orada iki güzel insan kavuşurlar.

s_uzunkaya

Benim çocukluktan gençliğe geçiş yıllarımda ki şaşalı, samsunsporu olduğumuzu gururla söylediğimiz zamanların efsane takımın kaptanı EMİN KAR abim. Allah rahmetiyle muamele etsin, mekanın cennet olsun. Allah ailesine sabırlar ihsan etsin.

Raqua55

Yazarken bogazim dugumleniyor allah rahmet eylesin mekanin cennet olsun Buyuk Kaptan Buyuk Baskan...Seni Gelecekteki Cocuklarima bile anlatacagim.

jean

Allah rahmet eylesin omrunu kulube adadi bu tur efsaneler az olur

yilmazselcuk55

Ciğerimden parça koptu sanki :( Çok üzüldüm. Allah mekanını cennet eylesin inş.

Sadece Samsunspor

Kulup tesislerinde de bir toren yapilabilirdi Samsunspor bayragina sarili. Tam bilmiyorum tabiki pandemi sartlari veya ailesi de istememis olabilir.

YaşarDoğu

Allah rahmet eylesin ,mekanı cennet olsun Emin Kaptanın ,başkanın ,efsanenin.

Yakınlara sabırlar  diliyorum , camiamızın başı sağ olsun.

Karabudun

Hepimizin başı sağ olsun. "Hepimiz"den kastım Samsunsporlulardır, Yılportçular değil! Caminin önüne getiremedikleri ultra lüks otobüsleri onlarda kalsın, gerçek Samsunsporlular omuzlarında uğurladı efsaneyi.

KocumVolkan

Çok üzüldüm. Başımız sağ olsun. Emin kaptanın Stadyumda anısı yaşamalı!

defansif orta saha

Twitter'da "samsunspor özel harekat" adlı hesabın sohbet odasında kulüpte neden cenaze töreni düzenlenmediğine dair çok şey konuşuldu dün akşam. Hatta Melis Kalkavan da bağlandı bir ara.

Emin Kar'a ve emeklerine kulüp tarafından çok ayıp edildiğini düşünüyorum. Yüksel Yıldırım'ın twitter üzerinden bir anamıza sövmediği kalmıştı ama efsaneye yapılan ayıp yetti. Zagreb'ten kalkıp gelmesini beklemiyorum da bir twit ile geçiştirilecek durum değil bu. Melis Hanım da "usülde hata yapılmış olabilir ama kötü niyet aramayın" diyerek orta yollu bir konuşma yaptı twitter yayınında.

Benim açımdan ise Emin Kar ile birlikte Samsunspor ruhu da Yüksel Yıldırım zihniyeti gidene kadar toprağın altına gömülmüştür. Samsunsporluluğum, çocukluk hatıralarım baki kalacak o ayrı ama bu saatten sonra Yüksel Yıldırım zihniyeti gidene kadar "şehrinden kopuk" Yılportspor'a başarılar. Televizyonda her baktığımda "şehrinden kopuk" Yılportspor'u göreceğim artık. Hatta "kırmızı beyaz siyah" forma da giymesin Yılportspor, mor forma olsun alamet-i farikası.

Gerçekten çok üzgünüm, çok kırgınım.

5trawberry

Dün geceki twitter yayınına Halkla İlişkiler Sorumlusu Melis Kalkavan, Futbolcumuz Nurullah, eski futbolcularımızdan İlyas Kubilay ve Samet Asatekin katıldı. Uzunca süre takip ettim.

Melis Kalkavan, kulübün tören davetinde bulunduğunu ama ailesi tarafından kabul görmediğini ifade etti. Hatta yayına katılan kişilerin iddiasına göre, Rahmetli Emin Kar'ın evinin balkonuna Samsunspor bayrağı asılmak istendiği ve eşinin buna izin vermediği sonrasında ise ikna edildiği iddia edildi.

Vefat haberi gece yarısı yayıldı. Organize olmak için yeterli süre de vardı. Ben Rahmetlinin ailesinin yerinde olsam, bedel ödediğimiz klubun sabah saatlerinde hazır kıta bulunmasını isterdim.

Güzel bir pankart, Samsunspor formaları ile hazır kıta olmuş futbolcu topluluğu eşliğinde tesislerden toren eşliğinde uğurlanmasini isterdim.

Belli ki bir şeyler oldu bittiye getirilmek istendi ve ailesi tepki koydu ki bence haklı.

Meselenin özü şu aslında bence vefasızlık değil, işbilmezlik. Bunu klüp yonetiminde de görüyoruz. Tesiste futbolcu idare edilmiyor. Herkes tesbih sallayıp, mafyavari takılıyor.
Klüp yonetemeyen yöneticilerden, bunu akıl etmesi beklenemez.
Burada en büyük rol, Yücel Uyar'a düşerdi. Ama görünen o ki o da sorumluluk almamış. Mustafa Aztopal zaten paranın adamı, ne anlar camianın değerlerinden.
Ender Gür desek, Twitter'da Okul paylaşımından başka bir şey görmedik. Basın sözcüsü ama sakat oyuncu aklama peşinde, sağlık heyetinden bir haber.

Diyorlar Yüksel Başkan'in bir telefonuna bakardı her şey evet ama, siz yapmaya kalktiniz da Yüksel Başkan yapmayın mi dedi. Yüksel'in sorunu zaten herşeyle tek başına bogusmasi. Adamdan yükü alın dediler, herkes yemenin peşine düştü.

evolution55

tek adamlık böyle bir şey işte maalesef. sen her işten anlayamazsın, işten anlayanları bir araya getirip organize edeceksin, yöneticilik bunu gerektirir ki... senin en tepede olan olarak görevin bu! kulüp içinde insiyatif alacak tek bir kişinin olmaması çok kötü.

muzaffer4

Yaşı yetenlerin futboluyla bildiği, yaşı yetmeyenlerin stadda saha kenarında maçı izlediği arabasıyla tanıdığı futbolcu, taraftar ve başkandı. 20 Ocak koreografisinde İsmi anonslandığında herkesin tüyleri diken diken olmuştur. Şimdi o videoyu izlemek gerçekten zor gelecek.