Renklerin siyah olduğu gün - 20 Ocak

Başlatan mehmet yılmaz, 17 Ocak 2007, 17:44:16

« önceki - sonraki »

Amsterdamli

Sehitlerimizin topragi bol olsun. Hepsine Allahtan rahmet diliyorum, onlari hicbir zaman unutmayacagiz.

yönetici

Samsunsporumuz Malatya maçına giderken kaza geçirmişti.
Duyarlı bir Malatyalı yazar tarafından bugün yerel medyada yayınlanmış olan bir köşe yazısı aşağıda..

Süper ligden düştüğümüz geçen sene Malatya'da karşılaştığımız muamelenin tam tersi centilmen davranış için Abdullah Ergün'e teşekkürler..

Alıntı18 yıl önce bugün Samsunspor futbol kafilesi Malatya deplasmanına gelirken havza yakınlarında meydana gelen kazada büyük yara aldı.

Bu kazadan sonra Samsunspor'un Kırmızı-Beyaz renklerine siyah rengide katıldı.

O zamanlar Türkiye birinci liginde oynadığı futbol ve kadrosunda bulunan futbolcularla adından söz ettiren Samsunsapor'da yaşanan kazadan sonra tüm Türkiye gözyaşlarına boğulmuştu.

Futbolculudan Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır. Zoran Tomiç ile Otobüs Şoförü Asım Özkan ile Teknik Direktör Nuri Asan hayatını kaybetmişti. Futbolculardan Emin Kar futboldan koptu.

Bir futbol takımının yaşayacağı en büyük acıyı Samsunspor kulübü yaşamıştı.

Oysa o yıllarda herkesin ezbere saydığı mükemmel bir onbiri vardı.  Kalede Fatih Uraz, Defansta İonanoski, Zafer, Muzaffer, Yaşar, orta sahada Emin Kar, Rıfat, Savaş forvette Tanju Çolak, Orhan ve Erol'dan kurulu muhteşem bir kadroya sahiptiler.

Yaşanan elim kazadan sonra bazı futbolcular futboldan koptular. Bazıları da bir süre daha futbol oynadıktan sonra futbolu bırakmak zorunda kaldılar.

Malatyaspor'un Samsunspor deplasmanındaki maçlarını izlemeye gittiğimiz zaman sahanın kenarında duran siyah taksinin içindeki Emin Kar ile konuşmayı da ihmal etmiyoruz. Foto muhabiri arkadaşlara özellikle siyah araba ve içindeki Emin Kar'ın fotoğrafını mutlaka çekmelerini istiyordum.

Bazı konularda olduğumuz gibi bu konuda da vefasızlığımız ön plana çıkıyor. Bu kaza Türk futbol tarihinin en üzücü kazalarından birisi olarak benim hafızamda her zaman yer alacak. Fakat bu kazada gerek hayatını kaybedenlere gerekse kazadan yaralı olarak kurtulanlara gerekli ilgi ve alakayı gösteremedik.

Milyonlarca dolarların döndüğü futbol sektöründe bu insanların maddi ve manevi olarak rahatlamaları lazımdı. Fakat aldığımız ve okuduğuz haberlere göre vefasızlık hala devam ediyormuş.

Buna benzer olaylar Avrupa'da ve dünyada da yaşanıyor. Yıllar önce İngiltere'de deplasman maçına giderken uçağın düşmesi sonucu Manchester City futbol takımı futbol takımı hayatını kaybetmişti. Üzerinden uzun bir süre geçmesine rağmen kazanın meydana geldiği tarihte ülkede matem havası yaşanıyor.

Yarın bugün 20 Ocak 2007 Samsunspor kafilesinin Malatya deplasmanına gelirken meydana gelen trafik kazasında üç futbolcusu, şoförü ve teknik direktörü hayatını kaybetmişti.

Üzerinden tam 18 sekiz sene geçmiş. Sadece futbolcuları, şoförü ve teknik direktörü değil kazadan sonra yaşananları gördükten sonra daha da önemli şeyleri kaybetmişiz.

Kazada hayatını kaybeden Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç, Şoför Asım Özkan ve Teknik Direktör Nuri Asan'a bir kez daha Allah'dan rahmet diliyorum. Kazada yaralanan futbolculara da uzun ömürler diliyorum.

Abdullah ERGÜN

MeL_55

bir tane resim buldum ben oda cok güzel

CeLL-O

Buyrun Arkada$Lar Şirinler Grubu Olarak Mezarlıktaydık her sene olduğu gibi :

Liseli Şirinler

salihcakir

http://www.yakinplan.com/news_detail.php?id=1994

Yakın plan adlı haber sitesinde de haberin detayı sitemiz olarak konu ile alakalı bir haber yayınlanmış.

Tüm Türkiye'nin bu konuda duyarlı olabilmesini tabiki çok isterdik ama bu kadarı oluyor ancak. Allah kimseye böyle acıalr yaşatmasın. Tekrar tekrar Allah rahmet eylesin.

timofte

imkan bulup anma törenine katılan, uzakta da olsalar kalpleri Samsunspor ile çarpan herkese teşekkürler. anmaya katılım geçen yıla oranla daha fazlaydı. samsunsporlular futbol şehitlerini bundan sonra da asla unutmayacaktır. daha da önemlisi bu ruhu her zaman duyan yaşatan insanların bu kulüpte söz sahibi olmalarıdır. inşallah o günleri de göreceğiz.

http://www.youtube.com/watch?v=yhSe6_7OmsQ

hasselbaink

Alıntı yapılan: "timofte"imkan bulup anma törenine katılan, uzakta da olsalar kalpleri Samsunspor ile çarpan herkese teşekkürler. anmaya katılım geçen yıla oranla daha fazlaydı. samsunsporlular futbol şehitlerini bundan sonra da asla unutmayacaktır. daha da önemlisi bu ruhu her zaman duyan yaşatan insanların bu kulüpte söz sahibi olmalarıdır. inşallah o günleri de göreceğiz.

http://www.youtube.com/watch?v=yhSe6_7OmsQ

evet, geçtiğimiz yıla oranla daha dolu idi kabir ziyareti.

Bu arada, yüklediğin videoyu seyrettim ve gözlerim yaşardı Timofte. Aaahh... Samsunspor ah!. Hele o Mete'nin golünden sonra kapalının hali ne öyle? Muhteşem...

veis

az yüregi olan az kalbinde sızı olan topçularımız varsa şu görüntüyü seyretsinde adam görsünler samsunlu olmanın zorlugunu ölümün bile ayıramadıgını görsünler ve bu acıları çekenlere süperligi yaşatsınlar.timofte yakdın beni sabah sabah işyerimdeydim ne moral kaldı ne çalışma aşkı.allah rahmet eylesin.ama hep söylüyorum ya istanbulda bile kral samsun.yeryüzünden gökyüzüne samsunluyum allahıma şükürler olsun.

samet

allah rahmet eylesin bu günü hiç unutmayacağız...

cem and naz55

bu siteye artık yazmama kararı almıştım sadece 1kereliğine bunu 20ocak tarihi için ve şehitler için bozuyorum
insan izleyince bir tuhaf oluyor ogünü kazada hayatını kaybeden futbolcularımıza allahtan rahmet ailelerine başsağlığı yaralananlarada acil şifalar dileğiyle

veis

cem kardeş niye yazmıyorsun zaten alemde kaç tane samsunsporlu kaldıki sende bırakıyorsun

MeL_55

AlıntıFUTBOL ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK

Samsunspor yönetimi, 1989 yılında Malatyaspor deplasmanına giderken geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybeden teknik direktör Nuri Asan, futbolcular ve kulüp çalışanlarını mezarları başında andı

MEZARLARA ZİYARET
20 Ocak 1989 yılında Malatyaspor deplasmanına giderken geçirilen kazada hayatlarını kaybedenler unutulmadı. Samsunspor yönetimi tarafından kazanın 18. yıldönümü nedeniyle mezarlıklarda anma töreni düzenlendi. Törene Kulüp Başkanı Mazhar Başoğlu, yönetim kurulu üyeleri, Genel Menajer Ercüment Çoşkundere, Samsunsporlu futbolcu Kenan, Samsun Spor Eğitim ve Tanıtım Vakfı Başkanı Sadi Subaşı, B Genç takımı oyuncuları ile taraftarlar katıldı.

DUALAR OKUNDU
Mezarları Samsun'da bulunan Teknik Direktör Nuri Asan Asri Mezarlık'ta, şoför Asım Özkan ise Kıranköy Mezarlığı'ndaki kabri başında törenle anıldı. Yöneticiler, B Genç Takımı oyuncuları ile taraftarlar, kabirlere çiçek koyup dua etti. Kazanın olduğu sırada Kulüp Başkanı olan Hakkı Tomaç, anma töreninde yaptığı konuşmada, aradan 18 yıl geçmesine rağmen acılarının halen taze olduğunu ve o kara günü unutmayacaklarını kaydetti.

ONLARDA UNUTULMADI
Bu arada Zoran Tomiç için Bosna Hersek'te, Mete Adanır için KKTC'de ve Muzaffer Badaloğlu için de Zonguldak'ta anma töreni yapıldığı bildirildi. Öte yandan, Samsunspor, 1989 yılındaki kazada yaralanan ve sakat kalan, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden kulüp müdürü Yüksel Özan'ı da mezarı başında andı. Diğer yandan Samsunspor'a yıllarca hizmet veren Ali Alanyurt'da unutulmadı ve kafile onu da mezarını ziyaret etti.

piyanist

Alıntı yapılan: "CELL-O"Buyrun Arkada$Lar Şirinler Grubu Olarak Mezarlıktaydık her sene olduğu gibi :

Liseli Şirinler

Fotoğraflar İçin Çok Teşekkür CELL-O.Emeğinize Yüreğinize Sağlık...

jean

orda olsam bende kacirmaz gelirdim kesin ruhlari saad olsun

Forvetim

Havza Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi Metin Kepçeoğlu ve beraberinde ki Samsunspor Sevdalıları, Samsunsporumuzun tarihinde ki kara günü ve vefat eden emektarlarını anmak amacıyla Havza çıkışında ki Memduhiye mahallesi ve Teşvikiye arasında talihsiz kazanın vuku bulduğu yere çiçek bıraktılar. Kazada can veren şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Nur içinde yatsınlar.