Renklerin siyah olduğu gün - 20 Ocak

Başlatan mehmet yılmaz, 17 Ocak 2007, 17:44:16

« önceki - sonraki »

yönetici

@ Kadir55ist,

Biz de Samsunspor için (site olarak) en az başkaları kadar elimizden geleni yapmaya çalıştığımızı düşünüyoruz.

İlgili röportajın daha geniş hali takip etti iseniz sitemizde yayınlandı. Sn.Mehmet Yılmaz röportajı sitemiz için de yapmış olduğu gibi kendisi yazarlarımız arasındadır. Bunun dışında sözünü ettiğiniz türden başka şeyler yapmayacağız diye de bir şey elbette yok.

Ayrıca kişisel istek ya da siteye yönelik talep ve görüşler için forum yerine ana sayfadaki iletişim adresini kullanırsanız daha doğru olur. Zira sitenin yayını konusunda yardımlaştığımız birkaç arkadaşımız daha var. Teşekkürler.

mehmet yılmaz

AlıntıBu sezon Manisa 8 hafta lider kalınca ortalık ayağa kalktı. Biz 86-87'de 22 hafta boyunca liderdik. Tabii o zaman şimdiki gibi internet, özel kanallar, yerel medya, gazeteler falan yoktu. Şimdi olsa çok farklı olurdu. Bakın eğer biz o sezon şampiyon olabilseydik bugün Samsunsporluluk da çok farklı yerlerde olabilirdi, Türk futbolu da...

Emin Abi'nin bu söylediği şey çok önemli aslında... Ardından da bir İstanbul takımının ( isim çok da mühim değil; birbirlerine benziyorlar maalesef!) güçlü lobisinin devreye girmesinden söz ediyor.

Gerçekten de Samsunspor bir defa şampiyon olabilseydi o sezon, Türk futbolunda bazı şeyler çok farklı olabilirdi.

1985 - 86 Sezonu Puan Durumu

Takımlar O G B M A Y P
Beşiktaş 36 22 12 2 65 21 56
Galatasaray 36 20 16 - 57 20 56
Samsunspor 36 19 10 7 57 25 48
Sarıyer 36 14 15 7 36 23 43
Fenerbahçe 36 13 16 7 40 32 42
Ankaragücü 36 14 13 9 47 44 41
Trabzonspor 36 12 13 11 37 27 37

1986 - 87 Sezonu Puan Durumu

Takımlar O G B M A Y P
Galatasaray 36 23 8 5 55 24 54
Beşiktaş 36 23 7 6 67 26 53
Samsunspor 36 19 11 6 56 22 49
Trabzonspor 36 18 13 5 49 21 49
Fenerbahçe 36 13 13 10 47 39 39
Malatyaspor 36 17 5 14 39 35 39

1987 - 88 Sezonu Puan Durumu

Takımlar O G B M A Y P
Galatasaray 38 27 9 2 86 35 90
Beşiktaş 38 22 12 4 68 29 78
Malatyaspor 38 17 11 10 64 61 62
Samsunspor 38 17 9 12 43 40 60
Bursaspor 38 17 6 15 63 56 57
Trabzonspor 38 16 9 13 57 51 57
Karşıyaka 38 13 17 8 43 35 56
Fenerbahçe 38 15 10 13 45 43 55

since1965

Bu aci kazada sadece futbolcu ve Nuri hoca ölmedi.Otobüs şöförü Asım Özkan ı ben dahil kimse yazmamış.Onunda mekanı cennet olsun.

salihcakir

Samsunspor'un o en şaşalı dönemlerini hatırlamıyorum. hemen her gün sızısını en derinden hissettiğim bir yara bu. o günlerin heyecanını binlerle paylaşmak 19 mayıs stadında yığınların arasında kendini kaybetmek; kendini bulmak. belki de her gün puan tablosuna bakmak. ezberlemek için sonsuz kez baktığımız çarpım tablosuna bakar gibi. mıh gibi çakmak aklına samsunsporun yani liderin her matematiğini. Sonra en heyecanlı tavırlarla bahsetmek futboldan. Ligden söz ederken zevk almak. Bunları kaçırdım maalesef.

Belki de bu yüzden aşığı doğmadım, aşığı olarak büyümedim samsunspor'un. İlkokul birinci sınıftım. Akıl bâli değildim. Galatasaraylıydım. apartmanın yanındaki arastada top oynuyordum arkadaşlarla. Halil Dede(Allah rahmet eylesin); severdi futbolu. radyosu hep yanında. birinci katta otrururdu.su içmeye gidince onlara; o söyledi kaza haberini. çok da umarsamadım, maça döndüm. çocuk aklı işte.

Samsunsporlu olmak zor zanaatmiş sonradan öğrendim. çoğu zaman acılardan mutlu olmakmış umutlara sarılarak. geçmişteki hatıraları beklemekmiş yeniden. geçmişteki acılara yanmakmış her aklına geldiğinde. vefaymış. anılarmış eskilerden dinlemeye doyamadığın. Hafta sonunu beklemekmiş sabırsızca. Erken yatmakmış kötü sonuçlar alındığında. herkese anlatmak galibiyeti. Samsunsporlu olmak zor olanı seçmekmiş. AŞKMIŞ.

Bizleri, mazideki günlerin sıcaklığına, yaşanan acıların tam ortasına götüren yukarıdaki röportajda emeği geçen herkese teşekkürler.

Rentboy

Yazıyı okuduğum zaman sanki Emin abi ile Kasım abiyle oturmuşuz dertleşiyormuşuz gibi geldi.O kadar içten o kadar duygu yoğunluyla yapılmış bir röportaj ki bir Samsunsporlunun ağlamaması içten bile değil.

Bizim talihsizliğimiz,efsane isimlerin futbol oynadığı,canla başla savaştığı,tarihimizdeki en güzel neticelerin alındığı günlerde küçük yaşta olmak ve bu sevinci yaşayamamak.

Yarın orada olmayı ve anma gecesine katılmayı çok isterdim ama olmuyor.Geçen seneki gibi bir organizasyon yapılacaktır sanırım.Gerçi geçen sene yapılan organizasyona hiçbir futbolcunun ve yöneticinin katılmaması çok büyük bir ayıptı.İnşallah yarın adam gibi birşey yaparlar.Ne yaparsak yapalım o insanların haklarını ödeyemeyiz...

veis

sözün özü:ALLAH BİDAHA BÖYLE ACILAR TATDIRMASIN.

hasselbaink

AlıntıMalatya'dan Samsun'a taziye mesajı..

Malatyaspor, Samsunspor Kulübü'ne baş sağlığı faksı gönderdi. Samsunspor Kulübü kafilesinin 20 Ocak 1989'da Malatyaspor maçına kara yoluyla gelirken geçirdikleri trafik kazasının 18. yıldönümünde Malatyaspor, Samsunspor Kulübü'ne baş sağlığı faksı gönderdi..

19 Ocak 2007,   15:40

Malatyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı Mehmet Orhan tarafından yapılan açıklamada, "Malatyaspor camiası olarak Samsunspor Kulübü'nün bu gününde acılarını yürekten paylaşıyoruz. Malatyaspor Kulübü olarak bu kazada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet yakınlarına da baş sağlığı diliyoruz. Temennimiz bundan sonra bu tür olayların bir daha tekrar etmemesidir. Bu elim kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve tüm Samsunspor camiasına bu tür acıların bir daha yaşanmaması dileklerimizle saygılarımızı sunarız" dedi.

Samsunspor kafilesi, 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor-Samsunspor 1. Lig müsabakasına gelirken Havza İlçesinde kafileyi taşıyan kulüp otobüsü kamyonla çarpışmıştı. Kazada, Samsunspor kafilesi üç oyuncusu Mete Adanır, Muzaffer Badaloğlu, Tomiç Zoran ile Teknik Direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmişti. Bu kazada birçok oyuncu ve kafile üyeleri ciddi şekilde yaralanmıştı.

Böylesi ince bir davranış sergileyen Malatyaspor yöneticilerine teşekkür ediyorum. İnşallah geçen sezon ki yanlışlarını unutturacak olumlu adımlar atmaya devam ederler ve bu mesaj sözde kalmaz.

hasselbaink

AlıntıFutbol Şehitlerimizi Anıyoruz.

Samsunspor kafilesi 20 Ocak 1989 tarihinde Malatyaspor-Samsunspor 1.Lig müsabakasına giderken Havza ilçesinde kafileyi taşıyan kulüp otobüsünün kamyonla çarpışması sonucu çok değerli üç oyuncusu ile Teknik Drektörü ve şöförünü kaybetmiş,Bu elim kazada birçok oyuncu ve kafile üyeleri ciddi şekilde yaralanmıştı.

...........

Samsunsporun 1989 yılında Malatya deplasmanına giderken geçirdiği kazanın yıl dönümü olmasından dolayı hayatını kaybeden futbol şehitlerimiz yarın mezarları başında anılacak. 20 ocak Cumartesi günü mezarları başında yapılacak anma merasimine 12:30 da Nuri Asan Tesislerinden Kulüp otobüsü ile gidilecek ve anma merasimi yapılacak.

Kaynak: samsunspor.org.tr

Yarın anma programı varmış ve 12:30'da kulüpten hareket edilecekmiş Asri Mezarlığa...
Samsun'da olanlara duyurulur.

Rentboy

Alıntı yapılan: "canikli"Böylesi ince bir davranış sergileyen Malatyaspor yöneticilerine teşekkür ediyorum. İnşallah geçen sezon ki yanlışlarını unutturacak olumlu adımlar atmaya devam ederler ve bu mesaj sözde kalmaz.
aynı haberi bende şimdi ajansspordan takip ettim ve siteye iletecektim ki daha önce davranmışsın sevgili canikli.

evet malatyaspor kulubü yönetimini bu ince davranışı yüzünden takdir ediyorum.geçen sene ki olayların duygusallığı içimde hala var ve her zaman olacak fakat bu güzel davranışları benim gibi her Samsunsporluyu sevindirmiştir...

kadir55ist

selam
yine kara günün yıl dönümü geldi çattı. zaten sadece günü geldiğinde hatırlıyabildiğimiz yıldızlarımızı hatırlayabildiğimiz diyorum çünkü hala hatırlayamıyoruz yada samsunspor duygularımız da bir sorun var.
bırakalım samsunspor taraftar sayısını gerçi  yarın asri mezarlıkta ne kadar hatırladığımız belli olur.
sitemize baktığımızda 880 kişi üye gözüküyor hadi üyelerin çoğu yazmıyor diyelim ya bari bugünlerde yarısı bir iki kelam birşeyler yazabilseler.
içimiz yanıyor diyoruz yüreğimiz formamız karardı diyoruz,sadece diyoruz diyoruz.
kaç kişiyle belki 15 belki 16 koskoca yıldızları anma topicine yazılan yorumlar 23 vay be
emin kaptanı kasımı ve diğer yıldızları belkide kazadan daha çok üzen olay unutulmak.
gönül istiyor bu topiç yorumlarla dolsun taşsın ama

herkes "samsunspor bir sevdadır"  diyebilsin hissedebilsin.

ngonge

ben de okurken çok duygulandım. bir garip oluyor insan hem samsunla gurur duyup sevinirken, ölenler ve gaziler için içi burkuluyor...

King Of The North

Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum toprakları bol olsun.

tuzlalı

Allahtan rahmet diliyorum. Bunca yıla rağmen hala o acıyı aynı sıcaklığıyla yaşıyoruz. Mekanları cennet olsun. "Ruhlarına FATİHA"!

MeL_55

Alıntı yapılan: "MeL_55"Allahtan rahmet diliyorum. Bunca yıla rağmen hala o acıyı aynı sıcaklığıyla yaşıyoruz. Mekanları cennet olsun. "Ruhlarına FATİHA"!

MeL_55

AlıntıNE UNUTACAĞAĞIZ NE DE..

UNUTMAK YOK, UNUTTURMAK DA

Samsunspor tarihinin en kara günü diyoruz 20 Ocak 1989'a... Niye mi? O kaza, daha doğru ifadeyle o facia, Teknik Direktör Nuri Asan, futbolculardan Mete, Muzaffer, Tomiç ve şoför Asım Özkan'ı aramızdan aldığı için

KAHIR, VE DİNMEYEN GÖZYAŞI

Tarih 20 Ocak 1989... Günlerden .... Malatyaspor ile oynanacak lig maçı için Malatya'ya gidecek olan Samsunspor kafilesinde her 15 günde bir tekrarlanan o bildik, sıradan deplasman telaşı yaşanıyor... Kulüp çalışanlarının ve bir grup taraftarın başarı dilekleriyle bir deplasman zaferine daha imza atma planlarıyla yola çıkıyor Kırmızı Şimşekler... Hiçbir anormallik yok ta ki Havza'ya gelene kadar... Ne olduysa o birkaç saniye içinde oluyor ve elde ettiği başarılarla bırakın bir şehri bir bölgeyi peşinden sürükleyen Samsunspor'u taşıyan otobüs kaza yapıyor... Sonrası ise malum... Hepiniz, hepimiz biliyoruz... Kahır ve acı... Elde ettikleri neticelerle insanlara stadyumda çok kez sevinçten, mutluluktan gözyaşı döktürenler, bu kez sevenlerinin göz pınarlarından hüzün kaynaklı gözyaşı dökülmesine neden oluyorlar.

SAMSUNSPOR'UN KARA GÜNÜ

Samsunspor tarihinin en kara günü diyoruz 20 Ocak 1989'a... Niye mi? O kaza, daha doğru ifadeyle o facia, Teknik Direktör Nuri Asan, futbolculardan Mete, Muzaffer, Tomiç ve şoför Asım Özkan'ı aramızdan aldığı için... Dönemin büyük yıldızlarından olan birçok ismin bir daha futbol oynamasına engel olduğu için... O günden bu güne hala Kırmızı-Beyaz aşıklarına gözyaşı döktürdüğü için... Bugün 20 Ocak 2007... 'O an' üzerinden 18 yıl geçmiş... Geçen bunca zamana karşın yüreklerdeki acı ilk günkü kadar kor... Ancak unutmak yok, unutturmak da... Kırmızısına, beyazına, o kara günden sonra siyahı da ekleyen Samsunsporumuz için, futbol şehitleri için, sevenleri bugün önce 12.30'da kulüpte toplanacak, daha sonra ise mezarlık ziyaretleri gerçekleştirilecek... Şehidine sahip çıkanlardan olmak istiyorsanız sizi de bekliyoruz törenlere... Lütfen...