Mehmet Yılmaza teşekkürler,Samsunsporlu arkadaşlara selamlar

Başlatan coto28, 11 Kasım 2006, 04:18:01

« önceki - sonraki »

coto28

Anlamlı yazınız ve bizlerle ilgili güzel düşünceleriniz için teşekkür ediyorum.Bende uzun süredir Samsunspor sitelerini takip ediyorum.Bu siteyede üye olalı bayağı bi zaman oldu sanırım.Ancak yabancı takım taraftarlarının siteye üye olması bazı arkadaşlarca sitem konusu olduğu için yazmıyordum.Şundan emin olunki aynı güzel dilekleri bizlerde sizin için düşünüyoruz.Nasılki ''sahipsiz şehrin,sahipsiz taraftarı'' diye bir sloganınız varya,bence bu slogan bizler içinde geçerli.Bu sebeple bende bu sitede bulunan tüm Samsunspor sevdalısı arkadaşlara selamlarımı sunuyorum.Karadenizin diğer sahipsiz takımı taraftarları adına
www.giresunspor.net
www.cotanaklar.net]

jean

giresunun en cok turkulerini sverim sanatcilari guzel yilmaz turan mesela son albumu costumu karadeniz diyor de yinede yabanci taraftarlarin siteye yazmasi anormal bir durum giresuna basarilar

hasselbaink

Alıntı yapılan: "jean"giresunun en cok turkulerini sverim sanatcilari guzel yilmaz turan mesela son albumu costumu karadeniz diyor de yinede yabanci taraftarlarin siteye yazmasi anormal bir durum giresuna basarilar

ya kardeşim sen ne acayip adamsın? sana kalsa samsunsporu samsunlulardan başka kimse sevemez. adam samsunspora başarılar diyor sen "deme" diyorsun. kimin yazdığı değil ne yazdığı önemli!

ayrıca giresunsporlu arkadaşımız Samsunsporlu yazarımız M.Yılmaz'a niçin teşekkür ettiğini açıklarsa sevinirim. konuyu çözemedik de.

coto28

Mehmet Yılmazın teşekküre şayan yazısını ekliyorum;
Alıntı:
BİR SAMSUNSPORLUNUN PENCERESİNDEN ÇOTANAKLAR...

Her ne kadar vaktiyle bir yanlşa da gönlüm meylettiyse de ben, Samsunsporluyum. Şehrimin takımı o ismi taşıdığı sürece de amatör lige düşse bile hep Samsunsporlu olarak kalacağım. Ama bunun yanı sıra elbette bir futbolseverim de. Kesinlikle tutmak denemese de sempati duyduğum, başarılı olmalarını istediğim birkaç takım daha var ve bunlardan birisi Giresunspor'dur.

Giresun'a duyduğum yakınlın şahsi sebepleri var kuşkusuz. Mesela, anne tarafımın Giresunlu olması; mesela, eşimin Giresunlu olması ve ailesinin halen orada yaşaması; Karadenizlilik paydası ve her ne kadar Giresun'da yaşamasam bile senenin en azından birkaç haftasını Giresun'da geçirmem. Sahil Yolu yapılınca yıkılan halı sahada da; Batlama Sanayi'ndeki halı sahada da top oynamışlım vardır. Bir misafir geldiği zaman ona Giresun'u gezdirecek kadar aşinayım caddelerine. Kalesinde çekilmiş resimlerim, Taşbaşı'nda içilmiş bir yudum çayım, Topal Osman Ağamız'ın ruhuna okunmuş dualarım var!.. Esasında bütün bunlar insanın orayla ünsiyet kurması için yeterli sayılmayabilir de ama ben harbiden severim Giresun'u... Bütün bunlara rağmen Giresun Atatürk Stadı'nda bir maç seyretmek nasip olmadı henüz. Benim gelişlerimin genelde yaz döneminde denk gelmesi de etkili oldu bunda ama bir gün seyredeceğim inşallah. Ancak Giresunspor'u Samsun'da iki defa seyretme şansım oldu. Bunlardan birincisi 1991 yazı idi. Samsunspor ile Giresunspor bir sezon öncesi hazırlık maçında karşı karşıya gelmişlerdi ve maç Samsunspor'un 1-0 üstünlüyle tamamlanmştı. İşte yine o sezon bu kez Samsun'un o zamanlar üçüncü ligdeki temsilcisi Kadıköyspor ile oynadı Giresunspor. Maç, bizim Eski Stad dediğimiz ve günümüzde maalesef atletizm pistine çevrilmiş olan statta oynanmştı. Kale arkasında "Çotanaklar" pankartının arkasında toplanmış Giresunsporlular vardı. Ama daha da ilginci bizim aramızda da Samsun'a yerleşmiş ve ekmeğini bu şehirden kazanan pek çok Giresunlu da vardı. O maçı ya 1-0 ya da 2-1 kaybetti Çotanaklar ama ikinci devre evindeki maçı kazanacak ve klasmanı da Kadıköyspor'un üzerinde bitirecekti. (Hatırladım ilk Giresunsporlu oyuncu golcü Adil'dir.)

Giresunspor'u dünya gözüyle görmşlüm bunlardan ibarettir. Ancak Giresunspor'un bir zamanlar Birinci Ligde oynadığını ve hatta annemle babamın gençlik yıllarında gittikleri bir Giresunspor-Samsunspor maçında her iki takımı da tuttuklarını ev içindeki sohbetlerden hatırlıyorum. Karadeniz'in Birinci Ligdeki ilk temsilcisi Samsunspor'du ama Doğu Karadeniz'in ilk temsilcisi ise Giresunspor'du. Hatta o yıllara ait yanılmıyorsam "Amigo Hüsnü" adlı bir filmde de Giresunspor mevzuu vardı. Bir F.Bahçe-Giresunspor maı var ve Giresunspor gol atınca (nasıl oluyorsa) Laz bir Giresunlu "evurduk çevurduk geçurduk!" türü bir tezahürat yapıyor ve ortalık şenlik yerine dönüyordu.

Elbette o bir filmdi ve kurmacaydı ama geçen sezon İstanbul'da oynanan G.Saray-Giresunspor kupa maçı tamamıyla gerçekti. Skoru bir kenara koymak lazım. Ancak Ali Sami Yen'in kale arkasındaki Çotanaklar gerçekten çok iyiydi. Bugün Süper Lig'deki üç-beş takım hariç kimsenin kolay kolay doldurmayacağı tribünü doldurmak ve yeşil-beyaz atkılar, bayraklar eşliğinde layıkıyla tezahürat yapmak gerçekten takdire şayandı. O an şunu iyice hissetmiştim; "Giresun şehri sonradan türeme bir takıma sahip değil, bu şehrin bir futbol kültürü, bir tribün geleneği var..." Bizim Tanjulu, Savaşlı yıllarımızda minibüslere binip Samsunspor'u seyretmeye gelen Giresunluların varlığını biliyorum. Sadece bu örnek bile şehrin futbola ilgisini kanıtlamaya yeterlidir. Hatta pek çok ilde bulunmayan bir iç rekabetiniz dahi var değil mi? Giresunspor-Bulancakspor... İşin iç yüzünü bilemiyorum lakin bu rekabetle İzmir örneğinde olduğu gibi birbirinize mani olduğunuzu düşünüyorum ama dediğim gibi bu sadece uzaktan bir bakş! Tabii, futbol gelişim seviyesinin şehrin sosyo-ekonomik yapısıyla da ilintili olduğu bir başka hakikat. Oraları siz benden daha iyi biliyorsunuz.

Netice itibarıyla Giresunspor, bugün bomboş tribünlere oynayan pek çok takım göz önünde tutulduğunda futbol heyecanı yaşayabilecek bir kitleye sırtını dayamış durumda. İnşallah hak ettiğiniz, güzel yerlere gelirsiniz.

Hani, Nasreddin Hoca'ya sormuşlar; "Hocam nerelisin?" diye. O da demiş ya; "Daha evlenmedim." İster hanım köylülük deyin isterseniz başka bir şey ama sempati duyuyorum Giresunspor'a...

"Herkes sever, ben sempati duyarım" diyeyim de bağlayalım yazıyı...

Mehmet YILMAZ

Zaman - Sporvizyon
samsunspor.biz
Buda yazının sitemizdeki linki.   http://forum.giresunspor.net/forum_posts.asp?TID=1268&PN=0&TPN=1

jean

canikli ikidebir bna takiliyon birsey demiyom gecen sene cok polemige girdim bu sene girmek istemiyom lutfen beni tahrik etme cok sevdigim samsunsporun sitesinden ayrilamam senin yuzunden

Rentboy

jean bu kolbastı havası trabzonlulara has bişey değilmi?samsunda ben hiç kolbastı görmedim nasıl oluyor???

yönetici

coto28 senin gibi arkadaşlara kapımız her zaman açıktır.
Kaldı ki aynı yörenin insanlarıyız, Giresun'a da sevgiler buradan..

coto28

south_london

çoto28 kardeş hoşgeldin.giresunlular diğerleri gibi kolpa değil.

jean

samsun kolbastu yldiray cinarin eski seslendirdigi sarkilardan kasetine bakarsan bulursun erkan ocaklinin soyledigi trabzon kolbasti havasi ile alakasi yok

taylan gezgin

Bence başka şehirlilerin ve başka takımlıların siteye yazmaması düşüncesi anlamsız. İlle de Samsunlu olmak mı lazım? O zaman siteyi kapatalım Samsun dışına iyice kabuğuna çekilsin olacak şey mi? Bu sitenin Samsunsporlulukla beraber bir futbol kültürünü de beraber getirdiğini kabul etsin herkes. Aksi takdirde Tanıl Bora, Fatih Uraz burada yazmazlardı. Burası bir holigan sitesi değil ki bu tür  ayrımcılığa gidelim...