Tevfik Demir yazıları ..

Başlatan yönetici, 29 Eylül 2006, 11:53:00

« önceki - sonraki »

yönetici

Kuklacılar kazandı

Çok iyi derecede İngilizce bilen ve yüksek okul mezunu menejer arayan Samsunspor ligin altıncı haftasında kendi saha ve az sayıdaki seyircisi önünde bir hüsran daha yaşattı bize.
Sezon başı öncesi yaşananlar ve şu ana kadar alınan sonuçlara baktığınızda aslında söylenecek fazla bir söz kalmıyor.
Çünkü biz bu kötü sonu aylardır bağırıp çağrıyorduk ama tınlayan olmamıştı.
Biz yazılarımızı havaya yazmıştık, biz çalıp biz söylüyorduk çünkü Samsunspor'da bırak bizi, bu yanlışları, hataları anlayacak, bunları düzeltecek bir muhatap yoktu aslında .
Önceki akşam Altay maçına gelen bir avuç cefakar taraftar 'yönetim istifa' diye bağırıyordu ama nafile... Resmi olarak var olan ama fiilen gazete demeçlerinin dışında görülmeyen yönetimin böyle bir protestodan nasipleneceğini düşünmek artık kusura bakmayın da saflık olurdu.
Çünkü bu yönetim istekle değil mecburen ve atamayla gelmiş bir yönetimdi.
Biraz daha protesto ederseniz çok büyük memnuniyetle yapacakları tek iş de; istifa etmektir.
Yani Samsunspor'un bugünkü yönetimi Samsunspor'a pamuk ipliğiyle bağlıdır. Samsunspor diye asli bir derdi de yoktur.
Nasıl olsa çok iyi İngilizce bilen, yüksek okul mezunu, yüksek ücret verilecek teknik menejer Samsunspor'u şampiyon yapacak ve yaşanan sıkıntılar da ortadan kalkacaktır (!)

süper Lig'ten düşmez denilen takım bugün 2. lig A 'da küme düşme mücadelesini daha altıncı haftada vermeye başlamıştır. Bunu nasıl açıklarsınız bilmem ama bu takımın ne teknik direktörü görevini yapmaktadır, ne futbolcusu ne de yönetimi...
Tabi İsmail Uyanık'ı bitirmek için bu koskoca marka takımı bu hale getiren ama ortalarda gözükmeyen kukla oynatıcılarının hesapları da Samsunspor'u bu hallere düşürerek ve birilerinin oyuncağı haline getirilerek tutmuştur.
Bir sene önce Samsunsporlu bir yönetici 'amacımız takımı düşürmek'dediği iddia edilmişti ama yalanlanmıştı ama bu iddia gerçekleşti. Ne acıdır ki bu sezon da aynı dileklerin kurbanı olmak üzereyiz...

Tevfik DEMİR

yönetici

AlıntıOlmaz Olmaz dediler...

Adamın biri sürekli hastayım diyormuş çevresindeki insanlara. Çevresindeki insanlar da aynı lafları duymaktan bıkmış olacaklar ki bir türlü inanmıyorlarmış arkadaşlarının 'hastayım' demesine. Adam 'her hastayım' demesinde arkadaşları da 'Senin hiç bir şeyin yok. Yalandan yere hastayım deyip de bizi kandırma' diyorlarmış kendisine.
Aradan fazla zaman geçmemiş, adamcağız ölmüş. Mezar taşına da aynen şunları yazdırmış 'Ölmezsin, ölmezsin dediniz ama bakın öldüm. Kim haklı çıktı şimdi'diye...
Fazla söze ne hacet...
2005-2006 sezonunun başından beri yazıyoruz, gidiş kötü, gidiş kötü. Bu şekilde olmaz. Bu anlayışla olmaz.
Yeni başkan, yeni yönetim çözüm olmaz. İsmail Uyanık'ı yok saymakla olmaz. Adnan ölmez'i yanlış bilgilendirmekle, yanlış yönlendirmekle olmaz. Erdoğan Arıca'yla olmaz.
Dobi Hasan'la şampiyonluk olmaz. Birilerini hedef haline getirmekle olmaz. Bu şehirde yaşayanları, doğanları, yerleşenleri dışlamakla olmaz. Birilerinin gölgesinde kalmakla olmaz. Bu transfer anlayışıyla olmaz...
Olmaz, olmaz dedikçe, birileri 'olur olur bal gibi olur' diye bizi hedef haline getirdiler.
Ama ne oldu?
Küme düşmez denilen takım 15 yıl aradan sonra küme düştü.
Nasıl olsa 2.Lig, bu Hoca bize yeter diyenler Hasan Hoca'yı kovdu.
Takımına ölümüne sahip çıkan taraftar takımına küstü.
Takım hazırlık maçlarında panikledikçe sahte kurtarıcılar türetilerek transferler yapıldı.
Malatya yenilgisinin kahramanı(!) Mehmet Polat tekrar geri çağrıldı. Doğru söyleyen Celil hain ilan edildi.
Sonuç:
Bol vaatler, her haftaya umutla başlayan demeçler, boş tribünler...
Beş maçta: 3 yenilgi, 1 beraberlik, 1 galibiyet
Peki bu sonucu bazı iyimser taraftarlarımız gibi Samsunspor'un yaşadığı ilk beş maç sendromu diye geçiştirip, bu takımın ölüsü bile şampiyon olur demek mümkün mü?
Koskoca hayır, yine hayır...
Perşembenin gelişi Çarşamba'dan belliydi. Ne diyelim ki daha....

Bu da Demir'in Altay maçı öncesindeki yazısı..

hasselbaink

tevfik demir adını ilk defa duydum nerede yazdığını da bilmiyorum ama artık taikp etmeye çalışacağım dediklerinin tamamına yakınına katılıyorum.

supporter

Alıntı yapılan: "canikli"tevfik demir adını ilk defa duydum nerede yazdığını da bilmiyorum ama artık taikp etmeye çalışacağım dediklerinin tamamına yakınına katılıyorum.

önceden sanırım ekip gazetesindeydi şimdi Halk'ta yazıyor.
(önceki gazetesinde de de benzer fikirlerini dile getiriyordu)

yönetici

Alıntı yapılan: "Tevfik DEMİR"

Seviye meselesi  

Geçen akşam KanalS'de mustafi Samsunspor Başkanı Mazhar Başoğlu'nu kesintisiz dinledim. Tek taraflı ve sadece basını hedef alarak konuştu. Onu da anlıyorum çünkü Sayın Başoğlu'nun gücü ancak basına yetecek kadardı ve o da atanmış birisi olarak yanlışını orataya koyan basına saldırarak görevini yaptı ve neredeyse tüm sorumluluğu basına atarak işin içinden sıyrıldığını zannetti.

Kendisine ve yöneticilerine kişilik olarak bir şey şimdiye kadar söylemedim, bundan sonra da söylemem. Haklarında herhangi bir şayia da duymadım. Kendi işlerinde başarılı insanlar ama ne yazık ki kendi işlerindeki başarıyı Samsunspor'da gösteremediler.'Nasıl olsa bir yerler bize para verecek, biz de üç beş kuruş veririz, arada bir toplanırız, deplasmanlara gideriz, eh biraz da havasını atarız' düşüncesiyle hareket ettiler. Yani onlar için Samsunspor, hobi alanıydı.

Bir kulubü  hele de bir şehir kulübünü bu mantıkla yürütmek hiç mümkün değildi. Acemice hareket ettiler, bu acemiliklerinde de ısrar ettiler. Ellerine yüzlerine bu yüzden bulaştırdılar. Kendilerini de, sayelerinde bir şehrin en önemli markasını da ayaklara düşürdüler. Kısacası bir şehrin en önemli değeriyle oynadılar. Daha dün konuştuğum Ankara'da yaşayan bir hemşehrim gurbette bu rezilliğin ne olduğunu bana ağlamaklı bir sesle anlatıyordu.

Ben Mazhar Başoğlu gibi, hem mühendis kimliği olan ve bu şehirde ticaretinde temiz kalmış saygın, dürüst duruşuyla tanınan birinden televizyonlara ya da kamu önüne çıkıp 'Arkadaşlar, takımımızın ekonomisi kötü  biz bunu bilerek Samsunspor için buna talip olduk. Ancak biz bu işi başaramadık. Samsunspor'u bu hale getirdiğimiz için tüm Samsunlulardan özür diliyoruz.' Demesini beklerdik. Ona yakışan tavır buydu ama Sayın Başoğlu, beceriksizliklerini, yanlışlıklarını kabul etmek yerine bu takımı içerde ve dışarda yalnız bırakmayan ve kamunun sesi olan bir avuç insanı hedef aldı. Bununla da kalmayıp bu takımı Süper Lig'te son ana kadar yanında olan,2. Lig'te de bu yönetime rağmen  Samsunspor sevdası uğruna  bağrına taş basarak destekleyen Samsunspor taraftarını suçladı.

Biz ne dediysek maalesef çıktı, Samsunspor'un geleceğini gördük, yapılan yanlışları gördük, bu anlayışla Samsunspor'un karanlık geleceğini söyledik. Doğruyu söyledik. Hiç bir hesabımız olmadı. Ne siyasi beklentimiz, ne arsa hesabımız ne de siyasi gelecek hesabımız. Ne inşaatımız var ne de fazla kat talebimiz ne de futbolculara bir üç transfer parası yazacağımız satılık dairelerimiz var.Bu takımı Süper Lig'ten biz düşürmedik, 2. Lig'te küme düşme mücadelesine de biz sokmadık. Kamu kaynaklarını hesapsızca da kullanmadık. Kimsenin memuru, emir kulu da olmadık.

Bizim tek derdimiz ve hesabımız Samsunspor, siz bu takıma daha ne kadar kötülük vereceksiniz bilmiyoruz ama biz yine de Samsunsporlu kalmaya devam edeceğiz.Seviyemiz belli, bilgimiz belli, kalitemiz ortada. Bunu anlayacak seviyesi olmayanların bize attığı çamurlar bizden bir şey getirmez. Yani güneş yalanla, karalamayla, balçıkla sıvanmaz.

tevfikdemir@halkgazetesi.com.tr

Kaynak : Halk gazetesi 13.04.2007

akınyılmaz

hepiniz boş gecin valla yeter ki bu yönetime karşı yazı yazsın yeterki yusuf ziyaya karşı yazı yazsın sizlerin için hemen dogruları yazıyor oluyor.
hiç kimse okumasın bosuna hadi ismail uyanık bıraktıgında alsaydınız ya ama yok sizler ancak buradan yazı yazarsınız okadar.
hadi uyanık bırakmasaydı dıyecem diyecegınızi bılıroyum sehır ve yusuf zıya destek vermedi uyanıga olcak. beyler yorulmayın sankı beledıye baskanı uyanıga aynı destegi verseydi biz sankı EKONOMIK olarak ıyı okuyun burayı sadece ekonomık olarak dıyorum sankı farklı olacaktık.
uyanıkla sadece kalan omrümüzü uzatırdık o kadar .
geçen sene düşmezdıkte belkı bu sene yada öbür sene kesin düşerdik çünkü beyler artık samsunsporunm borcu oyle cevrılebilir borç olmaktan çıkmıştır.
esas şimdi görecez yusuf ziya benden bu kadar daha çıkmaz gibi kelimeler söylemiş burda yazı yazan bazı kimseler var hadi çıksınlar ortaya nerdeler hiç birinin sesi çıkmıyor kongre zamanları. ne zaman kongre geçse hemen yazılar başlıyor .
galip öztürk diyorsunuz belli ki galip beyin umrunda bile değil kafasından diyordurkı verırım senelık 250 bin dolar sıramı salarım.
ibrahim ersöz deniyor ne oldugu belli değil .bizim grubtan T.G bulmuslar mailden o kadar. sadece onlarda ersözün başkan adayıyım kelimesini hiç duydunuzmudan öteye gitmiyorlar.
beyler artık kelime oyunları bırakın artık geçmiş olsun.

yönetici

akın yılmaz(!), aslında çok uzun cevap verebilirim ama faydası olmayacağı için gerek görmüyorum. sadece birbirimize karşı haksızlık etmeyelim diyeyim. hele ki "ancak buradan yazı yazarsınız o kadar" lafı, biraz ipin ucunu kaçırmak oluyor.  polemiğe gerek yok.
bu yazıyı sevmediyseniz fayda getirmez diyorsanız fayda sağlayacak şeyler yaparsınız.. insanların zihninde olmayan şeyleri varmış gibi yorumlamaktan daha doğru olur.