2017-2018 Transfer Söylentileri

Başlatan ugrass, 02 Haziran 2017, 12:39:46

« önceki - sonraki »

55ertan

01 Şubat 2018, 00:17:07 #930 Son düzenlenme: 01 Şubat 2018, 00:21:10 55ertan
Yapılan harcamalara yazık oldu.
Keşke bukadar transfer yapmasaydıkda ümitlenmeseydik.
Mevcut kadroya iki iyi orta saha takviye Play Off garantilicekdi. Biri Denizliye giden hasan olabilirdi.

Şimdi iki stoperimizdende olduk. Ligden düşmeyiz başkada bişey beklemiyelim.

Sadece Samsunspor

Transfer kapandi. Hakkimizda hayirlisi olsun. Toplanan ve toplanacak paralar duzenli olarak mevcut takima ve personele odensin. Para konusu sezon sonuna kadar acilmasin. Bizde tam destek verelim. En azindan para harcamadik. Veremiyecegiz taksitlere de girmedik.

Stoper

Gazamiz mübarek olsun.
Allah yar ve yardımcımiz olsun.
15 tane final maçı bizi bekliyor,üsttelik savunmada orijinal stoper diyebileceğimiz tek adam Ercan ile...
Sezon başında ki, Samaras,Ayite transferleri ve açıklamalardan sonra geldiğimiz nokta içler acısı.

Shane_Falco

Her şeye mız mız ağlanan hoca haricinde ben bu takıma güveniyorum. Düşme korkusu çekmeyeceğiz inş.

eprianu

Belli ki tahtanın açılmasını malum Göztepeli menajer bizden daha çok istiyordu. Yine Zola, Chiubike gibi ruhsuzları bize kitleyecekti.

Bu takım geçen sene ligde kaldıysa bu sene rahat kalır. Kimse endişe etmesin. Bence Vali Bey tahtanın kapalı kalmasını uygun gördü. Eldeki futbolcuların bile parasını zor ödüyoruz. Yeni transferlere ve menajerlere dünyanın parasını verecektik. Bende Vali Bey bu durumu göz önünde bulundurarak hareket etti.

Şu ana kadar efsane olma yolunda büyük adımlar atan Vali İnşallah ekonomik yapılanma olayına da el atar. Bizim yapılanmaya gitmemiz gerekiyor. Gerekirse 5 sene vasat kadro ile ligde kalmaya oynayıp borç ödememiz gerekiyor.

Karabudun

Giresun'un yıllardır uyguladığı stratejiyi uygulamamız lazım: ayağını yorganına göre uzatma stratejisi. Adamlar bu sayede er ya da geç çıkacaklar. Bu sene olmadı seneye. Şu lige çıktıklarından beri korkulu rüya görmüyorlar, bizde ise hep aynı terane.

Stoper

Ayağı yorganına bilmem de, Nurettin Canikli olmasaydı bir cacık yapamazdı Giresun. Bindikleri takım otobüsünu dahi Nurettin Canikli aldı. Sağ bek Caner, Ankaragücü ile anlaşmak üzereydi ki Canikli'nin devreye girmesiyle Giresuna geldi. Kulüb başkanlari cok defa Ankara'ya gittiğini,bakanla görüştüğü açıkladı. Tribün dergi gibi sitelerde mutavazi kadro,ayak yorgan muhabbetleri yapıp, farklı bir algı olusturma pesindeler. Kendi içlerinde, bakanin desteğini değerlendirip, çıkmamız gerekiyor diyorlar.

Sadece Samsunspor

Vedat muric rizeye giderken genclerbirligini bir milletvekili aramis ve soz vermisler. Pesine nurettin canikli aramis vedat i bize verin diye. Baska milletvekilimize soz verdim cayamam ama baska topcu isterseniz kolaylik saglarim diyor. Yani destekli. Destek olmadan ayagini yorganina gore uzat devri bitti bu ligde yemez

Karabudun

02 Şubat 2018, 00:30:58 #938 Son düzenlenme: 02 Şubat 2018, 00:50:47 Karabudun
Siyasete bulaşmayan camia yok. Esasen siyasilerin bulaşmadığı camia yok demek daha doğru olur. Mevzu Giresun'un özelindeymiş gibi yazılıp çizilmesin. Canikli bakan değilken de Giresun güzel yönetiliyordu. Hatta şu an bu ligde en iyi yönetilen camia Giresun. Ne bizim yediğimiz kazıkları yediler ne de basiretsiz yöneticilerin müsebbibi olduğu borçları var. Marka değeri bizimkinin onda biri dahi etmeyen camianın yönetimine bak bir de bizimkine.

Yıllardan beri "Futbol şehri Samsun" diye bir savımız var. Aslı yok demiyorum. Nitelikli sporcular çıkartabilen bir şehir Samsun. Sırf futbol özelinde bir değerlendirme de değil bu. Gelgelelim yönetici çıkartamıyor koca şehir. Siyaset, lobi gibi etkenler bu gerçeğin üzerini örtemiyor, hep birlikte yaşıyoruz bu gerçeği. Kusura bakmayın ama yine Giresun örneğini vereceğim: Adamların muhalif belediyesi basketbolda ülkenin en iyi liginde takım yarıştırıyor. Tamamen, işi bilen yönetim icraati.

Farklı görüşlere saygım sonsuz ancak ben yönetim tarzı esas alındığında Giresun'u kıskanıyorum arkadaş. Biz bu potansiyelle oradaki gibi yönetilmiş olsaydık onların beklediğinin yarısı kadar beklemez, Süper Lig'e çoktan demir atardık. Şu transfer döneminde çok farklı şeyleri konuşuyor olurduk.

özkan

Olayı bakana bağlayan arkadaşlar canikli bakan değilkenki giresunun ödeme ve borç tablolarına bi baksınlar..o zamanda bile topcuya piyasaya  1 tl borcu yoktu o takımın.

sadece55

Giresun da şöyle bir durum var. Orada bir kaç yıldır devlet ihalelerinden ciddi bir miktar para aktarılıyor. Giresun'un tuzu kuru yani

brigand

Çok iyi yönetildiklerini söyleyemem ama kötü yönetilmedikleri kesin. Son anda araya girip futbolcuyu kapma, Ankara'da yapılan sayısız görüşme, hülle yoluyla da olmak üzere aktarılan kaynaklar. Bunların hepsi bizim içinde geçerliydi. Sabit kaynaklar, değer yaratan projeler olmadığı sürece ne yapılırsa yapılsın doğru olmuyor. Ancak bize de hatırı sayılır miktarda yardım akışı oldu. Şanssızlığımız Kazım Yılmaz gibi bir sömürücü ile Erkurt gibi Samsunspor menfaatinin hep tersine hareket eden kişilerin bu kaynakların dolaylı da olsa muhatabı olmasıydı. Gerçek manada sadece Samsunspor diyebilen, ne siyaset ne de menfaat gram uğraşmayan kişiler yönetimde, kontrolde olabilseydi, biz şuan Giresun'un vs ulaşamayacağı noktada olurduk. Bundan sonrası için yine aynı döngüye sokulursak, hiç uğraşmaya gerek yok. Biz kendi halimizde takılalım ligi fark etmez.

tactician

Şu süreçte adam alınamaması bir nebze iyi oldu diyebiliriz.
Yine de bir stoper ve oyun görüşü olan bir ön libero alınsa idi fevkalade olurdu.

Bir şekilde yeni stoperler devşirilip oynatılabiliyor. Çağrı, Erkam ve Ufuk bu anlamda sahada olabilecek isimler. Bunun yanı sıra bir de alt yapıdan bir oyuncu yukarıya çıkartılmış. Zaman zaman değerlendirilebilir.

Asıl problemimiz savunmanın önündeki çapalar. Ne kenan, ne gökay ne de oğuz isteneni verebilecek kapasitede değiller maalesef. Savunmanın önünde pozisyon bilgisi olan Kenan dışında kimse yok; onda da fiziksel olarak ciddi bir geri gidiş var. Saha görüşü; topla hareket vs zaten hiç birinde yok. Bizi en çok sıkıntıya sokan; onların yan ve geri pas dışında başka bir şey yapamıyor ve savunmanın önündeki topu doğru yerlere süpüremiyor oluşları.

Bu noktada 3'lü savunma üzerine bir formasyon uygulanabilir diye düşünüyorum. Lakin Engin Hoca'nın böyle bir vizyon gösterebileceğini hiç sanmıyorum. Bu 3'lü formasyonu Ercan'ın sağına ve soluna; hucum aksiyonları olarak hiç memnun olmasakta savunma özellikleri son derece iyi olan Erkam ve Ufuk'u monte ederek sağlayabiliriz. Orta alan çizgilerinden gelen ilave yardımlar ile de savunmada 5+1'lik daha kompakt bir duruş sergileyebiliriz. Buna ilave olarak da Samaras'ın savunma yükünü azaltmış oluruz ve onun top taşıma ve oyunu yönlendirme meziyetlerinden daha fazla yararlanmış oluruz. Aynı şekilde Chibuike'de orta alanda bu düzende daha farklı işler yapabilir. Samaras gibi bir beyin ile oynamak onu da rahatlatır. Göksu'dan da yüksek fiziksel kapasitesi nedeni ile orta alandaki mücadele gücümüzü arttırması beklenebilir.

Bu noktada, önemli iki handikap var. Ahmet Burak'ın fiziksel olarak çizgideki gel-git hareketini kaldırıp kaldıramayacağı soru işareti ve takımın bu düzenle oynamaya alışması için bir süre gerekmesi.

Sadece Samsunspor

ne ahmet cebe ne abs bu taktiği kaldıramaz. direk sola samaras sağa angan veya chibuke atılır

özkan

3 5 2 yi bu takım ne defansta ne ofansta kaldıramaz.hem çok gol yeriz kısalarla ve stoper olmayan oyunculara gelecek ortalardan dolayı hemde gol atamyız ofansta 2 kişi eksik olduğumuzdan dolayı..kanat beksiz olmaz 3 5 2 .