Play-Off Sistemi Değişiyor mu ?

Başlatan cgr, 30 Haziran 2014, 03:08:15

« önceki - sonraki »

cgr

Futbola yeni makyaj

Futbol Federasyonu yeni sezon öncesi disiplin uygulamaları, lig ve kupa statülerinde kulüpleri rahatlatacak yeni düzenlemeler için kolları sıvarken, gelirleri artıracak değişikliklere de gidilmesi kararlaştırıldı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF),  2014-15 sezonu öncesi, disiplin uygulamaları, lig ve kupa statüleri ile kulüp gelirlerine yönelik bir dizi düzenleme için düğmeye bastı. Yapılacak talimat değişiklikleri TFF yönetim kurulu tarafından da onaylandığı takdirde, geçmiş sezonlarda eleştirilen pek çok konu kulüpler lehine düzeltilmiş olacak.

PTT 1. Lig'e play-off

Üzerinde çalışılan diğer değişiklik PTT 1. Ligi ile ilgili. Mevcut statüye göre, sezonu ilk iki sırada tamamlayan takım doğrudan Süper Lig'e yükselirken, bu sistem bozulmayacak. Ancak ligi 3, 4, 5 ve 6. sırada tamamlayan takımlar arasında iki yıl önce Süper Lig'de uygulanan "play-off" benzeri bir organizasyon yapılacak. Yetkililer ligi 3. sırada bitiren takım ile 6. sırada bitiren takımlar arasındaki puan farklarının yarattığı haksızlığı önlemek için, eşleşme yöntemi yerine grup maçları yapılmasını önerecek.  Bu sayede takımların sezon boyu topladıkları puanlar ikiye bölünerek "play-off" grup maçlarına taşınacak. Burada gösterdikleri performans ile ligden getirdikleri puanların toplamı, Süper Lig'e çıkacak 3. takımın belirlenmesini sağlayacak.

Haberin devamı için...

http://www.milliyet.com.tr/futbola-yeni-makyaj---1904612-skorerhaber/

Kaya

Saçmalığın daniskası bence.Playoff denen şey lig sisteminden ayrı ilk iki hariç diğer dört takımın eşit şartlarda yarıştığı sistemdir.O zaman 3.olana böyle fırsat tanıyorsan playoff sistemini neden yapıyorsun.Direkt çıksın 3.olan.Bu tüpçü ile tayfası gün içinde ne yiyor ne içiyor çok merak ediyorum.  :kafa:

ugurozkan

biri bu zeka küplerine puanları ikiye bölmeyi öğretmiş, bunlar da nereye uygulayacaklarını şaşırdılar. niye ikiye bölüyorsunuz diye sorulsa cevap veremezler.
haksızlığı önlemek içinmiş. lan şikecileri kurtarmak için göbeğiniz çatladı. stadı ikiye bölüp yarısına kadın aldınız yalnızca, sıra fb'ye gelince cezaları affettiniz. eve sokulmayacak adamlar başkan yapılırsa olacağı bu.

cany

30 Haziran 2014, 09:36:17 #3 Son düzenlenme: 30 Haziran 2014, 09:39:27 cany
hiç mi doğru işiniz olmaz ben anlamadımki. satış olmayacak mı şimdi o grubun içinde? iddiası kalmayan takım asılmayacak maçlara. hani nerde eşitlik

eprianu

Yorumları okuyunca hak verdim. Gerçekten de niye ikiye bölünüyor puanlar. Niye üç değil mesela :)

GurbetciFanatik

Yada 2 ye carpsalar. Yok illa bölecekler  :D

Biri su TFF deki insanlarin IQ test etse eminim 70 in altinda kalirlar.

lucarelli

Çift devreli lig yapacaklar o zaman. Allah akıl fikir versin.

ngonge

Olur da Ankaraspor 3. ya da 4. olursa playoff da kazaya kurban gitmesin diye yapılmış gibi bir şey. 1-2 yıla değişir gene.